Wizzair

Forum o podróżach po Ukrainie. Podobnie jak powyższe forum o Rosji przeznaczone jest ono do rozmów na tematy związane z turystyką.
senyczka
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Wizzair

Post autor: senyczka »

Czy ktoś może orientuje się jak jest z bagażem w wizzairze? na stronie są wymiary 55x40x25 czyli lacznie 115cm. Czy mozna zmienić te wymiary na np 60x 35x20 lacznie tez jest 115 cm, czy wymiary muszą być idealnie tak jak na stronie?... Bardzo proszę o pilną odpowiedz.
LordSlimak
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Post autor: LordSlimak »

Jak leciałem wizzairem to nikt wymiarów nie sprawdzał. ważna była tylko waga (jedyna rzecz jaka im się nie podobała to karimaty przypięte do bagażu). Wiec zamiana tych wymiarów nie powinna być problemem. Pozdrawiam. W.
stenus
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Re: Wizzair

Post autor: stenus »

senyczka pisze:Czy ktoś może orientuje się jak jest z bagażem w wizzairze? na stronie są wymiary 55x40x25 czyli lacznie 115cm. Czy mozna zmienić te wymiary na np 60x 35x20 lacznie tez jest 115 cm, czy wymiary muszą być idealnie tak jak na stronie?... Bardzo proszę o pilną odpowiedz.
Zmieniać nie można, gdyż bagaż podręczny powinien dać się wpasować w "Różowy koszyczek" stojący na lotniskach. I jest on właśnie na podane rozmiary.

Generalnie na Ukrainie tego nie sprawdzają, ale w Katowicach mogą przy bramce poprosić o wsadzenie.
Libenter opto et desidero ut unum magistrum cabinae in SWISS laborantem, dormientem graviter vehementerque quisquam diu et magna cum fortitudine in anum raptet!
jacek1962
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

Post autor: jacek1962 »

Latam często Wizzair i jeszcze mi nie sprawdzali wielkości bagażu, choć oczywiśćie podręczny powinien mieć wymagane wymiary bo jest ograniczony wielkością półek nad siedzeniami. Tyle co do tematu tego wątku.
Natomiast polecam Ci byś regularnie "trzymał' kontakt z ukraińskim oddziałem Wizair'a by uniknąć tego co spotkało będącego ze mną kumpla. Otóż jego samolot Symferopol-lwów odleciał dwa dni wcześniej bez powiadomienia nas drogą mailową o tym. Mój lot symferopol-Kijów odleciał 5 godzin wcześniej ale chociaż dostałem maila na ten temat. Teraz jestesmy na początku zapowiadającej sie na trudną wyrwania należnej nam kasy z powrotem.
senyczka
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Post autor: senyczka »

Czy masz w takim razie jakiś namiar na ukraiński wizzair (nr tel)? Jeżeli tak byłabym bardzo wdzięczna gdybyś go tu napisał.
borysa
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Post autor: borysa »

Kiedy ja leciałam z Wizzairem trasą Lwów-Symferopol, to okazało się, że jednej z dziewczyn, która także miała lecieć tym samolotem, nie było w ogóle na liście pasażerów. Najdziwniejsze w tym wszystkim było to, że jej znajomy rezerwował dużo wcześniej, podczas jednej rozmowy telefonicznej, 5 biletów (w tym także dla niej), a na liście znajdowało się tylko cztery osoby z ich pięcioosobowej paczki (z niewiadomych przyczyn jedna rezerwacja została pominięta). Dziewczyna była zmuszona sama odkręcać całą tę sprawę przez telefon - zadzwoniła do Wizzair i tam odsłuchano zarejestrowaną rozmowę z rezerwacji. Okazało się oczywiście, że do Wizzair namieszał. Całe szczęście, że wszystko zakończyło się pomyślnie. Nie życzę jednak nikomu takich przeżyć, bo odkręcenie tej sprawy trwało dosyć długo i kosztowało trochę nerwów oraz pieniążków. Dlatego ważne jest, aby na odprawę przyjść rzeczywiście te 2 godziny szybciej.

Jednak na tym nie koniec. Przyszła kolej na moją odprawę. Ja byłam na liście, bagaż mi zważono, prześwietlono i zadowolona przeszłam do poczekalni myśląc, że mój chłopak zaraz do mnie dołączy (był następny w odprawie). Czekam jak głupia, wyglądam za nim, a tu go nie ma i nie ma! Pytam ludzi, którzy przechodzili odprawieni, czy nie wiedzą co się stało (ja sama wrócić już tam nie mogłam, bo zostałam odprawiona). Okazało się, że mojego chłopaka tez nie ma na liście, a rezerwowaliśmy przez internet oba bilety naraz!!!! Wydruki z komputera mieliśmy, ale co z tego, jeśli nie było go na liście pasażerów. Po pół godzinie nerwówki (pani przeglądająca listę wezwała sobie pomocnika) okazało się, że mój chłopak na liście jest, tylko pani nie mogła sobie poradzić z polskim nazwiskiem i nie widziała go na liście. Ech:)

My przed odlotem też przejmowaliśmy się bagażem podręcznym, ale okazało się, że to najmniejszy pikuś, bo jeśli waga nie przekracza 10 kg, to nie robią żadnych problemów (mój plecak na wysokość miał 60 cm zamiast 55 ). Problemy natomiast mogę się pojawić na poziomie czytania listy pasażerów:))).
jacek1962
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

Przykro mi, nie mam już tego numeru. Ponieważ nie przewiduje ponownego wyjazdu na Krym przez najbliższe 5-10 lat to go wywaliłem. Jak zadzwonilem na ten nr to Pani i tak wiele pomóc co do zwrotu kasy nie mogła. Kolo zadzwonił do polskiego oddzialu od ktorego właściwie kupiliśmy te bilety to odeslali go na Ukraine do formularza w jezyku ukraińskim którego ni w ząb nie rozumiemy. Tak że trochę nie wiem co zrobić.
stenus
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Wystarczy od czasu do czasu sprawdzać swoją rezerwację na stronie Wizza i wtedy będzie się wiedzieć, czy coś złego się z nią dzieje. Nigdy nie miałem złych doświadczeń z Wizzem, także na Ukrainie. Jak coś zmieniali, to dostawałem wiadomości z odpowiednim wyprzedzeniem.
Libenter opto et desidero ut unum magistrum cabinae in SWISS laborantem, dormientem graviter vehementerque quisquam diu et magna cum fortitudine in anum raptet!
borysa
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

stenus pisze:Wystarczy od czasu do czasu sprawdzać swoją rezerwację na stronie Wizza i wtedy będzie się wiedzieć, czy coś złego się z nią dzieje. Nigdy nie miałem złych doświadczeń z Wizzem, także na Ukrainie. Jak coś zmieniali, to dostawałem wiadomości z odpowiednim wyprzedzeniem.

No tak, ja swoja rezerwację też sprawdzałam i każdego dnia na tydzień przed lotem zaglądałam na skrzynkę mailową, czy aby wszystko w porządku, dlatego na lotnisku zdziwiłam się, że były problemy z listą pasażerów :)) (a dokładniej, jak się później okazało - tylko problemy z jej odczytaniem) :)

Mimo wszystko warto samemu sprawdzać (na stronie Wizzair), czy zarezerwowany lot nadal będzie w tym samym terminie, a unikniemy większych stresów.
stenus
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

borysa pisze:na lotnisku zdziwiłam się, że były problemy z listą pasażerów :)) (a dokładniej, jak się później okazało - tylko problemy z jej odczytaniem)
No to raczej jest już poza naszym zasięgiem. Z reguły błędy nie wynikają, że rezerwacji nie ma, tylko w błędów ludzkich.

A lista pasażerska jest w cyrylicy czy łacińskim alfabecie?
borysa
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

stenus pisze: A lista pasażerska jest w cyrylicy czy łacińskim alfabecie?
Wydaje mi się, że w łacińskim, stąd wynikło zamieszanie. Dopiero jak pani wezwała jakiegoś młodszego od siebie pracownika(przyszedł gdzieś po 20 minutach-w tym czasie mój chłopak został odsunięty na boczek), i to on bez problemu znalazł nazwisko:)). Sytuacja była dla mnie stresująca, gdyż ja już zostałam odprawiona i wrócić się nie mogłam, a poza tym dziewczyny odprawianej przede mną też nie było na liście. Stąd, jak zwykle w takich sytuacjach, musiałam tworzyć czarny scenariusz:)).

Mam nadzieję, że takie sytuacje, nie są codzienną praktyką na lotnisku we Lwowie:))
stenus
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

borysa pisze:Wydaje mi się, że w łacińskim, stąd wynikło zamieszanie. Dopiero jak pani wezwała jakiegoś młodszego od siebie pracownika(przyszedł gdzieś po 20 minutach-w tym czasie mój chłopak został odsunięty na boczek), i to on bez problemu znalazł nazwisko:)). Sytuacja była dla mnie stresująca, gdyż ja już zostałam odprawiona i wrócić się nie mogłam, a poza tym dziewczyny odprawianej przede mną też nie było na liście. Stąd, jak zwykle w takich sytuacjach, musiałam tworzyć czarny scenariusz:)).

Mam nadzieję, że takie sytuacje, nie są codzienną praktyką na lotnisku we Lwowie:))
Nie, nie spotkałem się, aby była to sytuacja "codzienna", a już troszkę ze LWO latałem (czy innych lotnisk ukraińskich) na pokładach Wizza.

Ale że zostawiłaś swojego chłopa i poszłaś sobie na strefę pasażerską, to tego nie rozumiem. :roll: :twisted:
Awatar użytkownika
philip
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Post autor: philip »

jacek1962 pisze:odeslali go na Ukraine do formularza w jezyku ukraińskim którego ni w ząb nie rozumiemy. Tak że trochę nie wiem co zrobić.
podaj namiary na tę ukr. stronę to może coś wykombinujemy.
qyon
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: qyon »

Czy masz w takim razie jakiś namiar na ukraiński wizzair (nr tel)? Jeżeli tak byłabym bardzo wdzięczna gdybyś go tu napisał.
Дзвінки українською: +380(44) 206-4-888

Być może chodzi o ten numer?
jacek1962
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

dzieki philip za chęć pomocy. W tzw miedzyczasie kolega znalazł jakiąś pomoc. No ale zobaczymy jak wyjdzie.
jacek1962
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

Wizzair zwrócił pieniądze za bilet. Nie wiem czemu równe 10 funtów mniej, mam nadzieję że się dowiem.
stenus
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

jacek1962 pisze:Wizzair zwrócił pieniądze za bilet. Nie wiem czemu równe 10 funtów mniej, mam nadzieję że się dowiem.
Miałeś wykupiony bagaż lub inne dodatki?
przemek1367
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Pytanie??????????

Post autor: przemek1367 »

Witam wszystkich.
Mam pytanie,czy ktos z was miał cos takiego:
w lipcu kopowałem 4 bilety w ta i z powrotem.dla mnie i mojej zony ktora była w ciazy.dzisiaj chciałem dokupic ubezpieczenie dla mojego 3 miesiecznego dziecka.
Wchodze na strone wizzara,i mnie wogole nie ma,mam kod rezerwacji,ale nie moge nic zrobic,bo tak jakby mnie nie było w ich bazie,mało tego ostatnio dostałem od nich maila ze zmieniła sie godz lotu.
Zarejestrowałem sie ponownie,pod tymi samymi danymi i nic,wyskakuje komunikat ze nie kupiłem tych biletow.Nie mam pojecia co zrobic poniewaz lece do domu z rodzina przez oslo do gdanska
Awatar użytkownika
ARTURINGA
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: ARTURINGA »

Tak to wlasnie bywa z tanimi liniami.... zmiany dat, problemy z rezerwacjami... poprostu PO KOSZTACH ;-)

proponuje zadzwonic do ich centrum i sie dowiedziec!
Awatar użytkownika
pwlzeb
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: pwlzeb »

Dzieki postowi BothSides zlozylem zamowienie na bilet na Wizzaira... Bilet do Kijowa i z powrotem za jedyne 130 zł!
Ale jak to opłacić?
Karty Wizz nikt nie ma (nie mam znajomych węgrów),
dałem przelew bankowy....
okazuje się, że trzeba mieć konto na ukrainie....
założenie konta 60 hrn...
można wpłacić też w kasie, ale jak coś się nie powiedzie, mogę żegnać się z kasą.
Wybrałem tą ostatnią opcję.
Dlaczego nie karta?
Płatność kartą kosztowała by mnie dodatkowe 84 złote za bilety dla dwóch osób. Rozbój w biały dzień.
Awatar użytkownika
Jedi
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: Jedi »

pwlzeb pisze: Płatność kartą kosztowała by mnie dodatkowe 84 złote za bilety dla dwóch osób. Rozbój w biały dzień.
O to chodzi w tanich liniach, że oprócz ceny biletu każą płacić za najśmieszniejsze rzeczy, nawet za samo opłacenie. I to niezależnie czy miałbyś konto na Ukrainie czy nie. To samo jest np. u ryanaira.
kosa1964
Radca Stanu
Radca Stanu

Post autor: kosa1964 »

W Ryanair masz bezprowizyjną kartę Masterccard Prepaid, którą wyrobisz od ręki w BZ WBK za 15 złotych na rok.

W Wizzair rzeczywiście karta bezprowizyjna, czyli karta kredytowa Wizz się nie opłaca. Opłata dodatkowa za przelew za osobolot to 11 złotych, a za kartę 23 złote osobolot.

Tak więc dowolna karta kredytowa da za cztery loty (dwie osoby tam i powrót) 92 złote różnicy w stosunku do Karty Kredytowej Wizz i 48 złotych więcej w stosunku do przelweu bankowego (z którego na Wizz Ukraina nie da się praktycznie skorzystać).

Uroki taniego latania polegają właśnie na albo ochodzeniu opłat dodatkowych (karta BZ WBK Ryanair) albo traktowania ceny biletu jako całości. I tak dalej jest to najlepsza oferta na tej trasie.
carolus
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: carolus »

Ja wczoraj bookowałem bilety na lot z katowic do kijowa i z powrotem. Oczywiście nie mam konta w ukraińskim banku i pozostała mi tylko płatność kartą. Wykorzystałem do tego kartę BZ WBK Mastercard prepaid (tę od ryanira). Wg wizz air miałem zapłacić 153zł. Jednak kurs hrywny okazał się korzystniejszy i bank pobrał ode mnie tylko 143 zł, więc nie jest najgorzej. Poza tym cieszy mnie fakt, że w cenie biletu mam od razu wliczony bagaż rejestrowy, który w przypadku Wizz air Hungary kosztuje aż 68 zł w jedną stronę.
kosa1964
Radca Stanu
Radca Stanu

Hm od kiedy bagaż rejestrowy jest automatycznie dodawany i za darmo w Wizzair?
carolus
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: carolus »

Nie wiem od kiedy, też byłem w szoku- wiem jedno dotyczy to tylko ukraińskiego wizzaira: (ze strony przewoźnika)
"Jeśli lot obsługiwany jest przez Wizz Air Ukraine (kod linii WAU):
Pierwsza sztuka bagażu rejestrowanego przewożona jest bezpłatnie. Każda kolejna sztuka bagażu rejestrowanego podlega opłacie za bagaż przypadającej na bagaż, pasażera i lot. Opłaty za drugą i trzecią sztukę bagażu można dokonać przez Internet, nastomiast za kolejne trzy na lotnisku."
BothSides
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: BothSides »

Jakby ktoś miał wątpliwości, to tak, teraz jedną sztukę rejestrowanego masz w cenie biletu, nawet tego za kilkadzieisiąt złotych. Sprawdzone. A tak jest od niedawna.
kosa1964
Radca Stanu
Radca Stanu

Czyli zawsze jest ta sztuka podczas lotu do i z Ukrainy? Czy może tylko z albo na wybranych połączeniach.

Jak na wszystkich, to ładnie można złożyć sobie Antalyę z Katowic przez Kijów.
Paidpal
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: Paidpal »

kosa1964 pisze:Czyli zawsze jest ta sztuka podczas lotu do i z Ukrainy? Czy może tylko z albo na wybranych połączeniach.

Jak na wszystkich, to ładnie można złożyć sobie Antalyę z Katowic przez Kijów.

Na wszystkich lotach obsługiwanych przez Wizzair Ukraine, czyli np możesz lecieć z londynu do kijowa, z kijowa do katowic, i na całym odcinku bagaż rejestrowany jest bezpłatny.

Loty na Ukraine nigdy nie są wypchane, więc to chyba forma zachęcania klientów do korzystania z usług. Zresztą, w lotach na Ukrainę nikt nie robi problemów z bagażem. Jak ostatnio leciałem, laska jako bagaż podręczny miała walizeczkę o przepisowych wymiarach oraz osobną reklamówkę z pączkami o zbliżonych rozmiarach. Nikt nawet nie zwrócił uwagi przy bramce.
prezes
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Post autor: prezes »

"Wizz Air Ukraina, ogłosił, że w marcu 2011 r. baza operacyjna linii zostanie przeniesiona z portu lotniczego Kijów-Boryspol na lotnisko Kijów-Żuliany. Zmiana zostanie wprowadzona 27 marca. Od tego dnia Wizz Air będzie obsługiwał loty z nowego portu do 11 miast: Antalia, Kolonia, Dortmund, Lubeka, Memmingen, Katowice, Londyn Luton, Oslo Torp, Sztokholm Skavsta, Symferopol oraz Treviso."

Żródło: http://www.loter.pl/
Awatar użytkownika
jajeś
Radca Stanu
Radca Stanu

Post autor: jajeś »

Zmiana lotniska to jedno a drugie to ceny proponowane na miesiące letnie przelot z Katowic do Kijowa i dalej do Symferopola tam i powrót dla rodziny 2+2 to wydatek koło 5500PLN. Taniej wychodzi liniami które nie reklamują się jako tanie bo bilety dla takiej samej ilości osób z Warszawy do Symferopola Aerofłotem w tym samym terminie kosztują około 4700PLN.
ODPOWIEDZ