Szukam jak najtańszych noclegow we LWOWIE, ROWNEM, KORCU, KI

Forum o podróżach po Ukrainie. Podobnie jak powyższe forum o Rosji przeznaczone jest ono do rozmów na tematy związane z turystyką.
paolo90_pl
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Szukam jak najtał„szych noclegow we LWOWIE, ROWNEM, KORCU, KI

Post autor: paolo90_pl » pn 10 sie, 2009 23:34

Szukam jak najtańszych noclegow we LWOWIE (2 noce), ROWNEM , KORCU (2 noce), KIJOWIE (2 noce) i ODESSIE (2 noce)

Jestem studentem i wybieram sie na Ukraine. Poszukuje bardzo tanich noclegow, najlepiej darmowych lub za symboliczna ofiare (mam na mysli np. polskie parafie i plebanie, gdzie dostalbym nocleg w zamian za ofiare)
Termin tych noclegow to mniej wiecej druga polowa sierpnia w kolejnosci ktora podalem.
Proszę o informacje tutaj, lub na pw, lub na pawelradek@mail.by.
Z góry dziekuje.

Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: roberT/TANAIS » wt 11 sie, 2009 10:16

No cóż z tym darmowym noclegiem to będzie spory kłopot. Owszem jest możliwość zanocowania w polskich prafiach czy u batiuszki na plebani ale wypadało by zostawić minimum 10 usd ( bez wyżywienia ). Zastanów się też nad takim dopracowaniem trasy aby spać w pociągu ( płackar ) to też jest jakieś rozwiązanie.

ps Na forum są również podane namiary ( aktualizowane ) na tanie noclegi.
Nalyvajmo, brattia Kryshtalevi chashi, Shchob shabli ne braly, Shchob kuli mynaly Golivon'ky nashi!
pozdrawiam robert

paolo90_pl
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: paolo90_pl » wt 11 sie, 2009 10:34

Moja sytuacja wygląda następująco: wybieram się na Ukrainę samochodem, razem z moim dziadkiem. Jedziemy w długą podróż, około 6,5 tys. km (Białogard-Lublin-Lwów-Kijów-Odessa-Kiszyniów-Bukareszt-Sofia-Belgrad-Zagrzeb-Rijeka-Venezia-Verona-Bolzano-Monachium-Berlin i Białogard). Dlatego nie będę mógł znalezc sobie noclegów w pociągu. Zważywszy na bardzo duże koszty na paliwo na taką podróż szukam jak najtańszych noclegów.

Czy uważasz np. że 10USD za 2 osoby (bez wyżywienia) u jakiejś babuszki to dobra cena?
Czy spanie w namiocie to bezpieczne rozwiązanie? W Polsce nie miałbym żadnych wątpliwości, a co do Ukrainy to nie wiem...

Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: roberT/TANAIS » wt 11 sie, 2009 12:01

1 - Na Ukrainie nie ma niestety możliwości aby w normalnych warunkach spać w namiocie. Kempingi lub coś w podobnym stylu jeżeli istnieje to z drewniano-kamienną architekturą w formie domków. Na dziko to można rozbić się na Krymie . Moja opinia odradzam ten wariant.

2- Kwestia podróży aby było taniej można rozwiązać inaczej - do Sofii koleją , dalej autokar.

3- Na noclegi minimum należałoby przeznaczyć po 50 hrw/osoba/doba czyli około 42 pln za dwie osoby. Znajdziesz lub potargujesz niższą kwotę to twój zysk. Od razu zaznaczam że w szczególności Kijów i Odessa są drogie.
Ostatnio zmieniony wt 11 sie, 2009 18:40 przez roberT/TANAIS, łącznie zmieniany 1 raz.
Nalyvajmo, brattia Kryshtalevi chashi, Shchob shabli ne braly, Shchob kuli mynaly Golivon'ky nashi!
pozdrawiam robert

Angie
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

Post autor: Angie » wt 11 sie, 2009 17:24

Z całym szacunkiem Panie Robercie,ale 100 hrywien to nie jest 80 pln tylko jakieś czterdzieści parę.Za tą cenę nad polskim Bałtykiem,przy dużym szczęściu można znaleźć nocleg w spartańskich warunkach,natomiast nawet w Odessie,stosunkowo drogim mieście ,za te pieniądze znajdziemy coś w miarę przyzwoitego.Wszystko zależy czego się oczekuje.My od razu nastawieni byliśmy głównie na morze,plaże,i słodkie nic nie robienie kwaterę traktując tylko jako lokum na noc.Mieliśmy ciepłą wodę w budynku i na zewnątrz pod natryskiem z ogrzewanej przez słońce beczki,ok 500m do morza po targach wyszło nam około 40 hrywien od osoby,czyli jakieś 18 pln.Wszystko zależy od szczęścia,targowania się, i czasu.Jeżeli jedziemy do Odessy w ciemno to najlepiej udać się od razu na dworzec kolejowy[żelaznodrożnyj waksał]gdzie kwatera generalnie znajdzie nas sama,trzeba tylko mądrze wybrać cenę i miejsce.Stoją tam panie z tekturowymi tabliczkami na szyji z informacją,że wynajmą kwartirę. powodzenia..ANGIE

:arrow: ąObrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: roberT/TANAIS » wt 11 sie, 2009 18:45

Angie, z tym przelicznikiem faktycznie kilka rzeczy przeliczałem i wyszła aszybka. Oczywiście powinno być za dwie osoby 100 hrw - czyli ok. 40 pln. Bardzo ładna fotka spod dworca i nawet znajoma się na nim trafiła ( z ciemnymi okularkami ). Niestety tu babki mają "humory" i wynajdują ceny z księżyca. Na forum zamieszczałem również całkowity namiar na chatkę w Odessie . Właścicielka miła , starsza pani. Nocleg za 50 hrw.
Ostatnio zmieniony wt 11 sie, 2009 20:25 przez roberT/TANAIS, łącznie zmieniany 1 raz.
pozdrawiam robert

Angie
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

Post autor: Angie » wt 11 sie, 2009 20:18

Robercie,sledze te forum od ponad roku tzn.od momentu gdy postanowiliśmy odwiedzić ten dla nas wtedy dziki kraj.Nie wypowiadałem się bo nie znałem tego kraju,jego ludzi obyczajów i mentalności.Teraz nie mogę powiedzieć,że już znam,ale nie mówię już,że ten kraj jest dziki i niebezpieczny.Wiem,że jest piękny i że chyba mnie "wciągnął".Dlatego chciałbym podziękować Tobie Robercie i wszystkim innym z tego forum za to,że ułatwili mi podjęcie decyzji odwiedzenia Ukrainy i za to,że w wielu sytuacjach wiedziałam jak się zachować Dziękuje!Wracając do tematu wyczułem,że te Panie mają każda jednoosobowe biuro pośrednictwa w ofercie mają kilka adresów i żyją z procentu.Można się jednak targować zarówno z tymi paniami jak i przyszłymi gospodarzami.Jeżeli ma się czas można pojeździć i powybierać sobie kwaterę Odessa to jednak duże miasto i nie mając samochodu lub nie znając miasta możemy stracić mnóstwo czasu który bynajmniej dla nas był tam bardzo cenny.

Pogi
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: Pogi » wt 11 sie, 2009 20:41

roberT/TANAIS,
Właśnie dołączyłam do tego forum i przeczytałam o dobrym noclegu w Odessie, czy mogę pooprosić namiary? wybieram się tam na początku września, może masz jeszcze jakieś sprawdzone adresy we Lwowie? za wszystko z góry dziękuję?
Pogi
Pogi

tomek
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: tomek » wt 11 sie, 2009 20:52

tam w korcu nie ma nic ciekawego.po co tam jechac.zreszta w rownem tez nie ma nic ciekawego.

paolo90_pl
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: paolo90_pl » śr 12 sie, 2009 00:29

moj dziadek pochodzi z korca, dlatego zwiedzimy tamta okolice. a potem dalej juz do bardziej atrakcyjnych miejsc :D

Awatar użytkownika
buba
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: buba » czw 13 sie, 2009 07:04

a czemu spanie w namiocie to zly pomysl? robert, niesamowicie mnie zdziwil twoj post!! spotkalo cie kiedys cos zlego na takim noclegu? oczywiscie nie rozbijac sie w centrum miasta w parku miejskim ale gdzies miedzy wioskami, w jakim lasku albo nad rzeka.(musisz spac w tych miastach? majac auto mozna noc spedzic przed miastem a rano pojechac zwiedzac) . my tak zwykle sypiamy i nie bylo zadnych problemow (tzn. problemy zauwazalam takie jak w polsce- mlodziez wracajaca z dyskoteki, nadgorliwy lesniczy, policja na patrolu, ciekawskie pijaczki) wiec zawsze lepiej ukryc namiot tak zeby go nie bylo widac z wioski, czy drogi). a zeby juz wogole wyeliminowac problem nieproszonych gosci w srodku nocy to mozna by pytac po wioskach w domach czy by nie mozna rozbic namiotu gdzies przy gospodarstwie, przy sklepie, przy szkole itp. Przewaznie na takich noclegach i za namiot sie nie placi i jest szansa ze cie jeszcze nakarmia i dadza prowiant na droge. Oczywiscie "cene" noclegu warto uzgodnic wczesniej zeby sie potem nie zdziwic

a jedziecie tylko we dwojke? moze najlepszym wyjsciem byloby spanie w samochodzie? gdzies sobie zaparkowac w dozwolonym lub ukrytym miejscu, rozlozyc siedzenia i chrrrrr..

wydaje mi sie ze jadac autem ma sie taka mobilnosc ze znalezienie dogodnego parkingu lub miejsca na namiot nie jest az takie trudne..

jesli chodzi o darmowe noclegi ciekawym wariantem jest tez spanie w ruinach, opuszczonych obiektach- warunki nieraz bardziej luksusowe niz namiot, bo bardziej przestronnie, nie podcieka.. na ukrainie nie brakuje takich obiektow, jadac jak sie poszuka nie ma problemu prawie codziennie cos znalezc..tylko to trzeba lubiec, wiec to nie wariant dla kazdego. No i jadac autem trzeba je gdzies zaparkowac dalej od noclegu aby nie lazlo w oczy, najlepiej pod cerkwia w e wiosce i na miejsce noclegu dojsc pieszo. Przykladowe miejsca noclegowe tego typu na zakarpaciu
http://picasaweb.google.com/koza.zza.pl ... 1145128322
http://picasaweb.google.com/koza.zza.pl ... 5563061378

http://picasaweb.google.com/koza.zza.pl ... 5716812210
http://picasaweb.google.com/koza.zza.pl ... 3511890242
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną, cała reszta jest wynikiem tego ,że ją wybrałam..."

na wiecznych wagarach od życia..

http://jabolowaballada.blogspot.com/

Awatar użytkownika
fijalkowski
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca

Post autor: fijalkowski » czw 13 sie, 2009 08:33

Odessa:
Tani nocleg w Odessie (centrum) hotel Spartak Bulwar Deribasiwska 25 – samo centrum miasta, 2 przecznice od Primorskiego Bulwaru, głównej ulicy miasta. Pokój czwórka tylko 100hr. Ale prysznic z zimną wodą kosztował 5hr. WC na szczęście za darmo. Pokój trochę obskurny, ale żadnych robali i czysta pościel.

Kwatery we Lwowie:

www.rosjapl.info/forum/viewtopic.php?t=2567
www.rosjapl.info/forum/vi...ulubiony+nocleg
www.rosjapl.info/forum/viewtopic.php?t=624

Lub poproś o namiary w Towarzystwie Kultury Ziemi lwowskiej we Lwowie przy pl. Rynek 17 tel. +380-322-74-23-14

Kijów:

polecam hotel (albo raczej coś w stylu akademika) Nacionalnoho Awiacijnoho Uniwersytetu na ul. Niżyńskiej 29E – cena 70 hrn/dwójka z łazienką dzieloną na 2 pokoje. Z dworca można zadzwonić z automatów na monety i spytać czy mają miejsca: tel. 406 70 59. Dojazd: z południowej (tej bardziej nowoczesnej) strony dworca kolejowego marszrutki 401 i 454 (za 1,5 hrn) do przystanku Lebiediewa-Kumacza, zaraz za sporą stacją kolejki podmiejskiej Karaczajewi Daczi położoną po lewej stronie, na wiadukcie. Z przystanku drogą w lewo i wejść za spory salon meblowy z napisem „Serho”.
Dla większej grupy korzystniejsze mogą być mieszkania do wynajęcia – w biurze na dworcu (od południowej strony, pokój 35 nad kasą 38) są do wynajęcia całe mieszkania niedaleko dworca od 120-150 hrn za noc.

Równe poproś instutucje Polonijne:

Towarzystwo Kultury Polskiej w Rownem
266000 Rowne, ul.Soborna 227
Tel.: +380-622-573-72

Parafia Rzymsko-Katolicka p. w. Sw. Ap. Piotra i Pawla w Rownem na Ukrainie
ul. Soborna 213, 33-001 Rowne, proboszcz i dziekan ks Wladyslaw Czajka
Tel.: +380-6322-57372, Fax: +380-3622-24347 (30.05.2002)

Dekanat Rowne
ul. Soborna 227, 266010 Rowne
Tel.: +380-622-573-72

Towarzystwo Kultury Polskiej na Rowienszczyznie
ul. Fabryczna 16, 33016 Rуwne
Tel.: +380-3622-23-87-84

Zespol wokalno-instrumentalny w Rownem
Prosp. Myru 24/33, 266011 Rowne
Tel.: 26 56 31

Darmowe noclegi na Ukrainie: www.hospitalityclub.org

Awatar użytkownika
fijalkowski
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca

Post autor: fijalkowski » czw 13 sie, 2009 08:35

O namiary na noclegi na kwaterach u Polaków we Lwowie możecie wołać u:

Towarzystwo Kultury Polskiej Ziemi Lwowskiej - Uniwersytet III Wieku
pl. Rynek 17, 79008 Lwow Tel.: +380-322-74-23-14 (lajlepij telefonicznie)

Federacja Organizacji Polskich na Ukrainie
ul.Rynek 17, UA 79008 Lwow Tel.: +380-322-72 7430

Archidiecezja Lwowska, Kuria Metropolitarna we Lwowie
Pl. Katedralny 1, 79000 Lwow
Tel. : +380-322-72-56-82, Fax : +380-322-96-6114 (najlepij osobiście w zakrystii katedry na miejscu)

Parafia Rzymsko-Katolicka p/w Wniebowziecia NMP we Lwowie (10.09.2001)
Bazylika Metroplitalna, Kosciol Parafialny p.w. Wniebowziecia Najswietszej Maryi Panny,
Sanktuarium Matki Bozej Laskawej i Milosierdzia Bozego we Lwowie
www.rkc.lviv.ua, http://www.geocities.com/staszekkos/Zabytki.htm
Pl. Katedralny 1, UA 79008 Lwow, ks Marek Niedzwiecki
Tel.: +380-322-72-5682, Fax: +380-322-75-1178
E-mail : marek@lviv.gu.net

Kosciуl Rzymsko-Katolicki
79000 Lwow, pl. Katedralny 1
Tel.: +380-32-272 5682; Fax: +380-32-75 1178

paolo90_pl
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: paolo90_pl » czw 13 sie, 2009 23:16

Uwazacie czyli ze nocowanie w namiocie badz w samochodzie to bezpieczne rozwiazanie?
Wybaczcie ze stawiam takie pytania, ale nigdy nie bylem na Ukrainie i dlatego są to dla mnie pytania istotne. Czytalem na forum wiele dot. bezpieczenstwa na Ukrainie, i jednak wiele osob odradzalo spanie w namiotach....

tomek
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: tomek » czw 13 sie, 2009 23:28

nocowanie w aucie gdzies kolo stacji bezynowej to bez problemu,na odludziu to troche lipa,a spanie w namiocie nie wiem nie spalem:)))))-opic sie wodka i wtedy na pewno bedzie dobrze

Awatar użytkownika
buba
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: buba » czw 13 sie, 2009 23:46

no wlasnie napiszcie co nie tak z tym nocowaniem w namiocie bom bardzo ciekawa! moze naprawde jestem jakims dzieckiem szczescia ze wciaz zyje ;) ;) a z kilkadziesiat nocy w namiocie w tym kraju spedzilam...
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną, cała reszta jest wynikiem tego ,że ją wybrałam..."

na wiecznych wagarach od życia..

http://jabolowaballada.blogspot.com/

Michał Maliński
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: Michał Maliński » pt 14 sie, 2009 00:05

A jakbyście spali w aucie ? W lesie albo na strzeżonych parkingach?

Awatar użytkownika
fijalkowski
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca

Post autor: fijalkowski » pt 14 sie, 2009 08:42

Polecam wam noclegi z Hospitality Club za darmo, sam teraz jadę na trzy dni z HC na nocleg do Lwowa i Truskawca

www.hospitalityclub.org

Awatar użytkownika
Martus ze Lwowa
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny
Kontakt:

Re: Szukam jak najtał„szych noclegow we LWOWIE, ROWNEM, KORCU

Post autor: Martus ze Lwowa » sob 15 sie, 2009 16:50

paolo90_pl pisze:Szukam jak najtańszych noclegow we LWOWIE (2 noce), ROWNEM , KORCU (2 noce), KIJOWIE (2 noce) i ODESSIE (2 noce)

Jestem studentem i wybieram sie na Ukraine. Poszukuje bardzo tanich noclegow, najlepiej darmowych lub za symboliczna ofiare (mam na mysli np. polskie parafie i plebanie, gdzie dostalbym nocleg w zamian za ofiare)
Termin tych noclegow to mniej wiecej druga polowa sierpnia w kolejnosci ktora podalem.
Proszę o informacje tutaj, lub na pw, lub na pawelradek@mail.by.
Z góry dziekuje.
We Lwowie to mozesz skorzystac z uslug hostelu Na Kurmanovicza. Dla studenta zsrobimy znizke. Bedzie jeden nocleg kosztowac 50 UAH za dobe.

ODPOWIEDZ