Podsumowanie - ukraińskie zamki Kamieniec, Chocim, Mukaczew

Forum o podróżach po Ukrainie. Podobnie jak powyższe forum o Rosji przeznaczone jest ono do rozmów na tematy związane z turystyką.
toma
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Podsumowanie - ukraińskie zamki Kamieniec, Chocim, Mukaczew

Post autor: toma » wt 11 sie, 2009 11:39

Witam, jakiś czas temu zapraszałem zainteresowanych na wspólną wycieczkę po UA, Chocim, Kamieniec, i powrót przez Zakarpacie. Właśnie wróciłem (poniedziałek rano), było malinowo, cudowna pogoda, ładne widoki, tanio- a jedyna łapówka jaką musiałem zapłacić to celnikom na przejściu UA/SLO. Praktycznie bez powodu, ale mój samochod już stał na kanale w poszukiwaniu papierosów i marihuany. Jeden z tych przyjemniaczków po przeszukaniu stwierdził że faktycznie nic nie ma, ale po procedurze potrwa to 5 h chyba że znalazło by się 50 hrywien. Wolałem uniknąć zaglądania mi do odbytu ;-) więc wręczyłem kasę i odjechałem. Ogólnie wspaniała wycieczka- pozdrawiam
Ostatnio zmieniony śr 12 sie, 2009 20:01 przez toma, łącznie zmieniany 1 raz.

lupus24
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: lupus24 » wt 11 sie, 2009 20:52

Witam

A w jakim stanie są drogi z Kamieńca do Mukaczewa? Przez jakie miasta jechałeś? W przyszłym roku myślę wracać z Siedmiogrodu przez Kamieniec,Chocim i Mukaczewo;)

toma
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: toma » wt 11 sie, 2009 21:04

Stan dróg- po prostu dramat, do tego brak oznak jakichkolwiek remontów. Około kilkadziesiąt kilometrów przed mukaczewem zaczyna się przyzwoita, równa droga ekspresowa (jednopasmowa). To JEDYNA względnie równa droga jaką jechałem, a wjeżdżałem przez Hrebenne- do kamieńca, Chocimia i powrót przez Użogrod (SLO) razem okolo 900 km po UA

tomek
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: tomek » wt 11 sie, 2009 21:10

a jechal ktos do lucka droga przez hrebenne czy jakos tam?jaka tam droga jest?

lupus24
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: lupus24 » śr 12 sie, 2009 15:01

toma pisze:Stan dróg- po prostu dramat, do tego brak oznak jakichkolwiek remontów. Około kilkadziesiąt kilometrów przed mukaczewem zaczyna się przyzwoita, równa droga ekspresowa (jednopasmowa). To JEDYNA względnie równa droga jaką jechałem, a wjeżdżałem przez Hrebenne- do kamieńca, Chocimia i powrót przez Użogrod (SLO) razem okolo 900 km po UA

Droga z Kamieńca do Mukaczewa(ten gorszej jakości odcinek) była zła, czy bardzo zła(groziło uszkodzeniem zawieszenia,wpadnięciem w dziurę itp.)?

Angie
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

Post autor: Angie » śr 12 sie, 2009 15:48

Apropo,łapówek w drodze do Kamieńca przejeżdżaliśmy przez jakąś małą mieścinę,której nazwy nie pamiętam.Staliśmy na światłach,zapaliło się pomarańczowe,wrzuciłem bieg,i na zielonym pojechałem,czyli wszystko zgodnie z przepisami.Jakże bardzo się zdziwiłem gdy po kilkuset metrach zobaczyłem w lusterku patrol milicji który kazał mi zjechać na bok,podejrzewałem,że to rutynowa kontrola,niestety nie okazało się,że wjechałem na skrzyżowanie...na pomarańczowym świetle.Była to absolutna bzdura i na początku nawet mnie to ubawiło i szedłem w zaparte.Milicjanci nie byli niegrzeczni wręcz przeciwnie nawet mili to znaczy jeden z którym rozmawiałem w radiowozie,drugi stał przy dzwiach.Zrozumiałem ,że dyskusje nie mają sensu zostałem po prostu z premedytacją wyłapany ze szpaleru ukraińskich samochodów,jako "innostraniec",któremu nie jest na rękę szukanie banku,gdzie można zapłacić mandat,a potem panów milicjantów,żeby oddali prawo jazdy.Wiedziałem,że ukraińscy funkcjonariusze są bardzo łasi na korupcje,mimo wszystko nigdy nie dawałem łapówki i to jeszcze funkcjonariuszowi na służbie.Moje obawy okazały się płonne milicjant wprawnym ruchem wziął zwitek 50 hrywien,powiedział,żeby to było ostatni raz i życzył "szczasliwa"Przez dwa tygodnie była to jedyna kontrola,chociaż patroli DAI,i jakiś innych tajemniczych formacji jest na drogach Ukrainy bardzo wiele i naprawdę trzeba uważać .ALE CO Z TYMI ZAMKAMI podzielcie się wrażeniami...

toma
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: toma » śr 12 sie, 2009 20:05

lupus24, Tak, jest bardzo prawdopodobne, że jak nie będziesz maksymalnie uważał- coś urwiesz w zawieszeniu, a już jak wjedziesz między domy, na boczne drogi- to "czterech niesie, reszta śpiewa" Kilka razy GPS właśnie mnie wmanewrował w taki skrót, za jakiś lokalny targ, czizus miałem wrazenie że przeniosło mnie w lata 70 te. Asfaltu "0" budynki po II RP, powybijane okna i kilka ład oraz Moskwiczy. Niesamowity klimat
Angie, co do zamków to było cudnie, promienie słońca padały na mury i przepływająca rzekę, cicho spokojnie- bajka!

lupus24
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: lupus24 » śr 12 sie, 2009 23:08

Toma, dzięki za odpowiedź. Jak przypuszczam, maksymalna prędkość, jaką można było rozwinąć na tych drogach, to było 60km/h;) Trochę sie boję, bo w przyszłym roku zmieniam auto i od razu jadę nim na ekstremalne,ukrainskie drogi:)

Toma, a jakiej marki masz nawigację gps? Dodam, że też będe kupował nawigacje pod kątem rumuńskich i ukraińskich dróg.

toma
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: toma » czw 13 sie, 2009 08:44

lupus24, W zakupie nawigacji GPS, która będzie mieć pokrycie terytorium ukrainy weź pod uwagę że w tej chwili w miarę pełne pokrycie ma IGO 8, oraz Garmin. Ponadto w tym wypadku potrzebujesz zwykłego taniego PNA z Allegro- Manta Goclever, Lark, na którym będa chodzić wszystkie wymienione i niewymienione :-) oprogramowania nawigacyjne. Unikaj firmowych nawigacji dedykowanych - typu Blaupunkt, Tomtom - są świetne w polsce i na zachodzie, ale pokrycie map na wschód jest mierne. Dodatkowo instalacja na nich potrzebnego oprogramowania będzie problematyczna.

lupus24
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: lupus24 » pt 14 sie, 2009 19:11

Dzięki serdeczne. Teraz już wszystko wiem. Wiedzy nigdy dość;)

chmielu
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Post autor: chmielu » wt 18 sie, 2009 09:09

toma pisze:lupus24, W zakupie nawigacji GPS, która będzie mieć pokrycie terytorium ukrainy weź pod uwagę że w tej chwili w miarę pełne pokrycie ma IGO 8, oraz Garmin. Ponadto w tym wypadku potrzebujesz zwykłego taniego PNA z Allegro- Manta Goclever, Lark, na którym będa chodzić wszystkie wymienione i niewymienione :-) oprogramowania nawigacyjne. Unikaj firmowych nawigacji dedykowanych - typu Blaupunkt, Tomtom - są świetne w polsce i na zachodzie, ale pokrycie map na wschód jest mierne. Dodatkowo instalacja na nich potrzebnego oprogramowania będzie problematyczna.
Potwierdzam. Ja mam IGO i spisuje się świetnie. Jak ktoś chce aktualną mapę Ukrainy to pisać i prześlę. Mam w wersji angielskiej i z bukwami.
Не мы такие, жизнь такая !!!

lupus24
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: lupus24 » wt 18 sie, 2009 19:39

Jak można prosić:

Lupus24@o2.pl

Z góry dzięki

Awatar użytkownika
fijalkowski
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca

Post autor: fijalkowski » sob 05 wrz, 2009 15:28

chmielu, Proszę wysłać mi tę mapę: fijalkowskikamil@interia.pl

Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: roberT/TANAIS » wt 08 wrz, 2009 21:57

toma: Witam, ta odpowiednia mapa waży 22 MB , przez Mail nie przejdzie , pozdrawiam

szaman: Jak możesz to wrzuć ją na jakiś serwer i daj link.

fijalkowski: Załóż konto na interii to przejdzie

lupus24: rapidshare, megaupload,sendspace,hotfile... Serwerów do wrzucania jest od groma

Ponawiam prośbę aby sprawy techniczne załatwiać bezpośrednio z autorem tematu przez PW ( bo : robi się "mydło i powidło" )
Nalyvajmo, brattia Kryshtalevi chashi, Shchob shabli ne braly, Shchob kuli mynaly Golivon'ky nashi!
pozdrawiam robert

Awatar użytkownika
fijalkowski
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca

Post autor: fijalkowski » ndz 04 paź, 2009 10:12

toma, a można prosić o jakąś szegółowszą relację ze zdjęciami :D

Awatar użytkownika
buba
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: buba » pn 05 paź, 2009 17:05

toma pisze:za jakiś lokalny targ, czizus miałem wrazenie że przeniosło mnie w lata 70 te. Asfaltu "0" budynki po II RP, powybijane okna i kilka ład oraz Moskwiczy. Niesamowity klimat
znow sie rozmarzylam... :D
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną, cała reszta jest wynikiem tego ,że ją wybrałam..."

na wiecznych wagarach od życia..

http://jabolowaballada.blogspot.com/

lupus24
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: lupus24 » śr 20 sty, 2010 08:42

Kurcze, widzę, że temat umarł;) Jak mi szczęście dopisze, to za kilka miesięcy zdam relację z przebiegu wyprawy. No chyba, że ktoś wcześniej się będzie wybierał w tamte okolice :>

Awatar użytkownika
Zuzanna
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Post autor: Zuzanna » śr 20 sty, 2010 15:18

Dla mnie również proszę o tą mapę suzi414@interia.pl

lupus24
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: lupus24 » czw 21 sty, 2010 12:55

Zuzanna pisze:Dla mnie również proszę o tą mapę suzi414@interia.pl

Zuzanno,niestety nikt nie dostał map:/ Ale przy odrobinie dobrej chęci na googlach można znaleźć coś ciekawego;)

lupus24
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: lupus24 » wt 30 mar, 2010 21:19

Dla zainteresowanych- w necie podobno ostatnio pojawiła się najnowsza mapa Ukrainy:
Nav N Go iGO8 v.8.3.4.117940 .

skklub
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Post autor: skklub » sob 03 kwie, 2010 21:19

Witam,

Ci co chcą poszukać mapy Ukrainy polecem forum www.my-navia.pl można tam znaleźć mapy do IGO i wiele innych.

Pozdrawiam

anuska
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: anuska » pn 03 maja, 2010 19:42

dla osob bez samochodow :)
z Lwowa o 8 rano odjezdza autobus do Kamienca (dojezdza o 13.15), a potem jest jeszcze jeden o 10.15, ale ten niestety jedzie 2 razy dluzej.
Z Kamienca jest tez wiele marszrutek do Chocimia. wysiada sie w centrum miasteczka i idzie w kierunku rzeki przez jakies 20 minut. w tym roku, od 30 kw do 3 maja byl tam zjazd rycerzy z Rosji, Bialorusi i Polski polaczony z festiwalem.

warto pojechac do obu miejsc nawet bez samochodu. nie jest to az tak trudne jak sie wydaje :)

ODPOWIEDZ