Podróż Lublin - Lwów

Forum o podróżach po Ukrainie. Podobnie jak powyższe forum o Rosji przeznaczone jest ono do rozmów na tematy związane z turystyką.
Pogi
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Podróż Lublin - Lwów

Post autor: Pogi »

hej
wybieram się do Lwowa ze znajomymi, myślałam o autobusie z Lublina, ale godziny odjazdów nie są zbyt atrakcyjne, słyszałam, że można przejść Hrebenne na piechotę i po drugiej stronie granicy złapać lokalny autobus do Lwowa, czy ktoś już tak podróżował? może jest inny sposób dotarcia do Lwowa? sprawdzałam pociągi - pospieszny z Lublina wyjeżdża ok 9 i na miejscu bez przesiadek jest ok 23:) odpada, jak z noclegami? kiedyś na dworcu stały babuszki i oferowały kwatery w swoich domach, czy tak jest nadal?
dzięki za każdą odpowiedz:)
Ostatnio zmieniony śr 12 sie, 2009 07:09 przez Pogi, łącznie zmieniany 1 raz.
Pogi
Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: roberT/TANAIS »

Bezpośrednie połączenie pociągiem nie jest cenowo atrakcyjne. Z Lublina około 9 jedzie pociąg do Przemyśla . Na miejscu 14.20 - busem do granicy w Medyce- piechotką przez przejście - marszrutka z Szegini do Lwowa. Przy dobrych wiatrach na 18/19 będziecie na miejscu.

ps Jaką godzinę odjazdu busa uznajesz za atrakcyjną ?
Nalyvajmo, brattia Kryshtalevi chashi, Shchob shabli ne braly, Shchob kuli mynaly Golivon'ky nashi!
pozdrawiam robert

GM
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

Post autor: GM »

Z Lublina odjerzdzaja 2 autobusy do Przemyśla bodajrze o 11 , 13 i 15 są takrze 2 busy odjerzdzające z Ruskiej o 6:10 i 14:40 no a potem wiadomo tak jak mówi robert Medyka Szegini i Lwów szybko i sprawnie we Lwowei polecam hotel Cisar w miare tanio czysto ischludnie
semen9
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: semen9 »

Z Lublina do Lwowa są dwa autobusy: 11 i 13.40. Bilet kosztuje ok 40 zł.
jubus83

Post autor: jubus83 »

Ile?? Jeszcze niedawno kosztowały koło 25 złotych w jedną stronę. Nie wiem ile teraz, może Tobie chodzi o bilet w obie strony albo jakimś lepszym autobusem. Te stare rzęchy co jeżdżą z dworca PKS kosztują pewnie z 25-30 złotych. Do Lwowa jest tyle samo prawie co do Warszawy a bus z Lub-Wawa kosztuje 25 zł. Dziwne że niby godziny nie są atrakcyjne skoro wyjeżdżają przed południem jedzie się pewnie z 3 godziny plus postój w Hrebennym(zapewne) z godzinę więc na 16 jest się na miejscu. W sam raz na poszukanie jakiegoś lokum albo zalanie się w trupa :D
Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

jubus83, kiedyś na Ukrainie płaciło się kuponami i żyło się po królewsku , poza tym było minęło. Cena którą podano to prawie połowa za przejazd z Warszawy do Lwowa ( 75 pln ) , a dzieci płacą połowę tej kwoty. Poza tym można chyba kilka godzin wytrzymać a jeżeli nie to o 22,30 z wa-wy odjeżdża bardzo wygodny Polonus .
Nalyvajmo, brattia Kryshtalevi chashi, Shchob shabli ne braly, Shchob kuli mynaly Golivon'ky nashi!
pozdrawiam robert

Weber
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: Weber »

Informacja na temat ceny biletu, którą podała semen9 jest oczywiście prawdziwa. W pierwszych dniach sierpnia płaciłem 45 złotych, nie ma ulgowych. W stronę przeciwną (Lwów - Lublin) cena wynosi sto kilka hrywien.

Pogi, naprawdę nie wiem czy warto jechać sposobem "kombinowanym" jeżeli jest bezpośrednie połączenie. Jaką godzinę podróżowania uważasz za atrakcyjną :) ? Może coś doradzimy.
Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

Równie dobrze można wskoczyć tuż przed odjazdem autobusu i dogadać się z kierowcą :) W taki sposób dojechałem za 30 pln do Wawy.
pozdrawiam robert

ODPOWIEDZ