wyjazd do odessy- 25.10-1.11

Forum o podróżach po Ukrainie. Podobnie jak powyższe forum o Rosji przeznaczone jest ono do rozmów na tematy związane z turystyką.
Awatar użytkownika
buba
Kanclerz
Kanclerz

wyjazd do odessy- 25.10-1.11

Post autor: buba »

hej

moze ktos by mial ochote dolaczyc do wyjazdu? na razie chec uczestnictwa zdeklarowaly 4 osoby. Plan jest taki ze jedziemy do lwowa , pakujemy sie w jakis pociag do odessy (najlepiej najtanszy) , preferowana plackarta bo tam wesolo, ludzi mozna poznawac i wieksze szansy na impreze :D co dalej bedziemy robic to wyjdzie w praniu :) mnie sie marzy delta dunaju i wilkowe- miejscowosc na kanalach,w klimatach opuszczonego dawnego uzdrowiska, a moze jakas przyodeska mierzeja?? :) byl tez rzucony pomysl z dwudniowym wypadem na krym ... podoba mi sie wizja hotelu w centrum odessy za 25 hr od osoby(czyli co, 8zl???) :D
fijalkowski pisze:Tani nocleg w Odessie (centrum) hotel Spartak Bulwar Deribasiwska 25 – samo centrum miasta, 2 przecznice od Primorskiego Bulwaru, głównej ulicy miasta. Pokój czwórka tylko 100hr. Ale prysznic z zimną wodą kosztował 5hr. WC na szczęście za darmo. Pokój trochę obskurny, ale żadnych robali i czysta pościel.
jestesmy otwarci na kolejnych chetnych na wyjazd oraz na nowe pomysly co do spedzania czasu tam na miejscu :)
Ostatnio zmieniony pt 18 wrz, 2009 09:15 przez buba, łącznie zmieniany 3 razy.
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną, cała reszta jest wynikiem tego ,że ją wybrałam..."

na wiecznych wagarach od życia..

http://jabolowaballada.blogspot.com/
zeneczek
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: zeneczek »

sorry ale chyba masz na myśli Dniest,nie Dunaj
Awatar użytkownika
buba
Kanclerz
Kanclerz

zeneczek pisze:sorry ale chyba masz na myśli Dniest,nie Dunaj
zdecydowanie mam na mysli dunaj :D choc dniestr to rowniez piekna rzeka do ktorej mam slabosc :)
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną, cała reszta jest wynikiem tego ,że ją wybrałam..."

zeneczek
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: zeneczek »

tylko to już Rumunia,z Odessy bliżej do tej pierwszej.Kierunek ten sam więc zaliczając Dunaj rzucisz okiem i na Dniestr,pozdr
Awatar użytkownika
fijalkowski
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca

Post autor: fijalkowski »

buba, Telefon do hotelu Spartak w Odessie: 268924,

Miłego pobytu i zdaj relację na forum :D
Awatar użytkownika
buba
Kanclerz
Kanclerz

zeneczek pisze:tylko to już Rumunia,z Odessy bliżej do tej pierwszej.Kierunek ten sam więc zaliczając Dunaj rzucisz okiem i na Dniestr,pozdr
wilkowe jest jeszcze ukrainskie- choc rumunia za miedza :) pare dunajskich kanalow sie jeszcze chyba zalapalo ;) a okiem z checia porzucam na obie rzeczki!

Awatar użytkownika
buba
Kanclerz
Kanclerz

fijalkowski pisze:buba, Telefon do hotelu Spartak w Odessie: 268924,

Miłego pobytu i zdaj relację na forum :D
dzieki za numer, moze sie przyda- choc przez telefon to ja sie srednio dogadam ;) kontakt bezposredni daje wieksze mozliwosci ;)

relacje zdac obiecuje :)

Awatar użytkownika
fijalkowski
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca

buba, Radziłbym Ci zarezerwować pokoj ponieważ hotel jest często przepelniony, możesz jeszcze skorzystać z HC lub CS :D
Awatar użytkownika
buba
Kanclerz
Kanclerz

fijalkowski pisze:[możesz jeszcze skorzystać z HC lub CS :D
a co to jest??

mtrush
Tytularny Radca
Tytularny Radca

Post autor: mtrush »

buba pisze:
a co to jest??
CouchSurfing.com
HospitalityClub.org
Awatar użytkownika
buba
Kanclerz
Kanclerz

mtrush pisze:
buba pisze:
a co to jest??
CouchSurfing.com
HospitalityClub.org
dzieki

mi
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: mi »

Buba, a że się tak palona zazdrością złośliwie zapytam: Czy Ty w ogóle pracujesz?? :shock:
Ja też chcę jechać...buuuu.....
Kochana, masz misję specjalną: Czekam na dokładniusieńką relację z ukraińskiej Wenecji (te przyziemne sprawy też typu spanko i jedzonko) ponieważ będziemy tam z Zibim po Tobie czyli w przyszłym roku.
mi
Tajny Radca
Tajny Radca

że już nie wspomnę o pieniądzach :roll: no ale jak ktoś na przeglądy gwarancyjne jeżdzi na Ukrainę, to można lekko zaoszczędzić chyba? :wink:
Awatar użytkownika
buba
Kanclerz
Kanclerz

mi pisze:Buba, a że się tak palona zazdrością złośliwie zapytam: Czy Ty w ogóle pracujesz?? :shock:
Ja też chcę jechać...buuuu.....
Kochana, masz misję specjalną: Czekam na dokładniusieńką relację z ukraińskiej Wenecji (te przyziemne sprawy też typu spanko i jedzonko) ponieważ będziemy tam z Zibim po Tobie czyli w przyszłym roku.
pewnie ze pracuje... ale glownie nad tym coby pozyskiwac jak najwiecej urlopu ;) to moja glowna specjalizacja ;)
a mam go i tak stanowczo za malo :( mimo ze sie tak staram...

jak wszystko dobrze wypali (trzymajcie kciuki zeby sie wszystko dobrze poukladalo) to relacja bedzie, a jakze :)
mi pisze:no ale jak ktoś na przeglądy gwarancyjne jeżdzi na Ukrainę, to można lekko zaoszczędzić chyba? :wink:
no ja nie wiem tylko jak teraz zareaguja polacy na przegladzie jak zobacza jakie wynalazki nasze autko ma "w brzuszku" ;)

Zibi
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Post autor: Zibi »

BUBA!!! Jesteś złą, okrutną, i złośliwą Kobietą! :lol: Chciałem być twardy jak Roman Bratny kiedy pisał "Rok w trumnie", ale nie potrafię :D Od momentu kiedy Was "poznałem" moje życie przypomina życie niemowlaka! Wiecznie płaczę.... z zazdrości!
Zdawaj relację jak najbardziej obszerne, a jeśli nie będzie to nietaktem, to kupuj mapy i plany w dwóch egzemplarzach, i wyślij nam po wpłacie na konto lub za pobraniem pocztowym. Nawet nie proszę ale kwilę prosząc, jak niemowlak - płacząc :D - o zmianę pieluchy.
Zibi
Awatar użytkownika
buba
Kanclerz
Kanclerz

Zibi pisze:a jeśli nie będzie to nietaktem, to kupuj mapy i plany w dwóch egzemplarzach, i wyślij nam
buuu, szkoda ze nie tydzien wczesniej ta informacja...bylam w krakowie w takiej zarabistej ksiegarni ukrainskiej z mapami...ale nie ma duzej straty- bede tam jeszcze w grudniu to wam kupie!!!! :D

ale dobrze ze teraz juz wiem to bede zbierac wam wszelakiej masci mapy!

a interesuje was moze przewodnik po rosyjsku ktorego ksero przeslala mi jedna dziewczyna z tego forum (jeszcze raz podziekowania)

czy mapy karpat ukrainskich tez was interesuja?

Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: roberT/TANAIS »

I zrobił się moi państwo Off-topic. Wracamy do głównego tematu a całą resztę można załatwić przez GG lub Pw ( bez urazy ).
Nalyvajmo, brattia Kryshtalevi chashi, Shchob shabli ne braly, Shchob kuli mynaly Golivon'ky nashi!
pozdrawiam robert

Awatar użytkownika
buba
Kanclerz
Kanclerz

niestety zostalismy zmuszeni do zmiany terminu na 25.10-1.11

Awatar użytkownika
fijalkowski
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca

buba, Czy wyjazd się odbędzie ??, bo coś cicho w tym temacie

Jak byście mogli to ja też bym prosił o zakup map dla mnie :D
Awatar użytkownika
buba
Kanclerz
Kanclerz

a wszytsko na najlepszej drodze aby sie odbyl :) wyjezdzamy w najblizsza sobote. Na dzien dzisiejszy sklad 4 osoby

a jakie mapy cie interesuja?

rysiama
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: rysiama »

buba pisze:.bylam w krakowie w takiej zarabistej ksiegarni ukrainskiej z mapami... :)
:)

Czy mogę prosić o adres księgarni? W przyszłym roku będą mi potrzebne mapy Ukrainy. Planuję rowerową wyprawę.
Maria
szaman
Radca Stanu
Radca Stanu

Post autor: szaman »

Kanonicza 15
31-002 Kraków
12 421 92 94
Пиймо друзі грай музико Нам вже все одно!
Awatar użytkownika
buba
Kanclerz
Kanclerz

a jeszcze odnosnie przejazdu do odessy- mowiono nam ze pod koniec pazdziernika nie powinno byc problemu z kupnem biletow w dniu wyjazdu na trasie lwow- odessa, ale jakby co to mam pytanie o jakies polaczenie do odessy ze lwowa z przesiadka (najlepiej nie w kijowie bo tam juz bylismy) i coby podroz nie trwala dluzej niz 2 dni ;) moze ktos ma pomysl na przesiadke w jakims klimatycznym zadupiu- takie preferowane :)

Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

No to wysiadasz w Chmielnickim, dalej do Kamieńca - Chocim - Czerniowce - Lwów :)
Nalyvajmo, brattia Kryshtalevi chashi, Shchob shabli ne braly, Shchob kuli mynaly Golivon'ky nashi!
pozdrawiam robert

Awatar użytkownika
buba
Kanclerz
Kanclerz

roberT/TANAIS pisze:No to wysiadasz w Chmielnickim, dalej do Kamieńca - Chocim - Czerniowce - Lwów :)
ale my bysmy chcieli dojechac ze lwowa do odessy z jakas przesiadka a nie wrocic spowrotem do lwowa ;)

mam jeszcze pytanie , sprawdzajac rozklady jazdy ukrainskich pociagow, przy niektorych pociagach jest tylko numer pociagu a przy niektorych i numer i pisze "безпересадочний вагон"- czy to znaczy ze do tego pociagu nie mozna wsiasc po drodze czy jak?

Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

No to możesz jechać odwrotnie Lwów- Czerniowce-Chocim-Kamieniec- Odessa.

безпересадочний вагон"- wagon bezpośredni ( bezprzesiadkowy :) ) Z np. Użgorodu jedzie pociąg do Kijowa przez Lwów , ale zabiera ze sobą wagon do Odessy , który odczepiany jest we Lwowie. O to tu chodzi.
pozdrawiam robert

Awatar użytkownika
buba
Kanclerz
Kanclerz

a ktos ma moze jakies blizsze informacje na temat "odeskich katakumb" , tych polozonych w miejscowosci nerubajskie, bo udalo mi sie znalezc informacje ale tylko na temat ich historii. A glownie mnie interesuje czy mozna tam wchodzic samodzielnie czy tylko z przewodnikiem(tzn czytalam ze jest niebezpiecznie i mozna sie zgubic i lepiej nie oddalac sie od grupy bo to labirynt i wogole ;) ale tak jest z wiekszoscia bukrow i podziemii), czy musi sie uzbierac jakas grupa, czy tam zawsze jest otwarte czy tylko w sezonie, tzn. czy jak przyjedziemy tam pod koniec pazdziernika to jest szansa zobaczyc cos wiecej niz zamkniete drzwi... czy moze sa jakies wejscia mniej oficjalne? (moze byc na PW ;) )
jesli sie nie da wejsc samodzielnie gdzie mozna szukac przewodnika i ile moze chciec kasy?

i czy wogole warto sie tam wybierac? gdzies czytalam ze tam sa jakies wagoniki ktore dawniej ciagnely konie

mi
Tajny Radca
Tajny Radca

Buba i jak było??? :lol: Udało się odwiedzić ukraińską wenecję? :D
Awatar użytkownika
buba
Kanclerz
Kanclerz

jasne!! miejsce tak rewelacyjne ze trudno opisac :D bedzie relacja- jak uda sie znalezc chwile na napisanie...

alainen
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: alainen »

włoska Wenecja tak czy siak nieciekawa jest...
ODPOWIEDZ