ulubiony nocleg we Lwowie

Forum o podróżach po Ukrainie. Podobnie jak powyższe forum o Rosji przeznaczone jest ono do rozmów na tematy związane z turystyką.
Awatar użytkownika
Miszania
Nadworny Radca
Nadworny Radca

ulubiony nocleg we Lwowie

Post autor: Miszania »

musze zarezerwować dla znajomej nocleg w hotelu we Lwowie, który hotel w.g. Was dobry i niedrogi
Ostatnio zmieniony czw 30 lis, 2006 16:50 przez Miszania, łącznie zmieniany 1 raz.
Gość

Post autor: Gość »

Hotel "Lwów". Położony w samym centrum. Za jedynkę 55 uah/dobę. Ciepła woda do południa i pod wieczór. Czysto.
Gość

Anonymous pisze:Hotel "Lwów". Położony w samym centrum. Za jedynkę 55 uah/dobę. Ciepła woda do południa i pod wieczór. Czysto.
Przepraszam, ale skad masz te cene i za jaki pokoj?
W listopadzie pokoj dwuosobowy z lazienka kosztowal we "Lvivie" chyba 120 hrywien. Jedynka ok. 110.
Poza tym nie ma mozliwosci rezerwacji np. przez internet.
Awatar użytkownika
mlody78
Kanclerz
Kanclerz
Kontakt:

Post autor: mlody78 »

widocznie udało mu się kupić po cenie jak dla Ukraińców..albo nim jest :wink:
będę wdzięczny za korzystanie na forum z funkcji Szukaj ...przed zadaniem pytania...
Gość

Tu sa namiary na rozne hotele. Niektore maja tez strony w internecie. Radze tez poczytac opinie gosci :)
http://lwow.wschod.info/info/hotele.php

We Lvivie 55 hr moze kosztowac jedynka bez wygod. Jak ktos lubi biegac po publicznych prysznicach...
Gość

Tak, jest to pokój bez wygód. Prysznic jest na zewnątrz. 55 uah/osobę. Pokój jednoosobowy. Cena ta jest dostępna również dla osób z zagranicy.
Mander
Rzeczywisty Radca Stanu
Rzeczywisty Radca Stanu

Cena hotelu we Lwowie

Post autor: Mander »

Dla ścisłości - od 4 lat nie ma różnice w cenie za hotel dla obywateli państwa o nawzwie Ukraina i pozostałych (było tak do końca 2001 roku).

W pokój za 55 UAH we Lwowie nie wierzę. Za pokój o standardzie mniej-więcej odpowiadającym standatdom (tzw. euroremont) musi kosztować minimum 150. Może jak się poszuka, to się znajdzie za 100, ale szanse małe.
Dla niewtajemniczonych 1USD = 5 UAH.
Gość

W pokój za 55 UAH we Lwowie nie wierzę.
No to lepiej uwierz, bo pod koniec listopada tyle zapłaciłem.
Awatar użytkownika
mlody78
Kanclerz
Kanclerz
Kontakt:

też na początku nie wierzyłem...ale wystarczy zajrzeć na stronę http://lwow.wschod.info/info/hotele.php#Lwiw (tak jak radzi Gość) i przeczytać zamieszczone tam informacje...

"Jeden z najpopularniejszych hoteli wśród Polaków odwiedzających Lwów, ze względu na swoją cenę i połozenie w samym centrum miasta.Z zewnątrz to odstraszający swym socjalistycznym wyglądem 7-piętrowy gmach z 1965 r., dla turystów pokoje 1-, 2-, i 3-osobowe, z umywalkami. Łazienka jest na korytarzu, dodatkowo płatna (1,50-3 hr). Są także pokoje z wygodami, lux i półlux. Woda zimna całodobowo, ciepła w godz. 6:00 - 11:00, 17:00 - 24:00. Cena pokoje bez wygód 50uah (jedynka), 80uah (dwójka). Restauracja, automaty do gier, dyskoteka, sauna, kioski. Obok hotelu płatny parking."

P.S. polecam także przeczytać opinie gości korzystających z usług tego hotelu...od negatywnych po pozytywne...
będę wdzięczny za korzystanie na forum z funkcji Szukaj ...przed zadaniem pytania...
Gość

Podczas pobytu nie musiałem płacić za znajdującą się na korytarzu łazienkę (prysznic, toaleta). Widocznie wcześniej tak było albo jest to opłata wymagana w sezonie.
Na przełomie sierpnia i września za prysznic w Arenie trzeba było zapłacić 3 uah albo trochę mniej.
GREGOORY31
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: GREGOORY31 »

Ciekawe cały Lwów zjeździłem i nie było nic za 55 najtaniej 90 ale pokój taki że szok. A byłem tydzień temu u znajomych na święta. Ja płaciłem 200 za pokój 2 osobowy w hotelu Hetman i jestem bardzo zadowolony bo wychodzi 100 na głowe a w tym jest śniadanko i woda cały dzień ciepła no i miła obsługa .. hote czyściutki ...
WITAM WSZYSTKICH
Gość

cały Lwów zjeździłem i nie było nic za 55
Taaaa, calutki.... Wystarczyło pojechać do centrum.

Hotel "Lviv"
prospekt Czornovola, tel.: (z Polski) 00380-322-79-22-72, 79-22-70

Jeżeli jest drożej niż 55 uah, to cena uległa zmianie w ostatnich tygodniach.
inga

Post autor: inga »

no to może ktoś mi powie gdzie najlepiej się zatrzymac???
Hetman???trochę drogo, ale najważniejsze jest dlamnie żeby było czysto!!
Bez robali, łazienka moe bć na korytarzu, a woda rano i wiczorem.Nie jadę do Lwowa kąpać się całymi dniami :D
inga

Post autor: inga »

a co z restauracjami, wieczornymi wyjściami???
co warto zobaczyć i gdzie pojechać???
GREGOORY31
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Restauracji jest do groma i jak dla mnie taniocha wszędzie tylko w pizzeri było drogo no i pizza do kitu... Za 20-25 hrywien można zjeśc porządny obiad z kawą i piwkiem.... Polecam sałatki na wage sa dobre i tanie ja ktos lubi no i kawe po lwowsku...
WITAM WSZYSTKICH
SSSGGG

Post autor: SSSGGG »

Warto zobaczyc caly Lwow, tzn. centrum ;) ale to centrum jest naprawde spore.
Pieknie jest rowniez w Szewczenkiwskim Gaju - tam jest skansen z drewniana architektura ukrainska.
Bardzo ciekawy jest Cmentarz Lyczakiwskij.
Z restauracjami to jest tak ze po prostu chodzisz i wybierasz taka jaka sie spodoba - ceny rozne, ale generalnie niewysokie, a jedzenie wysmienite. Pizzerie omijac szerokim lukiem! - bo drogo i niefajnie.
Z opinii ludzi na wyzej podanej stronie o noclegach we Lwowie wynika ze pomoc maksymalnie fajny jest klub Milenium. Nie bylem, nie wiem - moze ktos z tu obecnych cos wiecej powie.
GREGOORY31
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Ingo jeżeli chcesz mieć ludzkie warunki to tylko Hetman no chyba że sobie załatwisz priv lokum wiem że drogi ale wliczają w pobyt obfite śniadanko.
SSSGGG przyznaje racje że pizza jest droga tylko dodam że jest bardzo jak dla nas niedobra zależy jak kto lubi ale ja wole mieć ładnie wypieczoną...
INGA co można zwiedzić naprawde duzo rzeczy jak już wcześniej pisali cmentarz Łyczakowski i tu coś miłego jest tam więcej polaków pochowanych niż lwowian ''cudzysłów" bo przecież 70 lwowian to polacy
Wieczorkami proponuje centrum jest sie gdzie zabawić i knajpek dużo nie wiem jak ty ale ja ubocza zawsze omijałem ;chociarz podobno jest super dyskoteka na uboczach Lwowa ale tego sie dowiesz jak już będziesz na miejscu pozdrowionka z mojej stronki .....miłej zabawy ...jak jeszcze mmoge pomóc to pisz ekodrew15@wp.pl
WITAM WSZYSTKICH
Awatar użytkownika
Miszania
Nadworny Radca
Nadworny Radca

wracając do tematu wzięliśmy "Lviv" za 55 hr, całkiem znośnie żeby przychodzić i tam spać, pokój był czysty, odmalowany...
Awatar użytkownika
mlody78
Kanclerz
Kanclerz
Kontakt:

co do pizzy to nie wiem gdzie jedliście, ale ja zawsze jak jestem na UA nie mogę sobie odmówić wizyty w pizzeri "Черентано" (na pewno są we Lwowie i Kijowie)...mogą zaskakiwać ceny niektóych dodatków do "bazowej" pizzy, ale według mnie jest smacznie i niedrogo...a jak ktoś lubi pizzę na cienkim cieście, to powinien być zadowolony)

wracając do noclegów, jeśli ktoś jedzie prywatnie proponuję wynajmować kwatery na doby...jak ktoś się boi może załatwić to legalnie przez agencję nieruchomości, a nie z ogłoszenia przez prywatną osobę...
chociaż ja swego czasu miałem wypróbowaną prywatną kwaterę we Lwowie w centrum - ul.Galicka, 55 hr/dobę za dużą kawalerkę w kamienicy; luksus to nie był, ale robaków nie było, kuchnia do dyspozycji, bojler z ciepłą (!) wodą 24h...
gdy załatwiałem przez agencję cena za kawalerkę w blokach (ul.Zielonaja - do 10 min marszrutką do centrum) za pierwszą dobę - 80 hr, a każda następna po 70 hr (jeśli dobrze pamiętam, bo było to w 2002, ale ceny kwater nie zmieniły się od tego czasu znacznie - obserwacja na przykładzie Kijowa)...
ceny oczywiście za kwaterę, a nie za osobę :wink:
Awatar użytkownika
Miszania
Nadworny Radca
Nadworny Radca

может не "Черентано"а "Челентано" :lol:
Awatar użytkownika
mlody78
Kanclerz
Kanclerz
Kontakt:

oczywiście..mój błąd... :oops:
a dla chcących dowiedzieć się czegoś więcej podaję link do strony pizzeri "Челентано"
http://www.pizza-celentano.com/
+ mapka gdzie można ją znaleźć http://www.pizza-celentano.com/net.php
blazey
Tytularny Radca
Tytularny Radca

Post autor: blazey »

nie ma to jak wlasne M2 na plecach ;) a swoja droga, zolwie i slimaki to dopiero maja komfort :)
DOROTA

Post autor: DOROTA »

witam wszystkich mam pytanie czy ktoś może był albo zna miasto Rivne?
bardzo by mi zależało bo szukam tam noclegu a chcę pojechać na wakacje
erwin

Post autor: erwin »

a jedliscie w "pyzatej chacie" nieopodal uniwersytetu? polecam! :)
Awatar użytkownika
mlody78
Kanclerz
Kanclerz
Kontakt:

"Pyzata chata" staje się siecią restauracji/jadłodajni...
taki nowoczesny bar szybkiej obsługi z domową kuchnią...
na pewno są w Kijowe i Lwowie...słyszałem, że mają otworzyć w Zaporożu...
Fleischer
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: Fleischer »

Witam.
Moje pytanie skierowane jest do osób, które przebywając we Lwowie, zdecydowały się na noclegi w pokojach wynajmowanych przez polaków.
Jakie są wasze wrażenia i opinie na ten temat ?
Awatar użytkownika
Serek
Rzeczywisty Radca Stanu
Rzeczywisty Radca Stanu

Post autor: Serek »

Kiedys na dlugi majowy weekend wynajelismy cale M3, chyba za ok. 100 euro za dwie doby. W kazdym razie wyszlo po ok. 50 zl od osoby za dobe.
Bylo OK, obok bloku sklepy (takze nocne), przystanek marszrutek, przejazd "taczka" (czyli po prostu zatrzymywalo sie samochod i jechalo) to 10 hrywien. Normalna taryfa tak samo.
Jedyny minus - brak wody poza 6-8 i 18-20, ale taki jest urok Lwowa.
Jezeli masz taka mozliwosc - bierz pokoj albo mieszkanie, to moze sie okazac tansze i lepsze od hotelu.
I'm feeling how it's filling...
Mania

Post autor: Mania »

Jade z dziecmi na Ukraine, czy moze jest we Lwowie ZOO?(
W jakim miescie na Ukrainie jest ZOO?)

Jaki jest adres wesolego miasteczka we Lwowie? (czy wogole jest?)
Jakie atrakcje sa dla dzieci?
Awatar użytkownika
mlody78
Kanclerz
Kanclerz
Kontakt:

LWÓW - występy w cyrku...
http://lviv.nezabarom.com.ua/Detskie-razvlecheniya/

oprócz tego proponują spektakl w teatrze dla dzieci oraz w teatrze lalek

ZOO na pewno jest w Kijowie http://zoo.kyiv.org/
Fleischer
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: Fleischer »

Serek pisze:Kiedys na dlugi majowy weekend wynajelismy cale M3, chyba za ok. 100 euro za dwie doby. W kazdym razie wyszlo po ok. 50 zl od osoby za dobe.
Bylo OK, obok bloku sklepy (takze nocne), przystanek marszrutek, przejazd "taczka" (czyli po prostu zatrzymywalo sie samochod i jechalo) to 10 hrywien. Normalna taryfa tak samo.
Jedyny minus - brak wody poza 6-8 i 18-20, ale taki jest urok Lwowa.
Jezeli masz taka mozliwosc - bierz pokoj albo mieszkanie, to moze sie okazac tansze i lepsze od hotelu.
Sam trakze wybieram się na weekend majowy. 100 euro/doba to dla mnie i mojej lubej troche za duzo :twisted:
Zastanawiam sie nad pokojami u polaków koszt doby to ok 6$
ODPOWIEDZ