Nowe zasady przechodzenia przez granice w Medyce...

Forum o podróżach po Ukrainie. Podobnie jak powyższe forum o Rosji przeznaczone jest ono do rozmów na tematy związane z turystyką.
Awatar użytkownika
pwlzeb
Tajny Radca
Tajny Radca

Nowe zasady przechodzenia przez granice w Medyce...

Post autor: pwlzeb »

Dostalem wiadomosc, ze od czwartku, 10.06 odprawa na przejsciu dla pieszych odbywa sie w nowym budynku. Z relacji osoby, ktora znajduje sie teraz na przejsciu (w strone Polski), dowiedzialem sie, ze panuje tam dzisiaj duzy chaos. Nikt nie wie dokad pojsc, turystow nie przepuszczaja przed mrowkami... Ciekawe jak wyglada odprawa w druga strone...
Awatar użytkownika
jajeś
Radca Stanu
Radca Stanu

Post autor: jajeś »

Nowoczesny terminal odpraw paszportowo-celnych oddano 10 czerwca do użytku na pieszym polsko-ukraińskim przejściu granicznym w Medyce.w medyce Nowy pawilon w przeciwieństwie do starego powstał bezpośrednio przy tzw. czerwonej linii wyznaczającej granicę między Polską i Ukrainą. Jest obszerny, a zastosowane w nim rozwiązania techniczne mają zapewnić bezpieczeństwo nie tylko podróżnym, ale również funkcjonariuszom Straży Granicznej oraz celnikom.

Jedną z nowości są zainstalowane przy wejściu i stanowiskach odpraw bramki zapobiegające niekontrolowanego wchodzeniu. Teraz również wracający zza wschodniej granicy najpierw podchodzą do kontroli celnej, a dopiero później paszportowej. Przedtem było odwrotnie, co powodowało zamieszanie.

Piesze przejście w Medyce otwarto w 1998 roku z myślą o tzw. małym ruchu granicznym. Miało ułatwić kontakty mieszkańcom terenów przygranicznych. W rzeczywistości jego niemal wyłącznymi użytkownikami byli przemytnicy.

W poprzednich latach wielokrotnie dochodziło tam do awantur, burd. Obecnie za sprawą zaostrzenia norm celnych jest znacznie mniej podróżnych.

Ich wzrost spodziewany jest w związku z mającymi rozpocząć się za 2 lata Mistrzostwami Europy w Piłce Nożnej Euro 2012.

Nowy terminal to i nowy bałagan choć przepisy zostały bez zmian. :D
muv168
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: muv168 »

Ciekaw jestem jak to będzie właśnie z ruchem turystów. Mam nadzieję, że sytuacja się unormuje i turystów w plecakami będą puszczać bez kolejki (prawie zawsze mi się udawało tak).

Chcąc znaleźć coś o przejściu, wyskoczył mi taki link:
http://www.money.pl/gospodarka/wiadomos ... 58798.html

masakra! Nie chce się wierzyć. 2003 rok.
---
Moje podróże
kamil0786
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: kamil0786 »

Awatar użytkownika
pwlzeb
Tajny Radca
Tajny Radca

Wiecie co? Polacy nie odpowiadaja za to co dzieje sie przed "czerwona linia". Tak wiec w przypadku burd, nic nie beda robic... Kolejka stoi na ukrainskiej stronie, celnicy na Polskiej. Kto to w ogole wymyslil? Czy wojewoda musial koniecznie utopic 13 mln zlotych? Nie mial na co to przenaczyc?
Wyrzucenie pieniedzy w bloto....

Z plecakami nie przepuszczaja... Zreszta, jak masz jakas wieksza torbe, mozesz w ogole nie przejsc, bo sa waskie przejscia. Pytanie, czy mozna tam przejsc z rowerem?
PL-RUS
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: PL-RUS »

jak przejście jest piesze to raczej tak
mastifi
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: mastifi »

Hańba i wstyd kto to wymyślił.w niedzielę 13.06 testowałem to nowe "cudowne"przejście i stwierdzam że moja noga tam już nie postanie.Po pierwsze totalny chaos i zero kompetencji pograniczników i nie mówiąc o tym że czas odprawy o wiele się wydłużył.Nie zdążyłem na pociąg przez gigantyczne kolejki do bramki.A po drugie ten kto projektował chyba się nie pofatygował przetestować swój wynalazek bo ja ze średnią torbą nie mogłem przejść a co dopiero z większym bagażem.Mój wniosek jest taki że elita i tak z tego nie skorzysta bo korzysta z limuzyn a zwykli podróżnicy będą cierpieć.A ja rezygnuję ze "wspaniałego nie dawno oddanego przejścia granicznego" bo nie chcę potem mieć problemów z dostaniem się na wybrane połączenia chyba że pół dnia zarezerwuję na stanie w kolejce.Ot Polacy wymyślili po raz kolejny kolejnego gniota.
Awatar użytkownika
jajeś
Radca Stanu
Radca Stanu

Post autor: jajeś »

No a co ma zrobić podróżny z wózkiem albo na wózku lub z rowerem czy torbą na kółkach?? Musi być jakieś przejście. Jak go nie ma to nie boje się określić projektanta IDIOTĄ!!!
Awatar użytkownika
pwlzeb
Tajny Radca
Tajny Radca

Co wiecej... nie ma nad bramkami zadaszenia.... bo kto je ma zbudowac? Polacy? Na ukrainskiej stronie nie moga... Ukraincy? Smiechu warte... a jak bedzie lalo, a jak bedzie slonce piec... kto tym ludziom pomoze, jak ktos zaslabnie, czy poczuje sie zle.
Skandal, trzeba to gdzies naglosnic... Przyjazde panstwo k... ...c
mastifi
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Jak masz rower albo jesteś inwalidą masz specjalne drzwi.Byłem świadkiem jak pogranicznik obsługiwał toalety bo ciągle coś się psuło i sam był tym zdegustowany.I dziwne że stojąc w kolejce musisz błagać innych i jego by cię przepuścili do przodu a znając życie nikt tego nie zrobi.A fakt w nie pogodę to wszyscy dostaną ostre lanie..................
szaman
Radca Stanu
Radca Stanu

Post autor: szaman »

Zaraz, zaraz. Czy ja dobrze rozumiem :?: Idąc z plecakiem turystycznym przez to nowo wybudowane "Cudo" mogę mnie nie przepuścić :?:
Пиймо друзі грай музико Нам вже все одно!
muv168
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Szkoda, że nie zrobili specjalnego przejścia dla faktycznych turystów a nie mrówek...
---
Moje podróże
mastifi
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Po prostu nie zmieścisz się w to "cudo"techniki chyba żeś chudy bardzo jesteś
szaman
Radca Stanu
Radca Stanu

Rozumiem że chodzi o tą obrotową bramkę przy wyjściu :?:
kosa1964
Radca Stanu
Radca Stanu

Post autor: kosa1964 »

Podbijam pytanie przedmówcy.
jasnezenie
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: jasnezenie »

czy to przejscie piesze jest czynne cala dobe?
Znam 94-letniego starca, który całe życie pił, dziś jeszcze pije i jest zdrów jak ryba. Brat jego natomiast nie brał nigdy kropli do ust i umarł, mając 2 lata. (Julian Tuwim)
muv168
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

jasnezenie pisze:czy to przejscie piesze jest czynne cala dobe?
Tak 24h.
---
Moje podróże
Strusiek
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: Strusiek »

mastifi pisze:Po prostu nie zmieścisz się w to "cudo" techniki chyba żeś chudy bardzo jesteś
Zmieścić to się zmieści (osobiście się w weekend zmieściłam, a jestem postury kilku XL i miałam sporą torbę na kółkach, torbę na ramię i torbę z aparatem) ale może się zaklinować ;)
Te obrotowe metalowe rurki (kołowrotek jak w supermarkecie) trzeba dopchnąć do samego końca, aż poczuje się opór, bo jak automat nie zaskoczy to można zostać uwięzionym w pułapce i tak czekać zmiłowania bo ani w przód już wtedy nie pójdzie, ani w tył :evil:
Wchodząc w bramkę trzeba zaczekać aż na prawej framudze tego ustrojstwa zmieni się czerwony X na zieloną strzałkę. Przy czym za cholerę tego wyświetlacza nie widać, a informacji żadnej na drzwiach nie ma ;)
Turyści klną na to nowe "udogodnienie" na równi z celnikami, którzy co i rusz muszą kogoś uwalniać :roll:
W jedną stronę jedna z nas się zacięła (jechałyśmy w kilka sztuk ;) ) a w drugą celniczka widząc że czekamy z torbami na kółeczkach w kilka osób od razu otworzyła nam drzwi dla niepełnosprawnych, bo nauczona poprzednikami wpadła na pomysł, że nie ma bata, któraś z nas - jeśli nie wsyzstkie po kolei - się zaklinuje :lol:
szaman
Radca Stanu
Radca Stanu

"Ot tiochnika" :lol:
No ale dobrze, że ktoś już wypróbował i jednak można:D
Dzięki za informację:)
kosa1964
Radca Stanu
Radca Stanu

Czyli teraz wracając z Ukrainy nie ma już podziału na bramki dla mieszkańców UE i drugą dla reszty świata? Wszyscy stoją razem w drodze do wejścia do budynku?

Czy dalej będąc i mając paszport UE wchodzimy do budynku osobnym wejściem i potem krótka kolejka i jesteśmy na miejscu?
BothSides
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: BothSides »

Właśnie wróciłam z Ukrainy. Tradycyjnie przez Medykę. Ostatni raz. To co tam się dzieje to jakaś pomyłka. Nie puszczają turystów bokiem, jak to zawsze było, trzeba stać wśród niezwykle nieprzyjemnych i pełnych agresji mrówek. Wszyscy się pchają, krzyczą, oszukują. Daszku żadnego, a dziś słońce straszne, mocno mnie spaliło przez te dwie godziny stania. Jeden pan zasłabł i go chcieli z kolejki wyrzucić na sam koniec :/
Więc ani paszport EURO ani statut turysty nie zwalnia nikogo z chorego przepychania się w spoconym i agresywnym tłumie.
Ludzie ludziom zgotowali ten los. Trzeba szukać alternatyw. Macie jakieś pomysły?
piotrek_g
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Post autor: piotrek_g »

BothSides pisze:Właśnie wróciłam z Ukrainy. Tradycyjnie przez Medykę. Ostatni raz. To co tam się dzieje to jakaś pomyłka. Nie puszczają turystów bokiem, jak to zawsze było, trzeba stać wśród niezwykle nieprzyjemnych i pełnych agresji mrówek. Wszyscy się pchają, krzyczą, oszukują. Daszku żadnego, a dziś słońce straszne, mocno mnie spaliło przez te dwie godziny stania. Jeden pan zasłabł i go chcieli z kolejki wyrzucić na sam koniec :/
Więc ani paszport EURO ani statut turysty nie zwalnia nikogo z chorego przepychania się w spoconym i agresywnym tłumie.
Ludzie ludziom zgotowali ten los. Trzeba szukać alternatyw. Macie jakieś pomysły?

Ja wracałem we wtorek rano - godzina ok.9 i nie było tak źle. Kolejka może z 10 osób, żadnych obscenicznych scen ze strony mrówek też nie było. Moim zdaniem duża przesada. Ale jeśli rzeczywiście tak jest jak piszesz to najlepiej chyba autobusem. Choć to długo, bo rozkręcają. A jeśli chodzi o dwie kolejki dla " UE" i " All Passports" to rzeczywiście takiego podziału już nie ma. Wszyscy stoją w kolejce do bramek- ciekawe bramki długo zamknięte, a potem po 5 osób na raz puszczają i na deklaracjach celnych dopiero jest podział na " nic do ocelenia" i na "deklarację". Całe przejście z dwoma odprawami ok. 40 minut:)
kosa1964
Radca Stanu
Radca Stanu

Hm a gdzie są jeszcze inne przejścia piesze całodobowe z Ukrainą?
Awatar użytkownika
antarex
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: antarex »

kosa1964 pisze:Hm a gdzie są jeszcze inne przejścia piesze całodobowe z Ukrainą?
O ile mi wiadomo - nie ma żadnych. I to nie tylko całodobowych.
kosa1964
Radca Stanu
Radca Stanu

To chyba rzeczywiście będzie trzeba do przechodzić normalnie, a wracać PKSem.
barttopor
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: barttopor »

A wiecie skąd we Lwowie jedzie pks do Przemyśla?
LordSlimak
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Post autor: LordSlimak »

barttopor pisze:A wiecie skąd we Lwowie jedzie pks do Przemyśla?
Z Dworca Stryjskiego
janek_mar
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: janek_mar »

Planujemy wyjazd 31,07 z noclegiem w Odeśsie, a potem Sewastopol. No i mam pytanko . Gdzie poza dworcem pkp jest najwięcej ofert z noclegami, a może ktoś mam jakiś dobry adres.
Miłych wyjazdów.
Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: roberT/TANAIS »

Przekraczaliśmy granicę w Medyce dla pieszych w szczycie sezonu i nie mieliśmy żadnych problemów. Szybko , miło i przyjemnie . Zapewniam , że chetnych na przekroczenie granicy było sporo. Jedynym utrudnieniem były wąskie drzwi obrotowe z którymi musiałem powalczyć aby przejść z bagażem .

UWAGA : PODRÓŻNI Z DZIEĆMI ODPRAWIANI SĄ POZA KOLEJNOŚĆIĄ !!!
Nalyvajmo, brattia Kryshtalevi chashi, Shchob shabli ne braly, Shchob kuli mynaly Golivon'ky nashi!
pozdrawiam robert

krymian
Tytularny Radca
Tytularny Radca

Post autor: krymian »

Robercie! na przejściu w medyce, też mieliśmy taki problem. Jest rozwiązanie, obok "kołowrotka" są zamknięte drzwi. jak się ma zbyt duży bagaż, dzwoni się przyciskiem na ścianie i otwierają! Nam się tak udało przejść, miły Pan z którym jechaliśmy z Lwowa nam tak poradził. Sama odprawa powrotna, trwała jakieś 20-25min. Pytanko o fajki, wódkę itd, powiedziałem, że nemiroff w plecaku, 2 paczki fajek w kieszeni, jakieś suweniry i dziękuję.
life doesn't have to be perfect. It just has to be lived...
ODPOWIEDZ