Pociąg ze Lwowa do Czerniowców

Forum o podróżach po Ukrainie. Podobnie jak powyższe forum o Rosji przeznaczone jest ono do rozmów na tematy związane z turystyką.
Rombi
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Pocię…g ze Lwowa do Czerniowców

Post autor: Rombi »

Koło 22 lipca wybieramy się ekipą do Bułgarii z Gdyni przez Przemyśl do Lwowa potem przez Czerniowce, Suczawe i do Bułgarii wzdłuż wybrzeża.
Mam pytanie, bo na ukraińskiej stronie ichniejszych kolei nie ma opcji języka angielskiego i za cholerę nie mogę dojść do tego o której i za ile mógłbym dostać się właśnie ze Lwowa do Czerniowca. Prosiłbym o pomoc.
Awatar użytkownika
antarex
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Re: Pocię…g ze Lwowa do Czerniowców

Post autor: antarex »

Rombi pisze:Koło 22 lipca wybieramy się ekipą do Bułgarii z Gdyni przez Przemyśl do Lwowa potem przez Czerniowce, Suczawe i do Bułgarii wzdłuż wybrzeża.
Mam pytanie, bo na ukraińskiej stronie ichniejszych kolei nie ma opcji języka angielskiego i za cholerę nie mogę dojść do tego o której i za ile mógłbym dostać się właśnie ze Lwowa do Czerniowca. Prosiłbym o pomoc.
Pociągi Lwów-Czerniowce na dzień 22 lipca 2010 r.

pociąg nr 141 (przelotowy z Moskwy) odjazd ze Lwowa godz. 10:40 przyjazd do Czerniowiec o godz. 18:50 odległość 339 km sprawdzone na www.poezda.net:

http://www.poezda.net/en/train_timetabl ... 5135%3A%C0+

pociąg nr 608 odjazd ze Lwowa godz. 16:55 przyjazd do Czerniowiec o godz. 23:05 odległość 339 km sprawdzone na www.poezda.net:

http://www.poezda.net/en/train_timetabl ... 2611%3A%C0+

pociąg nr 604 odjazd ze Lwowa godz. 21:36 przyjazd do Czerniowiec o godz. 8:40 odległość 339 km sprawdzone na www.poezda.net:

http://www.poezda.net/en/train_timetabl ... 5749%3A%C0+
Awatar użytkownika
pwlzeb
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: pwlzeb »

Chyba Czerniowiec :) Moze sie spotkamy w pociagu. :)

Najlepsza wg mnie opcja, to 608Л (chyba najczesniej nim jezdze). 16:55, na miejscu o 23:05. Tylko 6 h, ale o tak poznej godzinie ciezko bedzie znalezc nocleg. (cena w hrywniach odpowiednio: 15 (З), 49 (П), 68 (K)

604Л wloczy sie przez wioseczki... odjazd 21:36 na miejscu 08:40.
668Д tymi nigdy nie jechalem... 23:44 - 05:25 (cena: 15 (З), 49 (П), 68 (K)
23.07
296П 00:38 - 08:40 (tylko Купейний)
136Ш 04:50 - 09:55 (Плацкартний (П) 51.06, Купейний (К) 92.35)
Awatar użytkownika
antarex
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: antarex »

pwlzeb pisze:na miejscu o 23:05. Tylko 6 h, ale o tak poznej godzinie ciezko bedzie znalezc nocleg.
Na dworcu w Czerniowcach są niedrogie kimnaty widpoczynku.
Kshyhu
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: Kshyhu »

pwlzeb pisze:Chyba Czerniowiec :)
Nie chcę się czepiać, ale jak wchodzimy już w tematy lingwistyczne to "Czerniowców" :P
http://www.sjp.pl/co/Czerniowce ;)
"Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.
Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym
następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany
poglądów, bez podawania przyczyny".
Kefir87
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: Kefir87 »

Witam wszystkich, to mój pierwszy (ale pewnie nie ostatni) post na tym forum.

Planuję spędzić na Ukrainie "długi weekend" ("weekend" trwający dłużej niż tydzień) majowy. Przygotowuję się do wyjazdu i mam już pierwsze pytanie.

Znalazłem taki pociąg:
http://rozklad-pkp.pl/traininfo.php/pn/ ... 1333054690&
(Numer 604LJ, z Lwowa o 23:10, w Czerniowcach o 8:18)

Moje pytania:
- czy na ten pociąg bilet (miejscówkę) trzeba kupować z wyprzedzeniem, czy można w dniu odjazdu?
- czy ten pociąg ma miejsca leżące?

Wiem, że na stronie jest podany opis pociągów w zależności od numeru, ale ukraińskie nazwy niewiele mi mówią.

Pozdrawiam.
pietia
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: pietia »

To jest pociąg pasażyrski (osobowy), o czym świadczy numer powyżej 600
Kefir87 pisze: czy ten pociąg ma miejsca leżące?
Tak, jak zresztą wszystkie dalekobieżne pociągi na Wschodzie, a już zwłaszcza te jadące w nocy. Przy czym, jeśli może nie wiesz, są tam zasadniczo 2 rodzaje miejsc leżących:
- kupe: (4-miejscowe przedziały z łóżkami, trochę w standardzie naszych kuszetek, tylko więcej przestrzeni, w wagonie 36 łóżek)
-płackart: (miejsca leżące ale bez przedziałów, dodatkowo miejsca tzw. boczne, wzdłuż korytarza, w sumie 54 takie łóżka w wagnie)
Są jeszcze typowe wagony sypilane (SV albo Lux), po 2 łóżka w przedziale, w sumie 18 łóżek w wagonie. Ale w tym akurat pociągu raczej ich nie ma
Kefir87 pisze:czy na ten pociąg bilet (miejscówkę) trzeba kupować z wyprzedzeniem, czy można w dniu odjazdu?
Jechałem nim kilka razay i zawsze kupowałem w dniu odjazdu, bądź w przeddzień, a i tak miałem miejsca na dole (co znaczy, że wolnych miejsc było jeszcze dużo). Choć przed weekendem, zwłaszcza długim, może być większy tłok. Ilość dostępnych miejsc możesz zresztą sprawdzić na e-kvytok
kunek
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: kunek »

no ja ostatnio w dzień wyjazdu w czwartek rano dostałem tylko kupe i tylko górne... były też zahalne, ale się nie skusiłem...
pietia
Kanclerz
Kanclerz

Re: Pociąg ze Lwowa do Czerniowców

Ostatnio uległa zmianie trasa pociągu 117/118 Kijów-Czerniowce. Kursuje on teraz przez Largę, zamiast przez Tarnopol-Czortków-Zaliszczyki, dzięki czemu podróż trwa krócej
kunek
Tajny Radca
Tajny Radca

ja wolałem 604 - była możliwość wyspania się i wylądowania rano w Czerniowcach, ale już te możliwości niestety dla mnie nie ma :(
Awatar użytkownika
gorodok
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Post autor: gorodok »

kunek pisze:ja wolałem 604 - była możliwość wyspania się i wylądowania rano w Czerniowcach, ale już te możliwości niestety dla mnie nie ma :(
Teraz w dni parzyste kursuje 668 Kowel - Czerniowce - jest we Lwowie o 00:45 i odjeżdża o 01:14 :) do Czerniowiec dociera rano około 7-8
LwÓw.pL.Ua
sTreFa.LwÓw.pL.Ua
maja111
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: maja111 »

Cześć! Wybieram się pociągiem do Bułgarii. Zastanawiam się nad wyżej wymienionym pociągiem, chciałam zapytać, czy ta informacja od GORODOK o pociągu Kowel - Czerniowce jest sprawdzona i aktualna? W jakiej cenie mniej więcej można dostać bilet?
Awatar użytkownika
nrb
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: nrb »

maja111 pisze:Cześć! Wybieram się pociągiem do Bułgarii. Zastanawiam się nad wyżej wymienionym pociągiem, chciałam zapytać, czy ta informacja od GORODOK o pociągu Kowel - Czerniowce jest sprawdzona i aktualna? W jakiej cenie mniej więcej można dostać bilet?
Informacja aktualna. Ceny przykładowo na 6 sierpnia jakby kupować przez internet:
Kupe: 115 hrywien
Plackarta: 72 hrywny
Siedzące: 38 hrywien.

http://booking.uz.gov.ua/ tutaj można się wszystkiego dowiedzieć :)
maja111
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: maja111 »

Dziękuję serdecznie za odpowiedź!
Awatar użytkownika
gorodok
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Chce również zaznaczyć, że ceny biletów na ukraińskie pociągi w tej chwili są zależne od dnia tygodnia.
Poniedziałki, czwartki i soboty ogłoszono dniami podstawowymi. Wtorek i środa -10% od tej podstawowej ceny. Piątek i Niedziela +10%
LwÓw.pL.Ua
sTreFa.LwÓw.pL.Ua
Szulik
Administrator

Post autor: Szulik »

gorodok pisze:Chce również zaznaczyć, że ceny biletów na ukraińskie pociągi w tej chwili są zależne od dnia tygodnia.
Poniedziałki, czwartki i soboty ogłoszono dniami podstawowymi. Wtorek i środa -10% od tej podstawowej ceny. Piątek i Niedziela +10%
Cenna informacja! A ceny są zależne od pory roku, tak jak ma to miejsce w Rosji?
Awatar użytkownika
gorodok
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Szulik pisze:
gorodok pisze:Chce również zaznaczyć, że ceny biletów na ukraińskie pociągi w tej chwili są zależne od dnia tygodnia.
Cenna informacja! A ceny są zależne od pory roku, tak jak ma to miejsce w Rosji?
Raczej nie - bynajmniej nic takiego nie słyszałem...
LwÓw.pL.Ua
sTreFa.LwÓw.pL.Ua
Awatar użytkownika
pwlzeb
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: pwlzeb »

Emeryci mają zniżkę poza sezonem :)
Szulik
Administrator

Post autor: Szulik »

pwlzeb pisze:Emeryci mają zniżkę poza sezonem
To już wiem co będę robił po sezonie za 33 lata :)
kunek
Tajny Radca
Tajny Radca

mi brakuje trochę mniej ;)
Awatar użytkownika
gorodok
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

pwlzeb pisze:Emeryci mają zniżkę poza sezonem :)
Nooo tak tylko że to dotyczy raczej ukraińskich emerytów. :D To samo odnośnie zniżek dla studentów.
Chyba jedyne ulgi które można zastosować w przypadku Polaków to że dzieci do lat 6 podróżują za darmo (ale uwaga nie mają wtedy wyznaczonego miejsca czyli śpią wraz z rodzicem) oraz od 6 do 14 lat płacą 75%
LwÓw.pL.Ua
sTreFa.LwÓw.pL.Ua
Awatar użytkownika
gorodok
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Szulik pisze:
A jednak cena jest również zależna od pory roku - z okazji niespodziewanego dzisiejszego podniesienia cen o 10% dowiadujemy się że w tej chwili jest sezon i ceny są najwyższe bo stosują "współczynnik" 1.07 a jesienią w październiku będzie stosowany pozasezonowy 0.93 ...
LwÓw.pL.Ua
sTreFa.LwÓw.pL.Ua
pietia
Kanclerz
Kanclerz

Czyli pewnie najtańsze bilety będa na noc z 31.12 na 1.01 :wink:
Awatar użytkownika
gorodok
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

pietia pisze:Czyli pewnie najtańsze bilety będa na noc z 31.12 na 1.01 :wink:
Bardzo możliwe :lol:
OT: Kiedyś w dawnym 92 roku była to jedyna możliwość dla mnie kupić bilet z Kijowa do Lublina - wszystkie inne daty były nie do zdobycia (wtedy ceny na pociągi międzynarodowe były wręcz śmieszne - 1 dolar :lol: oraz jakaś śmieszna kwota "kuponów" - wówczas chodziły takie pieniądze ukraińskie). W ten oto sposób spotkałem Sylwestra 92/93 w pociągu...
LwÓw.pL.Ua
sTreFa.LwÓw.pL.Ua
Awatar użytkownika
OLI
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: OLI »

Ostatnio kupiłem bilet na trase Czerniowce-Lwów za jedyne 19 hrywien. Wagon co prawda zahalnyj, ale jeśli wskoczy się na górną półkę można spokojnie spać do samego Lwowa.Wyjazd był o godz. 00:30 a na miejscu jakoś 6:55.
Awatar użytkownika
gorodok
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

OLI pisze:Ostatnio kupiłem bilet na trase Czerniowce-Lwów za jedyne 19 hrywien. Wagon co prawda zahalnyj, ale jeśli wskoczy się na górną półkę można spokojnie spać do samego Lwowa.Wyjazd był o godz. 00:30 a na miejscu jakoś 6:55.
Kiedyś w latach 90-ch jechałem ze Lwowa do Chmielnickiego w takim wagonie, byłem bardzo zmęczony a ponieważ wszystkie górne półki były już zajęte to wlazłem na 3 półkę, która normalnie służy do materaców - przyznam, że po 5 godzinach spania na tej desce byłem cały połamany.... :lol:
LwÓw.pL.Ua
sTreFa.LwÓw.pL.Ua
pietia
Kanclerz
Kanclerz

ja jechałem w takim wagonie (w nocy) w Mongolii, z Ułan Bator do zAmyyn Uud, na granicy chińskiej. Też nikt nie jechał na siedząco, wszyscy porozkładali się na półkach, łącznie z tymi na bagaże
Awatar użytkownika
marcin815
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Post autor: marcin815 »

W zeszłym tyg za plackarte Lwów-Czerniowce zapłaciliśmy ok 37 uah. Natomiast szybki pociąg(3.36godz) i pseudo nowoczesny na tej trasie to koszt 159 uah. Tak więc wole jechać 5 godz plackartą niż się gnieść w pseudo pendolino.
mmgg
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz
Kontakt:

Post autor: mmgg »

Ja bym jednak polecał zawsze kupować wcześniej bilety na połączenia nocne zwłaszcza, jechaliśmy rok temu nocnym pociągiem Kowel - Czerniowce wsiadajac we Lwowie i tablica na dworcu informująca o zajetosci miejsc pokazywała 0 wolnych w każdej klasie....
www.stacjabalkany.pl
ODPOWIEDZ