marszrutka z dworca stryjskiego na kolejowy we Lwowie

Forum o podróżach po Ukrainie. Podobnie jak powyższe forum o Rosji przeznaczone jest ono do rozmów na tematy związane z turystyką.
Awatar użytkownika
ARTURINGA
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: ARTURINGA »

Po prostu ARTURINGA ma zawsze racje i wszędzie znajomości, a jego firma jako jedyna zapewnia bezpieczny i miły pobyt na wschodzie.
no i nich tak będzie i amen :-)

ktoś poczeka na nie jadąca marszutke to tez może powie, ale pacany głupoty pisały ;-)

Zibi
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Post autor: Zibi »

Już miałem nie pisać, ale nie ukrywam, że tem wpis lekko mnie wku…

„Dyskusja schodzi do poziomu szamba, niestetety
sami to szambo tworzycie ”

ARTURZE szambo tworzysz Ty ze swoją wiedzą na każdy temat i obrażaniem wszystkich, którzy napiszą cokolwiek innego

”ja jak czegoś nie wiem - pytam tych co tam mieszkają lub dla mnie pracują
NIE TYCH CO 1-2 razy byli w życiu we Lwowie ”

Nie po raz pierwszy wszystkich , którzy nie zgadzają się z Tobą sprowadzasz do poziomu ludzi, którzy nigdy nie byli na Ukrainie lub byli raz. W prywatnej korespondencji napisałeś mi ile razy odwiedziłeś tamte tereny i mogę stwierdzić, że daleko Tobie do mnie, że o naszej Bubie nie wspomnę bo jej co najwyżej mógłbyś strzepywać kurz z pięt używając rusztownia – Bubeczko przepraszam ale musiałem Cię tu przywołać

”Jesteście zarozumiali? wasza sprawa. Mnie to osobiście nawet nie boli ”

My jesteśmy zarozumiali? To spójrz na swoją stopkę w postach! Stawiawsz się wyżej niż najlepsza wyszukiwarka w internecie. Dodaj jeszcze do tego żałosnego tekstu ENCYKLOPEDIĘ BRITTANICA i BIBLIOTEKĘ KONGRESU USA i będziemy zachwyceni Twoją skromnością

”Lwowiacy mówią ze nie jeździ. NA dzisiaj!!! Ja tez 2 tyg temu niedoczekaniem się 18stki...
2009 tez chyba nie jeździła...

Z tego co wiadomo, w 2010 18-stka ma jeździć, ale jak wiadomo (na Ukrainie tak naprawdę nic nie wiadomo na 100%) teraz nie jeździ.
Moze jechała specjalnie po MI + Zibiego nie wiem, nie wiem....

Jak ktoś 18stkę spotka? niech kierowcę zapyta jak to jest z kursowaniem?”

Jeśli jak napisałeś powyżej nic nie jest pewne na 100% to nie pisz , że nie jeździ na pewno. Jesteśmy tu aby sobie pomagać i przekazywć informacje i przekazując je opieramy się na tym co widzieliśmy, spotkaliśmy itp. I nikomu z nas nie zależy aby wprowadzić kogokolwiek w błąd.

I żądam od moderatorów funkcji:
ARTURINGA-IGNORE!!!

Awatar użytkownika
Anna888r
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: Anna888r »

pozwolcie ze sie wtrace, info o masrzrutkach nazywa sie "Nasze misto", tel.: 15-89 (miedzymiastowo-miedzynarodowy numer tel.: +3803222602581/ +3803222602580)
panienka powiedziala, ze JEST TAKI AWTOBUS.
Жить, как говориться, хорошо!

Zibi
Nadworny Radca
Nadworny Radca

ANNA, zapisujesz sie do grona widzących marszrutki , których nie ma? :D czy może czekasz na marszrutkę półtorej godziny choc jeździsz zawsze innymi?
Witaj w klubie :D :D :D , ale pamiętaj podajesz czas widzenia marszrutki i adres dilera :D :D :D :D
pozdrowienia

Awatar użytkownika
pwlzeb
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: pwlzeb »

ARTURINGA pisze:Od kiedy ktoś z Forum "znawców tematu" zapytał mnie o:
KURS RUBLA UKRAIŃSKIEGO już uwierzę we wszystko :lol: -)

Rubel ukrainski.... bylbym ostrozny w takich usmiechach. Na bazarze w niektorych czesciach Ukrainy kupuje sie za ruble (ukrainskie). Jest to na wiele wieksza skale niz kupno w Polsce niektorych srodkow spozywczych kosztujacych tysiace zlotych.

Awatar użytkownika
pwlzeb
Tajny Radca
Tajny Radca

Wracajac do tematu, chyba najlepiej zapytac ludzi oczekujacych, chetnie pomoga. Poza tym dobrze jechac nie na dworzec ale pod centrum handlowe Скриня, a potem przejsc sobie pod dworzec. Czasowo w szczycie wychodzi na to samo.

Awatar użytkownika
Anna888r
Tajny Radca
Tajny Radca

18 -ka rzecywicie chodzi, jak jej lewa pieta zechce, bo, jak powiedziala mi kolezanka (mieszka obok dworca), rozklad jazdy powieczony jeszcze za czasow radzieckich, kiedy nie bylo korkow... :wink: i autobusow tez :lol:
radzila nr 37
apropos, teraz trwaja pracy remontowe ul. Stryjska (od Fabryki autobusow do Urzedu Skarbowego) i ul. Kulparkowska tez w remontach.

jaka droga pojedzie marszrutka - tajemnica nawet dla kierowcy.

Awatar użytkownika
buba
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: buba »

pwlzeb pisze:ARTURINGA napisał/a:
Od kiedy ktoś z Forum "znawców tematu" zapytał mnie o:
KURS RUBLA UKRAIŃSKIEGO już uwierzę we wszystko :lol: -)

Rubel ukrainski.... bylbym ostrozny w takich usmiechach.
ja tam wiele razy o ukrainskich rublach slyszalam :) oczywiscie nie we lwowie ;)
pierwszy raz juz troche lat temu od babuszki sprzedajacej slonecznik- ile za woreczek? dwa ruble... wiec ja jej tlumacze ze w takim razie ja dziekuje bo ja rubli przy sobie nie mam... wiec ona mnie pyta- to jaka kase masz??? ja jej ze hrywny/nie (tez rozna odmiane tego slowa slyszalam). A ona sie zaczela smiac i mowi ze to to samo :shock:

wiele razy potem we wschodniej czesci wszytskie ceny sprzedajacy (zwlaszcza starsi) podaja nazywajac walute rublem a placi sie normalnie w hrywnach i nikt sie nie dziwi...
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną, cała reszta jest wynikiem tego ,że ją wybrałam..."

na wiecznych wagarach od życia..

http://jabolowaballada.blogspot.com/

Awatar użytkownika
ARTURINGA
Kanclerz
Kanclerz

18 -ka rzecywicie chodzi, jak jej lewa pieta zechce, bo, jak powiedziala mi kolezanka (mieszka obok dworca), rozklad jazdy powieczony jeszcze za czasow radzieckich, kiedy nie bylo korkow... :wink: i autobusow tez :lol:
radzila nr 37
apropos, teraz trwaja pracy remontowe ul. Stryjska (od Fabryki autobusow do Urzedu Skarbowego) i ul. Kulparkowska tez w remontach.
jaka droga pojedzie marszrutka - tajemnica nawet dla kierowcy.
Jak pamiętam Anna888rjest ze LWOWA, skoro potwierdza to co pisze, to chyba miałem trochę racji ;-)
A NIE MÓWIŁEM? ;-)

kosa1964
Radca Stanu
Radca Stanu

Post autor: kosa1964 »

:roll:

Tak miałeś rację :lol: :lol: :lol:

Chyba masz własny świat...

Awatar użytkownika
Anna888r
Tajny Radca
Tajny Radca

ARTURINGA, ile tu mieszkam to NIGDY zaden autobus-marszrutka NIE chodzili zgodnie rozkladu ruchu! Na tym pzrestanku, z ktorego codziennie jade do pracy, niema nawet oznaczeni, ze to jest przestanek! Kierowsy marszrutek w "pieniezny dzien" zdaja kase 50-60 tysiecy grn., oni maja swoje papierki, gdzie jest napisane za ile minut ma on dojechac marszrutka z p. A do p. B i tyle.
Marszrutka nr 18 jest PANSTWOWYM AUTOBUSEM ... dla emerytow :wink:

[i]На маршруті курсує 6 автобусів з інтервалом руху у 10хв. Автобуси їздять з 7:00 ранку і до 21:40 год.
Маршрут №18 обслуговує комунальне підприємство АТП-1. Як повідомив директор АТП-1 Орест Гриньків, якщо пасажиропотік буде великий, то кількість автобусів на маршруті збільшиться.[/i]

http://galinfo.com.ua/news/63540.html -zrodlo
Ostatnio zmieniony wt 27 lip, 2010 00:16 przez Anna888r, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
ARTURINGA
Kanclerz
Kanclerz

achaaa tego akurat nie wiedziałem ze jest państwowa... ciekawe

byłem pewien ze to prywatna? ;-)

To ze jeżdżą jak chcą i kiedy chcą to ja dobrze wiem ;-) Marszutka i rozkład? to nie pojęte.
tylko jak wytłumaczyć to reszcie zarozumiałych polaków, ze MARSZUTKI rozkładów prawie nie mają... aaa jest jeden u KIEROWCY! tylko!

Awatar użytkownika
Anna888r
Tajny Radca
Tajny Radca

Ja nie moge sie poskarzyc na ruch narszrutek (w porownaniu z zeszlym rokiem), te , ktore mnie interesuja, chdza z interwalem co 3 min.

НЕ КОРМИТЕ ТРОЛЕЙ! :!:

Zibi
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Artur, co do zarozumiałości przdstawiłem moje stanowisko we wczesniej zamieszczonym poście. Ty używasz słów, nie do końca znając ich znaczenie (po raz kolejny polecam "Słownik języka polskiego") Określając narodowość - kogokolwiek piszemy ją z dużej litery (patrz słownik).
Spór nie dotyczył rozkładu jazdy - bo każdy z nas wie, że jażdżą jak chcą - ale faktu CZY W OGÓLE JEŹDZI? Jak widać jeździ, ale jak wynika z Twojego ostatniego postu my jesteśmy ZAROZUMIAŁYMI PACANAMI (pacany to jeszcze z wczesniejszego postu) i pomimo, że twierdziłes, że nie jeździ to masz rację. JAK ZWYKLE.

PS. STAWIAM PUBLICZNIE PYTANIE DO ARTURA:
A - Czy marszrutka numer 18 jeździ?
B - Czy marszrutka numer 18 nie jeździ w ogóle?

Zakreśl poprawną odpowiedź!

Awatar użytkownika
buba
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: buba »

a ja nie rozumiem za bardzo o co caly spor.. wszystko wskazuje na to ze marszrutka jezdzi, i to wcale nie raz na rok bo jest wieku swiadkow ktorzy ja widzieli a nawet nia dojechali gdzie trzeba... sa tez swiadkowie ze marszrutka nie trzyma sie rozkladow (o ile takie istnieja) bo czasem na nia czekali i nie przyjechala albo pojechala w inna strone... wiec chyba planujac ta trase mozna ta marszrutke brac pod uwage ale warto miec jakas opcje B na dojazd...

chyba nigdy, a zwlaszcza na wschodzie nie ma krancowych rozwiazan typu "marszutka jezdzi zawsze scisle i punktualnie wedlug rozkladu" i "marszutki nie bylo, nie ma i nie bedzie. Nikt jej nigdy nie widzial" Jest za to wiele form posrednich- a na ktora traficie zalezy jedynie od szczescia , fazy ksiezyca, kierunku wiatru i zbiegu okolicznosci ;)

nie wiem tez czemu ci co widzieli marszrutke sa raz "glupimi pacanami" a raz "zarozumialymi polakami" ;) nie wiem po co takie mocne i niemile slowa w tak błahej sprawie...
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną, cała reszta jest wynikiem tego ,że ją wybrałam..."

na wiecznych wagarach od życia..

http://jabolowaballada.blogspot.com/

Awatar użytkownika
pwlzeb
Tajny Radca
Tajny Radca

A ja mam ogromna prosbe... Zrobcie zdjecie marszrutce №18. Wezcie tez jedna rzecz pod uwage. Moze, jesli jest przepelniona nie zatrzymuje sie na stryjskim... Moze, zatrzymuje sie gdzies obok, nie wjezdzajac do zatoczki. Tak, tak... http://www.auchan.ua/uk/shops/sokolniki/
Czytamy tu, ze №18 -“АШАН” - вул.Стрийська - Наукова - Кульпарківська - Головний залізничний вокзал

pablooliver
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Post autor: pablooliver »

Witam! Rok temu na Krymie spotkałem się z terminem rubla ukraińskiego, którego to zażądała ode mnie babcia klozetowa. natomiast w temacie marszrutki widma proponuję podanie alternatywnych lini którymi można się dostać na dworzec,gdyby 18-ka nie pojawiała się zbyt długo. wszyscy na tym skorzystają ,jak sądzę.

mtrush
Tytularny Radca
Tytularny Radca

Post autor: mtrush »

pablooliver pisze:Witam! Rok temu na Krymie spotkałem się z terminem rubla ukraińskiego, (...)
Ja też spotkałem się na Krymie z tym terminem, ale najdziwniejsze jest, że spotykam się z tym od czasu do czasu na terenach najbardziej "ukraińskich", czyli Iwano-Frankowsk, Lwów - nawet moim współpracownikom zdarza się tak mówić, a to młode chłopaki...

Awatar użytkownika
MorgothV8
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Post autor: MorgothV8 »

a ja nie rozumiem za bardzo o co cały spor
Ten cały spór pokazuje jak trudno niektórych przekonać do tego że popełnili błąd nawet w tak błahej sprawie a mimo tego nie przyznają się ale brną coraz dalej w bagno.
Były Polarnik na Polskiej Stacji Polarnej "Hornsund"
Teraz programista na swoim
Fuji GSW, Pentax 67, Nikon F4, FM2, D3, D3200 FS + cała szklarnia

Awatar użytkownika
kwasniak74
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Post autor: kwasniak74 »

Prosze o to dwie marszrutki http://img836.imageshack.us/g/dsc3050.jpg/ zdjecia zrobione 31.07.2010

mi
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: mi »

oooo marszrutka widmo :D :D :D

czyli jednak nie uruchomili jej specjalnie dla mnie jak to sugerował pewnien Ktoś... :mrgreen:

Awatar użytkownika
khan.tengri
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny
Kontakt:

Post autor: khan.tengri »

Z uwagi na remont krzyżówki Gonty/Chmielnickiego mam dwa pytania komunikacyjne:

1. Czy linia tramwajowa #6 w ogóle kursuje?
2. Czy jakiś tramwaj w zastępstwie #7 jeździ na Cm. Łyczakowski?

Z głowy nie pamiętam, czy istnieje skręt tramwajowy z Szewczenki na Gródecką i w drugą stronę i dlatego mam wątpliwości czy w/w linie mogły być skierowane na trasy zastępcze.

zlotto
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Post autor: zlotto »

W ciagu ostatniego tygodnia widzialem marszrute 18 chyba z 3 razy, za kazdym razem gdy bylem w okolicach wokzalu.

pietia
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: pietia »

Najnowsze dane: marszrutka #18 jeździ w najlepsze, częstotliwość ok. 10 min, przynajmniej w dni robocze.
Jeśli zaś chodzi o tramwaje, to siódemka normalnie kursuje między Cmentarzami: Łyczakowskim i Janowskim. Natomiast szóstka jeździ, owszem, z dworca na Podzamcze (Łypynśkoho), ale bynajmniej nie prosto Horodecką i Honty, a naokoło, jak dziewiątka, przez Witowśkoho i Pidwalną, dopiero od drugiej strony skręcając w Chmielnickiego. Przyczyną tego objazdu jest prawdopodobnie fatalny stan torowiska na Horodeckiej, gdyż żadych robót na tej ulicy nie stwierdziłem, a dalej ulicą Honty jeździ normalnie siódemka.

ODPOWIEDZ