Knajpy, restauracje (Lwów)

Forum o podróżach po Ukrainie. Podobnie jak powyższe forum o Rosji przeznaczone jest ono do rozmów na tematy związane z turystyką.
hrumek007
Tytularny Radca
Tytularny Radca

Post autor: hrumek007 »

Pyzata Chata ok potwierdzam, jedzenie kompleksowe: śniadania -I klasa, obiady I klasa kolacja I klasa i wszystko za cenę śmiesznie niską. W piwnicy kokalu świetna kwa i świeże ciasta. Blisko centrum, miła obsługa.
Dla zainteresowanych Pyzata Chata jest też w Odessie w galerii IV piętro na zdaje się ul. Derybasowksiej - główna ulica starówki, ale ta we Lwowie ma super niepowtarzalny klimat.

Awatar użytkownika
Anna888r
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: Anna888r »

Перша Львівська Грильова Ресторація М'яса та Справедливості
Pierwsza Lwowska Grilowa Restauracja Mięsa i Sprawiedliwości
http://kava.lviv.ua/ua/at...-spravedlyvosti

Zostala zlikwidowana :cry:
Жить, как говориться, хорошо!

marcinkoper
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: marcinkoper »

może ja nie mam racji, ale owszem zwiedzić meczet mogę , ale nie muszę krzyczeć od razu że Allach jest bogiem. Mnie jakoś na widok wszystkiego co z nacjonalizmem , w tym ukraińskim nie rajcuje. W Niemczech byście chodzili do knajpy ze swastykami i podnosili ręke jako hasło? Ale to tylko moja opinia. Każdy chodzi gdzie chce i nikogo tu nie krytykuję.

szaman
Radca Stanu
Radca Stanu

Post autor: szaman »

Chyba Ci się troszkę ideologie pomyliły. Zobacz w słowniku słowa "patriotyzm" i "nacjonalizmy". Ja wiem, że mamy takie czasy, że każdy patriotyzm ma w du**. Że w programach muzycznych besztają chłopaka, że śpiewa pieśń patriotyczną itp. Co nie oznacza, że na taki lokal nie ma miejsca w świecie. Co do wypowiedzenia hasła: "Sława Ukrajini" przy wejściu do tego lokalu to jest to sympatyczne, po za tym na hasło to dostaje się przy wejściu kieliszek jakiegoś bimbru :wink: . Byłem w Kryjiłce w poniedziałek o 17. Masa ludzi i ciężko znaleźć miejsce... Aż dziwne, że właściciel nie chce otworzyć drugiego takiego lokalu.
Aha i dla wszystkich tych którym nie przejdzie przez gardło to hasło... Warto tam iść z innego prostego względu. Byłem wiele razy na Ukrainie i obsługa klienta jako całokształt jest tam fatalna... W tym lokalu można się miło zdziwić. POLECAM!
Пиймо друзі грай музико Нам вже все одно!

marcinkoper
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Szaman- ja się z Tobą zgadzam, każdy chodzi gdzie chce. Ale ja na przykład będąc we Lwowie owszem uwieczniłem na zdjęciu pomnik Bandery, ale już mojego uśmiechu przy nim nie :))) A widziałem jakiś sklep z banderowskimi pamiątkami to mnie trzepało. Ale to może moje zboczenie, w młodości schodziłem Bieszczady wzdłuż i wszerz i akurat tamte rejony ucierpiały (nie tylko od nich ) od nacjonalistów ukraińskich. Ale dyskusja schodzi na temat nie związany z tym tematem. Wszystkim życzę smacznego !!!!

mariolcia_1
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Post autor: mariolcia_1 »

chcemy wyskoczyć do Lwowa na jeden dzień pochodzić popatrzeć .....

ile średnio musimy mieć kasy ? obiad , coś przekąsić w międzyczasie ??

rudolviv74
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Post autor: rudolviv74 »

Justangel, a gdzie jest ten dim legend? Tak na marginesie, to ja też byłem w tamten weekend w loży, a dokładniej w sobotę. Kartę wyrobiłem na dole w operze, czyli w Lewym Brzegu, bo tak się ta knajpa nazywa

chlorofil
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Re: Knajpy, restauracje (Lwów)

Post autor: chlorofil »

justangel pisze:„Kryjówka” - świetny pomysł, jedzenie dobre, obsługa super. Polecam w godzinach około południowych, bo wieczorem jak przechodziliśmy obok była potworna kolejka.
!??

Faktycznie świetny. Można sobie pogloryfikować sprawców ludobójstwa naszych dziadków na Wołyniu. 100% Banderstadt Ultras i SS-Galizien. Jedzenie dobre, obsługa super, więc wspierajmy katów i bandytów ....

szaman
Radca Stanu
Radca Stanu

Post autor: szaman »

chlorofil pisze:
justangel pisze:„Kryjówka” - świetny pomysł, jedzenie dobre, obsługa super. Polecam w godzinach około południowych, bo wieczorem jak przechodziliśmy obok była potworna kolejka.
!??

Faktycznie świetny. Można sobie pogloryfikować sprawców ludobójstwa naszych dziadków na Wołyniu. 100% Banderstadt Ultras i SS-Galizien. Jedzenie dobre, obsługa super, więc wspierajmy katów i bandytów ....
Kolejny mądry :lol:
Пиймо друзі грай музико Нам вже все одно!

marcinkoper
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

mariolcia_1
PostWysłany: Wczoraj 8:15 Temat postu:
chcemy wyskoczyć do Lwowa na jeden dzień pochodzić popatrzeć .....

ile średnio musimy mieć kasy ? obiad , coś przekąsić w międzyczasie ??

100 zł na dzięn to wyyyypas

mariolcia_1
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

marcinkoper, dzięki, jutro jade dam znać jak wrocę ....

justangel
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

Post autor: justangel »

rudolviv74 pisze:Justangel, a gdzie jest ten dim legend? Tak na marginesie, to ja też byłem w tamten weekend w loży, a dokładniej w sobotę. Kartę wyrobiłem na dole w operze, czyli w Lewym Brzegu, bo tak się ta knajpa nazywa
Adresu dokładnie nie pamiętam, ale jak się idzie od Rynku w stronę Cafe Masoch (ul Serbska) to trochę dalej w dół i w lewo (tak mniej więcej). Na dole jest sklep z pamiątkami, a kamienica jest ozdobiona głowami smoków (które wieczorem zieją ogniem). Nie piszę nic więcej, bo nie chcę psuć niespodzianki jaką niewątpliwie jest na knajpka:)

Przypomniało mi się jeszcze jedno miejsce: budka z ciepłymi "ciastkami" na Kościuszki (na rogu, blisko Hostelu Cherry), pyszne ciepłe ciastka różnego rodzaju: z parówką i leczo, czymś a la jajecznica, mini pizze. Bardzo, bardzo dobre.

chlorofil
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: chlorofil »

szaman pisze:
chlorofil pisze:
!??

Kolejny mądry :lol:
Kolejny ignorant

---

Wracając do tematu, w kwestii normalnych knajp/kawiarni polecam Kabinet - kawiarnię z dobrym piwem i smacznymi miniprzekąskami urządzoną w księgarni.

mariolcia_1
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

puzata chatka potwierdzam jedzenie dobre miła obsługa, jedliśmy w jeszcze jednej knajpce ale nie pamiętam nazwy ....też było smacznie

Awatar użytkownika
Anna888r
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: Anna888r »

Nowe lokale

«Зеник. Пиво з дерунами» м. Львів, вул. Костюшка, 1
тел.: +38 050 378 60 36

«Зеник. Гламур»
м. Львів, вул. Руданського, 1
тел.: +38 050 378 60 38

wiecej tutaj (nacisnac Kontakty) http://www.lokal.lviv.ua/
Жить, как говориться, хорошо!

tomek
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: tomek »

jest taki bar korol danylo,tanio,jedzenie zwykle ale mozna albo miec swoje jedzenie i zamawiac alkohol albo miec alkohol i zamawiac jedzenie:)

kunek
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: kunek »

przecież nie tylko ta knajpa oferuje takie możliwości:) generalnie to dość popularne na wschodzie...

piotr6
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: piotr6 »

Do znawców tematu restauracje, dyskoteki,night cluby.

Potrzebuję namiarów na sprawdzone i dobre nawet na bardzo dobre restauracje, dyskoteki,night cluby we Lwowie, Kijowie, Odessie cena nie gra roli na Krymie byłem więc już wiem co odwiedzić . Jadę w czwartek na kilka- kilkanaście dni więc czasu mam bardzo mało.

Mam już namiary na Milenium, Marco club we Lwowie i na na Paladium w Odessie. Z góry dziękuję wszystkim za odp.

Ps. Po powrocie obiecuję wrzucić małą relację z grudniowego wyjazdu na Ukrainę.

djds
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny
Kontakt:

Post autor: djds »

A czy ktoś posiada może namiary na jakąś knajpkę-winiarnię, w której można uraczyć się trunkami z Krymu? Może we Lwowie jest jakiś sklep, gdzie takowe można nabyć?
Poszukuję forumowiczów ze Śląska w celu stworzenia regionalnego oddziału forum

Awatar użytkownika
ARTURINGA
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: ARTURINGA »

Sklep jest na rynku po tej stronie co towarzystwo polskie.
Sklep całkiem fajnie zaopatrzony wiza z połowy świat ;-)

Polecam KAGORy ;-)

djds
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny
Kontakt:

Post autor: djds »

Dzięki! Znalazłem coś lepszego, później wrzucę fotki i napiszę kilka słów :)

Paweł Z.
Tytularny Radca
Tytularny Radca

Post autor: Paweł Z. »

djds pisze:A czy ktoś posiada może namiary na jakąś knajpkę-winiarnię, w której można uraczyć się trunkami z Krymu? Może we Lwowie jest jakiś sklep, gdzie takowe można nabyć?
Bar-sklep "Bukiet Wina" ,ul.Starojewrejska 5
Nie byłem tam,ale z opisu wygląda na takie miejsce właśnie.
" молоді вина Одеси, Кримські вина та вина Грузії..."
http://welcome.lviv.ua/index.php?cat=in ... 96&lang=pl

werther
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: werther »

Mam pytanie odnośnie knajp.
Bywając we Lwowie w latach '90 często jadałem w Gruzińskiej, niestety nie pamiętam adresu, niedaleko centrum. Menu, jak nazwa wskazuje, gruzińskie, gołąbki z liści winogron, soljanka itd. Wie ktoś czy jeszcze istnieje i gdzie ją znaleźć?

kunek
Tajny Radca
Tajny Radca

nie wiem czy widzieliście, na dworcowej w miejscu dawnych baraków z gastronomią stawiają nowe pawilony - wygląda, ze też dla gastronomii - nic prz dworcu nie ma... choć nie, koło podmiejskiego pojawiła się knajpka - niezłe ceny i wybór (dania do wyboru w gablotkach - jak np. w puzatej)... jedyny minus - piwo tylko flaszkowe, a do obiadku nie ma jak Lwiwskie z kijaszka...

kniazix
Nadworny Radca
Nadworny Radca
Kontakt:

Post autor: kniazix »

Knajpkę «Букет вина» polecam. Ostatnio jak byłem mieli chyba za ladą 12 nalewaków z różnymi winami plus jeszcze butle na ścianie.

Jeszcze bodajże na ulicy Drukarskiej jest sklepik z możliwością degustacji win Masandra. Znajdziesz na pewno.

półkresowianin
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: półkresowianin »

kunek pisze:koło podmiejskiego pojawiła się knajpka - niezłe ceny i wybór (dania do wyboru w gablotkach - jak np. w puzatej)... jedyny minus - piwo tylko flaszkowe, a do obiadku nie ma jak Lwiwskie z kijaszka...
Mówisz o podmiejskim kolejowym czy podmiejskim autobusowym, domyślam się, że o podmiejskim dworcu kolejowym, ale wolę się upewnić.
kniazix pisze:Knajpkę «Букет вина» polecam. Ostatnio jak byłem mieli chyba za ladą 12 nalewaków z różnymi winami plus jeszcze butle na ścianie.
Adres, adres ;)

kunek
Tajny Radca
Tajny Radca

oj podmiejskim elektryczkowym rzecz jasna:)

arko
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: arko »

półkresowianin pisze:kniazix napisał/a:
Knajpkę «Букет вина» polecam. Ostatnio jak byłem mieli chyba za ladą 12 nalewaków z różnymi winami plus jeszcze butle na ścianie.

Adres, adres
"Букет вина" Староєврейська 5 http://welcome.lviv.ua/index.php?cat=in ... ans&id=596

tomek
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: tomek »

jeszcze raz polecam:korol danylo,rodzinna i mila atomsfera!to nie reklama po prostu bardzo fajnie tam jest:) jeszcze molocznyj bar

półkresowianin
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: półkresowianin »

arko pisze:
półkresowianin pisze:kniazix napisał/a:

Adres, adres
"Букет вина" Староєврейська 5 http://welcome.lviv.ua/index.php?cat=in ... ans&id=596
Dzięki! :)

ODPOWIEDZ