Kijów w 1 dzień

Forum o podróżach po Ukrainie. Podobnie jak powyższe forum o Rosji przeznaczone jest ono do rozmów na tematy związane z turystyką.
Rusalka
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Kijów w 1 dzieł„

Post autor: Rusalka »

Wychodzi na to, że będziemy mieli przesiadkę w Kijowie i planujemy tam spędzić cały dzień.
Szukałam na forum informacji nt tego co warto zobaczyć w Kijowie, dzień, ale niewiele znalazłam. Dopiero wertuje przewodnik i pewnie wczytam się w niego w drodze do Kijowa :wink: Mam do Was parę pytań.

Co warto zobaczyć w Kijowie?
Np stare cerkwie, pałace - im starsze, tym lepsze? :)

Czy w okolicach centrum jest jakiś uroczy park, tereny zielone, gdzie można posiedzieć i przyjemnie spędzić czas?

Gdzie można tanio i dobrze zjeść obiad - tradycyjne ukrainskie dania?

Czy jeśli nam się Kijów nie spodoba, czy jest jakaś miejscówka, gdzie można podjechać elektriczką i miło spędzić dzień, jakiś zameczek, albo zielona okolica nad Dnieprem?

Będę wdzięczna za podpowiedzi :)

Awatar użytkownika
buba
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: buba »

wedlug mnie najciekawsze sa cerkwie- sobory -ławry ktorych jest kilka: wołodymirski, michajłowski, sofijski ,peczerski

oraz fajne sa tereny nad dnieprem.

Zupelnym hitem miasta jest dla mnie metro, ktore musi wyjechac na most i tam stoi w korku razem z autami :)

fajne sa tereny zielone nad rzeka, na wyspach.. parki gdzie mozna sie zaszyc w zieleni, knajpki, i nawet plaze gdzie byla czysta woda do kapieli

tu troche fotek z 1.5 dnia w kijowie, zdjecia od nr 31 az do miejsca jak bedzie opisane zdjecie nazwa innego miasta.
http://picasaweb.google.com/biedronka.buba/2007_kijow#
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną, cała reszta jest wynikiem tego ,że ją wybrałam..."

na wiecznych wagarach od życia..

http://jabolowaballada.blogspot.com/

Rusalka
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Fajne zdjęcia - wyglądają naprawdę zachęcająco :D

Plaże :?: :shock: :) :D
A w którym miejscu - na jakie ulice się mniej więcej kierować (plan miasta mam),
te zielone tereny, to chyba po drugiej stronie rzeki (nie tam, gdzie starówka), tak?

Awatar użytkownika
buba
Kanclerz
Kanclerz

Rusalka pisze:Plaże :?: :shock: :)
nooo, dla mnie to byl taki szok, ze w takim wielkim miescie tyle ludzi wlazi do wody i plywa..ulicy nie pamietam, od centrum to byl spory kawalek..i chyba przewaznie na wyspach. jak zapytacie kogos na miescie gdzie sa miejskie plaze to wam na pewno powiedza. nawet plaza nudystow byla ;)

tu nawet jakas plaze widac
http://picasaweb.google.com/biedronka.b ... 0505381554
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną, cała reszta jest wynikiem tego ,że ją wybrałam..."

Awatar użytkownika
micaj
Radca Stanu
Radca Stanu

Post autor: micaj »

Zrób trasę:

Opera, Złote Wrota (to od naszego Chrobrego, 10hr dla dorosłych, 5 stjudenty), Sobór Sofijski (260m2 mozaiki, 2600m2 fresków, dom metropolity, dzwonnica z pięknym widokiem na miasto, 40hr wejście, 5 dzwonnica)).

W metro i na stację czerwoną - Hydropark (1,70 jeden żeton metra, można się przesiadać ile się chce, ale jak się wyjdzie to kolejny żeton). Tam idź w prawo alejką jakieś 20 minut przez place zabaw i inne, dojdziesz do pięknego widoku na Kijów.

Wracamy metrem i z przesiadką na stację:

Arsenalna - jeżeli chcemy tylko Ławrę Peczerską
Peczerska - jeżeli chcemy dojść do statuy "Teściowej", muzeum WWO.

W zasadzie można te rzeczy połączyć. Ale to już raczej szybkim marszem.

Na koniec wracając: Dom z Chimerami i Chreszczatik z Majdanem Niezależności. Odpoczynek, etc

Wszystko co opisałem jest do zrobienia w ciągu jednego dnia. Jeżeli jakieś wątpliwości - pisz na PM.

paulus
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: paulus »

Do Micaja: bede wtym roku za kilka tygodni na 1 dzien w Kijowie i chcialbym abys plan wycieczki mi rozbudowal troszke bo boje sie, ze sie pogubie a chcialbym zobaczyc jak najwiecej. Mozesz to zrobic?

Awatar użytkownika
micaj
Radca Stanu
Radca Stanu

Pisz na mail: m.a.jastrzebski@gmail.com
Coś poradzimy :)

mi
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: mi »

Micaj, możemy się z Zibim podłączyć do twych porad na mejla? :roll:

I jeszcze jedno pytanko: w którą linię metra trzeba wsiąść, żeby metro wyjechało na powierzchnię? :D

Awatar użytkownika
buba
Kanclerz
Kanclerz

I jeszcze jedno pytanko: w którą linię metra trzeba wsiąść, żeby metro wyjechało na powierzchnię? :D
chyba kazde ktore ma na trasie przejechanie mostu. Tak nam przynajmniej mowili...

mi
Tajny Radca
Tajny Radca

A ten most się jakoś nazywa? Czy jest tylko jeden?

LordSlimak
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Post autor: LordSlimak »

Z tego co pamiętam stacja Dniepro to stacja na moście przy samym Dnieprze.

Zibi
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Post autor: Zibi »

czyli czerwona linia, dzięki :D

arko
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: arko »

Metro w Kijowie przejezdża przez dwa mosty "Jużnyj most" i "most Metro" a tutaj mapka metra w Kijowie :) http://moygorod.kiev.ua/metro/

mklimek
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Post autor: mklimek »

zeby dojechac na plaze na wyspach trzeba np na dworcu kol wsiac w metro (czerwona linia) i wysiasc na stacj Hydropark - od stacji Dnipro metro jedzie na powierzchni m.in mostem ale w zadnych korkach nie stoi bo ma calkowicie wydzielone torowisko - zreszta to fajny pomysl bo z metraa cudnie widac naddnieprzanskie skarpy i miasto.
Na wyspy mozna tez pojsc spacerkiem np z Podołu - Pocztowej plaszczadi idziesz ulica nad rzeka (bulwar) na poludnie w kierunku widocznej kladki dla pieszych, przechodzisz przez kladke i juz jestes na miejscu - jakies 15-20 min spacerkiem

Gosik
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: Gosik »

witam, bardzo fajnym rozwiązaniem kulinarnym jest sieć restauracji Pyzata Chata (głównie dania kuchni ukraińskiej, ale nie tylko) polecam pierożki z mięsem (пельмени)barszcz ukraińsaki i solankę.
Ponieżej adresy wg mnie najlepiej położonych
Pasaż, na Chreszczatyku
Пасcаж
ул. Крещатик/Заньковецкая, 15/4 А, Паcсаж

i na Podole
Подол
ул. Сагайдачного, 24, Подол

15.08 mam też przesiadkę w Kijowie i już nie mogę się doczekać aby tam się znaleźć.

Gosik
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: Gosik »

fajna strona o zabytkach w Kijowie na stronie: http://www.mykiev.info/ru

Fanchini
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: Fanchini »

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów mam kilka pytań dotyczących Kijowa w miarę waszych możliwości proszę o pomoc i porady.

1.Czy jest możliwość przenocowania w Kijowie za max 100UAH za osobę, będziemy w 2 osoby chcemy zostać tam 1 dzień z 3 na 4 września 2010.(chodzi nam o przespanie się i wzięcie prysznica)
-Robert w innym wątku wspominał o noclegu w budynku dworca lub w hotelu/hotelu „sankt Petersburg” jeżeli można to proszę napisać coś więcej o w/w opcjach noclegu.

2.Czy w Kijowie przed dworcem kolejowym można spotkać babuszki oferujące noclegi i czy będą z samego rana(godzina naszego przyjazdu)

3.Czy w 2 dni damy radę chociaż pobieżnie zwiedzić największe zabytki Kijowa. Przyjeżdżamy do Kijowa z rana pociągiem ze Lwowa 3 września i chcemy wracać 4 września wieczorem też do Lwowa.

4.Czy nie będzie problemów z nabyciem biletów na pociągi w/w terminach w dnach odjazdów owych pociągów.

Z góry dziękuje za pomoc.

mi
Tajny Radca
Tajny Radca

Fanchini pisze:Witam serdecznie wszystkich forumowiczów mam kilka pytań dotyczących Kijowa w miarę waszych możliwości proszę o pomoc i porady.

1.Czy jest możliwość przenocowania w Kijowie za max 100UAH za osobę, będziemy w 2 osoby chcemy zostać tam 1 dzień z 3 na 4 września 2010.(chodzi nam o przespanie się i wzięcie prysznica).
W hostelach będzie ciężko, przynajmniej tych niezbyt oddalonych od centrum, my szukaliśmy miejsc na październik i tak hostel Jarosław - 280 hr/pokój 2 osobowy, Hostel Kijów - 300 hr, Olimpic - 300 hr, Majdan Złote Wrota - 360 hr, Really Central - 350 hr, Besarabka- 317 hr, Sweet- 300 hr. Podane ceny są na stronach internetowych, jak zaczęłam drążyć to dostałam mejla z cenami wyższymi o jakieś 50 hr. (Na stronach są podane ceny "od" - ale wydawało mi się, że październik to już jest poza sezonem... widocznie myliłam się :roll: )
Fanchini pisze:-Robert w innym wątku wspominał o noclegu w budynku dworca lub w hotelu/hotelu „sankt Petersburg” jeżeli można to proszę napisać coś więcej o w/w opcjach noclegu.).
Nie wiem ile kosztuje nocleg w Kimnatach widpoczynku na dworcu w Kijowie, myślę, że więcej niż w Chersonie, a tam płaciliśmy 190 hr za pokój + 18 hr za prysznic od osoby. Najgorsze jednak jest to, że w tej opcji nie ma możliwości rezerwacji.
Fanchini pisze:-Czy w 2 dni damy radę chociaż pobieżnie zwiedzić największe zabytki Kijowa. Przyjeżdżamy do Kijowa z rana pociągiem ze Lwowa 3 września i chcemy wracać 4 września wieczorem też do Lwowa.
Z tego co tu piszą dacie radę. My też wybieramy się tylko na weekend (wykorzystaliśmy tanie bilety w wizzair :D ) i mamy nadzieję duuużżooo zobaczyć :mrgreen:

Awatar użytkownika
micaj
Radca Stanu
Radca Stanu

mi pisze:
Fanchini pisze:Witam serdecznie wszystkich forumowiczów mam kilka pytań dotyczących Kijowa w miarę waszych możliwości proszę o pomoc i porady.

1.Czy jest możliwość przenocowania w Kijowie za max 100UAH za osobę, będziemy w 2 osoby chcemy zostać tam 1 dzień z 3 na 4 września 2010.(chodzi nam o przespanie się i wzięcie prysznica).
W hostelach będzie ciężko, przynajmniej tych niezbyt oddalonych od centrum, my szukaliśmy miejsc na październik i tak hostel Jarosław - 280 hr/pokój 2 osobowy, Hostel Kijów - 300 hr, Olimpic - 300 hr, Majdan Złote Wrota - 360 hr, Really Central - 350 hr, Besarabka- 317 hr, Sweet- 300 hr. Podane ceny są na stronach internetowych, jak zaczęłam drążyć to dostałam mejla z cenami wyższymi o jakieś 50 hr. (Na stronach są podane ceny "od" - ale wydawało mi się, że październik to już jest poza sezonem... widocznie myliłam się :roll: )
Dwójki zawsze droższe. Próbuj w pokojach wieloosobowych, ostatnio płaciłem 130hr za miejsce w pokoju 6 osobowym w hostelu na Majdanie N., a myślę, że można taniej.

Fanchini
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Dzięki Mi , Micja za wszelką pomoc.Jeśli któryś z użytkowników miałby coś do dodania w temacie to czekam na porady.

Awatar użytkownika
OLI
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: OLI »

To ja zapytam trochę z innej beczki,ale na temat Kijowa.

Czy ktoś zna sposób na dotarcie do stolicy Ukrainy ze Lwowa,
obojętnie jakim środkiem transportu(elektriczki,marszrutki,autobusy itd.)
bez konieczności wcześniejszej rezerwacji biletów?

Mam tu na myśli trasę z dużą ilością przesiadek.
Jaki jest ewentualny koszt takiej podróży?

Z góry dzięki za odpowiedź.

Awatar użytkownika
micaj
Radca Stanu
Radca Stanu

Do metra wracając, linia czerwona:

Zaczynamy oczywiście na stacji Wagzalnej, wysiadamy na Hydroparku. Mamy i nad ziemią i rzekę i wyspę za razem. Ładny widok na prawy brzeg. Wysiadając ze stacji należy skręcić w lewo, przejść przez teren wesołego miasteczka i dochodzimy po chwili do brzegu. W prawo brzydko.
PKS Kasy Międzynarodowe Lublin
GG: 9594935
tel.: 81 747 74 42

mklimek
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Post autor: mklimek »

w 2009 miejsce w wieloos komnacie widpoczinka - 100 hr (rok wczesniej 80), komnaty sa na ostatnim pietrze nowej czesci dworca (piwdennyj wokzal). Pietro nizej jest biuro wynajmu kwater - w 2009 natanszy pokoj byl 120 hr/os)
Babuszki powinny stac (widzialem je juz kolo 10-11 rano, ale najwiecej oczywiscie po poludniu),
2 dni to akurat tyle by zwiedzic centrum (Chreszatyk i okolice, sofijski sobor, Podol) i Ławre Peczerska z okolicami

Awatar użytkownika
micaj
Radca Stanu
Radca Stanu

Babuszki stoją non stop. Dobrze przejść kilka kroków dalej, tam milsze i bardziej spokojne panie.
PKS Kasy Międzynarodowe Lublin
GG: 9594935
tel.: 81 747 74 42

Rusalka
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Właśnie wróiciliśmy z Kijowa i jesteśmy zachwyceni miastem!

Jako, że dzień był chłodny i deszczowy odpuścilismy sobie szukanie plaży i panoramy.
Niestety, nie dotarliśmy do Ławry Pieczersko - Kijowskiej, ale co się odwlecze to nie uciecze.

Ze swojej strony zachęcam do zwiedzenia Muzeum Jednej Ulicy (Andrijiwski zjazd 2B, bilet 20 hrywien), w pobliżu Puzata Chata :wink: i pojeżdżenia metrem, które robi gigantyczne wrażenie :D
Sobór sofijski i stare cerkwie są zachwycające.

Zwiedzając wspomagaliśmy się Trasami opisanymi w przewodniku Bezdroży "Kijów. Miasto Złotych Kopuł".

Spodobalo nam się na tyle, ze długi weekend listopadowy planujemy spędzić w Kijowie :D

Jesli chodzi o babuszki z komnatami to pod dworcem jest ich pełno, nie wiem w jakiej cenie oferują nocleg. Bilet do Lwowa na ten sam dzień dostaliśmy bez problemu 2 miejsca dolne w kupe.
Problemem natomiast był zakup biletu z Symferopola, pomimo licznych prób i dyskusji z paroma konikami zdecydowaliśmy się na lot samolotem (musieliśmy wrócić w konkretnym terminie do Polski).

SławeK-ce
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: SławeK-ce »

Gdzie w Kijowie najlepiej rozbić namiot, coś znalazłem że na Euro2012 mają być pola namiotowe na wyspie Truchaniw, czy teraz można tam się rozbijać (na dziko)?

A jak jest z rozbiciem namiotu w Kamieńcu Podolskim, można gdzieś koło twierdzy?

SławeK-ce
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Ile kosztuje przechowalnia na dworcu głównym w Kijowie i w jakich godzinach działa?

Fanchini
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Witam właśnie wróciłem z Kijowa wiec mam informacje na bierząco.Przechowalnia kosztuje 14 lub 18 hrywien(na 24 godziny).Przechowalnia jest całodobowa.

SławeK-ce
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Dzięki. Jeszcze ciekawi mnie czy np. milicja nie przegania jeśli rozbije się namiot gdzieś na wyspie Truchaniw albo Wenecjańskiej (Hidropark) albo Dolobieckiej. Były tam chyba podczas jakiś imprez tymczasowe pola biwakowe, ale nie wiem dokładnie w którym miejscu (która wyspa).

EDIT. Ostatecznie nie nocowaliśmy w Kijowie w namiotach, ale widziałem namioty wędkarzy na brzegu wyspy Wenecjańskiej (Hidropark), więc myślę że nie byłoby problemu.

szaman
Radca Stanu
Radca Stanu

Post autor: szaman »

To że warto zwiedzić Kijów choćby w jeden dzień to nie mam co do tego wątpliwości.
Chcę to wszytko dobrze zaplanować żeby jak najwięcej wyrwać z tego Kijowa do swoich wspomnień w głowie.
Będę w Kijowie 11 czerwca ponieważ jadę na mecz Ukraina - Szwecja.
Jest to poniedziałek i nie powiem.... to jest moje zmartwienie. Na Ukrainie mocno żywa jest jeszcze tradycja nieczynnych muzeów itp. w poniedziałki. Czy wiecie coś na ten temat jak to wygląda w Kijowie :?: Bo moje doświadczenia dotyczą zachodniej Ukrainy.
Zwiedzanie:
1. Sobór Św. Sofii (Софіївський Собор)
2. Cerkiew Św. Andrzeja (Андріївська Церква)
3. Peczerska Ławara (Свято-Успенська Києво-Печерська Лавра)
4. Złote wrota (Золоті Ворота)
5. Володимирський Собор
6. Pałac prezydencki (Маріїнський палац)
7. Chreszczatyk (Хрещатик)
8. Будинок з химерами у Києві
9. Majdan niezależności (Майдан Незалежності)
Wiem ze to ambitne plany. Znacie godziny otwarcia tych miejsc :?:
Пиймо друзі грай музико Нам вже все одно!

ODPOWIEDZ