lwow- bazary, gieldy staroci, "pchle targi" itp

Forum o podróżach po Ukrainie. Podobnie jak powyższe forum o Rosji przeznaczone jest ono do rozmów na tematy związane z turystyką.
Awatar użytkownika
buba
Kanclerz
Kanclerz

lwow- bazary, gieldy staroci, "pchle targi" itp

Post autor: buba »

poszukuje jak w temacie czy ktos wie gdzie i kiedy we lwowie odbywaja sie jakies bazary, gieldy staroci, tzw "pchle targi" miejsca gdzie mozna kupic rozne starocie, szpeja,. Gdzie trafiaja sie zarowno zawodowi handlarze jak i babuszki sprzedajace domowe sprzety czy menelki uplynniajace to co wlasnie "buchneli" zeby miec na wino ;)

w odessie np. spotkalismy taki handelek za dworcem kolejowym, w paru innych miastach tez wpadlam przypadkiem- we lwowie nigdy- a przypuszczam ze w tak duzym miescie musza takie miejsca istniec i takie handle musza sie odbywac.

nie chodzi mi o komercyjne targi "dla turystow" gdzie mozna kupic koszulke z napisem lwow ,haftowana huculska koszuke za pieciokrotna cene i chinski chłam jak na zakopianskich krupowkach.
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną, cała reszta jest wynikiem tego ,że ją wybrałam..."

na wiecznych wagarach od życia..

http://jabolowaballada.blogspot.com/

satan
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: satan »

Wydaje mi się, że niedaleko opery jest takie miejsce, co więcej jest "otwarte" chyba codziennie. Patrząc na wejście główne do opery należy skręcić w uliczkę w prawo, po 2min jesteś na bazarku.
Należy przestrzegać przepisów BHP...zwłaszcza na kolei!

szymek82
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: szymek82 »

we Lwowie polecam Mytną Ploszczę, tuż obok Arsenału,a gdybyś przypadkiem była w Dnipropietrowsku to w każdą niedzielę pod pomnikiem Szewczenki (obot Teatru Szewczenki) można sobie poszperać wśród staroci.

SławeK-ce
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: SławeK-ce »

Za kościołem Dominikanów, sprzedają tam głównie stare książki wprost z chodnika

Awatar użytkownika
buba
Kanclerz
Kanclerz

SławeK-ce pisze:Za kościołem Dominikanów, sprzedają tam głównie stare książki wprost z chodnika
o dobra wiadomosc! kiedys slyszalam o tym miejscu i wlasnie nie wiedzialam gdzie...
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną, cała reszta jest wynikiem tego ,że ją wybrałam..."

zlotto
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Post autor: zlotto »

to przy pomniku Iwana Fedorowa, za Arsenalem.

dartmoor
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: dartmoor »

Witam,
nie chcę zakładać identycznego wątku, więc napiszę tutaj :D Ponawiam pytanie odnośnie giełd staroci we Lwowie. Gdzie je można znaleźć? Wiem że jeden jest przy operze, ale czy są jakieś inne? Słyszałem że na Torpedo można coś znaleźć, ale po wizycie w tą sobotę mogę powiedzieć że nie ma tam nic oprócz narzędzi :P Bardzo proszę- wyślijcie mi namiary na każde miejsce które znacie :)

Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
Martus ze Lwowa
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny
Kontakt:

Post autor: Martus ze Lwowa »

Jest taki rynek na drodze pomiędzy Nowym Cumem a rynkiem Prowesiń, ul. Kniagini Olgi

Awatar użytkownika
buba
Kanclerz
Kanclerz

Martus ze Lwowa pisze:Jest taki rynek na drodze pomiędzy Nowym Cumem a rynkiem Prowesiń, ul. Kniagini Olgi
trzeba bedzie jeszzce raz na weekend do lwowa wyskoczyc ;)

Awatar użytkownika
micaj
Radca Stanu
Radca Stanu

Post autor: micaj »

SławeK-ce pisze:Za kościołem Dominikanów, sprzedają tam głównie stare książki wprost z chodnika
Jedno z bardziej klasycznych miejsc, które bardzo często znajduje się i na pocztówkach i w albumach fotograficznych. Nie mogliście ie widzieć :)

marcoopoloo999
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: marcoopoloo999 »

czy są we Lwowie bazary gdzie można kupić nową i nieużywaną odzież, buty markowe, dresy, swetry, coś jak bazar w Chmielnickim czy Kamieńcu Podolskim? podacie namiary? z góry dzięki.

Paweł Z.
Tytularny Radca
Tytularny Radca

Post autor: Paweł Z. »

Dużo stoisk odzieżowych jest na Bazarze Krakowskim lub na sąsiadującej z nim ul.Bazarnej (zdj.).
Ale jeśli chodzi o markowe rzeczy, to raczej podróbki...
http://www.garnek.pl/pabloz/21798613
http://goo.gl/maps/2NJ1V

BALKANDRIVER
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: BALKANDRIVER »

Witam,
Jest to mój pierwszy post, nie znalazłem miejsca, gdzie się witamy i opowiadamy parę słów o sobie (jeśli jest takowe - będę wdzięczny za wskazanie), stąd od razu tutaj.

Ale do rzeczy - poszukuję informacji o sklepach fotograficznych / antykwariatach z tym asortymentem we Lwowie.
Mam kilka upatrzonych gadżetów (obiektywy ale nie tylko), które chciałbym tam nabyć.
Będę wdzięczny za wszelkie sugestie i info.
Może nie do końca bazary i pchle targi.
Z góry dzięki za odpowiedź.

BALKANDRIVEER
Spieszmy się kochać szutry, bo tak szybko odchodzą ...

Paweł Z.
Tytularny Radca
Tytularny Radca

Post autor: Paweł Z. »

Można też sprawdzić na Aukro (w linku np. obiektywy/teren Lwowa):
http://aukro.ua/obektivy-122874?a_text_ ... 8%C2%A0%3E

BALKANDRIVER
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: BALKANDRIVER »

Paweł Z. pisze:Można też sprawdzić na Aukro...
Dzięki, cenna uwaga, już szperam. Poszukuję szerokiego kąta (poniżej 15mm) i 500ki lustrzanej, ale ze szlifierni w Swierdłowsku lub Azowskiego OMZ. Ale nie kasztanię wątku.
Jeśli by ktoś jednak miał jakieś namiary (linki, adresy) sklepów foto - będę wdzięczny.

BALKANDRIVER
Spieszmy się kochać szutry, bo tak szybko odchodzą ...

homocorvidens
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Post autor: homocorvidens »

marcoopoloo999 pisze:czy są we Lwowie bazary gdzie można kupić nową i nieużywaną odzież, buty markowe, dresy, swetry, coś jak bazar w Chmielnickim czy Kamieńcu Podolskim? podacie namiary? z góry dzięki.
Buty markowe na targu? Żartujesz!
Może, jak dobrze poszukać, na Ukraińskich bazarach i można znaleźć jakośćiową odzież, ale ceny będą zdecydowanie wyżej niż w boutikach firmowych.

marcoopoloo999
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

a wyobraź sobie, że na bazarze w Chmielnickim kupiłem sporo markowej odzieży.. proponuje wybierz się a zobaczysz na własne oczy..

Awatar użytkownika
gorodok
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Post autor: gorodok »

marcoopoloo999 pisze:a wyobraź sobie, że na bazarze w Chmielnickim kupiłem sporo markowej odzieży.. proponuje wybierz się a zobaczysz na własne oczy..
Muszę jednak dodać że ten bazar zajmuje teren rozmiarem z małe misteczko, więc jeśli ktoś nieobeznany będzie czegoś szukać normalnego to się namęczy - a w 99% sprzedają tam tandetę...
LwÓw.pL.Ua
sTreFa.LwÓw.pL.Ua

homocorvidens
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

marcoopoloo999 pisze:a wyobraź sobie, że na bazarze w Chmielnickim kupiłem sporo markowej odzieży.. proponuje wybierz się a zobaczysz na własne oczy..
Ależ, proszę ciebie, skąd na bazarze, Ukraińskim czy bądź jakim innym weźmie się markowa odzież. Taką odzież fabryce szyją na zlecenia brandu i całą partie oddają dystrybutorom. Jaki taki wyroby mogą trafić na targowisko?
Bądźmy rozsądni, 100% markowej odzieży na rynkach jest falsyfikatem. Nie wiem, może w Polsce po wstępie do Unii stały walczyć ze sprowadzaniem falsyfikatu z Chin i sprzedaży go na targach, ale na Ukrainie na bazarach powszechnie handlują „Dolche Gabano” po 100 hrn.

Awatar użytkownika
gorodok
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Post autor: gorodok »

homocorvidens pisze:
Ależ, proszę ciebie, skąd na bazarze, Ukraińskim czy bądź jakim innym weźmie się markowa odzież. Taką odzież fabryce szyją na zlecenia brandu i całą partie oddają dystrybutorom. Jaki taki wyroby mogą trafić na targowisko?
Bądźmy rozsądni, 100% markowej odzieży na rynkach jest falsyfikatem. Nie wiem, może w Polsce po wstępie do Unii stały walczyć ze sprowadzaniem falsyfikatu z Chin i sprzedaży go na targach, ale na Ukrainie na bazarach powszechnie handlują „Dolche Gabano” po 100 hrn.
Nie byłbym taki pewny odnośnie 100% falsyfikatu - bo spokojnie mogę kupić w sklepach zwanych "stockami" markową odzież po bardzo niskiej cenie. W ten sam sposób sprzedają też na targu - czemu nie?
LwÓw.pL.Ua
sTreFa.LwÓw.pL.Ua

marcoopoloo999
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

homocorvidens ale żeś się uparł chłopie, niech ci będzie, chodziło mi o odzież na bazarach, która wydaje się, że jest oryginalna, ale tak naprawdę jest w większości przypadków falsyfikatem. tak jest dobrze? dokładnie taka sama odzież i obuwie jak na polskich bazarach tyle że taniej.. a teraz lepiej doradź gdzie jeszcze są takie bazary. mając takie rozeznanie na pewno wiesz.

homocorvidens
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

ODPOWIEDZ