kolejki na przejściach

Forum o podróżach po Ukrainie. Podobnie jak powyższe forum o Rosji przeznaczone jest ono do rozmów na tematy związane z turystyką.
Tambala
Tytularny Radca
Tytularny Radca

kolejki na przejściach

Post autor: Tambala » śr 03 kwie, 2019 15:43

marcin- pisze:
pt 04 sty, 2019 10:57
Pierwszy raz zapytano mnie, czy mam koło zapasowe... No i musiałem wszystko wyjąć i je pokazać...
O co chodzi z tym kołem zapasowym? Czy na Ukrainie jest obowiązkowe? Moje auto ma tylko tzw. "zestaw naprawczy". Do tej pory nikogo to nie interesowało.

marcin-
Nadworny Radca
Nadworny Radca

kolejki na przejściach

Post autor: marcin- » śr 03 kwie, 2019 20:48

To pytała pani Polka, obstawiam, że jej się nudziło. Byłem na Ukrainie wiele razy i pierwszy raz miałem takie pytanie.
Na 99,9% nie jest to wymagane. Może celnicy pytają o takie coś "mrówki" i z rozpędu zapytała rodzinę z Polski ;)

arko
Tajny Radca
Tajny Radca

kolejki na przejściach

Post autor: arko » czw 04 kwie, 2019 09:35

Tambala pisze:
śr 03 kwie, 2019 15:43
O co chodzi z tym kołem zapasowym? Czy na Ukrainie jest obowiązkowe
typowe pytanie celników - chodzi tylko o schowki i przemyt papierosów....

Awatar użytkownika
KrzysztofLtm
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

kolejki na przejściach

Post autor: KrzysztofLtm » czw 04 kwie, 2019 09:55

arko pisze:
czw 04 kwie, 2019 09:35
Tambala pisze:
śr 03 kwie, 2019 15:43
O co chodzi z tym kołem zapasowym? Czy na Ukrainie jest obowiązkowe
typowe pytanie celników - chodzi tylko o schowki i przemyt papierosów....
Tez mnie pytano o koło i nie chodzi o sam zapas tylko czy nic nie jest w bagazniku pochowane.Gdyby chcieli sprawdzac wyposazenie to nie polacy a ukraincy i pytali by tez o inne obowiązkowe rzeczy,linke holowniczą,gasnice z legalizacją/w Polsce jest chyba bląd w przepisach i gasnica musi byc ale nie jest wspomniane o legalizacji/czy prezerwatywy :D ... :lol: /dalej obowiązuje ten przepis??/

Awatar użytkownika
bober41
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

kolejki na przejściach

Post autor: bober41 » wt 09 kwie, 2019 14:21

Taka ciekawa wiadomość pojawiła się dziś na profilu ukraińskiej SG:

НА КОРДОНІ З ПОЛЬЩЕЮ У ДВОХ ПУНКТАХ ПРОПУСКУ ВПРОВАДЖЕНО НОВАЦІЇ ДЛЯ ЗМЕНШЕННЯ ЧЕРГ

Апробація технологічних процедур на виконання вимог Кабінету Міністрів України щодо спрощення прикордонних та митних формальностей під час перетину державного кордону особами та транспортними засобами проходить на кордоні з Польщею.
Експеримент запроваджено з 1 квітня та буде тривати до початку червня у двох пунктах пропуску «Смільниця» та «Грушів». Зміни полягають у послідовності здійснення прикордонного та митного контролю.
Тепер, під час виїзду з України подорожуючі спочатку проходять процедуру паспортного контролю. Прикордонний наряд вносить інформацію про осіб та транспортні засоби у відомчу базу і дані автоматично передаються у базу даних співробітників митниці. Тому немає необхідності інспектору митниці ще раз вносити цю інформацію. Крім того, одночасно здійснюється прикордонний та митний огляд автомобіля. А це дозволяє уникнути дублювання функцій та зменшити час необхідний для перетину кордону.
Така апробація технологічних процедур у пунктах пропуску «Смільниця» та «Грушів», які розташовані на суміжній території, лише перший крок задля досягнення мети зменшення часу на проходження прикордонно-митних формальностей під час виїзду за межі України. У разі успішності цього експерименту, він буде запроваджений в усіх пунктах пропуску. Також зазначимо, що ці зміни відбуваються у тісній співпраці не тільки між підрозділами Держприкордонслужби та ДФС, а відповідними службами польською сторони.

Niech nam żyje Towarzysz Stalin,On usta słodsze ma od malin.
!!! LEOPOLIS SEMPER FIDELIS TIBI POLONIAE !!!

Osiek
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

kolejki na przejściach

Post autor: Osiek » pt 26 kwie, 2019 15:09

Czołem,

Przejazd Dorohusk - Jahodyn bardzo sprawnie 25 kwietnia. O 15:30 byłem na przejściu a po 16-tej już na Ukrainie. Po ukraińskiej stronie sporo osób ustawia się do „czerwonej” kolejki po prawo .. w sumie prawie wszyscy. Kobieta za mną podpowiedziała mi abym zaraz za mostem łapał lewej strony - duże koleiny - i jechał do „zielonej” kolejki po karteczkę a dalej na kontrole paszportowo-celną. Pierwszy raz dojechałem jako pierwszy do pustej kolejki paszportowej a służba celna jakby stęskniona i znudzona brakiem interesantów, oczekiwała z niecierpliwością, aż ktoś podjedzie.

Tambala
Tytularny Radca
Tytularny Radca

kolejki na przejściach

Post autor: Tambala » pt 26 kwie, 2019 15:40

Co to jest ta "czerwona" kolejka i czym różni się od "zielonej"? Kto musi jechać na "czerwoną"?

Osiek
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

kolejki na przejściach

Post autor: Osiek » pt 26 kwie, 2019 19:50

Tambala pisze:
pt 26 kwie, 2019 15:40
Co to jest ta "czerwona" kolejka i czym różni się od "zielonej"? Kto musi jechać na "czerwoną"?
No i mogłem od razu napisać. Czerwona kolejka to ta gdzie ludzie mają coś do oclenia podobno, tak się dowiedziałem. Chodzi oczywiście o kolory symboli aut nad głowami oznaczającymi do której kolejki się udajemy. Szczerze to nie wiem czemu tyle luda stoi na czerwonej kolejce. Generalnie za mną podjechało trochę aut z tej czerwonej i potem znowu pustki. Chyba niewiedza, sam bym nie wiedział i stał w tej czerwonej jakby mi kobieta nie podpowiedziała.

mackens
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

kolejki na przejściach

Post autor: mackens » pn 29 kwie, 2019 09:09

18.04 rano w Krościenku 3 godziny oczekiwania - dużo Ukraińców wracało bo u nas święta.
23.04 około 17ej 1 godzina oczekiwania przy powrocie tym samym przejsciem

Gab001
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

kolejki na przejściach

Post autor: Gab001 » śr 01 maja, 2019 18:08

Alternatywa dla Krościenka ;) Ciekawe, czy i na tym przejściu tworzą się już wielogodzinne kolejki ;)
https://dzerkalo.media/na-zakarpatti-na ... polshheyu/

pietia
Kanclerz
Kanclerz

kolejki na przejściach

Post autor: pietia » śr 01 maja, 2019 20:59

Tego przejścia brakowało od dawna. Mam jednako nadzieję, że służyć będzie turystom (pieszym bądź rowerowym) a nie mrówkom

Gab001
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

kolejki na przejściach

Post autor: Gab001 » pt 03 maja, 2019 09:15

pietia pisze:
śr 01 maja, 2019 20:59
służyć będzie
Przejście niestety zakończy żywot już w niedzielę o 20-tej... NIeznającym ukraińskiego wyjaśniam, iż zostało otwarte, by uświetnić 15-tą rocznicę wstąpienia Polski do UE. Może w przyszłości pojawią się kolejne okazje do jego uruchomienia... Niemniej aż żal, że nie ciągnie mnie szczególnie do pieszej turystyki ;)

pietia
Kanclerz
Kanclerz

kolejki na przejściach

Post autor: pietia » pt 03 maja, 2019 15:32

Wiem, że to tylko na majówkę. Tym nie mniej mam nadzieję, że jeśli eksperyment wypali, to "da się" uruchomić takie przejście np. także w sezonie letnim

Awatar użytkownika
KrzysztofLtm
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

kolejki na przejściach

Post autor: KrzysztofLtm » pt 03 maja, 2019 16:14

pietia pisze:
pt 03 maja, 2019 15:32
Wiem, że to tylko na majówkę. Tym nie mniej mam nadzieję, że jeśli eksperyment wypali, to "da się" uruchomić takie przejście np. także w sezonie letnim
Raczej nie liczyłbym na to,poki co to sie zamyka piesze przejscia-przyklad Dołhobyczow,podobno nie bylo zainteresowania.. :lol: :lol: :lol:,kto był tam to widział ten "brak zainteresowania".

marcin-
Nadworny Radca
Nadworny Radca

kolejki na przejściach

Post autor: marcin- » czw 09 maja, 2019 09:26

26.04 (piątek) - Zosin - godz. 14 - wjazd do Ukrainy - całość 30 minut.
Byłem w szoku, byłem pewny, że będzie tragedia ze względu na Wielkanoc prawosławną (28.04).
Wszyscy Ukraińcy wzięli wolne i przyjechali do domów już na nasza Wielkanoc i strzelili sobie dłuuuugi weekend 20.04-05.05? :lol:
21 grudnia była tragedia a teraz jakoś tak dziwnie :wink:

pietia
Kanclerz
Kanclerz

kolejki na przejściach

Post autor: pietia » czw 09 maja, 2019 20:51

Tak mogło być. Sporo Ukraińców pojechało do domów już na katolicką Wielkanoc (tym bardziej, że akurat wtedy na Ukrainie była II tura wyborów prezydenckich) i nie opłacało im się wracać do Polski na te parę dni między jedną a drugą Wielkanocą

Awatar użytkownika
bober41
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

kolejki na przejściach

Post autor: bober41 » pt 10 maja, 2019 08:45

Tak było. Z kolei wszyscy wracali 5-6 maja. W efekcie przekroczenie granicy w Krościenku zajęło mi 11,5 godziny. Choć trzeba przyznać, że było też mnóstwo Polaków wracających z majówki.

Niech nam żyje Towarzysz Stalin,On usta słodsze ma od malin.
!!! LEOPOLIS SEMPER FIDELIS TIBI POLONIAE !!!

marcin-
Nadworny Radca
Nadworny Radca

kolejki na przejściach

Post autor: marcin- » pt 10 maja, 2019 10:03

A faktycznie!
Sam oglądałem w TV stadionowy cyrk z Kijowa :)

Ja wracałem 7 maja :mrgreen: ale i tak się bałem, więc nadrobiłem drogi i pojechałem przez Dołhobyczów, wszystko zajęło 4 godziny.
Nigdy się nie dowiem, ile bym stał w Dorohusku, ale na kamerze o 6 rano było pełno aut.

meter30
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

kolejki na przejściach

Post autor: meter30 » sob 11 maja, 2019 07:09

Sprzedaję samochód i w weekend byli po niego Ukraińcy z Charkowa. Twierdzą, że już nie można u nich jeździć na polskich tablicach, jest obowiązek przerejestrowania każdego auta. W związku z tym powinni z granic zniknąć 5-dniowcy co z kolei powinno się przełożyć na mniejsze kolejki. Czy to prawda?

Awatar użytkownika
KrzysztofLtm
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

kolejki na przejściach

Post autor: KrzysztofLtm » sob 11 maja, 2019 07:35

meter30 pisze:
sob 11 maja, 2019 07:09
Sprzedaję samochód i w weekend byli po niego Ukraińcy z Charkowa. Twierdzą, że już nie można u nich jeździć na polskich tablicach, jest obowiązek przerejestrowania każdego auta. W związku z tym powinni z granic zniknąć 5-dniowcy co z kolei powinno się przełożyć na mniejsze kolejki. Czy to prawda?
Prawda,choc nie znam szczegółów,rozmawialem z taksowkarzem ze Lwowa,tlumaczyl mi ale niewiele z tego zrozumialem.Ale to prawda.Takze na granicy,w kolejce bedzie latwiej,jezeli straz graniczna zobaczy polskie numery bedzie duze prawdopodobienstwo ze to Polacy.Z innych ciekawostek "motoryzacyjnych"podobno wprowadzają obowiazkowe przeglądy rejstracyjne,teraz tego nie ma.Choc nie wplynie to na kolejki na granicy.Z tymi przegladami mam mieszane uczucia.Moze zniknąc wiele starszych aut,a to taki ukrainski folklor,lubilem takimi autami jezdzic np.wspomniany wczesniej taksowkarz....stary Passat b3 i szyba czołowa popękana chyba w 20 miejscach,taxi Żiguli czy jechalem ostatnio taxi Renault 25,w Polsce juz nie spotykany. :D

meter30
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

kolejki na przejściach

Post autor: meter30 » sob 11 maja, 2019 08:34

Pytali się mnie gdzie mogą załatwić tablice zjazdowe dla tego samochodu bo na polskich nie wjadą do UA, a ja nie wiedziałem co odpowiedzieć. Nie slyszałem nigdy o polskich blachach zjazdowych. Jeśli chodzi o przeglądy to pewnie będą wyglądały tak jak w polsce 10-15 lat temu. W dowód wsadzić 'na flaszkę' i bez wjeżdżania :D

arko
Tajny Radca
Tajny Radca

kolejki na przejściach

Post autor: arko » sob 11 maja, 2019 14:40

meter30 pisze:
sob 11 maja, 2019 08:34
Pytali się mnie gdzie mogą załatwić tablice zjazdowe dla tego samochodu bo na polskich nie wjadą do UA
Ukraińcy tak nazywają tymczasowe tablice rejestracyjne. Załatwiasz wydział komunikacji. Cena - była 100 PLN

kniazix
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor
Kontakt:

kolejki na przejściach

Post autor: kniazix » sob 18 maja, 2019 13:18

Hruszów- Budomierz 3h. Nasi wymyslili sobie akcje "jama" i sciagali jak leci na kanal nie tylko busy, ale rowniez osobowki. Nie wiem czy rowniez na polskich blachach bo zadnych naszych w kolejce nie widzialem.

Awatar użytkownika
KrzysztofLtm
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

kolejki na przejściach

Post autor: KrzysztofLtm » sob 25 maja, 2019 23:19

Witam.Zmierzylem dzisiaj czas przekraczania granicy,Dolhobyczow sobota wieczorem,powrot do PL z zegarkiem w ręku od szlabanu z "karteczką" do wyjazdu z przejscia 24 minuty. :D Wczesniej na wjazd tez bylo szybko.Co jeszcze fajne...wszyscy,bez wyjątku ukrainscy celnicy strasznie mili i uprzejmi,wczesniej roznie z tym bywało.

Awatar użytkownika
KrzysztofLtm
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

kolejki na przejściach

Post autor: KrzysztofLtm » pn 17 cze, 2019 05:38

16-czerwca,Dolhobyczow.Wracalem z UA po poludniu,sprawdzilem czas oczekiwania na "kordon.ua"pisalo 10 min.Klamali,bo okazalo sie ze przed pierwszym szlabanem nie bylo zadnego samochodu i nie czekalismy nawet minuty. :D :lol: Na przejsciu ze 3 auta na pasie unijnym,kilka na innym,spoko.Ale odprawa troszke trwala bo odprawiali 2 wycieczki.Mieli byc moze jakąs akcje bo kontrolowali dokladniej ukrainskie busiki,nawet zagladali do kosmetyczek i toreb,nasza kontrola polegala na otworzeniu drzwi,bagaznika i tyle.

ODPOWIEDZ