kolejki na przejściach

Forum o podróżach po Ukrainie. Podobnie jak powyższe forum o Rosji przeznaczone jest ono do rozmów na tematy związane z turystyką.
guber
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: guber »

Tak, oczywiście miałem na myśli 6 stycznia ;) - drobna pomyłeczka ;)

dyzieq
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: dyzieq »

ja przechodziłem w zeszłą niedzielę, czyli w drugi dzień prawosłąwnych Świąt. około godziny 17. Bez problemów praktycznie na bieżąco.

Swoją drogą może ktoś dzisiaj przechodził i opowie jak wyglądała sytuacja podczas strajku...
Ostatnio zmieniony czw 12 sty, 2012 16:12 przez dyzieq, łącznie zmieniany 1 raz.

kunek
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: kunek »

nom nie czepiaj się;)

dyzieq
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

nom pisze:
dyzieq pisze:na bierząco.
Piszemy poprawnie na bieżąco :)
oj tam oj tam... ;)
swoją drogą nikt nie przekraczał w tym czasie granicy?

kunek
Tajny Radca
Tajny Radca

będę we wtorek, dam znać

dyzieq
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

swego czasu przechodziłem granicę w Medyce w poniedziałek o godzinie 7 rano w stronę Polski. jednym słowem Sadoma i Gomora to co się tam działo... pełno ludzi...
może ktoś wie czy tak jest zawsze rankiem? czy może tylko w poniedziałek... a może to co tam zastałem to tylko zbieg okoliczności i różnie to bywa.
pytam bo chciałbym znwou w poniedziałek o 7 rano wracać do Polski. ale boję się, że przez to co się może dziać na granicy nie zdążę do pracy... a poza tym jakby nie patrzeć mamy zimę i można trochę zmarznąć...

Awatar użytkownika
pwlzeb
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: pwlzeb »

Samochodowe w Medyce, 21.00 18.01 pusto. Podobno Krościenko pękało w szwach.

guber
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

16 styczeń Smolnica-Krościenko godzina 18 z UA do PL czas przejazdu 15 minut ;) faktycznie pęka w szwach ;) . Zauważyłem, że ostatnio dużo mniej polaków jeździ z powodu drogiej hrywny.

nom
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Post autor: nom »

16.01.2011 Ustiług-Zosin godzina 12.40 z UA do PL czas przejazdu 2h i 40min :)

kunek
Tajny Radca
Tajny Radca

18 stycznia w Medyce koło południa na bieżąco w obie strony

Awatar użytkownika
pwlzeb
Tajny Radca
Tajny Radca

Mam pomysł. Trzeba zrobić platformę na której można by publikować informacje o kolejkach za pomocą wiadomości sms, e-mail, lub z strony mobilnej. Ktoś wie, jak to zrealizować?
Chodzi o to, by zdawać informacje aktualne, a nie po powrocie do domu po kilku dniach.

abmaciek
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

Post autor: abmaciek »

granica.gov.pl
jest tam zakładka-czas oczekiwania. do tej pory nie mieli poważnej wpadki

Awatar użytkownika
pwlzeb
Tajny Radca
Tajny Radca

czas odprawy: 0
Jadę na granicę, stoję 90 minut na polskiej i 45 na ukraińskiej stronie.

Oni podają czas w oparciu o statystyki za ostatnie 12 godzin. Jeśli do 4:00 było zupełnie pusto, o 5:00 czekało się pół godziny, o 6.00 godzinę a o 7:00 dwie, to na stronie będzie wpisane 0, tak wyjdzie ze statystyki (liczba samochodów odprawionych na zmianie przez liczbę godzin porównana do liczby możliwej ilości odprawionej na godzinę). tak samo działają te tablice informacyjne.
Myślę, że najlepsze byłoby zamontowanie kamer z obrazem online.

nom
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

pwlzeb pisze:czas odprawy: 0
Jadę na granicę, stoję 90 minut na polskiej i 45 na ukraińskiej stronie.

Oni podają czas w oparciu o statystyki za ostatnie 12 godzin. Jeśli do 4:00 było zupełnie pusto, o 5:00 czekało się pół godziny, o 6.00 godzinę a o 7:00 dwie, to na stronie będzie wpisane 0, tak wyjdzie ze statystyki (liczba samochodów odprawionych na zmianie przez liczbę godzin porównana do liczby możliwej ilości odprawionej na godzinę). tak samo działają te tablice informacyjne.
Myślę, że najlepsze byłoby zamontowanie kamer z obrazem online.
Też tak myślę żeby zamontować kamery z obrazem online na przejściach granicznych no ale kto to zrobi? :roll:

Tutaj są kamerki http://www.traxelektronik.pl/pogoda/gdd ... y_zb88.htm jeden z nich jest Zosin problem w tym, że zasłaniają drzewa, które rosną :/ mimo tego i tak zaglądam czy na wjazd na UA nie ma długiej kolejki.

Zresztą wszystko zależy od kursu hrywny tym lepszy jest kurs tym większa jest kolejka a dlaczego? To chyba każdy wie :mrgreen:

maugo
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: maugo »

witam,

powiedzcie mi proszę czy granice w Medyce można przekroczyć pieszo w obie strony przez całą dobę?

bardzo zależy mi na odpowiedzi.

pozdrawiam wszystkich forumowiczów!

M

Awatar użytkownika
fijalkowski
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca

Post autor: fijalkowski »

maugo pisze:

powiedzcie mi proszę czy granice w Medyce można przekroczyć pieszo w obie strony przez całą dobę?
tak

nom
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Zrobiłem tylko 2 zdjęcia z 16.01.2012 godzina 11:00, 10-15 minutowa kolejka na wyjazd z PL na UA najgorzej było gdy wracałem z UA to Ci z PL na UA stali dłużej, bo kolejka była dłuższa niż w przypadku u mnie.

Obrazek
Obrazek

maro_33
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: maro_33 »

W sobote przekraczałem przejscie graniczne Hrebenne-Rava Ruska Ukraińcy na bieżąco a Polska SG heh. Na wjazd do Polski czekałem 4 godziny AUTOKAREM !!!! eh :roll: przy -18 stopniach !!! także cała sytuacja pozostawia wiele do życzenia !!! Tak więc POWODZENIA podczas Mistrzostw Europy 2012 !!!!

pietia
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: pietia »

maro_33 pisze:W sobote przekraczałem przejscie graniczne Hrebenne-Rava Ruska Ukraińcy na bieżąco a Polska SG heh. Na wjazd do Polski czekałem 4 godziny AUTOKAREM !!!! eh :roll: przy -18 stopniach !!! także cała sytuacja pozostawia wiele do życzenia !!! Tak więc POWODZENIA podczas Mistrzostw Europy 2012 !!!!
Na tym przejściu sytuacja chyba jest najgorsza. Przejeżdża tamtędy codziennie mnóstwo autobusów rejsowych (nie licząc nieregularnych autokarów), tymczasem obsada przejścia jest zdecydowanie niewystarczająca, co wydłuża kolejki. Sytuację komplikuje też brak jednolitego ststemu komputerowego, w zwiazku z czym pogranicznik dane z każdego paszportu wpisuje do komputera ręcznie (a później tę samą czynność powtarza jeszcze celnik). To powoduje, ze odprawa jednego autobusu, nawet bez kolejki, trwa co najmniej godzinę. Pod tym względem już Ukraińcy są chyba bardziej do przodu

Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: roberT/TANAIS »

4 godziny to norma do której lepiej się przekonać a będzie bezstresowo.
Nalyvajmo, brattia Kryshtalevi chashi, Shchob shabli ne braly, Shchob kuli mynaly Golivon'ky nashi!
pozdrawiam robert

Awatar użytkownika
M4rcin
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: M4rcin »

Jak widać przez 3 lata nic się nie zmieniło :D

nom
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Na przejściu w Zosinie dużo się zmieni M4rcin wygoogluj to się dowiesz :)

Awatar użytkownika
M4rcin
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: M4rcin »

Ja tylko przez Hrebenne jechałem, o Zosinie poczytam ale i tak mi nie pasuje :)

buford
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: buford »

Przejscie Korczowa 2 lutego około 17.00. z Ukrainy czas oczekiwania ok. 1h, na Ukraine zero kolejki

djds
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny
Kontakt:

Post autor: djds »

A wie ktoś jak ostatnim czasem wygląda piesza Medyka? Jadę za tydzień i nie wiem czego się spodziewać.
Poszukuję forumowiczów ze Śląska w celu stworzenia regionalnego oddziału forum

guber
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Krościenko 04.02: PL-UA godzina 6 rano czas 5 minut. UA-PL godzina 18 czas przejazdu około 20 minut.

A tak wyglądała droga w okolicy Chyrowa:
Obrazek

Basia Z.
Tytularny Radca
Tytularny Radca

Post autor: Basia Z. »

djds pisze:A wie ktoś jak ostatnim czasem wygląda piesza Medyka? Jadę za tydzień i nie wiem czego się spodziewać.
Info z dzisiaj (syn z kolegą wracali z Czarnohory) - około 1,5 godz. oczekiwania po stronie ukraińskiej, w końcu ich dwóch z plecakami wpuścili poza kolejką.

Awatar użytkownika
fijalkowski
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca

Post autor: fijalkowski »

Basia Z. pisze:
djds pisze:A wie ktoś jak ostatnim czasem wygląda piesza Medyka? Jadę za tydzień i nie wiem czego się spodziewać.
Info z dzisiaj (syn z kolegą wracali z Czarnohory) - około 1,5 godz. oczekiwania po stronie ukraińskiej, w końcu ich dwóch z plecakami wpuścili poza kolejką.
hmmm... czyli dwie bramki, nadal nie pracują (na kierunku wjazdowym)

djds
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny
Kontakt:

Post autor: djds »

Na to wygląda. Co moim zdaniem jest masakrą, zwłaszcza że do Euro jeszcze kilka miesięcy. Jeśli to wszystko ma wyglądać tak jak w zeszłoroczne wakacje (tratujący się ludzie, baby blokujące się z taszami w kołowrotku), to dziękuję. Przecież to granica UE, ludzie będą patrzeć, komentować. Będzie wstyd...
Poszukuję forumowiczów ze Śląska w celu stworzenia regionalnego oddziału forum

Awatar użytkownika
micaj
Radca Stanu
Radca Stanu

Post autor: micaj »

djds pisze:Na to wygląda. Co moim zdaniem jest masakrą, zwłaszcza że do Euro jeszcze kilka miesięcy. Jeśli to wszystko ma wyglądać tak jak w zeszłoroczne wakacje (tratujący się ludzie, baby blokujące się z taszami w kołowrotku), to dziękuję. Przecież to granica UE, ludzie będą patrzeć, komentować. Będzie wstyd...

Nie wstyd. To przecież najlepsze smaczki. ;-)

A z drugiej strony, pokutuje twierdzenie, iż wykazać trzeba się przed obcymi. Nie. Trzeba wykazać się na swoim ogródku. Wtedy nie problem wokoło.
PKS Kasy Międzynarodowe Lublin
GG: 9594935
tel.: 81 747 74 42

ODPOWIEDZ