kolejki na przejściach

Forum o podróżach po Ukrainie. Podobnie jak powyższe forum o Rosji przeznaczone jest ono do rozmów na tematy związane z turystyką.
Abenader
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

kolejki (osobowki) na granicy przed Nowym Rokiem 2012/2013

Post autor: Abenader »

Mam 2 pytanka :
Jade osobowka z Kijowa do Warszawy.

1.
Jakie przejscie graniczne dla osobowek rekomendujecie - do przejechania z UA do PL w okresie przed Nowym Rokiem (2012/2013) ?
Wiem, ze sporo Ukraincow bedzie wybieralo sie na zimowy urlop pod koniec grudnia 2012, wiec kolejki osobowek na niektorych przejsciach moga byc wieksze (ja tak sobie "imaginuje", ze wiecej osobowek bedzie na poludniowych przejsciach granicznych, bo zimowa Mekka urlopowa dla Ukraincow - to Zakopane (sic !!!) lub dalej, w Alpy). Czyli - powinienem wybrac przejscie graniczne bardziej na polnoc, czy tak ?

2.
W kontekscie duzych opadow sniegu w grudniu 2012 na Ukrainie - jak wyglada sytuacja na drogach na Ukrainie w kierunku na Kijow (jaka srednia predkosc mozna zalozyc dla osobowki ?)

Z gory dzieki za odpowiedzi
Abenader
tomek
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: tomek »

nie wiadomo jak to bedzie ale dorohusk odradzalbym.tego jak to mowia nie wiedza najstarsi gorale:)
Awatar użytkownika
ARTURINGA
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: ARTURINGA »

Polecam to:
http://granica.gov.pl

Widać on-line oraz są czasy podane:

Wyjazd: Czyli my wyjeżdżamy z Polandji
Przyjazd: Czyli wracamy do Polandji ;-)
Awatar użytkownika
Zeus
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: Zeus »

chyba jako tako godziny nie dzialaja :/
sprat
Radca Stanu
Radca Stanu

Post autor: sprat »

@Abenader - a może Zosin/Ustyluh? W sumie chyba najmniejsze ryzyko jakiegoś bałaganu.

A tak btw. to dziś info na stronie granica.gov.pl całkiem odpowiadało rzeczywistości. O 8 rano polskiego czasu byłem na Hrebennem/Ravie Ruskiej, w 10 minut przejazd całej granicy.

Powrót około godziny później też ok. 20 min zajął. Chyba to po prostu święta, ale nie miałbym nic przeciw, aby tak było zawsze. :D
Kshyhu
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: Kshyhu »

Zosin jest w remoncie i jak przeanalizujesz czasy, podawane na granica.gov.pl, to zobaczysz, że tam ostatnio, co ciekawe, stoi się najdłużej.

Dziś pierwszy dzień po Świętach i widać po czasach, że wszystko wróciło do normy ;-) Ktoś ma doświadczenie, jak mogą wyglądać kolejki zaraz przed/zaraz po Sylwestrze? Nie wracam pierwszego, a drugiego stycznia.
"Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.
Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym
następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany
poglądów, bez podawania przyczyny".
tomek
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: tomek »

te godziny to sie maja nijak do rzeczywistosci.....a w dorohusku mozna sobie postac i z 24godziny.chyba najlepiej korczowa albo medyka.chociaz przez korczowa jest bardzo dobra droga
apollo12
Nadworny Radca
Nadworny Radca
Kontakt:

Post autor: apollo12 »

tomek pisze:te godziny to sie maja nijak do rzeczywistosci.....chociaz przez korczowa jest bardzo dobra droga
wczoraj w tv pokazywali jak to straż celna w Korczowej testuje nowe przenośne komputerki (tablety?) gdzie wpisują numerek auta i już wiedzą jak często jeździsz, czyś nie mrówka i podobno ma to usprawnić odprawę celną.
podobno ma być szybciej , ehh
wszystkim:
э новим роком
с новым годом
szczęśliwego Nowego Roku
Awatar użytkownika
gorodok
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Post autor: gorodok »

tomek pisze:te godziny to sie maja nijak do rzeczywistosci.....a w dorohusku mozna sobie postac i z 24godziny.chyba najlepiej korczowa albo medyka.chociaz przez korczowa jest bardzo dobra droga
Medykę odradzam bo bliskość Przemyśla powoduje nieraz gigantyczne kolejki jeżdżących na zakupy. Raczej polecałbym Korczową - nieraz tutaj przejazd był nawet na bieżąco...
LwÓw.pL.Ua
sTreFa.LwÓw.pL.Ua
kunek
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: kunek »

a czy wiadomo cos kiedy otworzą Dołhobyczów i Niżankowicze?
nom
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Post autor: nom »

Niedługo wybieram się na UA myślę, że w poniedziałek 7 stycznia napiszcie mi czy duża część ukraińców będzie jechała do Polski po zakupy? Kiedy to u nich wychodzi boże narodzenie prawosławne?
Awatar użytkownika
gorodok
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

nom pisze:Niedługo wybieram się na UA myślę, że w poniedziałek 7 stycznia napiszcie mi czy duża część ukraińców będzie jechała do Polski po zakupy? Kiedy to u nich wychodzi boże narodzenie prawosławne?
7 stycznia jest Boże Narodzenie wg kalendarza juliańskiego więc na granicy powinny być raczej pustki...
LwÓw.pL.Ua
sTreFa.LwÓw.pL.Ua
nom
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

gorodok pisze:
nom pisze:Niedługo wybieram się na UA myślę, że w poniedziałek 7 stycznia napiszcie mi czy duża część ukraińców będzie jechała do Polski po zakupy? Kiedy to u nich wychodzi boże narodzenie prawosławne?
7 stycznia jest Boże Narodzenie wg kalendarza juliańskiego więc na granicy powinny być raczej pustki...
Ok, a czy stacje paliw, kantory będą czynne w dniu 7 stycznia?
kunek
Tajny Radca
Tajny Radca

ze dwa lata temu podróżówałem w czasie ich świąt po UA - w wigilię do 17 działało prawwie wszystko, w pierwszy dzień średnio a w drugi tak jak w niedziele czyli oprócz instytucji, banków itp wszystko działało
nom
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

kunek U nich święta są 6-8 stycznia to w ten drugi czyli którego dnia 7 stycznia? To zamiast 7 stycznia pojadę 6 stycznia myślę, że kantory oraz stacje paliw będą czynne...
kunek
Tajny Radca
Tajny Radca

drugi dzień świąt czyli 8 stycznia, sorki za niedokładność
stacje powinny być czynne natomiast z kantorami to różnie... lepeij pobrać kasę z bankomatu
karoln
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: karoln »

Ktoś podróżował ostatnio przez granicę w Krościenku ? jak to tam wygląda z odprawą itd. ? moze jakies fotki ktoś ma z granicy ?
nom
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Byłem dzisiaj rano na UA przejeżdżałem przez Zosin w godzinach południowych stałem tylko 4h na wjazd do Polski, na przejściu granicznym było więcej Polaków niż Ukraińców poza tym pierwszy raz w życiu widziałem w mieście Ustiług wielki lód na drodze, że trzeba było jechać 5 km/h i omijać "wielkie" przeszkody i ekipa, która usuwała ten lód miała z pewnością dużo pracy nawet koparka musiała drążyć lód :lol:
prezes
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Post autor: prezes »

Wczoraj, tj. 15.01 koło południa, kolejka pieszych na wejście do Polski na godzinę czekania (udało nam się trochę szybciej, wpychając się bocznymi drzwiami z jakimiś ludźmi, mimo że byliśmy tylko po alkohol).

OT
dawno nie byłem na tej granicy, a wczoraj zauważyłem, że teraz bardziej od alkoholu do PL, opłaca się coś nosić z PL do UKR, wszystkie "mrówki" na Ukraine z jakimiś dużymi paczkami, a do PL z pustymi wózkami. Oświećcie mnie, prosze :)
Awatar użytkownika
OLI
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: OLI »

Tak to prawda. Inaczej po co by powstawała Biedronka w Medyce tuż przy przejściu?Takie rzeczy jak olej,jogurty czy nawet wyroby mięsne wielu Ukraińców kupuje w Polsce.
kunek
Tajny Radca
Tajny Radca

w sobotę 19 stycznia o 9 rano w stronę ukraniny w Medyce - na bieżaco, do Polski 21 stycznia około 9 - bieżąc... dawno tak sympatycznie granicy nie przekaczałem:)
Awatar użytkownika
gorodok
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

kunek pisze:w sobotę 19 stycznia o 9 rano w stronę ukraniny w Medyce - na bieżaco, do Polski 21 stycznia około 9 - bieżąc... dawno tak sympatycznie granicy nie przekaczałem:)
W sobotę było bardzo ortodoksyjne :lol: święto Chrztu Pańskiego wg obrządku wschodniego potocznie tutaj zwane "Jordanem" - jak byłem rano w sklepie to patrzyli na mnie jak na goja niewiernego! :lol: W poniedziałek pewnie jeszcze wszyscy mieli kaca po dwudniowym świętowaniu... :lol:
LwÓw.pL.Ua
sTreFa.LwÓw.pL.Ua
kunek
Tajny Radca
Tajny Radca

gorodok pisze:
kunek pisze:w sobotę 19 stycznia o 9 rano w stronę ukraniny w Medyce - na bieżaco, do Polski 21 stycznia około 9 - bieżąc... dawno tak sympatycznie granicy nie przekaczałem:)
W sobotę było bardzo ortodoksyjne :lol: święto Chrztu Pańskiego wg obrządku wschodniego potocznie tutaj zwane "Jordanem" - jak byłem rano w sklepie to patrzyli na mnie jak na goja niewiernego! :lol: W poniedziałek pewnie jeszcze wszyscy mieli kaca po dwudniowym świętowaniu... :lol:
oj Borys Ty wszystkich swoją miarką...hehe
ale może i tak - frekwencja w restoranach i kafe w ten weekend była spora ( a w domach na bank jeszcze większy przerób szedł...)
nom
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Zauważyliście nieaktualne kamery monitorujące w Zosinie na GDDKiA ostatni obraz był w dniu 03.02 przed północą dlaczego już nie działa? :roll: Teraz nie zobaczę czy są kolejki na wyjazd z RP w poniedziałek rano mam zamiar jechać.
sprat
Radca Stanu
Radca Stanu

Post autor: sprat »

@nom - już działa kamerka na Zosinie ;)

Hrebenne, 09.02.2013 - ok godziny 15.00 - czekałem 2 h na wjazd na UA, z powrotem, ok 19, wyszło mi jakieś 1,5h
Awatar użytkownika
pwlzeb
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: pwlzeb »

napiszcie proszę, ile dziś stoimy w Korczowej? (po 22.00)?
Na granicy jest darmowe wifi :)
Awatar użytkownika
gorodok
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Dzisiaj i podejrzewam że w najbliższe dni we Lwowie i okolicy jest mały Armageddon - śnieg sypie nieustannie - odradzam jechać tu bez potrzeby! :D
LwÓw.pL.Ua
sTreFa.LwÓw.pL.Ua
dyzieq
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: dyzieq »

nie tylko we Lwowie...ale tez od Rzeszowa po Medyke jest katastrofa jesli chodzi o drogi...
nom
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

19.03.2013 godziny południowe, na wyjazd z UA czekało się 6,5h.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
nom
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Dodaje kolejne zdjęcia oraz krótki filmik w wersji HD tym razem z dnia 16.04.2013, w tle widać zalane przez rzekę Bug tereny wokół przejścia granicznego w Zosinie.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

ODPOWIEDZ