kolejki na przejściach

Forum o podróżach po Ukrainie. Podobnie jak powyższe forum o Rosji przeznaczone jest ono do rozmów na tematy związane z turystyką.
sprat
Radca Stanu
Radca Stanu

Re: kolejki na przejściach

Post autor: sprat »

Aaa no chyba że tak, nie wiedziałem :D
Swoją drogą, czy w wielki piątek/wielka sobota mogą być duże kolejki? Bo zamierzam skoczyć na UA wtedy.

Awatar użytkownika
Alberto
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: Alberto »

ja też wybieram się do UA w tym terminie. Jeśli jedziesz przez Śląsk i chcesz zredukować nieco koszty trasy odezwij się w PW

sprat
Radca Stanu
Radca Stanu

@Alberto - dzięki, ale ja startuje z Lubelskiego :)

pietia
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: pietia »

sprat pisze: czy w wielki piątek/wielka sobota mogą być duże kolejki? Bo zamierzam skoczyć na UA wtedy.
W piątek mogą być, zważywszy, iż będzie to tuż przed świętami po obu stronach granicy. W sobotę chyba powinno być już luźniej

sprat
Radca Stanu
Radca Stanu

Hrebenne 18.04.2014
- wjazd ok 20:40 - 10 minut
- powrót ok 22:30 - 20 minut

wybit
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Post autor: wybit »

Witam!
Planuję małe zakupy w Dorohusku (hipermarket Dobrobyt) 1.maja. Moje pytania brzmią:
- czy tego dnia sklepy będą otwarte?
- jaki stosunek przejawiają obecnie pogranicznicy (szczególnie ukraińscy) do "zakupowiczów"? :D

sprat
Radca Stanu
Radca Stanu

Stosunek celników taki sam jak wcześniej :D
Tylko po PL stronie pytają się ile paliwa wieziesz (to juz norma od wakacji 2013)

wybit
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Pytam trochę przekornie bo nieco wcześniej ktoś napisał, że pogranicznicy "jakby bardziej uprzejmi"?!

Awatar użytkownika
gorodok
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Post autor: gorodok »

wybit pisze:Pytam trochę przekornie bo nieco wcześniej ktoś napisał, że pogranicznicy "jakby bardziej uprzejmi"?!
We Lwowie nawet milicja jest bardziej uprzejma :shock: :lol:
LwÓw.pL.Ua
sTreFa.LwÓw.pL.Ua

pietia
Kanclerz
Kanclerz

gorodok pisze:
wybit pisze:Pytam trochę przekornie bo nieco wcześniej ktoś napisał, że pogranicznicy "jakby bardziej uprzejmi"?!
We Lwowie nawet milicja jest bardziej uprzejma :shock: :lol:
Czy bogacz, czy dziad, tu są za pan brat, i każdy ma uśmiech na twarzy... :D

wybit
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Witam!
Byłem 1 maja w Dorohusku-Jagodzinie. Kolejka na granicy w obie strony niewielka (w sumie wjazd i powrót niewiele pow. 1,5 godz.). Ceny faktycznie nieco wyższe niż w październiku ale kurs hrywny tak niski, że większość spożywki, alko i papier wychodzi i tak taniej. Paliwa nadal ok. 4 zł za litr.

Ja_Aneta
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: Ja_Aneta »

Niedługo odprawiam się z szefem do Lwowa samochodem służbowym. Czy może mi ktoś podpowiedzieć ile będziemy musieli czekać na przekroczenie granicy? Gdzie można to zrobić najszybciej. Czy wypełnia się jakieś formularze? Jeśli tak, to w obecności celnika, czy czekając w kolejce. Bardzo proszę o pomoc, ponieważna Ukrainie jeszcze nie byłam i jest to moja pierwsza praca, więc nie chcę zawieść szefa :-)

Awatar użytkownika
MorgothV8
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Post autor: MorgothV8 »

Na Ukraine wjechałem w 25 minut, tylko zapytali bodaj gdzie i po co. Prawo jazdy, paszport, zielona karta i wjo.
Z powrotem te same dokumenty - tyle ż ekolejka i trwało to ze 4 h.
Były Polarnik na Polskiej Stacji Polarnej "Hornsund"
Teraz programista na swoim
Fuji GSW, Pentax 67, Nikon F4, FM2, D3, D3200 FS + cała szklarnia

Kshyhu
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: Kshyhu »

Ja_Aneta pisze:Niedługo odprawiam się z szefem do Lwowa samochodem służbowym. Czy może mi ktoś podpowiedzieć ile będziemy musieli czekać na przekroczenie granicy? Gdzie można to zrobić najszybciej. Czy wypełnia się jakieś formularze? Jeśli tak, to w obecności celnika, czy czekając w kolejce. Bardzo proszę o pomoc, ponieważna Ukrainie jeszcze nie byłam i jest to moja pierwsza praca, więc nie chcę zawieść szefa :-)
Nic już nie trzeba wypełniać - paszport+dowód rejestracyjny+zielona karta+prawo jazdy (przydałoby się :P Co ciekawe, raz zapytali mnie o prawko polscy strażnicy graniczni w Zosinie).
"Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.
Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym
następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany
poglądów, bez podawania przyczyny".

nom
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Post autor: nom »

20.05.2014 w godzinach rano-południe nie było kolejek.

sprat
Radca Stanu
Radca Stanu

NIedziela 01.06 ok 10.30 rano
- wjazd na UA ok 45 minut
- powrót do PL (ok godziny 12) - 2 h :shock:

Dodam tylko, że to Hrebenne

sprat
Radca Stanu
Radca Stanu

Witam,

Dorohusk 17.07.2014 ok godziny 17:00
Wjazd na UA - 5 minut :)
Wyjazd ok godziny 18:00 - 1h stania.

wybit
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Witam!
A jak tam celnicy? Chyba podpisana umowa z UE powoduje wyhamowanie ich zapędów?

sprat
Radca Stanu
Radca Stanu

@wybit - celnicy normalnie jak wcześniej. Jak nic nie przemycasz, to raczej nie ma sensu dawać łapówek (jeśli o to Ci chodzi)
Ja nigdy w życiu na UA nie dałem łapówki (a jeżdżę od 2003)..

pietia
Kanclerz
Kanclerz

mówicie o celnikach polskich czy ukraińskich?

Gab001
Radca Stanu
Radca Stanu

Post autor: Gab001 »

Nie wiem, czy to reguła... Opuszczając Ukrainę w sobotę, natrafiłem przed godz. 19-tą (UTC+3) na zmianę obsady ukraińskich urzędników celnych. Stąd kilkadziesiąt minut zbędnego oczekiwania (samochody osobowe wjeżdżające do Polski w Medyce można było policzyć na palcach). Tym co wywoziłem z Ukrainy a wwoziłem do Polski (drobiazgi w minimalnych ilościach), ani ukraińscy, ani polscy celnicy nie byli zainteresowani. Abstrahując od oczekiwania po ukraińskiej stronie, wszystko przebiegało względnie sprawnie.

Tamożnik Otwiortka
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: Tamożnik Otwiortka »

wybit pisze:Witam!
A jak tam celnicy? Chyba podpisana umowa z UE powoduje wyhamowanie ich zapędów?
Kolego podpisali "stowarzyszeniówkę" Polsce od podpisania tejże umowy do wejścia do Unii zajęło 12 lat . Tak że spokojna twoja rozczochrana popracuję jeszcze chwilkę :D

Tamożnik Otwiortka
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

wybit
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Życzę, żeby praca była do emerytury. Wiem na czym polega umowa stowarzyszeniowa zarówno w części politycznej jak i handlowej. Mam tylko nadzieję, że celnik nie będzie już cesarzem i królem na 100 metrach pasa granicznego, skończą się wymyślane co jakiś czas "deklaracje" i "pukanie" w powłokę lakierniczą samochodu. Przecież to jest śmieszne i dziecinne. Całe tiry fajek przepuszczacie a karton u turysty to wielkie >>aj waj<<

Tamożnik Otwiortka
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Życzę, żeby praca była do emerytury. Wiem na czym polega umowa stowarzyszeniowa zarówno w części politycznej jak i handlowej. Mam tylko nadzieję, że celnik nie będzie już cesarzem i królem na 100 metrach pasa granicznego, skończą się wymyślane co jakiś czas "deklaracje" i "pukanie" w powłokę lakierniczą samochodu. Przecież to jest śmieszne i dziecinne. Całe tiry fajek przepuszczacie a karton u turysty to wielkie >>aj waj<<

Kolego nie zalogowałem sie na tym forum żeby wchodzić w spory o jakieś przemytnicze sprawy tylko w miarę możliwości służyć pomocą w tematyce granicznej . Jednak skoro poruszyłeś temat :
1. "skończą się wymyślane co jakiś czas "deklaracje"" - od dobrych 10 lat nie składa się żadnych deklaracji oprócz "ustnych" na czerwonym pasie oraz "dewizowych" pisemnych powyżej 10.000 Euro
2. "pukanie" w powłokę lakierniczą samochodu" - wprawny celnik potrafi w ten sposób wykryć kontrabandę od siebie dorzucę opukiwanie śrubokrętem kół :mrgreen:
3. " Przecież to jest śmieszne i dziecinne" - sorryyy taka praca :mrgreen:
4. "Całe tiry fajek przepuszczacie a karton u turysty to wielkie >>aj waj<<" - kolego jak bym za każdy taki usłyszany tekst dostawał złocisza to już bym nie musiał pracować w SC. Zapewniam cię że osobiście nigdy nie zrobiłem krzywdy prawdziwemu "turyście" , poza tym z przeczytanych twoich postów to mieścisz się w naszej nomenklaturze jako (z góry przepraszam :o ) tzw. "Ketchupowiec" czyli raz w tygodniu po paliwko , 2 tony cukierków i norma :wink: "akcyzówki". Wracając do tirów z fajkami nie przypominam sobie żeby ostatnio padł jakiś większy transport papierosów z przemytu . Jeśli tak to proszę o link. A może kolega ma wiadomości z pierwszej ręki to w tedy przypominam o :
"Zgodnie z treścią przepisu art. 304 § 1 Kodeksu postępowania karnego, każdy dowiedziawszy się o popełnieniu przestępstwa ściganego z urzędu ma społeczny obowiązek zawiadomić o tym prokuratora lub policję. Użyte określenie oznacza, iż jest to moralny obowiązek każdego praworządnego człowieka."
Mam nadzieję, że jest to mój ostatni wpis tego rodzaju , z godnie z tym co wcześniej pisałem chętnie odpowiem na wszelki pytania nie związane z przemytniczo-korupcyjną opinią na temat SC .

wybit
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Witam ponownie. Jeśli uraziłem Cię kolego - to przepraszam, nie miałem takiego zamiaru. Nie jestem ani ketchupowcem, ani nawet musztardowcem, Powiem Ci, że Ukrainę odwiedzam sporadycznie (3-4 razy w roku), wyłącznie turystycznie. Mieszkam w centralnej Polsce. Przy okazji korzystam z okazji, by zrobić jakieś zakupy. Owszem - paliwo, cukierki, olej słonecznikowy, soki w kartonach, napoje w butelkach i (jak to nazwałeś) "akcyzówki". Ale wszystko dla siebie, na swoje potrzeby - nie na handel. A że bywam rzadko - chcę przywieźć więcej. Oprócz atrakcyjnej ceny, wiesz co skłania mnie do zakupu ukraińskich towarów??? SMAK. U nas, ani w żadnym kraju UE nie kupisz tak dobrego soku, cukierków a przede wszystkim winka. Wino koblewskie jest bezkonkurencyjne. Ponieważ jestem palący - chciałbym również popalić, choć przez miesiąc, z ulgą dla kieszeni. Chętnie pokonwersowałbym z tobą poza forum.

sprat
Radca Stanu
Radca Stanu

@Tamożnik Otwiortka - są jeszcze tacy ludzie jak Ketchupowcy? Że im się to opłaca jeszcze przy paliwie za 15 UAH ...

sprat
Radca Stanu
Radca Stanu

Hrebenne 08.08.2014
Wjazd na UA wieczorem ok. 20 byłem na przejściu - 3h !!
Wyjazd z UA - 2h

Tamożnik Otwiortka
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

sprat pisze:@Tamożnik Otwiortka - są jeszcze tacy ludzie jak Ketchupowcy? Że im się to opłaca jeszcze przy paliwie za 15 UAH ...
Tak kolego są jeszcze chętni ze względu na to że hrywna poleciała na mordę :D , sprzedaż 0,25 zł co daje około 4 zł za litr czyli jakieś 1,50 zł zysku na litrze

kunek
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: kunek »

w zeszłym tygodniu w Medyce praktycznie bez kolejki w obie strony (rano i po południu)

ODPOWIEDZ