kolejki na przejściach

Forum o podróżach po Ukrainie. Podobnie jak powyższe forum o Rosji przeznaczone jest ono do rozmów na tematy związane z turystyką.
Katohaikara
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

kolejki na przejściach

Post autor: Katohaikara »

Jak wygląda sytuacja na przejściu w Hrebennem? W tygodniu ok południa długo trzeba czekać? Jak wygląda stamtąd droga do Lwowa? Da się po niej jeździć?
lukaszb1986
Nadworny Radca
Nadworny Radca

kolejki na przejściach

Post autor: lukaszb1986 »

Korczowa/Krakowiec
Wyjazd z Polski 25.07.2015 ok. 19 byłem na przejściu czas oczekiwania 2,5h. Po Polskiej stronie odprawa szła sprawnie tylko ukraińscy pogranicznicy się ociągali.
Powrót 26.07.15 ok 10 czas oczekiwania 1h. Pomimo sporej kolejki odprawa po jednej i drugiej stronie odbywała się płynnie
lukaszb1986
Nadworny Radca
Nadworny Radca

kolejki na przejściach

Katohaikara pisze:Jak wygląda sytuacja na przejściu w Hrebennem? W tygodniu ok południa długo trzeba czekać? Jak wygląda stamtąd droga do Lwowa? Da się po niej jeździć?
http://www.granica.gov.pl - tu możesz sprawdzić na bieżącą jak wygląda sytuacja na danym przejściu
Droga Hrebenne Lwów da się jeżdzić :)
Kshyhu
Tajny Radca
Tajny Radca

kolejki na przejściach

Post autor: Kshyhu »

Łukasz, dane podawane na tej stronie rzadko kiedy pokrywają się z rzeczywistością. Chyba, że pomnożysz podane tam czasy przez jakieś 2.5 :lol:
"Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.
Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym
następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany
poglądów, bez podawania przyczyny".
Hanshon
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

kolejki na przejściach

Post autor: Hanshon »

Jak teraz najszybciej przekroczyć granicę. Szybciej jest samochodem w Hrebennem lub Dorohusku czy pieszo w Medyce? Ostatnio w czerwcu przekraczałem samochodem w Hrebennem i wszystko szło płynnie. W 2014 pieszo w Medyce również było bez problemów. Planuję przekroczać granicę ok 10 rano 28.08 (piątek) i wracać 31.08 ok 8-9 rano. Proszę o radę.
lukaszb1986
Nadworny Radca
Nadworny Radca

kolejki na przejściach

Hanshon pisze:Jak teraz najszybciej przekroczyć granicę. Szybciej jest samochodem w Hrebennem lub Dorohusku czy pieszo w Medyce?
To raczej musisz poradzić się wróża Macieja, bo z kolejkami na przejściach różnie bywa :(
Katohaikara
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

kolejki na przejściach

W Medyce na pieszym przejściu nie ma kolejek, przekroczenie granicy zajęło mi w maju 15 minut. Jedynie na przejście do Polski czeka duża grupa Ukraińców, lecz podobnie jak samochodem trzeba iść na przejście dla UE, a tam stoi kilka osób.
Hanshon
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

kolejki na przejściach

Post autor: Hanshon »

Dziękuję za odpowiedź. Ja pieszo ostatni raz pieszo przechodziłem w listopadzie 2014. Było płynnie. Mam nadzieję, że teraz też będzie :D
Awatar użytkownika
OLI
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

kolejki na przejściach

Post autor: OLI »

Wczoraj w Medyce na pieszym obie odprawy (ukraińska i polska) trwały łącznie ok. 40 minut, co już dawno się nie zdarzyło.
Wszystko za sprawą pięciu obywateli Arabii Saudyjskiej, jacy na pieszo przekraczali granicę. Każdy "spowiadał się" przez dobre kilka minut,
podobnie ze sprawdzaniem dokumentów...
pietia
Kanclerz
Kanclerz

kolejki na przejściach

Post autor: pietia »

A ci Arabowie przekraczali granicę pasem dla UE?
Awatar użytkownika
OLI
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

kolejki na przejściach

Post autor: OLI »

O dziwo właśnie tak. Najpierw sprawdzano im dokładnie bagaże, a później jeszcze dłużej stali przy okienku. A tłum pęczniał i pęczniał...
pietia
Kanclerz
Kanclerz

kolejki na przejściach

Pewnie skierowali ich na pas dla UE, by nie blokowali jeszcze bardziej pasa dla Ukraińców
Katohaikara
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

kolejki na przejściach

W Hrebennem można kupić zieloną kartę? Zagapiłem się i za późno skonsultowałem z ubezpieczycielem. Jaka jest cena? Na przejściu będę w niedziele, będzie otwarty jakiś punkt?
Gab001
Radca Stanu
Radca Stanu

kolejki na przejściach

Post autor: Gab001 »

Wjazd na Ukrainę przez Medykę zajął mi w piątek 10 godzin :twisted: Po polskiej stronie podwójna kolumna samochodów osobowych, każda na kilkaset metrów. Ustawiać się w takim przypadku należy na pasie dla autobusów (po lewej, skrajnej stronie). Pas dla samochodów osobowych prowadzi prosto do przejścia "tax free". By dostać się na sąsiedni pas trzeba ryzykować awanturami, bądź stłuczką, samochody bowiem ustawione są tam zderzak na zderzaku, a ruszają do przodu z impetem jak bolidy formuły 1 :? Ponadto irytujący zwyczaj zastawiania miejsca dla znajomych... Następnym razem rzecz jasna będę mądrzejszy, bowiem ci, którzy równo ze mną stanęli na pasie dla autobusów, na pewno by mnie zdublowali, jeśli jeszcze raz zajęli by miejsce w kolejce :lol:
Same formalności na samej granicy, po obu stronach, zajęły łącznie nie więcej niż 30 minut...
Obawiam się ponadto, co będzie się działo w poniedziałek w drodze powrotnej, bowiem z uwagi na święto na Ukrainie obsada funkcjonariuszy po ukraińskiej stronie może być uszczuplona. Mam tylko nadzieję, iż Ukraińcy pracujący w Polsce zmuszeni będą do powrotu do Polski już dzisiaj i takiej męczarni jak przedwczoraj przeżywać nie będę...
maximus_pl
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

kolejki na przejściach

Post autor: maximus_pl »

najbardziej irtyujacy jest fakt tego wpuszczanai sie przez ukraincow, to po prostu wyglada jak dzicz

ale chociaz juz wiem, ze jak kolejka przed szlabanem, podjezdzasz, dasz komus 20zl i wjezdzasz przed kogos przy najlbizszym poruszeniu sie kolejki...takie zycie, radzic sobie trzeba a zanim zmeni sie ich mentalnosc to minie jeszcze duuuzo duzo czasu
Gab001
Radca Stanu
Radca Stanu

kolejki na przejściach

Post autor: Gab001 »

Tym razem w normie. Od zajęcia miejsca na końcu ok. 40-50 metrowego ogonka w Szechiniach do opuszczenia ostatniego punktu kontrolnego w Medyce upłynęło ok 80 minut. Odprawa celna zwykła formalność, ograniczająca się do otwarcia na 3 sekundy bagażnika. :D
maximus_pl
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

kolejki na przejściach

dramat

wjazd do UA przez dołhobyczów w czwartek 17.09 około 18 to stałem 2,5h...otwarty jeden pas - jakies nieporozumienie

wjazd do PL przez dorhusk w niedziele 20.09. na granicy bylem koło 15 i stałem...7 godzin. to co tam sie działo to jest nie do opisania dla cywilizowanych ludzi
esto
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

kolejki na przejściach

Post autor: esto »

Skutecznie mnie zniechęciłeś aby korzystać z tych przejść granicznych.
maximus_pl
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

kolejki na przejściach

pojechałem na dorohusk wracajac bo zawsze wracajac w niedzielei stałem okolo godziny

teraz wracal bede przez dołhobyczów a jechal w pierwsza strone to sam juz nie wiem co myslec a na granicy zawsze jestem koło 15-16
ingawis
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

kolejki na przejściach

Post autor: ingawis »

A przez Rawę Ruską jak obecnie idzie?
Simon
Radca Stanu
Radca Stanu
Kontakt:

kolejki na przejściach

Post autor: Simon »

W Medyce/Shehyni (4.10) na pieszkam kontrola szybka, po PL stronie szybko, UA też dosyć sprawnie (jakieś 10 min wszystkiego), ale Shehyni/Medyka (4.10, jakieś półtorej godziny później) UA - PL cała granica to jakieś 40 minut (pełno Ukraińców, my, chociaż mieliśmy bramkę UE, to też trochę staliśmy).
miepierwszy
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

kolejki na przejściach

Post autor: miepierwszy »

Jadę za tydzień na Hrebenne, ktoś wie jak tam obecnie idzie?
pietia
Kanclerz
Kanclerz

kolejki na przejściach

Simon pisze: UA - PL cała granica to jakieś 40 minut (pełno Ukraińców, my, chociaż mieliśmy bramkę UE, to też trochę staliśmy).
Przez pas dla UE przepuszczają tez czasem Ukraińców (np. podróżujących z dziećmi, czy takich, wyglądających na turystów) więc nieraz to trochę trwa. Sam też już dwukrotnie musiałem tam swoje odczekać, bo przede mną odprawiano akurat 30-40-osobową grupę dzieciaków, oczywiście ukraińskich
pedziwiatr24
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

kolejki na przejściach

Post autor: pedziwiatr24 »

To chyba tylko na Ukrainie jest możliwe... Na całym świecie, np. na lotniskach są osobne bramki dla lokalnych i osobne dla przyjezdnych... I wszyscy tego pilnują.
Simon
Radca Stanu
Radca Stanu
Kontakt:

kolejki na przejściach

pietia pisze:(...)
Przez pas dla UE przepuszczają tez czasem Ukraińców (np. podróżujących z dziećmi, czy takich, wyglądających na turystów) więc nieraz to trochę trwa. Sam też już dwukrotnie musiałem tam swoje odczekać, bo przede mną odprawiano akurat 30-40-osobową grupę dzieciaków, oczywiście ukraińskich
Po ukraińskiej stronie (UA/PL) wszyscy na tym samym pasie, ale po polskiej nie zauważyłem nikogo na pasie UE z ukraińskim paszportem...
djds
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny
Kontakt:

kolejki na przejściach

Post autor: djds »

jechałem na Ukrainę dwa tygodnie temu, wracałem w sobotę. Kolejki w Medyce na przejściu drogowym okropne, nigdy czegoś takiego nie widziałem. Zarówno w jedną, jak i w drugą stronę. Przejście piesze płynne, plecak to przepustka do błyskawicznego wejścia na terytorium RP.
Poszukuję forumowiczów ze Śląska w celu stworzenia regionalnego oddziału forum
Simon
Radca Stanu
Radca Stanu
Kontakt:

kolejki na przejściach

djds pisze:jechałem na Ukrainę dwa tygodnie temu, wracałem w sobotę. Kolejki w Medyce na przejściu drogowym okropne, nigdy czegoś takiego nie widziałem. Zarówno w jedną, jak i w drugą stronę. Przejście piesze płynne, plecak to przepustka do błyskawicznego wejścia na terytorium RP.
Bez bagażu ta granica na pieszkam zajmuje dłużej, bo z bagażem jesteś traktowany jak inwalida ;)
krzygorniak
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

kolejki na przejściach

Post autor: krzygorniak »

Ktoś wie jak obecnie Hrebenne? Będę jechał w piątek w godzinach popołudniowych, jakieś prognozy? ;)
mariakup
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

kolejki na przejściach

Post autor: mariakup »

Różnie może być. Minimum godzinę stania Ci wróżę :)
koparka90
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

kolejki na przejściach

Post autor: koparka90 »

W piątek na wjazd do Ukrainy na Hrebennem stałam 5,5 godz. Na wyjazd wczoraj 3 godziny.
ODPOWIEDZ