kolejki na przejściach

Forum o podróżach po Ukrainie. Podobnie jak powyższe forum o Rosji przeznaczone jest ono do rozmów na tematy związane z turystyką.
Simon
Radca Stanu
Radca Stanu
Kontakt:

kolejki na przejściach

Post autor: Simon »

osjann pisze:1. ja wracałem 27.12 z Truskawca przez Medykę. 1. droga z Truskawca przez wsie to jest jakaś porażka. Nie wiem czy w ogóle można nazwać to drogą.. ;)

2. kolejka około 12 w Medyce około 5h czekania. Wszystkie prawie samochody RP i RJS trochę poszukałem w necie i już wszystko się wyjaśniło:
http://www.nowiny24.pl/wiadomosci/podka ... ,id,t.html
W Medyce to jest zawsze kolejka, szczegolnie przyjazdowa . Chyba w Kroscienku najmniejsza szansa na kolejke, bo na uboczu i drogi slabe. Inna sprawa, ze jezdzic po wschodzie i nie znac przejscia w Medyce/Shehyni to troche slabo ;)

A propos przejsc na uboczu - Budomierz/Hrushiv nie polecam, niby na uboczu, ale sa kolejki. Korczowa i Kroscienko to chyba najrosadniejszy wybor na Podkarpaciu [chyba, ze przekraczasz granice pieszo, to oczywiscie Medyka, bo nie da sie gdzie indziej]

swoja droga, drogi przez ukrainskie wsie [o ktorych wspomniales] maja swoj super klimat, polecam, chociaz jedzie sie wolno, ale jest autentycznie, tak jest moim zdaniem najlepiej, bo przynajmniej komercji i turystow nie ma :D

Osiek
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

kolejki na przejściach

Post autor: Osiek »

Osiek pisze:
Kshyhu pisze:A czy ma ktoś doświadczenie, jak może wyglądać kolejka 6. stycznia z rana? U nas niby wszystko pozamykane, na Ukrainie Wigilia. Ale czy nie będzie to moment wytężonych powrotów przed samymi Świętami? Chodzi mi o kierunek wyjazdowy z Polski (powrót w niedzielę).
Ja będę sprawdzał organoleptycznie ale kierunek odwrotny, czyli wyjazd z UA. Na logikę powinno być lajtowo.
Także tak mili Państwo. Wyjazd z UA 6 stycznia zajął mi rekordowo mało czasu. Jakieś 20 minut przez obie granice. W Dorohusku to żadkość. Byłem na granicy jakoś w samo południe. W stronę UA zauważyłem minimalną kolejkę.

Kshyhu
Tajny Radca
Tajny Radca

kolejki na przejściach

Post autor: Kshyhu »

Ja "przeskoczylem" przez granice 6 stycznia szybko (Hrebenne), chociaz widac, ze naszym nie za bardzo chcialo sie pracowac i dopiero kiedy zebrala sie wieksza ilosc samochodow w kolejce, to puszczali na pasy do odprawy. Po ukrainskiej stronie nikogo. Ciekaw jestem, co bedzie jutro, bo to chyba dzien powrotow. Na granicy bede w okolicach poludnia. Jakby ktos wiedzial cos wczesniej, to wrzuccie, bede wdzieczny :)

PS. Przepraszam za brak polskich znakow - pisze z kompa znajomego :)
"Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.
Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym
następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany
poglądów, bez podawania przyczyny".

Awatar użytkownika
pwlzeb
Tajny Radca
Tajny Radca

kolejki na przejściach

Post autor: pwlzeb »

Korzystajcie z narzędzia "powiem innym ile będziesz stał w kolejce" na stronie http://granica.gov.pl/index_wait.php?p=u&v=pl&k=p

Wpisuje się ilość godzin od miejsca rozpoczęcia kolejki do wjazdu na ziemię RP. To działa - wysłałem - podali wynik, choć trochę zaniżony moim zdaniem. Jeśli więcej osób będzie z tego korzystać - dane będą lepsze.

jano0244
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

kolejki na przejściach

Post autor: jano0244 »

Niestety, to narzędzie to lipa.
Wjeżdżałem na UA przez Zosin-Ustiług 6 stycznia ok. g. 03:00 AM - śmiesznie to było. Zero aut przede mną. Tylko ja jako kierowca wysiadałem z auta z paszportami, pozostali pasażerowie nie musieli, żadnej kontroli, nawet otwarcia bagażnika. Wszystko po obydwu stronach zajęło ok. 10 minut.
Niestety wracając tym przejściem 9 stycznia ok. 17:00 już tak pięknie nie było. 5 godzin stania, a aplikacja pokazywała 0,5 godziny.

Kshyhu
Tajny Radca
Tajny Radca

kolejki na przejściach

Wracałem 10 stycznia, przejście Hrebenne-Rawa Ruska. Kolejka od dawnego Łukoila. Polskie służby pracowały, jakby tam siedzieli za karę, w związku z czym całe przejście po stronie ukraińskiej plus droga pomiędzy przejściami zabite, że szpilki nie byłoby gdzie wsadzić. Dochodziło do sytuacji, że Ukraińcy oddawali już paszporty na kilku pasach, ale samochody nie miały gdzie zjechać, bo Polacy nie przyjmowali. Od momentu pobrania talonu do zjazdu za ostatni szlaban w Polsce - "jedynie" 5 godzin. Gdybym nie został przez służby ukraińskie wpuszczony bez kolejki po talon, nie przejechałbym absolutnie nawet za 15 godzin! Aplikacja w tym momencie pokazywała... 1h stania :-)

Pozdrowienia dla całej ekipy granica.gov.pl

PS. Dokładnie 63 razy próbowałem dodzwonić się do naszych służb granicznych na tym przejściu, żeby zapytać kierownika zmiany, co się tak dzieje. Ani razu nikt nie odebrał. Niedzielę mieli...

sprat
Radca Stanu
Radca Stanu

kolejki na przejściach

Post autor: sprat »

może być ciekawie między 16 i 20.01 na Krakowcu i Rawie

"ШАНОВНІ ГРОМАДЯНИ!

Державна прикордонна служба України для більш сприятливого і комфортного перетину кордону вишукує нові можливості та способи, в тому числі за допомогою проведення експериментів. Один з них, стартує в період з 16 по 21 січня 2016 року у пунктах пропуску через державний кордон для автомобільного сполучення «Рава-Руська» та «Краківець». Протягом п’яти днів смуги руху для легкових транспортних засобів української та іноземної реєстрації будуть розмежовані. Прикордонники спостерігатимуть чи зменшаться при цьому черги, час оформлення подорожуючих і чи пришвидшаться пропускні оперції тощо. У разі позитивних змін подібні новації можуть бути запровадженні на інших пунктах пропуску.

Основна мета експерименту - це зменшення черг перед пунктами пропуску та створення комфортних умов для всіх учасників міжнародного руху.

Тому, Державна прикордонна служба України, ще раз звертається до усіх громадян дотримуватися усіх визначених правил перетину державного кордону, а для вивчення громадської думки подорожуючих осіб щодо доцільності розмежування смуг руху, під час проведення експерименту буде проведено її моніторинг, результати якого в обов’язковому порядку будуть враховані під час прийняття рішення щодо можливості запровадження цих заходів на постійній основі.

Державна прикордонна служба України-Західний кордон
"

Dla nie czytających - w skrócie chodzi o to, by pilotażowo utworzyć dwa pasy
- jeden dla aut na zagranicznych blachach (czyli RJA i LZA)
- drugi dla aut na UA blachach

dla Polaków raczej kiepska nowość

źródło http://vk.com/kolejka.teraz

Kshyhu
Tajny Radca
Tajny Radca

kolejki na przejściach

Kwalifikatorem powinno być obywatelstwo (paszport) podróżnego, a nie jego rejestracja. Tym niemniej jednak wydaje mi się, że kolejka na pasie dla rejestracji nieukraińskich powinna być w efekcie krótsza.

sprat
Radca Stanu
Radca Stanu

kolejki na przejściach

widzisz, a mi się z kolei wydaje żę w efekcie to właśnie dla rejestracji nieukraińskich będzie dłuższa. ;) wszystkie te RJA itp..mam wrazenie, że od jakiegoś czasu to właśnie oni tworzą głównie kolejki.
no nic pożyjemy zobaczymy.

do rzeczy
Dołhobyczów/Uhryniv 16.01.2016
- 07.00 rano - wjazd na UA 5 minut (ani jednego auta przede mną)
- 11.00 - powrót do PL 20 minut (skierowanie na pusty pas dla UE)

dlaczego tak nie może być zawsze? :D

Awatar użytkownika
Mattheoss
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

kolejki na przejściach

Post autor: Mattheoss »

sprat pisze:widzisz, a mi się z kolei wydaje żę w efekcie to właśnie dla rejestracji nieukraińskich będzie dłuższa. ;) wszystkie te RJA itp..mam wrazenie, że od jakiegoś czasu to właśnie oni tworzą głównie kolejki.
no nic pożyjemy zobaczymy.
Obawiam się że będzie raczej gorzej niż jest teraz - Ukraina od 1 stycznia nie rejestruje aut niespełniających normy Euro5, w praktyce daje to auta nie starsze niż z 2009 roku. Biorąc pod uwagę kryzys Ukraińcy raczej nie rzucą się na nowe auta, raczej trzeba się spodziewać że podrożeją te które już są zarejestrowane, i w efekcie nawet ci którzy jeszcze niedawno chcieli kupić auto i zarejestrować je na numerach BC, teraz pojadą do Polski i wrócą na numerach Rxx.
A że na takich numerach Rxx muszą często (chyba co 5 dni?) wyjeżdżać z Ukrainy i na nowo wjeżdżać, to i kolejki będą większe, bo na żadne nowe przejście się nie zanosi.
Swoją drogą to ciekawe co się stało, że nagle tak się przejścia zakorkowały? Jeszcze rok, pół roku temu nie było aż takich kolejek, a teraz nawet w nocy można stać godzinami.

A jeśli chodzi o konkrety to:
wtorek 26.01 PL->UA Korczowa ok. 14ej - 30minut
środa 27.01 UA->PL Medyka - ok. 13ej kolejka zaczynała się jakieś 700m przed przejściem, więc dałem sobie spokój i pojechałem do Korczowej (swoją drogą ciekawe na ile to godzin stania taka kolejka?)
środa 27.01 UA->PL Korczowa - ok. 14 - kolejka na zielony pas zaczynała się jakieś 100m przed rondem, przejechałem w ok. 2h

sprat
Radca Stanu
Radca Stanu

kolejki na przejściach

Akurat konsekwencje tego będą...żadne
De facto w Ukrainie od kilku lat obowiązywał zakaz wwozu aut z normą poniżej Euro 4. Czy zauważyłeś, by ktokolwiek się tym przejmował? :)
Polecam przejrzeć olx.ua lub auto.ria.ua by sie przekonać

sprat
Radca Stanu
Radca Stanu

kolejki na przejściach

odświeżając temat.
Jak wygląda jakość drogi do Budomierza-Gruszewa po stronie UA? Bo to z mojej strony (Zamość) najlepsza opcja by przekraczać granicę, gdy w Rawie Ruskiej ślamazarnie idzie kolejka.
Jak ze Lwowa najlepiej jechać do Gruszewa? Dodam, że auto ma dosyć niskki prześwit (Audi A4 "małyszówka")

Simon
Radca Stanu
Radca Stanu
Kontakt:

kolejki na przejściach

Post autor: Simon »

sprat pisze:odświeżając temat.
Jak wygląda jakość drogi do Budomierza-Gruszewa po stronie UA? Bo to z mojej strony (Zamość) najlepsza opcja by przekraczać granicę, gdy w Rawie Ruskiej ślamazarnie idzie kolejka.
Jak ze Lwowa najlepiej jechać do Gruszewa? Dodam, że auto ma dosyć niskki prześwit (Audi A4 "małyszówka")
ja jechalem przez Budomierz/Hruszow [PL -> UA] 30 XII 2015. Bez problemow, w ok. godzine, a na powrotnym... byla kolejka wieksza niz w Medyce, na dosc sporo godzin stania [obstawiam co najmniej 5] ;) wiec to przejscie wcale nie jest takie cudowne (i wbrew wszelkiej logice, jest bardzo duze!).

Chyba najlepiej jest jechac tak: Lwow - Iwano Frankowo - Jaworiw - Nemirow - Hruszow (odcinkiem Jaworiw - Nemirow - Hruszow nie jechalem, z Hruszowa jechalismy w taki sposob, ale tamtedy to autem z niskim przeswitem raczej trudno jechac - na wlasna odpowiedzialnosc ;)

Awatar użytkownika
gorodok
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

kolejki na przejściach

Post autor: gorodok »

sprat pisze:odświeżając temat.
Na tym filmiku jest zarejestrowana cała droga ze Lwowa do przejścia przez Jaworiw i Niemirów
Filmik jest z maja zeszłego roku ale myślę, że niewiele się zmieniło od tego czasu.
LwÓw.pL.Ua
sTreFa.LwÓw.pL.Ua

sprat
Radca Stanu
Radca Stanu

kolejki na przejściach

dzięki Wam! jakoś bardzo strasznie nie jest :)

martinez
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

kolejki na przejściach

Post autor: martinez »

w świeta to był koszmar --wjazd na Ukraine -25 marca piatek ,Korczowa ,17 do 22---5h czekania,wracalismy w 2 świeto--Lany Poniedziałek ,pojechalismy na Korczową i koszmar--10h stania,przejechałem na Medykę (niby 25km ale dziury i długo sie jedzie) a tam krwa jeszcze gorzej-conajmniej kilkanascie h stania--przeszlismy to w 3h ale spora"dodatkową opłata"(ja mialem jeszcze 750km jazdy i interes o 11:00 )...najgorzej jechac wlasnie kiedy u nas sa "długie wekendy"--miliony Ukrainców wracaja do domów i potem powrotem do pracy

sprat
Radca Stanu
Radca Stanu

kolejki na przejściach

co się porobiło na tych granicach? czytam , ze ludzie stoją po 5-6 godzin nawet na takim Dołhobyczowie, który tradycyjnie był najmniej zatłoczony.
świadkowie 5 dnia (RJA/RP/LZA)? strajk włoski? czy co jeszcze?

Awatar użytkownika
gorodok
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

kolejki na przejściach

Post autor: gorodok »

Podejrzewam, że obecna sytuacja ekonomiczna na Ukrainie zmusza ludzi do tego, żeby przynajmniej na granicy próbować coś zarobić...
LwÓw.pL.Ua
sTreFa.LwÓw.pL.Ua

sprat
Radca Stanu
Radca Stanu

kolejki na przejściach

moze nieprecyzyjnie się wyraziłem - chodziło mi bardziej o to, że od Wielkanocy nagle porobiły się takie kolejki.
wcześniej jednak tyle się nie stało a jeśli już to były to wyjątkowe dni. a teraz jak widzę stało się normą 5-6 godzin.
O choćby to
http://zik.ua/news/2016/03/31/na_zahidn ... hyn_686161

Gab001
Radca Stanu
Radca Stanu

kolejki na przejściach

Post autor: Gab001 »

Na granicy w Medyce znalazłem się o 04:18 naszego czasu. Do pierwszej bramki po polskiej stronie przede mną 5-6 samochodów, podobnie na Tax Free. O 05:05 było już po wszystkim, oddawałem talonczik ukraińskiemu pogranicznikowi. Na wjeździe do polski widziałem podwójny sznur samochodów na jakieś 100 metrów przed ukraińską "zaporą". Zatem strach przed wielogodzinnym oczekiwaniem, by wjechać na Ukrainę miał wielkie oczy :lol:

bartosz4
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

kolejki na przejściach

Post autor: bartosz4 »

Czy oprócz Zielonej Karty coś jeszcze trzeba mieć?
Podobno ubezp. zdrowotne już nie jest obowiązkowe?

arko
Tajny Radca
Tajny Radca

kolejki na przejściach

Post autor: arko »

Z ubezpieczeń obowiązkowych to tylko Zielona Karta.(dodatkowe ubezpieczenia zdrowotne - nieobowiązkowe)
Paszport , prawo jazdy...

Gab001
Radca Stanu
Radca Stanu

kolejki na przejściach

Post autor: Gab001 »

Krakowiec: do kolejki po talonczyk ustawiłem się o 16:30 ichniego czasu ;) Oczywiście nie w tej kolejce co trzeba - czerwonyj koridor - bo krótsza wydawała mi się jakoś sympatyczniejsza (jak w kabarecie Dudek :lol: ) Targały mną jednak wątpliwości, czy faktycznie wszystko dobrze robię... Po 10 minutach (kolejki nawet w tym czasie nie drgnęły) skonsultowałem się z Polakami przede mną. Trzeba zmienić pas... Wyjaśniam młodym Ukraińcom stojącym po sąsiedzku, o co chodzi, proszę o wpuszczenie i... bardzo niesympatycznie... Słyszę, że dobrze wiedziałem gdzie się ustawić, a kombinowałem tylko. No dobrze, myślę sobie, poczekamy, może i ja kiedyś będę mógł decydować, czy was wpuszczać, i to gdzieś dalej niż do kolejki... Ruszam przed siebie, objeżdząm rondo dookoła, wracam na koniec kolejki. Po godzinie od przyjazdu miałem talonczyk już w ręce. Trafiłem chyba niestety na porę zmiany obsady (?) - 18-ta godzina - bo wszystko stoi. W dodatku zimno (6 stopni) i deszczowo. Dokumenty rzeczywiście Ukraińcy zbierają, jeśli chodzi o odprawę paszportową. Odprawa celna bardzo pobieżna. O 20:05 naszego czasu wjechałem do Polski. Zastanawiam się, jak potoczyłoby się wszystko, gdybym zdecydował się na Szechinie.

maximus_pl
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

kolejki na przejściach

Post autor: maximus_pl »

kupiłem autko i mam dowód tymczasowy,

do piątku nie ma szans na twardy dowód

polski pogranicznik powiedział że dla nich nie ma problemu - dla nich to normalny dokument

a jak ukrainscy ? ma ktos jakies doswiadczenia z tym zwiazane ?

Kshyhu
Tajny Radca
Tajny Radca

kolejki na przejściach

lukaszb1986
Nadworny Radca
Nadworny Radca

kolejki na przejściach

Post autor: lukaszb1986 »

maximus_pl pisze:kupiłem autko i mam dowód tymczasowy,

do piątku nie ma szans na twardy dowód

polski pogranicznik powiedział że dla nich nie ma problemu - dla nich to normalny dokument

a jak ukrainscy ? ma ktos jakies doswiadczenia z tym zwiazane ?
Nie będzie problemu. Jak już chyba pisałem w tamtym roku przekraczałem granice na umowie kupna sprzedaży auta bo nie miałem czasu przerejestrować :)

bartosz4
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

kolejki na przejściach

Ale upodlenie ludzi. W Hrebennym kolejka 10 samochodów, a stania do opuszczenis kontroli 50 minut. Ale to drobiagz bo po kolejnych 50 minutach dalej jestem w strefie buforowej i czekam nir wiem na co. Chyba żeby po ciemku jechać i już dziś Lwowa nie oglądać.

bartosz4
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

kolejki na przejściach

Zeszło 3 h. Teraz już prawie 2 h, a dopiero w połowie drogi między 1 (karteczka) a 2 szlabanem.

lukaszb1986
Nadworny Radca
Nadworny Radca

kolejki na przejściach

Post autor: lukaszb1986 »

W Krakowcu kolejka koło 1 km przed rondem

stanislawow
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

kolejki na przejściach

Post autor: stanislawow »

lukaszb1986 pisze:W Krakowcu kolejka koło 1 km przed rondem