kolejki na przejściach

Forum o podróżach po Ukrainie. Podobnie jak powyższe forum o Rosji przeznaczone jest ono do rozmów na tematy związane z turystyką.
lukaszb1986
Nadworny Radca
Nadworny Radca

kolejki na przejściach

Post autor: lukaszb1986 » śr 04 maja, 2016 00:46

Tragedia stałem 7 godzin

Dracid
Rzeczywisty Radca Stanu
Rzeczywisty Radca Stanu

kolejki na przejściach

Post autor: Dracid » śr 04 maja, 2016 09:12

Jechałem autobusem i to też nie pomogło. O 20:40 ukraińskiego czasu stanęliśmy przed rondem, o 4 rano polskiego czasu wyjechaliśmy z polskiej strony.

Pytanie do innych: czy przechodzenie granicy pieszo w Medyce w przypadku świąt i zmasowanych tłumów ma sens? Może ktoś wczoraj był w Medyce właśnie i powie, jak było?

Dracid
Rzeczywisty Radca Stanu
Rzeczywisty Radca Stanu

kolejki na przejściach

Post autor: Dracid » śr 04 maja, 2016 09:12

Jechałem autobusem i to też nie pomogło. O 20:40 ukraińskiego czasu stanęliśmy przed rondem, o 4 rano polskiego czasu wyjechaliśmy z polskiej strony.

Pytanie do innych: czy przechodzenie granicy pieszo w Medyce w przypadku świąt i zmasowanych tłumów ma sens? Może ktoś wczoraj był w Medyce właśnie i powie, jak było?

m0ke
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

kolejki na przejściach

Post autor: m0ke » śr 04 maja, 2016 19:03

Ja byłem. Stałem od ~ 19:00 do 20:50. Po stronie ukraińskiej poszło szybko, po stronie polskiej dwie podobne kolejki (UE/wszystkie paszporty) zaczynające się od tych zielonych bramek. Polacy się wcale nie popisali. Czy tak trudno im było przewidzieć, że będzie nawał turystów wracających po długim weekendzie ?

pietia
Kanclerz
Kanclerz

kolejki na przejściach

Post autor: pietia » ndz 05 cze, 2016 22:27

Jak wygląda sytuacja na granicy PL-UA obecnie, w związku ze strajkiem włoskim celników? Co prawda mam wrażenie, że takowy strajk trwa tam permanentnie, ale teraz sytuacja mogła się jeszcze pogorszyć

lukaszb1986
Nadworny Radca
Nadworny Radca

kolejki na przejściach

Post autor: lukaszb1986 » ndz 05 cze, 2016 22:54

Przekraczałem dzisiaj granice w Korczowej, kolejki nie było w pracy celników zmian nie zauważyłem. Nie wiem jak to wygląda przy większym natężeniu :)

Awatar użytkownika
micaj
Radca Stanu
Radca Stanu

kolejki na przejściach

Post autor: micaj » pn 06 cze, 2016 13:56

Co powiecie na to:
PKS Kasy Międzynarodowe Lublin
GG: 9594935
tel.: 81 747 74 42

arko
Tajny Radca
Tajny Radca

kolejki na przejściach

Post autor: arko » pn 06 cze, 2016 15:16

bo czas podawany jest od momentu wjazdu na terminal PL(od szlabanu to może być np 2 godz.)
a że,czekasz z 10 - 12 godzin przed szlabanem(ze strony PL czy UA)
to już mają w 4 literach.......

pietia
Kanclerz
Kanclerz

kolejki na przejściach

Post autor: pietia » pn 06 cze, 2016 19:51

Niektórzy twierdzą, że czas oczekiwania, podany na www.granica.pl, należy pomnożyć razy 3, wtedy wyjdzie w miarę realny czas, potrzebny na przekraczanie granicy

Awatar użytkownika
micaj
Radca Stanu
Radca Stanu

kolejki na przejściach

Post autor: micaj » wt 07 cze, 2016 08:25

pietia pisze:Niektórzy twierdzą, że czas oczekiwania, podany na http://www.granica.pl, należy pomnożyć razy 3, wtedy wyjdzie w miarę realny czas, potrzebny na przekraczanie granicy
www.granica.pl pusty. Może chodziło o granica.gov.pl

Kshyhu
Tajny Radca
Tajny Radca

kolejki na przejściach

Post autor: Kshyhu » wt 07 cze, 2016 11:00

Znajomy wracał 05/06 z Ukrainy przez Zosin. Mówi, że to, co wyczyniali polscy celnicy przechodzi ludzkie pojęcie. Dzięki sprytowi udało mu się przejechać granicę w... 7 godzin. granica.gov.pl podawała w tamtym momencie 2h oczekiwania.
"Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.
Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym
następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany
poglądów, bez podawania przyczyny".

pietia
Kanclerz
Kanclerz

kolejki na przejściach

Post autor: pietia » wt 07 cze, 2016 19:32

micaj pisze:
pietia pisze:Niektórzy twierdzą, że czas oczekiwania, podany na http://www.granica.pl, należy pomnożyć razy 3, wtedy wyjdzie w miarę realny czas, potrzebny na przekraczanie granicy
http://www.granica.pl pusty. Może chodziło o granica.gov.pl
Oczywiście, że tak. Przepraszam za pomyłkę

Awatar użytkownika
pwlzeb
Tajny Radca
Tajny Radca

kolejki na przejściach

Post autor: pwlzeb » czw 09 cze, 2016 11:42

Wracałem w poniedziałek, było masakrycznie.

Powiedzcie mi proszę, korzystanie z tej aplikacji granica?

Może gdybyśmy zaczęli z niej korzystać, to by wskazywała poprawne dane. Włączajcie ją przed granicą.
Obrazek

barciur
Radca Stanu
Radca Stanu

kolejki na przejściach

Post autor: barciur » czw 09 cze, 2016 13:20

Polscy celnicy strajkują i jedna z form strajku jest skrupulatna i jak najdłużej trwajaca odprawa celna, wiec można sie teraz spodziewać masakry.

Awatar użytkownika
micaj
Radca Stanu
Radca Stanu

kolejki na przejściach

Post autor: micaj » pn 13 cze, 2016 13:58

Krościenko w piątek wjazd ok 15 minut. Wyjazd wczoraj (niedziela) po 12 na granicy, a przed 16 już w Polsce. Imho, b szybko. Nie zauważyłem zbytniej skrupulatności celników, może dlatego że byłem z 4 letnią córką. Ukraińcy nie dali mi zezwolenia na przejechanie kolejki, więc staliśmy "uczciwie".

Drogi w okolicach Chyrowa opiszę we właściwym poście.

pwlzeb pisze:Powiedzcie mi proszę, korzystanie z tej aplikacji granica? Może gdybyśmy zaczęli z niej korzystać, to by wskazywała poprawne dane. Włączajcie ją przed granicą.
Szkoda, że jej nie znałem wcześniej. Następnym razem zainstaluję i użyję.
barciur pisze:Polscy celnicy strajkują i jedna z form strajku jest skrupulatna i jak najdłużej trwajaca odprawa celna, wiec można sie teraz spodziewać masakry.

Znajomy "zakupowiec" stał w kolejce w Dorohusku 24h. Nawet pieniądze nic nie dawały, a muszę przyznać, że to stary graniczny cwaniak. Dziś nawet zarzekał się, że to ostatni raz i odpuszcza na razie.

WojtekRTB
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

kolejki na przejściach

Post autor: WojtekRTB » śr 15 cze, 2016 14:33

Ja zawsze jadąc na Ukrainę zakładam sobie, że wracając trzeba będzie te 5 czy 10 godzin w zależności od sytuacji odstać. Nie ma się co stresować i trzeba do tego podejść na luzie ;)

barciur
Radca Stanu
Radca Stanu

kolejki na przejściach

Post autor: barciur » czw 16 cze, 2016 10:08

Ktoś ostatnio był w Hrebennem i/lub Medyce? Jak czasy wyjazdu?

stanislawow
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

kolejki na przejściach

Post autor: stanislawow » czw 16 cze, 2016 11:34

ostatnio hrebenne 11 godzin, budomierz 10 godzin.
Ktoś wie jak sytuacja przez słowacje? opłaca się tamtędy jechac?

barciur
Radca Stanu
Radca Stanu

kolejki na przejściach

Post autor: barciur » czw 16 cze, 2016 18:22

O kur..de. A autobusem da rade szybciej?

pietia
Kanclerz
Kanclerz

kolejki na przejściach

Post autor: pietia » czw 16 cze, 2016 19:45

Trochę szybciej niż osobówką, ale też trzeba się nastawić na kilkugodzinne czekanie, zwłaszcza jeśli przez Hrebenne. Tamtędy przejeżdża chyba najwięcej autobusów rejsowych, więc nawet bez strajku często tworzyły się tam kolejki. Dodatkowo zdarzały się już kilka dni temu blokady ze strony zniecierpliwionych kierowców, wtedy przejście jest już zaklopsowane na amen
Ciekaw jestem natomiast, jak teraz wygląda sytuacja na pieszym w Medyce, zwłaszcza na pasie dla EU

Awatar użytkownika
pwlzeb
Tajny Radca
Tajny Radca

kolejki na przejściach

Post autor: pwlzeb » pt 17 cze, 2016 09:08

barciur pisze:O kur..de. A autobusem da rade szybciej?
Wracając do Polski stałem ponad 4 godziny, jedna z forumowiczek pochwaliła mi się, że autobusem stała znacznie, znacznie dłużej. NIe ma reguły, choć, zazwyczaj jest szybciej.

KToś pociągiem jechał?

arko
Tajny Radca
Tajny Radca

kolejki na przejściach

Post autor: arko » pt 17 cze, 2016 10:54

W kolejkach na granicach stoi już 1630 aut.....

У пунктах пропуску на кордоні з Польщею за станом на 8:00 ранку зібралося 1630 автомобілів на виїзд з України,
повідомляє прес-служба Західного регіонального управління Державної прикордонної служби.
Як сказано у повідомленні, перед пунктами пропуску «Рава-Руська» та «Краковець» в чергах стоять по 300 автомобілів,
перед пунктом «Ягодин авто» - 250, «Угринів» – 220, «Шегині» – 170 автомобілів.
według http://hromadske.ua/posts/na-kordoni-iz ... vtomobilei

barciur
Radca Stanu
Radca Stanu

kolejki na przejściach

Post autor: barciur » pt 17 cze, 2016 14:20

Właśnie - wie ktos jak piesza granica na powrót do RP w Medyce?

lukaszb1986
Nadworny Radca
Nadworny Radca

kolejki na przejściach

Post autor: lukaszb1986 » sob 18 cze, 2016 20:01

Kshyhu
Tajny Radca
Tajny Radca

kolejki na przejściach

Post autor: Kshyhu » pn 20 cze, 2016 10:31

Przeniesione z innego wątku:
mentalist pisze:Widzę wątek całkiem świeży i pokrewny do tego o co chciałbym zapytać, więc działam.

Jak wygląda aktualna sytuacja na granicy z Ukrainą?

- czy czas oczekiwania na odprawę (graniczną i celną) w drodze powrotnej do kraju jest dłuższy niż zwykle?

- jak okoliczność Euro, szczytu NATO oraz ŚDM wpływa na charakter kontroli celnej - czy jest skrupulatniejsza niż zwykle?

- czy występuje różnica w sposobie kontroli autokaru polskiego, bądź ukraińskiego przewoźnika? - spotkałem się w internecie, być może na tym forum z taką wzmianką?

Wszystkie zapytania dot. przejścia w Hrebennem.
Odprawa jest w ostatnim czasie znacznie dłuższa, niż zwykle, o czym możesz się przekonać, czytając ten wątek (ostatnie kilka-kilkanaście wpisów). Ma to związek nie tyle ze szczytem NATO i ŚDM (co podawane jest jako powód oficjalny), co z protestem Służby Celnej, spowodowanej planami utworzenia KAS (Krajowej Administracji Skarbowej), czyli połączenia organów skarbowych ze Służbą Celną, przy jednoczesnej jej likwidacji. Wielu celników zagrożonych jest utratą pracy. Zresztą, poczytaj tu: http://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2016 ... ach-rosna/
Co do kontroli autokaru ukraińskiego, a polskiego - może tak być, ale nikt Ci tu nie potwierdzi. Spotkałem się osobiście z bardzo długo trwającą kontrolą autokaru na ukraińskich numerach, ale nigdy nie wiesz, czy gdyby był na polskich - trwałoby to krócej. Analogicznie, kiedyś znajomy spędził pół nocy w Hrebennem właśnie, siedząc i czekając na odprawę autokaru polskiego PKSu. Nie ma reguły i bym się tu prawidłowości nie doszukiwał, chociaż nie mogę wykluczyć, że tak bywa.
"Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.
Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym
następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany
poglądów, bez podawania przyczyny".

mentalist
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

kolejki na przejściach

Post autor: mentalist » pn 20 cze, 2016 13:52

Dziękuje za odpowiedź. Jestem nowicjuszem na tym forum, choć w przeszłości zaglądałem tu, lecz bez rejestracji.

Co do strajków służb celnej, temat jest mi bliski, dzięki informacjom z sieci.

Na forum wypowiadają się osoby, które regularnie podróżują przez polsko - ukraińską granicę, zatem mają informacje z pierwszej ręki, to właśnie na informacji od nich najbardziej mi zależało, kiedy pisałem post.

pietia
Kanclerz
Kanclerz

kolejki na przejściach

Post autor: pietia » pn 20 cze, 2016 21:02

Wielogodzinne przestoje autokarów na granicy spowodaowane są nie tylko samą kontrolą,, ale przede wszystkim oczekiwaniem w kolejce na odprawę. Dlatego nawet jeśli kontrola polskiego autobusu będzie mniej skrupulatna niż ukraińskiego, to i tak wcześniej będzie musiał on odstać swoje w kolejce (pas do odprawy dla autokarów jest jeden, bez rozróżnienia na EU/non-EU)
Dodam też, że również część ukraińsich przewoźników autobusowych, podobnie jak indywidualnych kierowców, rejestruje swoje wozy w Polsce. Dlatego może się zdarzyć sytuacja, że autobus jest na polskich blachach, ale w środku żadnego Polaka

mentalist
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

kolejki na przejściach

Post autor: mentalist » pn 20 cze, 2016 22:43

pietia pisze:Wielogodzinne przestoje autokarów na granicy spowodaowane są nie tylko samą kontrolą,, ale przede wszystkim oczekiwaniem w kolejce na odprawę. Dlatego nawet jeśli kontrola polskiego autobusu będzie mniej skrupulatna niż ukraińskiego, to i tak wcześniej będzie musiał on odstać swoje w kolejce (pas do odprawy dla autokarów jest jeden, bez rozróżnienia na EU/non-EU)
Dodam też, że również część ukraińsich przewoźników autobusowych, podobnie jak indywidualnych kierowców, rejestruje swoje wozy w Polsce. Dlatego może się zdarzyć sytuacja, że autobus jest na polskich blachach, ale w środku żadnego Polaka
Kontrola po stronie ukraińskiej jest raczej pobieżna i to delikatnie mówiąc.

W końcu wszystkie zakupy, w tym towarów akcyzowanych wspierają ukraiński budżet, tym samym miejsca pracy samych pograniczników/celników.
Inaczej mają się sprawy po polskiej stronie, która jest również granicą UE.

Kiedyś wracając autokarem do Polski, przez przejście w Medyce nie było żadnej kontroli, a przynajmniej nie takiej, w której skrupulatnie rewidowano bagaże, sami pogranicznicy i celnicy nie kłopotali pasażerów do odprawy w budynku, lecz dokonali jej na pokładzie autokaru.

lukaszb1986
Nadworny Radca
Nadworny Radca

kolejki na przejściach

Post autor: lukaszb1986 » wt 21 cze, 2016 11:29

Co dalej z pieszym przejściem w Dołhobyczowie?

Wojewoda Lubelski Przemysław Czarnek już 25 maja zwrócił się z wnioskiem o przedłużenie o kolejne pół roku pilotażu na przejściu w Dołhobyczowie. - Dokonując oceny wprowadzonego pilotażu służby stwierdziły, że mając na względzie m.in. ułatwienie podróżnym warunków przekraczania granicy państwowej zasadne byłoby kontynuowanie tego pilotażu do końca bieżącego roku. Takie działania zostały podjęte przez Straż Graniczną. Przedłużenie pilotażu zależne jest teraz od stanowiska strony ukraińskiej. Decyzja ta znajduje się poza kompetencją wojewody – informuje rzecznik.

Państwowa Służba Graniczna Ukrainy jak dotąd nie ustosunkowała się do wniosku strony polskiej, mimo iż do zakończenia pilotażu pozostało już tylko 10 dni. Powtarza się sytuacja sprzed pół roku, kiedy również wojewoda lubelski i polskie służby graniczne i celne ze stosownym wyprzedzeniem zawnioskowały o przedłużenie ruchu pieszego o kolejne pół roku, a strona ukraińska do ostatniego dnia nie ustosunkowała się do tej prośby. Ostatecznie ruch pieszy w Dołhobyczowie udało się uratować m. in. dzięki interwencji naszego portalu „Port Europa” oraz kolegów z „Ukraińskiej Prawdy”. Po interwencji polskich i ukraińskich dziennikarzy stosowna zgoda ukraińskich pograniczników pojawiła się w ciągu kilku godzin – 30 grudnia, na dzień przed zakończeniem pilotażu.

http://www.porteuropa.eu/ukraina/granic ... hobyczowem

stanislawow
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

kolejki na przejściach

Post autor: stanislawow » pt 24 cze, 2016 18:58

ODPOWIEDZ