kolejki na przejściach

Forum o podróżach po Ukrainie. Podobnie jak powyższe forum o Rosji przeznaczone jest ono do rozmów na tematy związane z turystyką.
Kshyhu
Tajny Radca
Tajny Radca

kolejki na przejściach

Post autor: Kshyhu »

Cześć,
mam pytanie: jak wygląda aktualnie sytuacja na granicy, jechał ktoś ostatnimi czasy przez Hrebenne? Mam na myśli przede wszystkim strajk celników, o którym ostatnio jakby ciszej, ale chyba cały czas trwa. Jadę dopiero za półtora tygodnia, ale wolę wiedzieć, co się tam dzieje ;)
"Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.
Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym
następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany
poglądów, bez podawania przyczyny".

Awatar użytkownika
gorodok
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

kolejki na przejściach

Post autor: gorodok »

Od dzisiaj na miesiąc będzie zawieszony mały ruch graniczny - podejrzewam, że istotnie zmniejszy to kolejki na przejściach...
LwÓw.pL.Ua
sTreFa.LwÓw.pL.Ua

Kshyhu
Tajny Radca
Tajny Radca

kolejki na przejściach

Nie ukrywam, że też upatruję w tym szansę ;)

Awatar użytkownika
gorodok
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

kolejki na przejściach

Kshyhu pisze:Nie ukrywam, że też upatruję w tym szansę ;)
Co prawda dzisiaj, nazwijmy to "poszkodowani" zaczęli blokować drogę w Rawie Ruskiej i jeszcze dwie inne drogi... Pozostaje mieć nadzieję, że ta blokada nie potrwa miesiąc...
Obrazek
LwÓw.pL.Ua
sTreFa.LwÓw.pL.Ua

Kshyhu
Tajny Radca
Tajny Radca

kolejki na przejściach

Rozumiem, że przemytnicy złapali nerwa, że chwilowo odcięto ich od "źródełka"? ;) Mogą sobie protestować, w uzasadnionych bezpieczeństwem kraju przypadkach Polska ma prawo wprowadzić ograniczenia i garstka "zakupowców" nie ma możliwości wymuszenia na władzach zmiany decyzji.

Awatar użytkownika
gorodok
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

kolejki na przejściach

Kshyhu pisze:Rozumiem, że przemytnicy złapali nerwa, że chwilowo odcięto ich od "źródełka"? ;)
Dokładnie! A na dodatek większość z nich to posiadacze aut na polskiej rejestracji - teraz nie mogą "wrócić" z tranzytu... :D
I już mamy ilustrację rezultatu zawieszenia MRG :shock:
Obrazek
LwÓw.pL.Ua
sTreFa.LwÓw.pL.Ua

Kshyhu
Tajny Radca
Tajny Radca

kolejki na przejściach

Jestem w szoku :-) A a tym "tranzytem" to rozłożyłeś mnie na łopatki :)

Awatar użytkownika
pwlzeb
Tajny Radca
Tajny Radca

kolejki na przejściach

Post autor: pwlzeb »

Szczerze współczuję tym tranzystytom, zanim wizę zdobędą, to niezłe kary się im naliczą. Albo trzeba jechać na Mołdawię, Białoruś....

arko
Tajny Radca
Tajny Radca

kolejki na przejściach

Post autor: arko »

Już raz im "amnestię" na 5 dniowy tranzyt zrobili, to zrobią i drugi raz......

lukaszb1986
Nadworny Radca
Nadworny Radca

kolejki na przejściach

Post autor: lukaszb1986 »

tomeeek07
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

kolejki na przejściach

Post autor: tomeeek07 »

Rozumiem, że zwykły pieszy turysta nie napotka problemów podczas przekraczania granicy w Medyce w związku z tym zamknięciem małego ruchu granicznego? Dalej są strajki celników?

Kshyhu
Tajny Radca
Tajny Radca

kolejki na przejściach

pwlzeb pisze:Szczerze współczuję tym tranzystytom, zanim wizę zdobędą, to niezłe kary się im naliczą. Albo trzeba jechać na Mołdawię, Białoruś....
Widzisz, to, co powiem, być może będzie niepopularne, ale nie szkoda mi ich za grosz. Są to ludzie, przez których granica wygląda tak, jak wygląda - wielogodzinne kolejki, cwaniactwo, wpychanie się jeden przed drugiego i przemyt. MRG jako narzędzie powinno służyć ułatwianiu przemieszczania się ludziom z terenów przygranicznych, którzy mają rodziny i znajomych po różnych stronach słupków granicznych. A służy przemytowi i okradaniu państwa polskiego. I utrudnianiu życia ludziom, którzy jak ja jadą raz na jakiś czas turystycznie/w gości na Ukrainę.

Pomijam już jakże częsty widok banderowskiej flagi za szybą samochodu na polskich numerach rejestracyjnych...

Awatar użytkownika
gorodok
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

kolejki na przejściach

:lol: :lol: :lol:
LwÓw.pL.Ua
sTreFa.LwÓw.pL.Ua

Awatar użytkownika
pwlzeb
Tajny Radca
Tajny Radca

kolejki na przejściach

Post autor: pwlzeb »

UWAGA, blokady przejść w Rawie, Krakowcu i Szehynie. Ludzie są wściekli, lepiej nie podjeżdżać.

Awatar użytkownika
gorodok
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

kolejki na przejściach

Jak się okazuje protestujący domagają się, żeby ukraińska straż graniczna robiła im "tranzyt" na auto po swojej stronie... :shock: :lol:
Podobno Budomierz już rozblokowali, więc jeśli ktoś potrzebuje to lepiej jechać tędy!
LwÓw.pL.Ua
sTreFa.LwÓw.pL.Ua

Awatar użytkownika
gorodok
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

kolejki na przejściach

SPROSTOWANIE - to nie by pracownik konsulatu!
Robi się naprawdę nieciekawie - W Rawie zablokowali samochód na polskiej rejestracji - zaczęli go tłumić - potem to auto wjechało w tłum - jedna osoba straciła świadomość....
Obrazek
Obrazek
Obrazek
informacja jest sprzeczna - podobno ukraińska policja go zatrzymała....
LwÓw.pL.Ua
sTreFa.LwÓw.pL.Ua

sprat
Radca Stanu
Radca Stanu

kolejki na przejściach

Post autor: sprat »

gorodok pisze:Jak się okazuje protestujący domagają się, żeby ukraińska straż graniczna robiła im "tranzyt" na auto po swojej stronie... :shock: :lol:
Podobno Budomierz już rozblokowali, więc jeśli ktoś potrzebuje to lepiej jechać tędy!
a na granicy UA- Węgry czy UA-Rumunia przypadkiem nie ma takiej możliwości ("tranzyt")?

sprat
Radca Stanu
Radca Stanu

kolejki na przejściach

tomeeek07 pisze:Rozumiem, że zwykły pieszy turysta nie napotka problemów podczas przekraczania granicy w Medyce w związku z tym zamknięciem małego ruchu granicznego? Dalej są strajki celników?
też właśnie w sobotę chcę iść piechotą przez Medykę do Odessy - ale jak tak dalej będzie to albo przez Budomierz autem albo przez Słowację do Lwowa...

Admini - przepraszam, że tak post pod postem ale nie wiem jak połączyć ten z poprzednim

Awatar użytkownika
gorodok
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

kolejki na przejściach

sprat pisze:
gorodok pisze:Jak się okazuje protestujący domagają się, żeby ukraińska straż graniczna robiła im "tranzyt" na auto po swojej stronie... :shock: :lol:
a na granicy UA- Węgry czy UA-Rumunia przypadkiem nie ma takiej możliwości ("tranzyt")?
Ale właśnie przecież chodzi o to, że oni nie mają żadnych wiz - gdyby mieli polskie wizy to jechaliby spokojnie do Polski...
sprat pisze:
tomeeek07 pisze:Rozumiem, że zwykły pieszy turysta nie napotka problemów podczas przekraczania granicy w Medyce w związku z tym zamknięciem małego ruchu granicznego? Dalej są strajki celników?
też właśnie w sobotę chcę iść piechotą przez Medykę do Odessy - ale jak tak dalej będzie to albo przez Budomierz autem albo przez Słowację do Lwowa...

Admini - przepraszam, że tak post pod postem ale nie wiem jak połączyć ten z poprzednim
Niestety piesze przejście w Medyce dzisiaj też blokowali...
LwÓw.pL.Ua
sTreFa.LwÓw.pL.Ua

mentalist
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

kolejki na przejściach

Post autor: mentalist »

Kshyhu pisze:
pwlzeb pisze:Szczerze współczuję tym tranzystytom, zanim wizę zdobędą, to niezłe kary się im naliczą. Albo trzeba jechać na Mołdawię, Białoruś....
Widzisz, to, co powiem, być może będzie niepopularne, ale nie szkoda mi ich za grosz. Są to ludzie, przez których granica wygląda tak, jak wygląda - wielogodzinne kolejki, cwaniactwo, wpychanie się jeden przed drugiego i przemyt. MRG jako narzędzie powinno służyć ułatwianiu przemieszczania się ludziom z terenów przygranicznych, którzy mają rodziny i znajomych po różnych stronach słupków granicznych. A służy przemytowi i okradaniu państwa polskiego. I utrudnianiu życia ludziom, którzy jak ja jadą raz na jakiś czas turystycznie/w gości na Ukrainę.

Pomijam już jakże częsty widok banderowskiej flagi za szybą samochodu na polskich numerach rejestracyjnych...
Wiem, że off top to w innym dziale, tylko no, co masz do przemytników? Ci ludzie wybrali taki a nie inny sposób na życie. I często są to osoby, które dzięki temu funkcjonują. Nie wszyscy są na tyle bystrzy, by zgromadzić kapitał i na tyle umiejętnie nim obrócić, by już nie "okradać" Naszego pięknego państwa. Celowo słowo "okradać" ujmuję w cudzysłów, bo nie wiem jakim innym słowem określić to, co robi rząd z milionami Polaków. Nie wiem, być może piastujesz jakieś państwowe stanowisko urzędnicze i masz inny pogląd na tę sprawę (chętnie się zapoznam). Nie szukam też zwady, tylko staram się poznać Twój punkt widzenia. Gdyby w Polsce produkty, będące głównym przedmiotem przemytu,tj alkohol, papierosy i paliwo były dostosowane cenowo do zarobków nie byłoby sytuacji, w której szara strefa byłaby wspierana. Ponadto nie dam sobie wmówić, że jeżeli ktoś ma mało pieniędzy to powinien o tym pomyśleć w przeszłości. Każdy, k#rwa każdy w tym kraju, kto wykonuje jakąkolwiek pracę: kasjer, pracownik fizyczny, etc powinien mieć pensję, pozwalającą utrzymywać się na godziwych warunkach. Zgadzam się, że jeżeli ktoś chce więcej, to powinien już na to zapracować, ale nie każdy jest obrotny, co nie oznacza, że każdemu powinno być odebrane życie. Pewnie powiesz, że no ale jest tak a nie inaczej - życie. Ludzie kombinują i przemycają i to też jest życie. :)

Simon
Radca Stanu
Radca Stanu
Kontakt:

kolejki na przejściach

Post autor: Simon »

a ja nie uwazam w ogole, zeby tzw. "mrowkowanie" bylo przemytem. Przenosisz bezclowe ilosci... zupelnie legalnie [a to, ze czesto, to co z tego]. Tak samo jak przenoszenie czegos, na co w zasadzie w ogole nie ma cla. Wg mnie przemyt jest wtedy, kiedy przenosisz ilosc, ktora jest oclona, nie placac akcyzy i/lub cla (co powinienes wtedy zrobic)

W kazdym razie ja bym nie nazwal przemytnikiem kogos, kto jezdzi na zakupy na UA

kniazix
Nadworny Radca
Nadworny Radca
Kontakt:

kolejki na przejściach

Post autor: kniazix »

Kshyhu pisze:Rozumiem, że przemytnicy złapali nerwa, że chwilowo odcięto ich od "źródełka"? ;) Mogą sobie protestować, w uzasadnionych bezpieczeństwem kraju przypadkach Polska ma prawo wprowadzić ograniczenia i garstka "zakupowców" nie ma możliwości wymuszenia na władzach zmiany decyzji.
Kshyhu tyle to ograniczenie ma wspólnego z bezpieczeństwem co polski polityk z dbałością o interes społeczeństwa ;)

Awatar użytkownika
Parparim
Nadworny Radca
Nadworny Radca

kolejki na przejściach

Post autor: Parparim »

To którędy teraz można dostać się na Ukrainę?
...

sprat
Radca Stanu
Radca Stanu

kolejki na przejściach

Słowacja? Węgry? ew. Krościenko/DOłhobyczów - pytanie, czy tam za kilka dni nie będzie protestów

mentalist
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

kolejki na przejściach

Post autor: mentalist »

Simon pisze:a ja nie uwazam w ogole, zeby tzw. "mrowkowanie" bylo przemytem. Przenosisz bezclowe ilosci... zupelnie legalnie [a to, ze czesto, to co z tego]. Tak samo jak przenoszenie czegos, na co w zasadzie w ogole nie ma cla. Wg mnie przemyt jest wtedy, kiedy przenosisz ilosc, ktora jest oclona, nie placac akcyzy i/lub cla (co powinienes wtedy zrobic)

W kazdym razie ja bym nie nazwal przemytnikiem kogos, kto jezdzi na zakupy na UA
Też racja. Skoro przepisy nie zabraniają, to trzeba korzystać. Może ktoś dużo pali/pije/podróżuje autem i nie chce przepłacać? Z resztą nie bądźmy już tacy restrykcyjni, albo wprowadźmy pewien porządek. Skoro mrówki mają być traktowane restrykcyjnie, to i niech celnicy, czy wszelkiej maści urzędnicy również będą. I zaraz ciuchotko się zrobi. Jakie to polskie, nieprawdaż? :) Punkt widzenia, zależy od punktu siedzenia.

Awatar użytkownika
Parparim
Nadworny Radca
Nadworny Radca

kolejki na przejściach

Post autor: Parparim »

A więc wojna (zimna) ? Miejmy nadzieję, że przynajmniej władze ukraińskie zachowają zimne głowy ...
...

sprat
Radca Stanu
Radca Stanu

kolejki na przejściach

ile może kosztować pociąg przemyśl-lwow wie ktos? strona PKP milczy , nie da sie kupic online

barciur
Radca Stanu
Radca Stanu

kolejki na przejściach

Post autor: barciur »

Około 22 euro.

Simon
Radca Stanu
Radca Stanu
Kontakt:

kolejki na przejściach

Post autor: Simon »

sprat pisze:ile może kosztować pociąg przemyśl-lwow wie ktos? strona PKP milczy , nie da sie kupic online
pytalem sie w informacji na dworcu w Krakowie [bo tez o nim myslalem], 104 zl w 1 strone dla 1 osoby

sprat
Radca Stanu
Radca Stanu

kolejki na przejściach

dzięki! ciekawe czy da sie od razu powrotne kupić - nie pytales przypadkiem? :D

ODPOWIEDZ