kolejki na przejściach

Forum o podróżach po Ukrainie. Podobnie jak powyższe forum o Rosji przeznaczone jest ono do rozmów na tematy związane z turystyką.
marcin-
Nadworny Radca
Nadworny Radca

kolejki na przejściach

Post autor: marcin- » ndz 01 sty, 2017 13:02

Mam pytanie, może banalne, zakręciłem się.
Co dokładnie oznaczają określenia?
Szacunkowy czas oczekiwania na przekroczenie granicy [h] - ruch turystyczny
Szacunkowy czas oczekiwania na przekroczenie granicy [h] - TaxFree
http://granica.gov.pl/index_wait.php?p=u&c=t&v=pl&k=w

Wydaje mi się, że zawsze te czasy były podobne, ale kilka dni temu spojrzałem i były spore różnice.
Jadąc przez Dorohusk zjeżdżam na lewy pas (UE), czyli jadę turystycznie? A pozostałe pasy (m.in. dla Ukraińców) to tax free?
Kilka dni temu w Dorohusku czasy w godzinach wynosiły odpowiednio 3 i 1, a w Zosinie 1 i 5, czyli zupełnie odwrotnie.
Trzeba to rozumieć, że przez Dorohusk jeżdżą turyści (3 h) a przez Zosin głównie MRG (5 h)?
Jadąc następnym razem wziąłbym to może pod uwagę.
Pozdr.

Kshyhu
Tajny Radca
Tajny Radca

kolejki na przejściach

Post autor: Kshyhu » pn 02 sty, 2017 10:50

Tax Free to ci, którzy odliczają podatek za zakupy przy wyjeździe. Nie mam pojęcia, jak to wygląda w Dorohusku (nigdy nie jechałem), ale np. w Hrebennem to jest prawy skrajny pas (środkowy dla UE, lewy dla reszty). Różnice w czasach mogą być spore, ponieważ chyba te formalności zabierają sporo czasu i odprawa nie jest zbyt szybka.
"Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.
Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym
następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany
poglądów, bez podawania przyczyny".

marcin-
Nadworny Radca
Nadworny Radca

kolejki na przejściach

Post autor: marcin- » pn 02 sty, 2017 18:30

Dzięki za odpowiedź, nie wiedzieć czemu skojarzyłem to z nic do oclenia ;)
Przecież nikt nigdy nie ma nic do oclenia :D szczególnie pięciodniowcy, to i kolejek osobnych nie potrzeba.
Czyli wychodzi na to, że przez Dorohusk akurat w tym dniu jechali turyści, a przez Zosin zakupoholicy :)
(Dorohusk 3h turyst., 1h tax free ; Zosin 1h turyst. i 5h tax free)
W chwili obecnej po równo (0h) na tych przejściach.

pietia
Kanclerz
Kanclerz

kolejki na przejściach

Post autor: pietia » wt 03 sty, 2017 14:25

Przez Dorohusk przechodzi duży ruch tranzytowy z Kijowa i dalszych części Ukrainy w głąb Polski i dalej do Europy Zach. Ponieważ na okres świąteczno-noworoczny sporo Ukraińców wybrało się za granicę, więc całkiem możliwe, że kolejka "turystyczna" rozciągnęła się na 5 godzin
Zosin natomiast to przejście bardziej lokalne, gdzie znaczną część przekraczających stanowią mrówki oraz "adwentyści dnia piątego", z samochodami na polskich blachach

rafiki_03
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

kolejki na przejściach

Post autor: rafiki_03 » śr 11 sty, 2017 14:40

Cześć, czy ktoś wie jak się ma odprawa na przejściu granicznym w Krościenku? Słyszałem, że po nowym roku były tam spore kolejki, oczekiwanie na wjazd do Polski nawet ok 6h. Ktoś ma jakieś informacje jak to obecnie wygląda? Wybieram się w góry Ukrainy i chcemy wracać przez to przejście ale właśnie trochę się obawiamy. Pozdrawiam.

marcin-
Nadworny Radca
Nadworny Radca

kolejki na przejściach

Post autor: marcin- » sob 14 sty, 2017 18:58

Po nowym roku na każdym prawie przejściu był Meksyk, szczególnie po 8 stycznia jak Ukraińcy wracali na obczyznę po świętach w domu i jak MGR po świętach ruszył.
Dziś możesz wracać ;) jest haj lajf, wczoraj był "stary nowy rok", wszystko albo jeszcze pijane, albo już drugi raz pijani (i nie mówię złośliwie, z nas też mało kto by jechał 1 stycznia :P).
Tu jest info o kolejkach dla wyjeżdżających z Ukrainy: https://www.facebook.com/zahidnuy.kordon/posts/
18.00 14.01.17
“Угринів” – 40
«Краковець” – 20 (додаткова смуга - 0)
«Устилуг” – 0
«Рава-Руська” – 0
«Шегині” – 0
“Смільниця” – 0
«Грушів” – 0
«Ягодин авто” – 0
Ale kłamią czasem jak z nut jak nasi na granica.gov.pl...
W Krościenku zrobili dodatkową linię dla nie-MRG i obcokrajowców, ale ludzie na FB narzekali, że rusza się wolniej niż ta dla MRG:
https://scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net/v/ ... e=58DA6A94
Będziesz musiał sam się przekonać.
PS. 6 godzin to pikuś, po świętach stali po kilkanaście (pisali na FB).

arko
Tajny Radca
Tajny Radca

kolejki na przejściach

Post autor: arko » ndz 15 sty, 2017 19:45

rafiki_03 pisze:Ktoś ma jakieś informacje jak to obecnie wygląda?
masz kamery ;
wyjazd z PL https://worldcam.live/pl/webcam/pgkroscienko1
wjazd do PL https://worldcam.live/pl/webcam/pgkroscienko2

Awatar użytkownika
gorodok
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

kolejki na przejściach

Post autor: gorodok » śr 18 sty, 2017 15:00

Nowy hit od "mościskich szmuglarzy" :D
LwÓw.pL.Ua
sTreFa.LwÓw.pL.Ua

marcin-
Nadworny Radca
Nadworny Radca

kolejki na przejściach

Post autor: marcin- » sob 21 sty, 2017 10:54

Kawałek niezły :D Wcześniej tylko Kolejkę słyszałem.
Wczoraj trochę posłuchałem i bardziej podobały mi się Rava, Europa, Vusata mala i oczywiście Kolega :mrgreen:
Nie rozwijam tematu, bo lubię mieć dystans do polityki i historii (żyj i daj żyć), ale powiem tak: nie ma to jak bezkarność w internetach na forach :lol: takie czasy, debile z PL i debile z UKR

sprat
Radca Stanu
Radca Stanu

kolejki na przejściach

Post autor: sprat » czw 09 lut, 2017 20:49

cześć

ktoś jechał ostatnio odcinek Budomierz-Lwów? Jak tam droga zimą?
planuję za ok. 2 tyg jechać do Lwowa i nie mam ochoty spędzać wieczoru w kolejce w Hrebennem :D

pozdrawiam

skurex
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

kolejki na przejściach

Post autor: skurex » czw 09 lut, 2017 21:22

Jechałem ta drogą w sobotę jak zwykle.1 droga od przejścia do ronda nieodśnieżona .2 od ronda do pograniczników w lesie wyrwy po kostki.3 od pograniczników do niemirowa znośna nie odśnieżona .4 niemirów - jaworów nie odśnieżona .5 jaworów rozkopane centrum jedź za znakami objazdu bo inaczej ugrzęźniesz .dalej już spoko.Super ryba w barze w iwano frankowym na końcu miejscowości po lewej stronie i za ludzkie pieniądze.Pozdrawiam

grzegorz303
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

kolejki na przejściach

Post autor: grzegorz303 » pt 10 lut, 2017 11:21

skurex pisze:Jechałem ta drogą w sobotę jak zwykle.1 droga od przejścia do ronda nieodśnieżona .2 od ronda do pograniczników w lesie wyrwy po kostki.3 od pograniczników do niemirowa znośna nie odśnieżona .4 niemirów - jaworów nie odśnieżona .5 jaworów rozkopane centrum jedź za znakami objazdu bo inaczej ugrzęźniesz .dalej już spoko.Super ryba w barze w iwano frankowym na końcu miejscowości po lewej stronie i za ludzkie pieniądze.Pozdrawiam

A dokładnie gdzie ta ryba? :D
...ozdrawiam-Grzegorz

Dracid
Rzeczywisty Radca Stanu
Rzeczywisty Radca Stanu

kolejki na przejściach

Post autor: Dracid » pt 10 lut, 2017 13:57

A ja mam pytanie, jak od Budomierza jechać do Jaworowa? Na rondzie zaraz za przejściem w lewo czy w prawo? Będę jechał nocą, więc wolałbym wiedzieć. Patrzyłem na navizorze, ale nie każda droga tam jest oznaczona.

skurex
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

kolejki na przejściach

Post autor: skurex » pt 10 lut, 2017 14:01

W miejscowości Iwano-Frankowe Івано-Франкове na m10 w kierunku na Lwów ostatnie domy po lewej stronie bar obok sklepu z żywą rybą .Zwykle mam 3 turystów ze sobą więc obiad na 4 osoby, super fasolka z czosnkiem i papryka na drugie 3 ryby świeżo zabite zabrane ze sklepu obok i moje mięsko czyli podżarka z kartoszkami po domaszni czyli mieso z ziemniakami pieczonymi z cebulką na oleju słonecznikowym i 4 sałatki świeża kapusta z olejem plus 3 piwa i 4 kawy to tylko zależy od wagi ryb ,ale zamknie się kwotą ok 300 hrywni.

grzegorz303
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

kolejki na przejściach

Post autor: grzegorz303 » pt 10 lut, 2017 14:10

Za przejściem, po kilkuset metrach jest to rondo. Jedziesz w lewo. Kilkaset metrów bardzo złej drogi, potem w miarę. W Niemirowie w prawo. Droga całkiem dobra do Jaworowa. Ale to było latem.
...ozdrawiam-Grzegorz

skurex
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

kolejki na przejściach

Post autor: skurex » pt 10 lut, 2017 14:16

A ja mam pytanie, jak od Budomierza jechać do Jaworowa? Na rondzie zaraz za przejściem w lewo czy w prawo? Będę jechał nocą, więc wolałbym wiedzieć. Patrzyłem na navizorze, ale nie każda droga tam jest oznaczona

Jest to moja cotygodniowa trasa,zależy jakim autem.Na zjeździe na rondzie kończy się Europa tak najdokładniej można opisać tę trasę.Do ronda wybudowali ją polacy wiec wygląda jak trzeba.Później po skręcie w lewo (mam terenówkę w prawo nie da rady większe doły) zaczyna się sajgon ok 1 km z małymi biegami i świeczkami w oczach ,posterunek pograniczników w lesie (sprawdzają dokumenty tych co jadą w stronę polskiej granicy nie odwrotnie) później już spoko trzymać sie środka albo pomagać sobie anglią w Niemirowie w prawo na rynku i pierwsza stacja benzynowa okko drogo jak na orlenie .Z Niemirowa do Jaworowa ludzka droga .Jaworów centrum rozkopane ,trzeba trzymać się się objazdu lub jak tam napisane detur.W miastach z reguły złe są drogi aby wolniej jeździć .W Jaworowie dojedziesz do drogi z Korczowej nie zginiesz .W razie co pisać znam trochę tamtych dróg.Pozdrawiam

marcin-
Nadworny Radca
Nadworny Radca

kolejki na przejściach

Post autor: marcin- » sob 11 lut, 2017 08:06

Pewnie sprawa znana, ale na FB już Ukraińcy nie piszą o ilości osób na granicy, na razie jest chyba tylko to, niestety opóźnienia występują czasem:
http://loda.gov.ua/karta_kordon/index.php - u góry link do Zosina i Dorohuska na Wołyniu
Na FB pisali, że pracują nad nowym systemem bla bla bla, czyli pewnie za rok wrócą do tego co było ;)
Nie polecam jazdy z Włodzimierza Wołyńskiego do Uhryniva zimą, wczoraj się skusiłem. Latem lepiej widać metrowe wyrwy, dobrze, że przy najgorszych dziurach jechał obeznany autobus, to ja za nim :)

Dracid
Rzeczywisty Radca Stanu
Rzeczywisty Radca Stanu

kolejki na przejściach

Post autor: Dracid » sob 11 lut, 2017 08:19

Dziękuję za wskazówki. Było tak, jak pisał skurex. Tylko w Jaworowie obwodnicą pojechałem, bo skrętu do centrum nie zauważyłem jakoś. Na granicy spędziłem 20 minut.

marcin-
Nadworny Radca
Nadworny Radca

kolejki na przejściach

Post autor: marcin- » sob 11 lut, 2017 08:57

Jadąc w stronę Ukrainy na Dorohusk przed przejściem są dwa pasy + trzeci skrajnie po prawej ("pobocze").
Wiem, że TIRy stoją na skrajnym, ale czy to już standard, że przed samą granicą TIRy stoją też na lewym, żeby osobówki mogły przejechać między nimi? To jest po to, żeby nie było dwóch kolejek? W lipcu były dwie kolejki z osobówek. Pod koniec stycznia było tak jak opisałem.

BTW: o 7:56 wg granica.gov.pl TIR czekają w Dorohusku na wyjazd 14h, a na zdjęciu z kamer (ok. 6km przed przejściem) z godz. 8:35 taki obrazek - pewnie 48h a nie 14h :mrgreen: :(
kamery.png
kamery.png (251.34 KiB) Przejrzano 5954 razy

sprat
Radca Stanu
Radca Stanu

kolejki na przejściach

Post autor: sprat » sob 11 lut, 2017 11:53

skurex pisze:
Jest to moja cotygodniowa trasa,zależy jakim autem.Na zjeździe na rondzie kończy się Europa tak najdokładniej można opisać tę trasę.Do ronda wybudowali ją polacy wiec wygląda jak trzeba.Później po skręcie w lewo (mam terenówkę w prawo nie da rady większe doły) zaczyna się sajgon ok 1 km z małymi biegami i świeczkami w oczach ,posterunek pograniczników w lesie (sprawdzają dokumenty tych co jadą w stronę polskiej granicy nie odwrotnie) później już spoko trzymać sie środka albo pomagać sobie anglią w Niemirowie w prawo na rynku i pierwsza stacja benzynowa okko drogo jak na orlenie .Z Niemirowa do Jaworowa ludzka droga .Jaworów centrum rozkopane ,trzeba trzymać się się objazdu lub jak tam napisane detur.W miastach z reguły złe są drogi aby wolniej jeździć .W Jaworowie dojedziesz do drogi z Korczowej nie zginiesz .W razie co pisać znam trochę tamtych dróg.Pozdrawiam

Dzięki. Kurde, ja jeżdżę Mazdą 3 BK, gdzie jest niski prześwit, coś czuje ze bedzie ciekawie:). Może lepiej jednak na Rawę

pietia
Kanclerz
Kanclerz

kolejki na przejściach

Post autor: pietia » sob 11 lut, 2017 19:42

marcin- pisze:BTW: o 7:56 wg granica.gov.pl TIR czekają w Dorohusku na wyjazd 14h, a na zdjęciu z kamer (ok. 6km przed przejściem) z godz. 8:35 taki obrazek - pewnie 48h a nie 14h
Prawie wszyscy mówią, że czas oczekiwania, podany na tej stronie, należy pomnożyć przez 2 albo i 3, żeby uzyskać ten realny

arko
Tajny Radca
Tajny Radca

kolejki na przejściach

Post autor: arko » sob 25 lut, 2017 13:23

Droga przed przejściem granicznym Грушів - Budomierz

marcin-
Nadworny Radca
Nadworny Radca

kolejki na przejściach

Post autor: marcin- » sob 25 lut, 2017 18:59

Ktoś kiedyś wspomniał na stronie prikordonników (FB), że kasę wzięli, a asfaltu nie ma, ale nie szukałem szczegółów.
Widzę, że nie kłamali :)
Jewropa blin!

arko
Tajny Radca
Tajny Radca

kolejki na przejściach

Post autor: arko » pn 27 lut, 2017 09:28

a może było tak.....
Załączniki
P089mHOspBw[1].jpg
P089mHOspBw[1].jpg (63.6 KiB) Przejrzano 5685 razy

barciur
Radca Stanu
Radca Stanu

kolejki na przejściach

Post autor: barciur » wt 04 kwie, 2017 15:59

Od 7 kwietnia Unia Europejska zaostrza kontrole na granicach, w tym na lotniskach

Unia Europejska zaostrza kontrole na swoich zewnętrznych granicach. Zmiany wchodzą w życie 7 kwietnia. Od tego dnia wszystkie osoby przekraczające m.in. granicę między Polską i Ukrainą będą poddane szczegółowej kontroli.

- Zmiana regulacji nakłada na wszystkie państwa członkowskie obowiązek dokładnego sprawdzania każdej osoby, która wjeżdża na terytorium strefy Schengen lub je opuszcza. Nowelizacja Kodeksu Granicznego Schengen jest reakcją Unii Europejskiej na utrzymujące się w Europie zagrożenie terrorystyczne - powiedziała rzeczniczka komendanta głównego SG ppor. Agnieszka Golias.

Mieszkańcy państw UE, korzystając z prawa do swobodnego przemieszczania się, podlegają obecnie tzw. odprawie minimalnej. - Od 7 kwietnia każda osoba przekraczająca granicę zewnętrzną we wszystkich przejściach granicznych, zarówno drogowych, morskich, jak i w portach lotniczych, będzie poddawana szczegółowej odprawie - powiedziała Golias.

Podkreśliła, że zaostrzenie przepisów będzie miało wpływ na czas trwania odprawy granicznej i może ją wydłużyć. Zapewniła jednak, że polska Straż Graniczna podjęła działania, które mają zminimalizować negatywne skutki.

Jak poinformowała, na podstawie m.in. analiz dotyczących natężenia ruchu granicznego, w razie potrzeby będą uruchamiane dodatkowe stanowiska odpraw, a w przypadkach szczególnych również mobilne.

- Sytuacja będzie na bieżąco monitorowana i odpowiednie kroki będą podejmowane stosownie do poziomu natężenia ruchu granicznego i występującego wydłużenia czasu oczekiwania podróżnych na odprawę. Dołożymy wszelkich starań, aby kontrola przebiegała sprawnie i bez zakłóceń - powiedziała rzeczniczka SG.
Dajcie znać, jak będziecie przekraczać granicę po 7. kwietnia czy coś się rzeczywiście mocno zmieniło. ;)

tomeeek07
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

kolejki na przejściach

Post autor: tomeeek07 » wt 04 kwie, 2017 22:29

^^
To zaostrzanie przepisów jest chore. Tysiące imigrantów wpuścili do Europy ot tak, a normalnych ludzi będą jeszcze bardziej kontrolować.

marcin-
Nadworny Radca
Nadworny Radca

kolejki na przejściach

Post autor: marcin- » śr 05 kwie, 2017 09:12

"Tysiące"? Rozumiem, że sobie żartujesz...
Jak nie przemytnicy z MRG to terroryści, noz ku**a jego mac... a ty stój...
Wpuścili setki tysięcy (miliony?) kolorowych, wielu bez dokumentow a mi będą w dupsko zagladac :(

pietia
Kanclerz
Kanclerz

kolejki na przejściach

Post autor: pietia » śr 05 kwie, 2017 20:27

Ale UE będzie się mogła wykazać, że coś robi :D

Kshyhu
Tajny Radca
Tajny Radca

kolejki na przejściach

Post autor: Kshyhu » czw 06 kwie, 2017 13:08

Będzie się działo. Parlament Europejski przegłosował właśnie wprowadzenie ruchu bezwizowego dla obywateli Ukrainy. Prawdopodobnie Ukraińcy pojadą do UE bez wiz już na początku czerwca. Do każdego wyjazdu na Ukrainę będziemy chyba musieli dołożyć 3-4 dni na pokonanie granicy ;-)
"Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.
Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym
następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany
poglądów, bez podawania przyczyny".

Awatar użytkownika
gorodok
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

kolejki na przejściach

Post autor: gorodok » czw 06 kwie, 2017 13:16

Kshyhu pisze:Będzie się działo. Parlament Europejski przegłosował właśnie wprowadzenie ruchu bezwizowego dla obywateli Ukrainy. Prawdopodobnie Ukraińcy pojadą do UE bez wiz już na początku czerwca. Do każdego wyjazdu na Ukrainę będziemy chyba musieli dołożyć 3-4 dni na pokonanie granicy ;-)
Ruch bezwizowy będzie dostępny tylko dla posiadaczy paszportów biometrycznych - więc może nie tak zaraz 3-4 dni :)
LwÓw.pL.Ua
sTreFa.LwÓw.pL.Ua

ODPOWIEDZ