kolejki na przejściach

Forum o podróżach po Ukrainie. Podobnie jak powyższe forum o Rosji przeznaczone jest ono do rozmów na tematy związane z turystyką.
grzegorz303
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

kolejki na przejściach

Post autor: grzegorz303 » śr 13 lip, 2016 07:56

Nasze rodzime cymbały jeszcze nie dokonały tego, by wrogość do Polaków na Ukrainie była jak do Rosji. Jest na odwrót. Chociaż starają, się, niczego więc nie można wykluczyć. Ale mam nadziej,em że nie zmieni się sympatia, z jaką nas traktują.
...ozdrawiam-Grzegorz

Gab001
Radca Stanu
Radca Stanu

kolejki na przejściach

Post autor: Gab001 » czw 14 lip, 2016 07:40

Dwie doby temu (12.07.), Medyka; zjawiłem się na granicy o 03:25 i nie zatrzymując się przejechałem pierwszą bramkę. Na pasie tax free kilkanaście, może kilkadziesiąt samochodów. Godzinę później byłem już w Szechiniach. Cała procedura kontrolna ograniczyła się do oględzin dokumentów. Na polskiej stronie, tradycyjnie, czasu zeszło więcej. Nie ma żadnych powodów do narzekań, zawsze tak chciałoby się przekraczać granicę. :)

Gab001
Radca Stanu
Radca Stanu

kolejki na przejściach

Post autor: Gab001 » pt 22 lip, 2016 12:41

Wjazd do Polski zajał mi wczoraj (Krakowec, Korczowa, późny wieczór)około godziny, przy czym po stronie ukraińskiej 20 minut. Ukraińcy ograniczali się wyłącznie do stemplowania dokumentów ;)

pseudokibic
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

kolejki na przejściach

Post autor: pseudokibic » sob 30 lip, 2016 09:16

29 lipca przejście Vysne Nemecke - Użgorod - ok. 1,5h. Straciliśmy trochę czasu z powodu ciężarowej rejestracji naszego kombi - trzeba było pisać jakieś dodatkowe papiery. Ogólnie bez problemów, ruch raczej spory w obie strony - ale może to kwestia piątkowego popołudnia/wieczoru.

marcin-
Nadworny Radca
Nadworny Radca

kolejki na przejściach

Post autor: marcin- » pn 01 sie, 2016 12:07

Za parę dni wraca eM aR DŻi ;-) Już to widzę brrrrrr aż się niedobrze robi na samą myśl.

A może będzie jeszcze ciekawiej:
http://wschodnik.pl/ukraina/item/7026-p ... 5-dni.html
http://fakty.ictv.ua/ua%2526quot%253B/i ... id/1586127
Auta wyprodukowane po 01.01.2010, więc może się masowo nie rzucą. Może...

arko
Tajny Radca
Tajny Radca

kolejki na przejściach

Post autor: arko » śr 03 sie, 2016 18:15

Od dzisiaj znowu obowiązuje MRG z Ukrainą i do kolejek wraca "normalność"
Medyka około 18 godz.kamera granica.gov.pl
Załączniki
granica.PNG
granica.PNG (248.08 KiB) Przejrzano 7453 razy

pseudokibic
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

kolejki na przejściach

Post autor: pseudokibic » ndz 07 sie, 2016 13:26

W sobotę 6 sierpnia ok. godz. 16 wracałem do Polski przez Budomierz - łącznie na przejściu spędzilismy ok 35-40 minut.

pseudokibic
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

kolejki na przejściach

Post autor: pseudokibic » ndz 07 sie, 2016 13:42

Jeszcze chciałbym potwierdzić, że zasady przeczytane w tym wątku wcześniej obowiązują nadal. Czyli za wjazd na terytorium Ukrainy samochodem osobowym z ciężarową rejestracją płacimy 1 EUR na wjeździe i nic na wyjeździe. Trzeba poinformować o tym pogranicznika wypisującego pierwszą kartkę, to potem nie trzeba się wracać :oops:

Kshyhu
Tajny Radca
Tajny Radca

kolejki na przejściach

Post autor: Kshyhu » pn 29 sie, 2016 09:21

Cześć,
czy ktoś mógłby jakoś łopatologicznie wytłumaczyć, co dzieje się ostatnimi czasy na przejściach, że ustawiają się na nich takie dzikie kolejki? Ceny fajek wszyscy znamy, ale paliwo na Ukrainie w tym momencie jest niewiele tańsze, niż u nas. Teoretycznie powinno być znacznie luźniej, ale od momentu przywrócenia MRG po prostu jest koszmar... czy chodzi o "odrabianie zaległości" przez przemytników? Jadę na Ukrainę na wesele w najbliższy weekend i już mam ciarki na plecach, jak pomyślę o powrocie... tym bardziej, że jeżdżę przez Hrebenne.
"Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.
Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym
następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany
poglądów, bez podawania przyczyny".

Awatar użytkownika
gorodok
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

kolejki na przejściach

Post autor: gorodok » pn 29 sie, 2016 11:32

Kshyhu pisze:Cześć,
czy ktoś mógłby jakoś łopatologicznie wytłumaczyć, co dzieje się ostatnimi czasy na przejściach, że ustawiają się na nich takie dzikie kolejki? Ceny fajek wszyscy znamy, ale paliwo na Ukrainie w tym momencie jest niewiele tańsze, niż u nas. Teoretycznie powinno być znacznie luźniej, ale od momentu przywrócenia MRG po prostu jest koszmar... czy chodzi o "odrabianie zaległości" przez przemytników? Jadę na Ukrainę na wesele w najbliższy weekend i już mam ciarki na plecach, jak pomyślę o powrocie... tym bardziej, że jeżdżę przez Hrebenne.
Nie wiem być może się mylę ale patrząc na liczbę samochodów z polską rejestracją we Lwowie dochodzę do wniosku, że to właśnie "tranzyterzy" w tej chwili są przyczyną kolejek na granicy. Meldują się w pobliżu granicy u rodziny lub po prostu robią meldunek za łapówkę. Potem wyrabiają kartki MRG i nie muszą płacić za wizę...
LwÓw.pL.Ua
sTreFa.LwÓw.pL.Ua

Kshyhu
Tajny Radca
Tajny Radca

kolejki na przejściach

Post autor: Kshyhu » pn 29 sie, 2016 12:09

Powinno się to w jakiś sposób uregulować i to jak najszybciej (przede wszystkim Ukraina, ale i Polska też mogłaby wprowadzić swoje regulacje). Przecież to paraliżuje w ogóle podróżowanie na wschód...

arko
Tajny Radca
Tajny Radca

kolejki na przejściach

Post autor: arko » pn 29 sie, 2016 13:28

@Kshyhu - tylko spokój,bierz przykład bo co pozostało......
Załączniki
VfiW_sB3W0o.jpg
VfiW_sB3W0o.jpg (88.19 KiB) Przejrzano 7171 razy

Kshyhu
Tajny Radca
Tajny Radca

kolejki na przejściach

Post autor: Kshyhu » czw 08 wrz, 2016 15:57

Wziąłem takowy przykład, chociaż lekko nie było ;) Wtorek - 06/09/16 - Hrebenne - od momentu ustawienia się w kolejce to ostatniego szlabanu w Polsce - 8.5 godziny. Granica.gov.pl niech sobie swoje 2:00 wsadzi w buty ;)

sprat
Radca Stanu
Radca Stanu

kolejki na przejściach

Post autor: sprat » pn 12 wrz, 2016 17:42

Sobota 10.09 - godzina 15.00 polskiego czasu. Hrebenne wjazd na Ukrainę - 2h
Niedziela 11.09 - godzina 14.00 ukraińskiego czasu. Budomierz powrót do Polski - 2.5h

z tego co czytałem, to na Hrebennem postałbym co najmniej x2 tyle na powrót.

Nie jest źle ale mam wrażenie, że powrót byłby szybszy gdyby nie pewien dżentelman w swoim czarnym SUV-ie na blachach BC blokujący pas.

Kshyhu
Tajny Radca
Tajny Radca

kolejki na przejściach

Post autor: Kshyhu » pn 12 wrz, 2016 19:43

W Hrebennem postałbyś przynajmniej 4x tyle, pierdolnik nie do ogarnięcia, w kolejkę wpycha się mniej-więcej drugie tyle, ile w niej stoi, samochód przede mną wpuścił kolejnych 5 (pięć!). Ja nie pojechałem na Budomierz tylko dlatego, że szkoda mi było samochodu - jechaliśmy mocno zapakowani, na dodatek w 4 osoby. A drogi chyba nie zrobili? ;) Powiedz coś więcej o blokowaniu pasa przez pana z SUVa.

sprat
Radca Stanu
Radca Stanu

kolejki na przejściach

Post autor: sprat » wt 13 wrz, 2016 07:51

Powiem Ci tak. Nie wiem jakim autem jezdzisz (jaki przeswit). Ja jechalem autem z niskim podwoziem (stare Audi A4 B6) i tragedii nie bylo. Nie wiem jak ta droga wygladala wczesniej ale naprawde zle nie jest na te chwile. Owszem, przed samym Hruszowem jest odcinek bezdroża ale to max 300 metrow.
Za mna jechala rodzinka Ukraińców zaladowanym po dach Passatem B5 (mieszkajacy w Hiszpanii) i tez nie narzekal na droge. A ja jestem cholernie przeczulony i wrecz nadmiernie ostrozny gdy są kiepskie drogi, wiec skoro mi sie udalo pokonac trase Jaworow-Niemirów-Hruszów z predkoscia 60-70 km/h to nie jest zle.

Co do pana z SUV-a. To Ukrainiec ktory juz na samym poczatku minal kolejke bokiem, a potem stanal na pasie dla EU i jak mu polscy celnicy powiedzieli ze nie jego pas to sie obrazil i nie wychodzil z auta jakies 30 minut :D

Kshyhu
Tajny Radca
Tajny Radca

kolejki na przejściach

Post autor: Kshyhu » wt 13 wrz, 2016 08:37

Widzisz, to musieli zrobić tę drogę. Bo jak jechałem poprzednim razem (ponad rok temu), to odcinek bezdroża wynosił prawie 20km :] Wtedy jechałem RAV4, więc przeszkadzało mi to znacznie mniej, niż teraz - jeżdżę Cytryną C4.
Co do pana z SUVa - czy nasi pogranicznicy są tak miękcy, że nie mogą z takim jegomościem zrobić porządku?

jaxkub
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

kolejki na przejściach

Post autor: jaxkub » śr 14 wrz, 2016 00:07

Witam na forum
Wybieram się na Ukraine samochodem.
Granice PL-UA będe przekraczał w piątek ok godziny 22.
A granice UA-PL w poniedziałek godzina ok 17.
Śledziłem kamery na granica.gov.pl iz tego co widzę z Polski powinienem jechać na przejście w Korczowie? Czy może bardziej się opłaca w Krościenku? Ale przez Krościenko mam 1,5h więcej drogi.
A z powrotem jechać przez Krościenko? W Korczowie są cały czas kolejki z tego co widzę na kamerach?

sprat
Radca Stanu
Radca Stanu

kolejki na przejściach

Post autor: sprat » śr 14 wrz, 2016 10:39

Kshyhu pisze: Co do pana z SUVa - czy nasi pogranicznicy są tak miękcy, że nie mogą z takim jegomościem zrobić porządku?
dobre pytanie :D
jaxkub pisze: A z powrotem jechać przez Krościenko? W Korczowie są cały czas kolejki z tego co widzę na kamerach?
Krościenko to praktycznie jedyna granica, gdzie prawie nie ma kolejek. Skąd jedziesz w Polsce i dokąd chcesz dojechać na UA?

jaxkub
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

kolejki na przejściach

Post autor: jaxkub » śr 14 wrz, 2016 19:00

Jadę z Krakowa do Jasiny, więc Krościenko troszkę nie po drodzę, z mapy wychodzi 50km więcej niż jak bym jechał przez Korczową.
Więc co? Najlepiej jednak przez Krościenko? (stan dróg mnie nie obchodzi)

Kar0ol
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

kolejki na przejściach

Post autor: Kar0ol » śr 14 wrz, 2016 22:46

09.09.2016 przejście PL-UA Dorohusk godz. 16 około 2.5h .
11.09.2016 przejście UA-PL Dołhobyczów godz 21 około 8h.

sprat
Radca Stanu
Radca Stanu

kolejki na przejściach

Post autor: sprat » czw 15 wrz, 2016 06:25

jaxkub pisze:Jadę z Krakowa do Jasiny, więc Krościenko troszkę nie po drodzę, z mapy wychodzi 50km więcej niż jak bym jechał przez Korczową.
Więc co? Najlepiej jednak przez Krościenko? (stan dróg mnie nie obchodzi)
A nie lepiej przez Słowację? Tj Kraków-Preszów-Użgorod-Jasina?

jaxkub
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

kolejki na przejściach

Post autor: jaxkub » czw 15 wrz, 2016 10:25

https://www.financnasprava.sk/sk/infose ... -priechody
Tutaj czasy przejścia są prawdziwe?
Jak bym jechał przez słowację to może lepiej przez Uble niż Użgorod?

Simon
Radca Stanu
Radca Stanu
Kontakt:

kolejki na przejściach

Post autor: Simon » czw 15 wrz, 2016 17:09

jaxkub pisze:to może lepiej przez Uble
przez Uble mozna jechac, ale wtedy, jak nie jestes zmeczony... i jak lubisz przejscia graniczne z bardziej wrazliwymi celnikami, niz na podkarpackich przejsciach PL/UA :) nam sie na wyjezdzie z Ukrainy na Slowacje przyczepili do tego, ze nie mielismy cigaretow [zreszta pisalem o tym kilka miesiecy temu] i zafundowali nam troche bardziej szczegolowa kontrole. Teraz w sumie sie smieje, ale wtedy to nam srednio bylo do smiechu... przy -18 stopniach w styczniowa noc

(nie mielismy jeszcze okazji jechac przez Uble w druga strone, tzn. ze Slowacji na Ukraine)

jaxkub
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

kolejki na przejściach

Post autor: jaxkub » pt 16 wrz, 2016 22:57

To może ktoś potwierdzić czy opłaca się bardziej jechać na Ukraine przez Uzhorod, Uble (nadkładam 2h drogi) niż Korczową czy Krościenko?
I czy te czasy przejścia pokrywają się z rzeczywistością https://www.financnasprava.sk/sk/infose ... -priechody przez większą część dnia jest praktycznie cały czas "priebežne" więc trochę dziwne.

arko
Tajny Radca
Tajny Radca

kolejki na przejściach

Post autor: arko » ndz 18 wrz, 2016 10:16

Być może coś drgneło.....
Na przejściach Rawa Ruska i Krakowiec zostanie tymczasowo wydzielony pas dla "5-cio dniowych tranzytowców"
co ma zmiejszyć kolejki ...

У пунктах пропуску «Рава-Руська» та «Краківець» тимчасово розмежують смугу руху.
Мова йде про відокремлення смуги руху для транспортних засобів громадян України,
які їздять на автомобілях іноземної реєстрації та вимушені перетинати кордон кожні 5 днів,
від інших учасників прикордонного руху.
Для цієї категорії передбачено виділення окремої смуги.
http://portal.lviv.ua/news/2016/09/17/n ... smugu-ruhu

Awatar użytkownika
gorodok
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

kolejki na przejściach

Post autor: gorodok » ndz 18 wrz, 2016 14:57

no tak ale dzikie kolejki niestety są przed szlabanem i tam nie będzie żadnego rozgraniczenia...
LwÓw.pL.Ua
sTreFa.LwÓw.pL.Ua

pietia
Kanclerz
Kanclerz

kolejki na przejściach

Post autor: pietia » pn 19 wrz, 2016 20:10

jaxkub pisze:To może ktoś potwierdzić czy opłaca się bardziej jechać na Ukraine przez Uzhorod, Uble (nadkładam 2h drogi) niż Korczową czy Krościenko?
I czy te czasy przejścia pokrywają się z rzeczywistością https://www.financnasprava.sk/sk/infose ... -priechody przez większą część dnia jest praktycznie cały czas "priebežne" więc trochę dziwne.
W ostatnich dniach na granicy ukraińsko-słowackiej były jakieś protesty i blokady, więc radziłbym zasięgnąć informacji przed wyjazdem

lukaszb1986
Nadworny Radca
Nadworny Radca

kolejki na przejściach

Post autor: lukaszb1986 » wt 20 wrz, 2016 23:39

pietia pisze: W ostatnich dniach na granicy ukraińsko-słowackiej były jakieś protesty i blokady, więc radziłbym zasięgnąć informacji przed wyjazdem

Protest nadal trwa

http://zik.ua/news/2016/09/20/kpp_uzhgo ... iya_882132

Kshyhu
Tajny Radca
Tajny Radca

kolejki na przejściach

Post autor: Kshyhu » śr 21 wrz, 2016 08:39

gorodok pisze:no tak ale dzikie kolejki niestety są przed szlabanem i tam nie będzie żadnego rozgraniczenia...
To raz.
A dwa: różne fajne eksperymenty (które, o dziwo, się sprawdzały!) były 4 lata temu przy okazji Euro2012, nawet miały pozostać na dłużej. Jak się to skończyło - wszyscy widzimy na granicy. Nic się nie zmieni, chyba, że na gorsze. Po zakładanym zniesieniu wiz dla Ukraińców przejechanie granicy w 12-15 godzin będzie dobrym wynikiem...

ODPOWIEDZ