kolejki na przejściach

Forum o podróżach po Ukrainie. Podobnie jak powyższe forum o Rosji przeznaczone jest ono do rozmów na tematy związane z turystyką.
bartosz4
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

kolejki na przejściach

Post autor: bartosz4 » pt 23 wrz, 2016 13:32

Może czas na wspólną odprawę. Są ku temu jakieś przeszkody?

Kshyhu
Tajny Radca
Tajny Radca

kolejki na przejściach

Post autor: Kshyhu » pt 23 wrz, 2016 13:49

Zasadnicze.
Po pierwsze: zgodnie z przepisami UE taka odprawa nie może odbywać się na terenie państwa nieunijnego (więc odprawa ukraińska musiałaby się przenieść do nas).
Po drugie: Ukraińcom nieszczególnie chyba zależy na tym, żeby nasi patrzyli im na ręce 8) 8) 8)
"Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.
Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym
następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany
poglądów, bez podawania przyczyny".

bartosz4
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

kolejki na przejściach

Post autor: bartosz4 » pn 26 wrz, 2016 13:26

Myśmy tak mieli z Niemcami w latach 90 i nigdy nie stałem dłużej niż 15 minut.
Poza tym to decyzja polityczna. Celnikom może się nie podobać, ale ich parlament może tego nie wziąć pod uwagę.Chcą zarabiać na nas to powinni w Korczowej i Hrebenne to zrobić.

Simon
Radca Stanu
Radca Stanu
Kontakt:

kolejki na przejściach

Post autor: Simon » pn 26 wrz, 2016 16:09

Kshyhu pisze:Ukraińcom nieszczególnie chyba zależy na tym, żeby nasi patrzyli im na ręce
np. na granicy PL/UA Kroscienko/Smolnycja jest wspolna odprawa...

Gab001
Radca Stanu
Radca Stanu

kolejki na przejściach

Post autor: Gab001 » pn 26 wrz, 2016 19:11

Simon pisze:na granicy PL/UA Kroscienko/Smolnycja
wczoraj około południa wjazd do Polski zajął powracającemu z urlopu pracownikowi ok. 2 godzin. Dla jadących w przeciwną stronę informacja off-topic: z Chyrowa nie jedzie się prosto na Sambor, lecz najpierw T1401 na Stary Sambor. Stamtąd do Sambora ponoć już droga jak autostrada ;)

Rad1234
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

kolejki na przejściach

Post autor: Rad1234 » wt 27 wrz, 2016 18:17

orientuje się ktoś jak długo trzeba stać w Jahodzinie na wjazd do Polski?

lukaszb1986
Nadworny Radca
Nadworny Radca

kolejki na przejściach

Post autor: lukaszb1986 » czw 29 wrz, 2016 16:42

Wczoraj popołudniu w Korczowej wjazd do Polski zajął mi 6 godzin. Znajomy przekraczał w Medyce i stał 6,5 godziny

Kshyhu
Tajny Radca
Tajny Radca

kolejki na przejściach

Post autor: Kshyhu » pt 30 wrz, 2016 09:12

Simon pisze:np. na granicy PL/UA Kroscienko/Smolnycja jest wspolna odprawa...
Zgoda, ale te przejścia były tak zaprojektowane. Jak wyobrażasz sobie przebudowę/reorganizację tak ogromnego przejścia, jakim jest Hrebenne, by odprawa odbywała się wyłącznie po naszej stronie?

Simon
Radca Stanu
Radca Stanu
Kontakt:

kolejki na przejściach

Post autor: Simon » pt 30 wrz, 2016 19:29

Kshyhu pisze: Zgoda, ale te przejścia były tak zaprojektowane. Jak wyobrażasz sobie przebudowę/reorganizację tak ogromnego przejścia, jakim jest Hrebenne, by odprawa odbywała się wyłącznie po naszej stronie?
przez Hrebenne nie jechalem (bo nie jest mi po drodze) i nie znam tego przejscia, ale jechalem np. przez Korczowa, ktora tez jest duzym przejsciem, wiec to o niej sie wypowiem: mysle, ze mozna by bylo np. dobudowac od zachodu budki po PL stronie do obecnych istniejacych polskich budek - i tak:

1. nowe budki po PL stronie moglyby byc miejscem odprawy PL,
2. w starych polskich budkach (czyli w tych, co sa obecnie miejscem polskiej kontroli) moglaby byc ukrainska kontrola. Na przyklad mogloby byc to rozwiazane w ten sposob

lukaszb1986
Nadworny Radca
Nadworny Radca

kolejki na przejściach

Post autor: lukaszb1986 » sob 01 paź, 2016 07:36

Simon pisze: przez Hrebenne nie jechalem (bo nie jest mi po drodze) i nie znam tego przejscia, ale jechalem np. przez Korczowa, ktora tez jest duzym przejsciem, wiec to o niej sie wypowiem: mysle, ze mozna by bylo np. dobudowac od zachodu budki po PL stronie do obecnych istniejacych polskich budek - i tak:

1. nowe budki po PL stronie moglyby byc miejscem odprawy PL,
2. w starych polskich budkach (czyli w tych, co sa obecnie miejscem polskiej kontroli) moglaby byc ukrainska kontrola. Na przyklad mogloby byc to rozwiazane w ten sposob
Jest jedno małe ale przejścia graniczne to nie tylko jak to napisałeś budki gdzie odbywa się odprawa, bo poza tym jest tam wiele innych "instytucji" o których podejrzewam nie masz pojęcia że się tam znajdują.

Simon
Radca Stanu
Radca Stanu
Kontakt:

kolejki na przejściach

Post autor: Simon » sob 01 paź, 2016 10:24

lukaszb1986 pisze: Jest jedno małe ale przejścia graniczne to nie tylko jak to napisałeś budki gdzie odbywa się odprawa, bo poza tym jest tam wiele innych "instytucji" o których podejrzewam nie masz pojęcia że się tam znajdują.
miedzy innymi urzad celny, "kanal", placowka strazy granicznej... ["kanal" moglby np. byc pod budkami - i wtedy schodziloby sie do niego wg potrzeby - widzialem takie rozwiazanie na rosyjsko-ukrainskiej granicy Nowyje Jurkowiczi/Senkiwka]. Co jeszcze znajduje sie na przejsciu granicznym oprocz tego?

a magaziny, kantory czy stacje benzynowe rownie dobrze moga sie znajdowac osobne po polskiej, a osobne po ukrainskiej stronie (tak jak jest do tej pory).

PS. Przejezdzalem przez przejscie ze wspolna odprawa np. w Budomierzu - wiem, ze zostalo tak zaprojektowane, zeby odprawa byla w jednym budynku... i z mojego punktu widzenia rozni sie to tylko tym, ze jest krotszy dystans pomiedzy jedna a druga kontrola [nie 250 m, jak to jest w Korczowej, tylko ok. 50 m - mniej wiecej tyle jest w Budomierzu]

PS2. Wspolna odprawa nie zawsze rozwiazuje kwestie wziatek

apollo12
Nadworny Radca
Nadworny Radca
Kontakt:

kolejki na przejściach

Post autor: apollo12 » sob 01 paź, 2016 22:14

potrzebna jest interwencja i wola '' góry''- reszta to mydlenie oczu bo czegóż to brakuje do rozwiązania problemu kolejek?

Kshyhu
Tajny Radca
Tajny Radca

kolejki na przejściach

Post autor: Kshyhu » ndz 02 paź, 2016 18:59

Simon pisze:1. nowe budki po PL stronie moglyby byc miejscem odprawy PL,
W zaproponowanym przez Ciebie rozwiązaniu de facto dalej będzie odrębna odprawa, tyle tylko, że przeniesie się na polską stronę. Niekoniecznie o to chodzi. Hrebenne i Korczowa to zdaje się dwa największe przejścia z naszym wschodnim sąsiadem i wydaje mi się, że "przemeblowanie" tych przejść jest zwyczajnie niemożliwe.
Ja po prostu nie wyobrażam sobie dnia, w którym znikają wizy dla Ukraińców do UE, przejścia zostaną całkowicie sparaliżowane.

pietia
Kanclerz
Kanclerz

kolejki na przejściach

Post autor: pietia » ndz 02 paź, 2016 19:44

Zniesienie wiz nie oznacza, że natychmiast miliony Ukraińców rzucą się za granicę. Ruch bezwizowy dotyczyć ma jedynie posiadaczy paszportów biometrycznych, a tych póki co jest mniejszość. Ci mieszkańcy obwodów przygranicznych, którzy zainteresowani są podróżami do Polski (i którzy najbardziej przyczyniają się do zakrokowania przejść), i tak z reguły mają wielokrotne wizy (ew. karty MRG)
Co nie zmienia faktu, że kolejki na granicy PL/UA to poważny problem, i należy go jakoś rozwiązać

modrih
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

kolejki na przejściach

Post autor: modrih » czw 06 paź, 2016 00:13

Witajcie!

Zastanawia mnie pewna sprawa chodzi o powrót z Ukrainy do Polski. Miałem styczność z przejściami w Hrebennym oraz Korczowa - Krakowiec. W obu wypadkach jeszcze przed jakąkolwiek budką graniczną jest oczywiście mega kolejka zarówno samochodów osobowych jak i ciężarówek, ale po środku jest pas wolny, co chwila przejeżdżały nim auta. Dla osoby rozpoczynającej własne przejazdy autem na Ukrainę i z powrotem stojąc 5 godzin w kolejce zaczynają już odmawiać zmysły i pytanie "gdzie Ci ludzie jadą" tym środkowym pasem. Ciągle miałem wrażenie że oni jakoś znacznie szybciej przekraczają granicę a jak jak głupi czekam w kolejce. Skrajnie na lewo był pas dla zielonych - bez oclenia.. czy gdyby wyrwać się z kolejki podjechać dalej i powiedzieć że jednak czerwony to coś by to przyśpieszyło? Stał sobie Jeep z pogranicznikami - na lewo jechali Ci zieloni, na prawo niby Ci czerwoni, no i co chwila kogoś puszczali dalej na tym "czerwonym" który jako tako nie istniał przed wjazdem tylko po prostu ludzie podjeżdżali i jechali jakoś dalej - bez przerwy, i pytanie czy oni byli na tyle cwani że wcześniej przejechali granicę czy tylko zawracali, tego na Korczowa - Krakowiec nie dostrzegłem. Jak to jest?

Te auta które jechały środkowym niezastawionym pasem to były auta które tuż przed granicą po prostu zawracały? Tak było w Hrebennym - widziałem zawracanie. Ale w Korczowa - Krakowiec gdzie jest rondo przed granicą - zawracania tych aut mykających szybko nie widziałem. Wpychania się w kolejkę też nad wyraz jakiegoś nie widziałem.

W ogóle macie jakieś patenty na szybszy powrót do Polski? Wyjazd jest w miarę szybki (20 - 30 minut) ale powrót zajął mi 8 godzin.

modrih
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

kolejki na przejściach

Post autor: modrih » czw 06 paź, 2016 09:52

p.s. przypomniałem sobie jeszcze jedną rzecz, kilka Ukraińców namawiało mnie bym jechał dalej.. że po co ja czekam.. ciekawe co mieli na myśli?

Złośliwiec
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

kolejki na przejściach

Post autor: Złośliwiec » czw 06 paź, 2016 12:21

Ja też tak miałem w Krakowcu. Podjechałem, po prawej skrajnej - kolejka, kilkadziesiąt aut, chwilę się przyczaiłem na końcu, środkiem przepruło auto, to ja za nim, rondo, do bramy, otwarł mi ją pogranicznik, wjechałem, kolejka kilka aut do budek, ustawiłem się, nikt mi nie kazał wracać - ani nie czepiał się, że bez kolejki. Sam nie wiem - czy tak można - czy nie. :? Może dlatego że byłem z dziećmi - i pogranicznik widział, że na pokładzie sa dzieci - otwarł bramę i wjechałem? Ktoś, coś? Podpowie? Wyjaśni?

sprat
Radca Stanu
Radca Stanu

kolejki na przejściach

Post autor: sprat » pt 07 paź, 2016 05:36

modrih pisze: Te auta które jechały środkowym niezastawionym pasem to były auta które tuż przed granicą po prostu zawracały? Tak było w Hrebennym - widziałem zawracanie. Ale w Korczowa - Krakowiec gdzie jest rondo przed granicą - zawracania tych aut mykających szybko nie widziałem. Wpychania się w kolejkę też nad wyraz jakiegoś nie widziałem.

.
lokalsi którzy dali łapówkę?
modrih pisze:p.s. przypomniałem sobie jeszcze jedną rzecz, kilka Ukraińców namawiało mnie bym jechał dalej.. że po co ja czekam.. ciekawe co mieli na myśli?
trzeba ich było zapytać :D

Kshyhu
Tajny Radca
Tajny Radca

kolejki na przejściach

Post autor: Kshyhu » pt 07 paź, 2016 08:38

No ja np. jak stałem ostatnio w kolejce w Hrebennem, to przede mną w niewyjaśnionych okolicznościach znalazł się najpierw jeden facet, który jak zaczął wpuszczać znajomków, to pojawiło się ich kolejne 8-10 sztuk (wpuszczonych tylko przez niego!). Poszedłem i zrobiłem aferę. bo mnie już szlag trafiał, najpierw na mnie naskoczyli żebym siedział cicho i się nie odzywał, a po chwili przyszli i powiedzieli, że jeśli mi się spieszy, to żebym przejechał przed nich ;)

arko
Tajny Radca
Tajny Radca

kolejki na przejściach

Post autor: arko » wt 18 paź, 2016 14:55

A kiedyś było tak ...Hrebenne-Granica Polsko- Ukraińska 1992r.

Awatar użytkownika
gorodok
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

kolejki na przejściach

Post autor: gorodok » wt 18 paź, 2016 15:02

arko pisze:A kiedyś było tak ...Hrebenne-Granica Polsko- Ukraińska 1992r.
O tak pamiętam swój pierwszy wjazd w 1992 roku jak pijani celnicy w Przemyślu tłukli na peronie wódkę w butelkach z kapslami zamiast zakrętek, bo uważali że te są podrobione :lol: Od samego odoru można było się upić...
LwÓw.pL.Ua
sTreFa.LwÓw.pL.Ua

kniazix
Nadworny Radca
Nadworny Radca
Kontakt:

kolejki na przejściach

Post autor: kniazix » wt 08 lis, 2016 09:53

5.10 rano Korczowa - Krakowiec w niecałą godzinę pas EU, kolejka na sąsiednim zdecydowanie dłuższa chociaż nie wyglądało to źle
7.10 Rawa Ruska ok. godz. 16 kolejka aut zaczynała się przed stacją benzynową WOG na oko znając szybkość odprawiania wyglądało, że nocka czekania może sie trafić
Hruszów - Budomierz kolejki można powiedzieć wcale, może 6-7 samochodów przed nami, ale zeszło się 3h. Komuś robota w rękach się nie paliła. "Mamy czas do rana" jak to jeden pracownik SC stwierdził...

wujektadek
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

kolejki na przejściach

Post autor: wujektadek » wt 15 lis, 2016 09:26

Yahodyn/Dorohusk - wjazd na teren PL w niedzielę 13/11 - 12 h stania :O :O Horror po prostu

marcin-
Nadworny Radca
Nadworny Radca

kolejki na przejściach

Post autor: marcin- » czw 17 lis, 2016 09:54

Służba graniczna Ukrainy dowcipami sypie:

Protyahom doby hroshovi vynahorody proponuvaly hromadyany Ukrayiny u mizhnarodnomu avtomobilnomu punkti propusku Rava - RusKa u rozmiri 600 ta 200 hryven, a u punkti propusku Ustyluh hromadyanyn Respubliky PolShcha namahavsya pidkupyty prykordonnykiv proponuyuchy yim 100 polskykh zlotykh za mozhlyvist pozacherhovoho zapusku v punkt propusku.

Niby nie wzięli hehehehe :D
No dobra, 3x nie wzięli, 300x wzięli :)

pietia
Kanclerz
Kanclerz

kolejki na przejściach

Post autor: pietia » czw 17 lis, 2016 19:48

Widocznie sumy, proponowane przez tych trzech, były za niskie :)

mentalist
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

kolejki na przejściach

Post autor: mentalist » sob 19 lis, 2016 15:20

Jeżeli chodzi o stronę ukraińską to stronka: http://dpsu.gov.ua/en/map/ okazuje się być bardzo przydatną, celem ustalenia ile zabawimy na granicy. :)

marcin-
Nadworny Radca
Nadworny Radca

kolejki na przejściach

Post autor: marcin- » pt 25 lis, 2016 13:23

mentalist pisze:Jeżeli chodzi o stronę ukraińską to stronka: http://dpsu.gov.ua/en/map/ okazuje się być bardzo przydatną, celem ustalenia ile zabawimy na granicy. :)
A jak to ustalić?
Zaznaczając "from Ukraine" pokazuje tylko Uzhhorod na zachodzie Ukrainy.
Z trzech przejść, które mnie interesują kamera jest tylko w Ustyluhu i to z kierunku Polski do Ukrainy.
Do tego pokazuje, że Uhryniv jest na północ od Ustyluha...

To już lepiej to:
https://www.facebook.com/zahidnuy.kordon/
Ludzie piszą, że kłamią o ilości aut, ale piszą też inne ciekawostki, np.
На Краківці срач, львівські блатні їдуть без черги. Люди бігають стоять в чергах, тим самим сповільнюють проходження кордону, і створюють чергу для тих чиї автомобілі стоять першими. Ні прикордонники ні митники з цим нічого не роблять. Складається враження що їм це або вигідно або подобається
:)

mentalist
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

kolejki na przejściach

Post autor: mentalist » pt 25 lis, 2016 20:26

marcin- pisze:A jak to ustalić?
Wystarczy skorzystać z interaktywnej mapy po prawej stronie, na dole witryny
Kamerki są na większości przejść: Zosin, Dorohusk, Hrebenne, Budomierz, Korczowa, Medyka...

marcin-
Nadworny Radca
Nadworny Radca

kolejki na przejściach

Post autor: marcin- » sob 26 lis, 2016 12:46

Ok, mój błąd, nie kliknąłem w pociąg nie wiedzieć czemu :mrgreen:
Czyli jest Dorohusk i Zosin. Uhryniv nie ma. Reszta mnie nie interesuje.

Coś tam widać, tak więc spoko, ale nie wiadomo, ilu wpuszczą za kasę, ilu wpuszczą za free znajomych ani np. jak długo kolejka się nie ruszy dla zasady. Czytałem na w/w FB, że ludzie podjeżdżali wieczorem i do rana NIC się nie ruszyło. Czyja wina, tego nie dojdziesz, jedni pogranicznicy będą zwalać na drugich - to osobiście już słyszałem :)
No ale tego nikt nie przewidzi, dzięki za link!
Pozdr.

PS.
A polska kamera w Dorohusku mówi nam dosłownie ZERO: https://www.traxelektronik.pl/pogoda/ka ... ?lokid=560
Jeszcze nigdy w tym miejscu nie widziałem osobówek, to jest na moje oko jeszcze daleko do tego podjazdu pod górkę i ostatniej prostej.

marcin-
Nadworny Radca
Nadworny Radca

kolejki na przejściach

Post autor: marcin- » czw 22 gru, 2016 21:27

News z FB - https://www.facebook.com/zahidnuy.kordon/

ДО УВАГИ ПОДОРОЖУЮЧИХ!
З 22 грудня цього року, розпочато проведення експерименту на українсько-польському кордоні перед пунктом пропуску "Краковець".
В рамках цього експерименту перед самим пунктом пропуску виокремлено додаткову смугу руху для легкових транспортних засобів української реєстрації та автомобілів на яких слідують громадяни Європейського Союзу. Зазначена категорія транспортних засобів слідуватиме до пункту пропуску по крайній лівій смузі, напрямок їх руху додатково визначений відповідними дорожніми знаками та дорожнім обладнанням. Для скеровування автомобілів та проведення роз'яснювальної роботи в місці розділення смуг руху організовано спільне чергування прикордонників та патрульної поліції.

https://scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net/v/ ... e=58DA6A94

Komentarz służby granicznej:
Західне регіональне управління Держприкордонслужби України-Західний кордон :
Краковець перший, по його результуту прийматиметься рішення по решті пунктів пропуску.

Ktoś już chwali...

Rostyslav Hnatkevych:
Сьогодні їхав.. черга з бляхами була до Вог. На митницю попав через 15хв по новій схемі, загалом перетин кордону зайняв півтори години. Вважаю що це реальним покращенням.
Західне регіональне управління Держприкордонслужби України-Західний кордон :
Дякуємо за Ваш коментар!

Jest i taki komentarz ;-) pożyjemy zobaczymy

Roman Vaskovets:
Не виключено, що через пару днів чуваки перекриють дорогу і будуть вимагати, щоб вернули все назад.

ODPOWIEDZ