Nawigacja na Ukrainie

Forum o podróżach po Ukrainie. Podobnie jak powyższe forum o Rosji przeznaczone jest ono do rozmów na tematy związane z turystyką.
Sławomir Saluk
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Nawigacja na Ukrainie

Post autor: Sławomir Saluk »

Jakie mapy dostępne w Polsce do nawigacji są w miarę dokładne na Ukrainie zachodniej ( okolice Lwowa i Tarnopola).
123456789

BARTixR
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Re: Nawigacja na Ukrainie

Post autor: BARTixR »

Sławomir Saluk pisze:Jakie mapy dostępne w Polsce do nawigacji są w miarę dokładne na Ukrainie zachodniej ( okolice Lwowa i Tarnopola).
TomTom ponoć działa.

Hajnówka
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: Hajnówka »

iGO ma bardzo dobre mapy
Działa na kazdej nawigacji z platformą WINCE 4.0/5.0

Awatar użytkownika
micaj
Radca Stanu
Radca Stanu

Post autor: micaj »

BARTixR pisze:
Sławomir Saluk pisze:Jakie mapy dostępne w Polsce do nawigacji są w miarę dokładne na Ukrainie zachodniej ( okolice Lwowa i Tarnopola).
TomTom ponoć działa.
TomTom to nie mapa, a maszyna której rodzajów jest wiele. Kwestia wgranych map, tj. czy pokrywają. :)

dewoj
Tytularny Radca
Tytularny Radca

Post autor: dewoj »

Miałem "carte blanche ukraine"(na Garminie) z 2009r (najnowsza wersja ma 2x więcej niż moja wersja).
Po Lwowie i Tarnopolu śmigałem jak po swoim mieście:)
Podczas mojej objazdówki zdarzało się że jechałem przez małe miasteczko a na "dzipie" była prosta droga, ale większe miasta były dobrze zrobione. Jedyny problem to wpisywanie zangielszczonych miast czy ulic w wyszukiwarce, ale można do tego przywyknąc gdy pozna się zasady pisowni.

djds
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny
Kontakt:

Post autor: djds »

Ja ściągnąłem nawigację na Nokię 5230 (za darmo, z Ovi). Pakiet Rosja+Ukraina+Czechy+Słowacja. Wczoraj wróciłem z dwóch ostatnich i wszystko działało wyśmienicie. W lecie testy na Ukrainie :)
Poszukuję forumowiczów ze Śląska w celu stworzenia regionalnego oddziału forum

Awatar użytkownika
pwlzeb
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: pwlzeb »

Moze ktos wie, jak na E51 wgrac, aby smigaly za darmo. Wiem, ze sa ludzie, ktorym sie udalo...

djds
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny
Kontakt:

Poszperaj po forach - jest wielu takich majsterkowiczów ;)

Awatar użytkownika
pwlzeb
Tajny Radca
Tajny Radca

Szperalem.... oj, szperalem. Mam nawet Maps Ovi 3, ale dalej pyta o licencje...

Paweł Z.
Tytularny Radca
Tytularny Radca

Post autor: Paweł Z. »

Jeśli chodzi o mapy,to pod linkiem jest coś na ten temat.Widziałem Ukrainę też,może komuś coś spasuje.http://www.geocaching.su/phorum/list.php?16

lupus24
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: lupus24 »

djds pisze:Ja ściągnąłem nawigację na Nokię 5230 (za darmo, z Ovi). Pakiet Rosja+Ukraina+Czechy+Słowacja. Wczoraj wróciłem z dwóch ostatnich i wszystko działało wyśmienicie. W lecie testy na Ukrainie :)

Ja również posiadam ten model nokii i korzystałem z ovi w tych państwach oprócz Rosji. Wniosek jest jeden- na Czechach,Słowacji,a także Węgrzech ovi daje sobie radę, w Rumunii w zeszłym roku brakowało na niej drugorzędnych dróg(ale w tym roku robią niezłe łatki:d), natomiast co do Ukrainy to sugerowałbym jednak igo albo garmina, bo w zeszłym roku ovi na Ukrainie wypadła cieniutko;)

djds
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny
Kontakt:

Pojadę, zobaczę :) ściągnąłem najnowsze mapy, jeszcze je aktualizuję w lipcu i zobaczymy :)

Awatar użytkownika
pwlzeb
Tajny Radca
Tajny Radca

Mam juz w Nokii Sygic MOBILE. Pierwsze testy wypadly pomyslnie, w styczniu sprawdze na dluzszej trasie.

barbole
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: barbole »

Powyżej byłą słuszna uwaga na temat Tom Toma - to urządzenie a jaka mapa?????My mieliśmy Tom Toma i nawet autostrady Kijów Odessa nasza Navi nie widziała, kilka dróg krajowych pokazałą, ale była taka miazga, że do Chmielnickiego z czortkowa - pokazałą nam 1050 km ;)
Chętnie podepnę się pod pytanie - jaka mapa sprawdzona na Ukrainę i krym

Apollo55
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: Apollo55 »

Ja w tym roku byłem na Krymie z auto mapą europa, prowadziła bardzo dobrze, widziała dokładne ulice i nr. budynków w miastach w których byłem. Używam auto mapy już kilka lat i moim zdaniem jest to najlepsze oprogramowanie do użytku.

marcylrex
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: marcylrex »

potwierdzam byłem w tym roku z AutoMapą Europy na Ukrainie po Krym włącznie
Działa dobrze. Korzystam z niej od wielu lat. Polecam.

barbole
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: barbole »

Macie jakiś konkretny symbol i navi i mapy na Ukrainę i Krym. U nas w tym roku to był mlyn. Przekroczyliśmy cudnie granicę o 3 w nocy. Nie udało na się kupić waluty ukraińskiej tylko mieliśmy zielone i euro, navi nam wysiadła (tylko pole i ściernisko pokazywała) a mapy papierowej nie braliśmy - mając poczucie (fałszywe) bezpieczeństwa w maszynce ;)))) Dzieci na tylnym siedzeniu, ciemna noc i bez map ;))))) Ot tak zaczęliśmy urlop ;D

907
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: 907 »

Ja w tym roku korzystałem z IGO z mapą Ukraine_83_NQ_2010.Q2_100812.fbl (dostępna w necie) były dosłownie wszystkie drogi nawet polne. Jednak miał problemy z hierarchizacją dróg, czasami prowadził niepotrzebnie przez centrum miasta, czasami pchał w jednokierunkowe. Wystarczyło potrzeć na znaki i pomagać sobie papierową mapą i można było wszędzie dojechać.
Automapa ma teoretycznie pokrycie 37% terytorium Ukrainy czy faktycznie działa tak dobrze?

Awatar użytkownika
pwlzeb
Tajny Radca
Tajny Radca

Polecam zrobić tak: wejść sobie na maps.yandex.ru
Obejrzeć jakość dróg w wątku założonym przeze mnie, gdzie pokolorowano drogi w zależności od jakości.
Wytyczyć za pomocą nawigacji drogę z punktami "przez", które określiliśmy przy pomocy yandexu i pokolorowanych tras.

Do zwiedzania sposób będzie okropny, ale aby dojechać komfortowo do jednego celu, niezastąpiony.

marcylrex
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: marcylrex »

907 pisze:......
Automapa ma teoretycznie pokrycie 37% terytorium Ukrainy czy faktycznie działa tak dobrze?
Jak pisałem wcześniej, byłem na Ukrainie z Automapą EU. Trasa wiodła po Ukrainie Zachodniej na Krym i po Krymie. Prowadziła bez błędnie nawet w okolicach Kerczu wzdłuż morza Azowskiego, na stepach drogami "białymi". Fakt, że dla komfortu i własnego bezpieczeństwa zakupiłem na pierwszej stacji WOG mapę Samochodowa Ukrainy i Krymu.

melania26
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: melania26 »

Moim wielkim odkryciem jest ostatnio nawigacja gps Mio i jej przewodniki! Technologia wcities jest po prostu genialna i przejechalam z nia pol Europy! Goraco polecam.

pseudokibic
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

Nawigacja na Ukrainie

Post autor: pseudokibic »

Zrobiłem ostatnio ok. 1000 km po Ukrainie (Zakarpacie - Czerniowce - Kamieniec - Budomierz) z Automapą EU i mogę wystawić mocne 4+/5-. Dobre pokrycie dróg, takie sobie POI, niestety nie uwzględnia jakości nawierzchni. W jednym miejscu stary podkład topo i słabe odwzorowanie przebiegu drogi, jeden raz skierowała pod zakaz ruchu. Czyli tylko minimalnie gorzej niż w Polsce. Klawiatura przełącza się automatycznie na cyrylicę a czas na ukraiński. Można śmiało nawigować nawet po jednokierunkowych uliczkach w dowolnym mieście czy miasteczku.

Awatar użytkownika
pwlzeb
Tajny Radca
Tajny Radca

Nawigacja na Ukrainie

Na Ukrainę tylko Navizor! Nie chodzi o to, by dojechać, ale o to by nie remontować auta po wycieczce. Ukraińska karta sim, apka i w drogę!

ODPOWIEDZ