Pobyt czy tranzyt

Forum o podróżach po Ukrainie. Podobnie jak powyższe forum o Rosji przeznaczone jest ono do rozmów na tematy związane z turystyką.
Stasiu47
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Pobyt czy tranzyt

Post autor: Stasiu47 »

Dotychczas Ukrainę przejeżdżałem tranzytem do Rosji. Kiedyś wystawiano taką kartę tranzytową na samochód i inne kwitancje. Ostatnio, 2 lata temu, w paszporcie oprócz zwykłych pieczęci wjazdu czy wyjazdu wbito mi stempel na którym ręcznie wpisano miejsce wyjazdu z Ukrainy i czas tranzytu - 2 lub 3dni. Najgorsze, że trzeba podać nazwę przejścia, którym chcemy z Ukrainy wyjechać, a pani nie jest skora pomóc. Trochę mnie to szarpnęło za nerwy, bo przecież "zgodnie z prawem" mogę wjechać, pobyć i wyjechać kiedy chcę, a tu mi określają ile dni mam na opuszczenie ich pięknego kraju, ale ponieważ nie zamierzałem jechać dłużej niż dwa dni dałem spokój.
Po tym długim wstępie przechodzę do pytania. W tym roku chcę również jechać do Rosji, ale "po drodze" zajechać na Krym, zatrzymać się po jednym dniu w różnych miejscach i dalej promem przez cieśninę Kerczeńską dostać się do Rosji. Myślę co wpisać w kartkę migracyjną, jeżeli wpiszę pobyt to czy nie będę miał kłopotów przy wyjeździe do Rosji, jeżeli tranzyt to czy znów nie wpiszą 2 dni. Może ktoś ma doświadczenie w tej sprawie i może się nim podzielić. Dodam, że wolę mieć wszystko zgodnie z przepisami i nie dawać wziatków.
Stasiu47
zlotto
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Post autor: zlotto »

karteczek migracyjnych nie ma od chyba pol roku
Stasiu47
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Post autor: Stasiu47 »

Ooo, to jest wiadomość. Dzięki
Stasiu47
truskawiec
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: truskawiec »

nie wiem czy nie ma karteczek - byłam w Rosji do 10 września i karteczki obowiązywały; tyle że chyba zależy na kogo trafisz i jak zapytasz - bo ja nie wiedziałam jak nazywa się przejście a ni ze strony Ukrainy a ni Rosji,więc tak i mówiam i podawałam tylko możliwość przekroczenia granicy(pociąg,samochód,pieszo),dodawałam że sama nie wiem w jaki sposób przejdę granicę.
Co do konkretnego pytania - zwedzanie czy tranzyt - myślę że nie ma żadnego problemu - trzeba zapoznać się z tematem na stronie ambasady Ukrainy(pobyt do 90 dni bez wizy), oraz dla pewności zadzwonić tam. Do Rosji przecież obowiązują wizy, tak że można wjechać na Ukrainu parę dni przed ważnością tej wizy.
A łapówek tam teraz i nie trzeba - spokój był , wszystko wyjaśniły(gdzie co wpisywać)- trwało to z pół godziny na 2 osoby.
nie jestem firmą turystyczną
truskawiec
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: truskawiec »

najważniejsze żeby po powrocie z Rosji ukraińcy wbili tranzyt. My z mężem wracaly w 2002 roku(miałam jeszcze ob.rosyjskie i kartę czas. pob.) o 6-tej rano - to tak zaczeli krzyczeć że nie "wbiją" mi peczątki, że "ucieklyśmy"- problema była z drugiego wyjścia- ale się obeszło bez "podawania na kawę".
nie jestem firmą turystyczną
szaman
Radca Stanu
Radca Stanu

Post autor: szaman »

truskawiec pisze:nie wiem czy nie ma karteczek
No to już wiesz. Przecież jest napisane wyżej.
Пиймо друзі грай музико Нам вже все одно!
BARTixR
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Post autor: BARTixR »

szaman pisze:
truskawiec pisze:nie wiem czy nie ma karteczek
No to już wiesz. Przecież jest napisane wyżej.
czytam, i wydaje mi się, że o 2 sprawach piszecie.
jedni piszą o karteczka na Ukrainę. a inni na Rosji.

uściślijcie swoje wypowiedzi.

ps. na Rosji migracyjne jak najbardziej są (dla cudzoziemców)
ODPOWIEDZ