Darmowy bilet dla pracowników PKP

Forum o podróżach po Ukrainie. Podobnie jak powyższe forum o Rosji przeznaczone jest ono do rozmów na tematy związane z turystyką.
Shinzon
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Darmowy bilet dla pracowników PKP

Post autor: Shinzon »

Witam,

PKP oferuje jednorazowy bilet na przejazd za granice, raz na rok. Czy ktoś korzystał z biletu dla pracowników PKP wyjeżdżając na Ukraine? Czy koleje Ukraińskie honorują taki bilet? Czy można dokupić miejscówkę do tego biletu? Jak pani w Kasie zareaguje na ten bilet?

BARTixR
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Re: Darmowy bilet dla pracowników PKP

Post autor: BARTixR »

Shinzon pisze:Witam,

PKP oferuje jednorazowy bilet na przejazd za granice, raz na rok. Czy ktoś korzystał z biletu dla pracowników PKP wyjeżdżając na Ukraine? Czy koleje Ukraińskie honorują taki bilet? Czy można dokupić miejscówkę do tego biletu? Jak pani w Kasie zareaguje na ten bilet?
Ja pracując dla PKP jeździłem po Rosji, Ukrainie , Polsce, Niemczech na podstawie "czerwonej" książeczki" dla kolei członków byłego socjalistycznego bloku krajów wszędzie honorowali i to w pierwszej klasie, a w Rosji i Białorusi jak najbardziej w LUX kupe.

Shinzon
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Post autor: Shinzon »

Dzięki za info.

Na jakiej zasadzie otrzymujemy ten bilet. Jest on cały kraj np. Ukrainę na określony czas, czy tez trzeba podać trasę jaka będzie się jechać ??

BARTixR
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Post autor: BARTixR »

Shinzon pisze:Dzięki za info.

Na jakiej zasadzie otrzymujemy ten bilet. Jest on cały kraj np. Ukrainę na określony czas, czy tez trzeba podać trasę jaka będzie się jechać ??
nie ma za co.
ja szedłem do kasy pokazywałem książeczkę i prosiłem o bilet w najlepszych warunkach jakie maja :) w przypadku jeśli pociąg był z miejscówkami.
jeśli nie to po prostu siadałem gdzie mi wygodnie a przy kontroli biletów wspomniana magiczna książeczka.
Pewnie wiesz o jaką chodzi.

a jak odbierasz bilet w polskiej kasie ?

PiotrP
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: PiotrP »

Witam,
Podróżowałem z wykorzystaniem takiego biletu dwa lata temu na Krym. Bilet wykorzystywałem tylko do podróży międzynarodowych.
Wypełniając wniosek o bilet musisz podać trase przejazdu, przejście graniczne i główne miasta.
Miejscówkę na podróż z Polski na Ukraine kupisz/dostaniesz (już nie pamiętam) bez problemu po okazaniu przedmiotowego biletu. Natomiast jeśli chiałbys miejscówke na podróż powrotną to obowiązuje skomplikiowana procedura wysyłania faksem prośby do kolei ukraińskich aby udostępniły rezerwacje i trwa to zwykle powyżej kilku dni. Można też kupic miejscówke na Ukrainie ale ja miałem taki problem że bilet miałem tylko do granicy (na bilecie musisz wskazać trasę przejazdu ) i ukraińska kasjerka nie chiała mi sprzedać miejscówki do Warszawy, choć miałem na trasę od granicy inny ważny bilet (sieciowy).
Pamietaj że na Ukrainie nie ma zcentralizowanego systemu informatycznego dotyczącego transportu międzynarodowego, oznacza to konieczność wypełnienia licznych kwitów przez kasjerkę. Oraz miejscówki nie można dostać na podróż międzynarodową w innej miejscowości niż stacja początkowa podróży. Nie mogłem kupic miejscówki powrotnej w Kijowie na pociąg z Synferopola do Warszawy
Kasy międzynarodowe sa oddzielne niż te dla ruchu krajowego i może ich nie być w mniejszych miejscowościach lub jak w Synferopolu znajdują się daleko od dworca kolejowego.
Pozdrawiam,
Piotr

ODPOWIEDZ