Jakie są dobre piwa (nazwy)

Forum o podróżach po Ukrainie. Podobnie jak powyższe forum o Rosji przeznaczone jest ono do rozmów na tematy związane z turystyką.
Awatar użytkownika
Jedi
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: Jedi » czw 21 kwie, 2011 00:06

jajeś pisze:To SUPER piwo pszeniczne PALCE LIZAĆ!!!
Obolona, w tym także pysznego, niefiltrowanego, można kupić w Warszawie w Babuszce :)

Awatar użytkownika
jajeś
Radca Stanu
Radca Stanu

Post autor: jajeś » czw 21 kwie, 2011 09:48

Jedi pisze:Obolona, w tym także pysznego, niefiltrowanego, można kupić w Warszawie w Babuszce
zgadza sie i nie tylko tam. Ta marka piwa jest dostępna w wielu sklepach w wielu wariantach

Pitej
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: Pitej » czw 21 kwie, 2011 11:57

Hmmm... ale narobiliście mi ochoty :D Do Ukrainy być może wybiorę się pod koniec lata i wtedy nie omieszkam spróbować tego wszystkiego co tutaj proponujecie :) Do tej pory piłem tylko Lwiwskie i Obolonia Aksamitnego.

Mam pytanie, czy ktoś mógłby polecić jakiś sklep w Warszawie gdzie można kupić któreś z ukraińskich piw?

Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: roberT/TANAIS » czw 21 kwie, 2011 12:51

Praktycznie w każdej z sieci supermarketów , sklepach specjalistycznych a nawet osiedlowych znajdziesz piwa ukraińskie. Największy wybór widziałem w A... gdzie był nawet ICE BEER !
Nalyvajmo, brattia Kryshtalevi chashi, Shchob shabli ne braly, Shchob kuli mynaly Golivon'ky nashi!
pozdrawiam robert

Awatar użytkownika
buba
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: buba » czw 21 kwie, 2011 16:14

Praktycznie w każdej z sieci supermarketów , sklepach specjalistycznych a nawet osiedlowych znajdziesz piwa ukraińskie.
u nas w olawie nie widzialam... czeskie sa.. ale ukrainskie chyba nie... szukalam w tesco i kauflandzie
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną, cała reszta jest wynikiem tego ,że ją wybrałam..."

na wiecznych wagarach od życia..

http://jabolowaballada.blogspot.com/

Awatar użytkownika
jajeś
Radca Stanu
Radca Stanu

Post autor: jajeś » czw 21 kwie, 2011 20:23

w kauflandzie we wrocławiu przy legnickiej jest napewno obłon pszeniczny bo sam jak jestem w tym mieście tam sie zaopatruję.

szaman
Radca Stanu
Radca Stanu

Post autor: szaman » pt 22 kwie, 2011 10:01

No właśnie buba. Dziwie się bo u mnie w Elblągu w kauflandzie tez je obolon.
Пиймо друзі грай музико Нам вже все одно!

Awatar użytkownika
buba
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: buba » sob 23 kwie, 2011 07:13

szaman pisze:No właśnie buba. Dziwie się bo u mnie w Elblągu w kauflandzie tez je obolon.
moze zawsze jak bylajm byl juz wykupiony? ;) chyba musze sie tam przejsc ponownie
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną, cała reszta jest wynikiem tego ,że ją wybrałam..."

na wiecznych wagarach od życia..

http://jabolowaballada.blogspot.com/

Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: roberT/TANAIS » pn 23 maja, 2011 20:02

Osobiście mogę polecić piwo ważone u baćki Łukaszenki (dostępne również w Polsce ):

Obrazek
Nalyvajmo, brattia Kryshtalevi chashi, Shchob shabli ne braly, Shchob kuli mynaly Golivon'ky nashi!
pozdrawiam robert

pietia
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: pietia » pn 23 maja, 2011 20:18

Dla mnie z ukraińskich piw zdecydowanie najlepsze Lwiwśke
z białoruskich - Krynica (zwłaszcza ta z niebieską etykietą - Kłasicznaje)
z kazachstańskich w miarę dobry jest Tien-Szań, ew. Karagandinskoje
no a z rosyjskich - tu sporo dobrych, chyba najlepsza Bałtika 4 (ciemna) oraz Kuler (też produkt Bałtiki)

Autopilot
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Re: Jakie sę… dobre piwa (nazwy)

Post autor: Autopilot » pn 30 maja, 2011 15:01

najlepsze piwo na zachodniej Ukrainie Chmielnickiego browaru "Chmielnickie". możecie kupić jego w Kamieńcu Podolskim w każdym sklepie.

Hajnówka
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: Hajnówka » pn 30 maja, 2011 17:36

Jezeli ktos jest z woj. podlaskiego to polecam sieć sklepów "Arhelan". Sporo ukraińskich piw, np: Lwiwskie 3zł, obolon 3,40zł, portery lekko ponad 4zł czyli ceny moim zdaniem atrakcyjne. Piwka z UA są jeszcze chyba w marketach Kaufland, ale wydaje mi się ze droższe

Shinzon
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Post autor: Shinzon » pn 06 cze, 2011 12:35

khan.tengri pisze:Чернігівське світле

Obrazek

Dla mnie nr 1 na Ukrainie.
Tak, tak najlepsze piwo.

nom
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Post autor: nom » pt 10 cze, 2011 15:28

Ktoś wie gdzie można kupić piwo Saris?

pietia
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: pietia » pt 10 cze, 2011 20:46

Niedawno widziałem w okolicach Gorlic, generalnie myślę, że w pobliżu słowackiej granicy. Cjoć i tam zapewne korzystniej jest zakupić "u źródła" zwłaszcza, ze naprawdę blisko.
a w centralnej Polsce nie widywałem, na wszchód od PL też nie

arko
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: arko » sob 11 cze, 2011 10:17

nom pisze:Ktoś wie gdzie można kupić piwo Saris?
Zobacz tutaj.... jasne http://ukr-ua-shop.com/shop/171/desc/sh ... 5-l-20-but ciemne http://ukr-ua-shop.com/shop/173/desc/sh ... 5-l-20-but

nom
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Post autor: nom » ndz 12 cze, 2011 16:07

ok dzięki Panowie można kupić też w Lublinie.

ganna
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: ganna » śr 01 lut, 2012 14:44

A propos ukraińskich piw, to dystrybutor piw marki Obolon, Czernihowskie, Slawutycz, Lwowskie ma swoją stronę :http://www.udh.pl/ na której można sprawdzić w jakich sklepach jest dostępne piwo, oraz w których pubach można je wypić (zakładka: gdzie wypić/gdzie kupić). Strona cały czas jest uzupełniana o nowe miejsca.
Za to o ciekawych promocjach, 'happy hours' i konkursach można się dowiedzieć z fanpage Obolon Polska na Facebook'u.
Polecam,
Bud'mo;)
gania

homocorvidens
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Post autor: homocorvidens » śr 01 lut, 2012 17:54

To są najwięcej rozpowszechnione marki piwa. Ich można znaleźć w jakiemukolwiek barze czy sklepie.
Sprawdzać obecność Oboloni na Ukrainie to jest mniej-więcej to same, co sprawdzać przez internet w Polsce w jakiemu barze jest Żywiec.

kunek
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: kunek » czw 02 lut, 2012 00:08

polecam świeże Lwowskie dwóch rodzajów w muzeum browarnictwa:) we Lwowie na Klepariwskiej rzecz jasna

ganna
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: ganna » czw 02 lut, 2012 09:39

@ homocorvidens zgadzam się, że wszystkie te piwa są popularne na Ukrainie, ale ja miałam na myśli polskiego dystrybutora i miejsca w których w Polsce można wypić ukraińskie piwa, a tych jest coraz więcej, ale nie zawsze łatwo je znaleźć.Stąd moje info o stronie www. udh.pl.
gania

mentalist
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: mentalist » pn 20 cze, 2016 23:26

kunek pisze:polecam świeże Lwowskie dwóch rodzajów w muzeum browarnictwa:) we Lwowie na Klepariwskiej rzecz jasna
Miałem okazje pić, również z beczki w kontrowersyjnej knajpce Kryjivka we Lwowie. Szczerze powiedziawszy, jak żyję, lepszego nie miałem okazji kosztować. :D

Co prawda nie jestem piwoszem, ale mogę polecieć Lwowskiego Portera, który nie dość, że jest tani - ok 1,6zł za butelkę, to jeszcze nie odbiega od polskich porterów spod brandy Okocimia, bądź Żywca.

Wiele osób zachwala Blatikę, mógłby ktoś się wypowiedzieć na jej temat? Może jakieś porównanie smakowe do innego piwa?

kniazix
Nadworny Radca
Nadworny Radca
Kontakt:

Post autor: kniazix » wt 21 cze, 2016 09:10

jak chcesz popróbować sobie piwa z dość szybko rozwijającej się również na Ukrainie sceny rzemieślniczej to we Lwowie masz np.:
Prawde Beer Theater na Rynku, piwbar "Човен" na Virmienskiej, Kraft Gastro Pub na placu Malaniuka/ul. Voronova.

Czy będą smakować kwestia pewnie co kto lubi ;) Dla mnie na ogół wychodzi wynik 50/50.

Baltiki nie piłem wieki...ale 'trojka' kiedyś mi smakowała

Awatar użytkownika
gorodok
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Post autor: gorodok » wt 21 cze, 2016 09:19

Osobiście polecam piwo Kniaź Sanguszko - nie jest tanie bo około 17 hrywien ale jest to prawdziwe piwo - termin ważnoście którego 15 dni więc trzeba uważać na etykietę. :wink: Do nabycia w małych sklepikach specjalizujących się na dobrym piwie. Czasem można nabyć w sklepach sieci "Arsen"
Obrazek
Poza tym dobre jest też piwo Berdyczowskie
Obrazek
LwÓw.pL.Ua
sTreFa.LwÓw.pL.Ua

kniazix
Nadworny Radca
Nadworny Radca
Kontakt:

Post autor: kniazix » wt 21 cze, 2016 10:08

Borys, a mógłbyś podać lokalizację/nazwę jakiegoś sklepu z dużym wyborem piw zwłaszcza ukraińskich ?

Awatar użytkownika
gorodok
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Post autor: gorodok » wt 21 cze, 2016 10:43

kniazix pisze:Borys, a mógłbyś podać lokalizację/nazwę jakiegoś sklepu z dużym wyborem piw zwłaszcza ukraińskich ?
Na ulicy Kulisza po drodze od MAgnus do nowego super duper modnego CH FORUM jest sklepik PRODUKTY na którym też pisze ŻYWE PIWO
- na dole nalewają a po schodkach na górę w pierwszej lodówce jest nieraz dużo piw regionalnych - Umań, Opilla, Sanguszko, Berdyczowskie
https://www.google.pl/maps/@49.8472272, ... 312!8i6656
Kiedyś kupiłem tam taki rarytas jak piwo wędzone Umańskie :) ale to jest dla koneserów - nie kjażdemu przypadnie do gustu :lol:
Obrazek
LwÓw.pL.Ua
sTreFa.LwÓw.pL.Ua

kniazix
Nadworny Radca
Nadworny Radca
Kontakt:

Post autor: kniazix » wt 21 cze, 2016 12:13

dzięki ;)

to pewnie o tym sklepie mówił barman z Chovena, ale lokalizował, że niedaleko od CH Forum, a ja nie miałem czasu na poszukiwania nieco w ciemno ;)

dymione piwa lubię, a ukraińskiego w tym stylu nie miałem okazji jeszcze pić

mentalist
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: mentalist » sob 26 lis, 2016 08:09

W związku z nadchodzącym okresem bożonarodzeniowym w ukraińskich sklepach dostępne będzie piwo Lvivske Rizdviane. Może miał/będzie mieć ktoś okazję spróbować go i podzieli się wrażeniami?

Obrazek

Jeszcze jakiś czas temu w sprzedaży było dostępne Lvivske Живе (może nadal jest, tylko mniej dostępne?

Obrazek

Wygląda na to, że ukraiński przemysł piwny, podobnie jak w Polsce wypuszcza limitowane edycje piwa, które jeśli się przyjmą, pozostają w stałej ofercie. Jeżeli ktoś jest z Lubelszczyzny, to na pewno pamięta Perłę Vetter, która była limitowana i wprowadzona na cześć założyciela browaru, ale dostępna tylko przez pewien czas.

Kshyhu
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: Kshyhu » pn 28 lis, 2016 12:42

Próbowałem to Різдвяне już 2 czy 3 lata temu (wraca systematycznie na półki co rok) i nie zapamiętałem go specjalnie ani jako wybitne, ani jako niedobre piwo. Ot - takie ciemne, trochę korzennie przyprawione, pewnie nadałoby się też do grzańca. Spróbuj, nie rozczarujesz się :-)
"Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.
Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym
następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany
poglądów, bez podawania przyczyny".

pietia
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: pietia » pn 28 lis, 2016 20:13

mentalist pisze:W związku z nadchodzącym okresem bożonarodzeniowym w ukraińskich sklepach dostępne będzie piwo Lvivske Rizdviane. Może miał/będzie mieć ktoś okazję spróbować go i podzieli się wrażeniami?
Pijam je już od 2 lat, ma specyficzny, taki trochę imbirowo-korzenny smak. W tym roku jeszcze nie widziałem, ale juz się nie mogę doczekać

ODPOWIEDZ