Ukraina 2011/2012 off - topic - czyli różne wątki, pytania ?

Forum o podróżach po Ukrainie. Podobnie jak powyższe forum o Rosji przeznaczone jest ono do rozmów na tematy związane z turystyką.
szaman
Radca Stanu
Radca Stanu

Post autor: szaman »

Tak będzie poprawnie Сирочюк. Pozdrawiam
Пиймо друзі грай музико Нам вже все одно!
Awatar użytkownika
micaj
Radca Stanu
Radca Stanu

Post autor: micaj »

Biorąc za przykład nazewnictwo miejscowości bieszczadzkich ciężko wypracować jedyną i właściwą wersję. Zakładam, iż kolejnych 5 osób napisze to nazwisko inaczej.
Skąd u nas są nazwiska Kowalczyk, Kowalik, Kowalczuk? etc, etc

W dużej mierze fantazja tłumacza :D
ja442
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: ja442 »

Chyba ma rację micaj bo ani jedna ani druga transkrypcja nie jest poprawna bo nic nie znajduje... Szukam po prostu pewną osobę w vkontakte znająć nazwisko tylko ze słuchu... Eh ciężka droga ale dzieki za próby pomocy :)
szaman
Radca Stanu
Radca Stanu

Uściślijmy. To jak napisałeś to nazwisko przetłumaczyłem dokładnie tak jak powinno być. Ale skoro słyszałeś je ze słuchu to może źle dosłyszałeś.
ja442
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: ja442 »

A spytam Cie jako laik... a Np Syrocziuk albo Syrocziok ? Pewnie piszę się inaczej a w słuchu róznica drobna więc może tam popełniłem błąd.
szaman
Radca Stanu
Radca Stanu

Syrocziuk - Сирочюк
Syrocziok - Сирочioк
lesja:*
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

paszport ukraiński

Post autor: lesja:* »

witam:) czy orientuje się ktoś, co jest potrzebne Ukraińcowi zameldowanemu w Polsce do wyrobienia paszportu ukraińskiego, ile to będzie kosztowało i ile się czeka na paszport proszę o pilną odpowiedź:) z góry Dziękuję :)
Vitalik
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: Vitalik »

amasz
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: amasz »

Witam wszystkich, czy wie ktoś z jakim wyprzedzeniem można kupić bilety na autobus Lwów-Warszawa? Nie wiedziałam gdzie mogę się o to zapytać, jak nie tu to przepraszam :)
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: roberT/TANAIS »

Bilety na tej trasie kupujesz wyłącznie w kasie awtowakzału przy dworcu kolejowym . W moim przypadku nigdy nie miałem kłopotu z miejcem nawet w wakacje.

ps Równie dobrze możesz zakupić bilety do / z Lwowa poprzez bileciarnia.pl za 170 pln
Nalyvajmo, brattia Kryshtalevi chashi, Shchob shabli ne braly, Shchob kuli mynaly Golivon'ky nashi!
pozdrawiam robert

pietia
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: pietia »

roberT/TANAIS pisze:wyłącznie w kasie awtowakzału przy dworcu kolejowym
Na stryjskim też można kupić (autobusy do WArszawy zresztą stamtąd startują)
amasz
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Ja wiem gdzie można kupić bilety, tylko że ja będę we Lwowie 12 sierpnia a wracać będę 26 i nie wiem czy będąc we Lwowie będę mogła kupić bilety na powrót czy muszę sobie kogoś załatwić żeby mi je kupił bo w dniu wyjazdu wątpię że dostane, a nie chce tak w ciemno bo już raz tak jechałam i myślałam że nie dojadę.
miner72pl
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Post autor: miner72pl »

Jak zapewne wielu z Was słyszało, duet radiowych gówniarzy przed pięćdziesiątką znowu postanowił zabawić Polaków o poranku, tym razem po chamsku rechocząc z Ukraińców/Ukrainek.
Zrobiła się z tego niezła zadyma, interweniowały środowiska ukraińskie, MSZ Ukrainy a gówniarze oczywiście nie mają jaj by przeprosić:
Nie wygłaszamy osobistych komentarzy, tylko staramy się przybrać rolę statystycznego Polaka, zawiedzionego tym, że drużyna ukraińska lepiej sobie radzi niż polska
Żeby było jeszcze bardziej absurdalnie - jeden z tych gówniarzy funkcjonuje jako oficjalny spiker na meczach Euro.
Ciekaw jestem czy teraz jak się przyznam na urlopie, że jestem z Polski to nie będę się musiał tłumaczyć, że nie mam nic wspólnego z idiotami z Polskiego radia...

Figurski tłumaczy
szaman
Radca Stanu
Radca Stanu

Dwóch idiotów. Przykre i żenujące.
Kwiatkowski11
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: Kwiatkowski11 »

Mam nadzieje, ze obu w........ą z radia z hukiem !
Если сникнет парус,Мы ударим веслами...
Rodion Romanycz
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: Rodion Romanycz »

Witam,

Na dniach będę się wybierał do Kijowa na jedną dobę, zastanawia mnie czy są jakieś miejsca, skrytki, magazyny gdzie będę mógł przechować bagaż(od rana do rana), chciałbym się również dowiedzieć czy Kijów jest fajnym miejscem do przechodzenia go wzdłuż i wszerz od zmroku do świtu. Z góry dziękuję za rozwianie wątpliwości.

Pozdrawiam.
Nie ma żartów z filozofią.
pietia
Kanclerz
Kanclerz

amasz pisze:Ja wiem gdzie można kupić bilety, tylko że ja będę we Lwowie 12 sierpnia a wracać będę 26 i nie wiem czy będąc we Lwowie będę mogła kupić bilety na powrót czy muszę sobie kogoś załatwić żeby mi je kupił bo w dniu wyjazdu wątpię że dostane, a nie chce tak w ciemno bo już raz tak jechałam i myślałam że nie dojadę.
A dlaczego wątpisz w możliwośc kupienia biletów w dniu wyjazdu? Ja nigdy nie miałem kłpopotów z ich zakupem przed samym odjazdem, a i tak w autobusie zostawało jeszcze sporo wolnych miejsc. Ewentualnie jak będziesz tego 12 sierpnia, to spróbuj kupić wtedy bilet na 26, być może będą już w przedsprzedaży
amasz
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Wątpię bo dwa lata temu jak jechałam i chciałam kupić bilet w dzień wyjazdu to nie było, dobrze że był spoko kierowca to nas zabrał. Będę próbować kupić 12 a jak mi się nie uda to spróbuje w dniu wyjazdu a jak nie to pojadę przez Medykę. Tylko teraz mam następne pytanie skąd odjeżdżają busy do Medyki?
Paweł Z.
Tytularny Radca
Tytularny Radca

Post autor: Paweł Z. »

amasz pisze:... skąd odjeżdżają busy do Medyki?
Chodzi o Szeginie? Spod dworca kolejowego.Stanowisko 5.Miejsce jak na zdjęciu w linku:
http://www.panoramio.com/photo/40496506
pietia
Kanclerz
Kanclerz

Rodion Romanycz pisze:zastanawia mnie czy są jakieś miejsca, skrytki, magazyny gdzie będę mógł przechować bagaż(od rana do rana),
Na pewno możesz w przechowalni na dworcu kolejowym. Z tym, że jeśli "od rana do rana" to zapłacisz pewnie jak za 2 doby, bo od 24.00 policzą ci już za drugą
Rodion Romanycz pisze:czy Kijów jest fajnym miejscem do przechodzenia go wzdłuż i wszerz od zmroku do świtu.
Może nie wzdłuż i wszerz, ale po centrum Kijowa kilkakrotnie spacerowałem późnym wieczorem bądź nawet w nocy, i żadnych problemów nigdy nie miałem
Awatar użytkownika
OLI
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: OLI »

Cena w przechowalni na dworcu w Kijowie 15 uah(jeśli nie podrożało z okazji Euro).
kunek
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: kunek »

Kwiatkowski11 pisze:Mam nadzieje, ze obu w........ą z radia z hukiem !
to radio jest prywatne...i właściciel zdecyduje.. jeśli opłaca mu się trzymanie audyji takich "autorytetów" to słuchaczom zostaj przesunięcie wskażnika na skali w inne miejsce...
kiedyś było larum, że dławią wolność słowa we Lwowie zakazując w marszrutkach rosyjskich piosenek... i co? i nic, życie samo jakoś to reguluje biorąc pod uwagę najczęściej zdrowy rozsądek
pozdrawiam

a to że panowie F. i W. to niezbyt inteligentni mieszkańcy Krety to już nie wina Kreteńczyków...
Awatar użytkownika
Anna888r
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: Anna888r »

Jakie są wrażenia od EURO na Ukrainie?
Жить, как говориться, хорошо!
anhelita15
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: anhelita15 »

czy może ktoś mi pomóc gdzie na ukrainie w pobliżu Uzhhorod znajduje się bazar na którym można kupić wszystko- alkohol,, papierosy ,słodycze i rzeczy
anhelita
jacmi
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Post autor: jacmi »

anhelita15 pisze:czy może ktoś mi pomóc gdzie na ukrainie w pobliżu Uzhhorod znajduje się bazar na którym można kupić wszystko- alkohol,, papierosy ,słodycze i rzeczy
Ja bym poszukał w samym Użgorodzie... Tego typu miasta muszą posiadać całkiem spory ryneczek, gdzie można kupić prawie wszystko.
Bo jeśli piąć się - to tylko szczytem, Jeśli szumieć - to wichrem halnym,
Trwać niebem i granitem, A pić ze źródeł skalnych.
anhelita15
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

jacmi- dzięki że odpisałeś ale ciężko nawet w samym Uzhhorod znaleźć bazar bo to dość duże miasto a ja nie chcę tracić zbyt dużo czasu na szukanie :( więc jeśli ktoś może mi pomóc będę wdzięczna.......
anhelita
anhelita15
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

jacmi- dzięki że odpisałeś ale ciężko nawet w samym Uzhhorod znaleźć bazar bo to dość duże miasto a ja nie chcę tracić zbyt dużo czasu na szukanie :( więc jeśli ktoś może mi pomóc będę wdzięczna.......
anhelita
pietia
Kanclerz
Kanclerz

OLI pisze:Cena w przechowalni na dworcu w Kijowie 15 uah(jeśli nie podrożało z okazji Euro).
Wczoraj było to 17 UAH za automatyczny schowek, z tym, że ta opłata ważna jest przez 2 doby, tj. do godz. 24.00 następnego dnia.
arko
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: arko »

anhelita15 pisze:czy może ktoś mi pomóc gdzie na ukrainie w pobliżu Uzhhorod znajduje się bazar na którym można kupić wszystko- alkohol,, papierosy ,słodycze i rzeczy
Bazar http://wikimapia.org/2281039/ru/%D0%A0% ... 0%B0%D1%80
anhelita15
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

arko bardzo Ci dziękuję ale mam pytanko czy prócz tego bazaru jest jeszcze inny w uzhhorod?? i czy możesz mi podać nazwę ulicy to nawigacja mnie poprowadzi..... z góry dziękuję
anhelita
ODPOWIEDZ