karta meldunkowa na lotnisku w Kijowie

Forum o podróżach po Ukrainie. Podobnie jak powyższe forum o Rosji przeznaczone jest ono do rozmów na tematy związane z turystyką.
11agatha1989
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

karta meldunkowa na lotnisku w Kijowie

Post autor: 11agatha1989 »

Czy to prawda,że po przylocie na lotnisko w Kijowie trzeba wypełniać jakąś kartę meldunkową?! O co w tym chodzi, co tam się wpisuje ? Kiedy i gdzie to się wypełnia ? czy można liczyć na czyjąś pomoc na lotnisku, czy będę to wypełniać przy jakimś urzędniku/pracowniku lotniska ?! W jakim języku to jest napisane i w jakim trzeba wypełnić ? Ktoś może ma wzór takiej karty, by zobaczyć jak to wygląda ?
zlotto
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Post autor: zlotto »

moze chodzi Ci o imigracyjne karteczki ktorych nie ma juz ponad pol roku?
11agatha1989
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Szczerze mówiąc nie wiem. Ktoś powiedział mi,że jak przylecę do Kijowa to po wyjściu z samolotu, jeszcze przed odebraniem bagażu będę musiała wypełnić taką kartę. Będę musiała tam wpisać swoje dane osobowe, cel podróży i dane gdzie się zatrzymam <nazwa hotelu, lub dane osoby u której będę mieszkać>. Oddaje tam to jakiegoś okienka, tam częśc zatrzymują a część mi oddają i mam to okazać gdy będę już wylatywać, więc mam tego pilnować by nie zgubić.
To prawda, wypełnia się taką kartę ??? Może to stare informacje ???
Awatar użytkownika
antarex
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: antarex »

Kartę imigracyjną zlikwidowano we wrześniu zeszłego roku.
11agatha1989
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Łeeee.. to SUPER! tzn. że wprowadzono mnie w błąd. Jeden stres mniej :wink: Jak dobrze po prostu wysiądę z samolotu, odbiorę bagaż i wszystko :) :D
Awatar użytkownika
pwlzeb
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: pwlzeb »

zapytają Cię o to do kogo jedziesz i dokładny adres, ale w formie ustnej! Nic nie wypełniasz.
11agatha1989
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

czyli jednak stres. Nie znam rosyjskiego (zrozumiem ich ?) :/ Mogę podać dane znajomej do której jadę napisane na karteczce ? :D
Awatar użytkownika
pwlzeb
Tajny Radca
Tajny Radca

Prawdopodobnie beda mowic po ukrainsku. Zrozumiesz ich. Miej na kartce adres... wszystko!
kunek
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: kunek »

albo powiedz, że specjanie przybywasz, żeby pojeździć ich słynnym metrem, o którym wiele dobrego mówią w świecie... to na pewno ich zmiękczy;)
11agatha1989
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

zmiękczy ??? Ale w czym ? Oni jakieś problemy będą robić ?! Jak podam im karteczkę z danymi osobowymi i adresem koleżanki. Ja w Kijowie mieszkać nie będę. Będę jechać aż pod wschodnią granicę Ukrainy.
Awatar użytkownika
pwlzeb
Tajny Radca
Tajny Radca

Nie stresuj forumowiczki!
Najlepiej byłoby podać adres miejsca gdzie się zatrzymasz. Jeśli ma być to wycieczka obwozna, bez noclegu, podaj adres tej koleżanki.
Niczym się nie przejmuj. Będzie wszystko OK! Powodzenia! Jak wrócisz, opowiedz o wrażeniach.
mi
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: mi »

Jak ostatnio leciałam do Kijowa to mnie tylko pan ze smutną twarzą zapytał w jakim celu przybywam. Żadnego adresu nie chciał nawet ustnie. Długo oglądał paszport z prawa na lewo ze swoim kamiennym wyrazem twarzy, a ja się uśmiechałam :mrgreen:

Jak nie znasz rosyjskiego, nic się nie przejmuj. :) Mój tata w sąsiednim okienku smutnej pani nic nie powiedział. Też się tylko uśmiechał :mrgreen:
11agatha1989
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Zdam relację ale prawdopodobnie dopiero za rok. Ale jak widzicie już teraz się stresuje - pierwszy lot samolotem itp. Pewnie z czasem założę nowy temat dotyczący mojego wyjazdu i pytań i wątpliwości z nim związany. Śledzę forum i jest tu wiele ciekawych informacji.
I tak dobrze, bo koleżanka ma mnie odebrać z lotniska w Kijowie i będę pod Jej opieką. Chce mi pokazać swój kraj ;] Kijów na pewno zwiedzimy, ale nie jest to miasto gdzie będę mieszkać, mamy też w planach jechać na Krym. Z jednej strony już nie mogę się doczekać tego wyjazdu z drugiej zaś strony stresuje się i niepokoje - to prawdopodobnie będzie moja przygoda życia.
ODPOWIEDZ