Na Krym Samochodem

Forum o podróżach po Ukrainie. Podobnie jak powyższe forum o Rosji przeznaczone jest ono do rozmów na tematy związane z turystyką.
Bodziu
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

Na Krym Samochodem

Post autor: Bodziu »

witam Wybieram się w sierpniu poraz pierwszy na Ukrainę samochodem.
Proszę o info owymuszeniach mandatów, kradzieżach itp.
Chcemy po drodze zobaczyć w jedną strone Lwów Kamieniec i Chocim a w drugą Odessę i coś jeszcze . Proszę o sugestie i rady bardziej doświadczonych.

Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: roberT/TANAIS »

Gorąco polecam lekturę poszczególnych tematów na naszym forum . Można też wykorzystać funkcję " Szukaj " . Wszelkie kwestie o które pytasz były wieloktotnie poruszane. Miłej lektury
Nalyvajmo, brattia Kryshtalevi chashi, Shchob shabli ne braly, Shchob kuli mynaly Golivon'ky nashi!
pozdrawiam robert

Bodziu
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

Dzięki przeglądałem historie forum ale wiele wpisów ze względu na czas może byc nieaktualna . :cry:

kokardka33
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Post autor: kokardka33 »

Bodziu jeśli chodzi o mandaty to jak jedziesz zgodnie z przepisami to nic nie płacisz samochód zostawiasz na parkingu strzeżonym nic mu tam nie grozi :) co do stanu dróg to nasz forumowicz będzie wracał za jakiś czas z Krymu pewnie podzieli się spostrzeżeniami;)

Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

Re: Na Krym Samochodem

Bodziu pisze:witam Wybieram się w sierpniu poraz pierwszy na Ukrainę samochodem.
Proszę o info owymuszeniach mandatów, kradzieżach itp.
Chcemy po drodze zobaczyć w jedną strone Lwów Kamieniec i Chocim a w drugą Odessę i coś jeszcze . Proszę o sugestie i rady bardziej doświadczonych.

ad. wymuszenia mandatów : jeżeli nie bedziesz przekraczał dozwolonej prędkości, na 2 - ciągłej pod górę nie wymijasz czyli jedziesz jak Pan Bóg nakazał to nikt się nie przyczepi. Natomiast jak zdarzy się nadgorliwy z DAI to mówisz gdy jesteś niewinny , że chcesz zadwonić do Ambasady RP . Koniec

ad.2 kradzieże : z całą odpowiedzialnością zapewniam że na UA są znacznie lepsze maszyny robione na zamówienie i nikt nie zainteresuje się Twoim nawet najlepszym samochodem. Jeżeli jednak obawiasz się o samochód to zostawiaj na parkingu.

ad. 3 droga na Kamieniec Podolski

Nie jedź przez Brzeżany gdyż droga jest w fatalnym stanie. Proponuję prosto na Tarnopol przez Złoczów a potem do Kamieńca . Ten odcinek jest w dobrym stanie / bez dziur i innych niespodzianek / . Kamieniec - Chocim - podobnie.
Nalyvajmo, brattia Kryshtalevi chashi, Shchob shabli ne braly, Shchob kuli mynaly Golivon'ky nashi!
pozdrawiam robert

rafal.ccc
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

Post autor: rafal.ccc »

Ważne jest żebyś w trasie się nie musiał śpieszyć wyjedz godzinę wcześniej i spokojnie dojedziesz. A jak będziesz się spieszył to nie zależnie czy to Ukraina czy inny kraj mandatów można nałapać.

http://europatour.blog.onet.pl/

Bodziu
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

No dzięki bo się strasznych historii nasłuchałem

Awatar użytkownika
fijalkowski
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca

Post autor: fijalkowski »

Bodziu pisze:a w drugą Odessę i coś jeszcze . Proszę o sugestie i rady bardziej doświadczonych.
proponuję odwiedzić też Humań

mi
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: mi »

Bodziu pisze:No dzięki bo się strasznych historii nasłuchałem
Jak każdy z nas :lol: Ja do dziś słucham :mrgreen: Najbardziej lubię te zahaczające o "bandy UPA"

arko
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: arko »

Dawaj te opowieści może bedzie coś nowego,czym teraz straszą ....

Awatar użytkownika
fijalkowski
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca

Post autor: fijalkowski »

arko pisze:
Dawaj te opowieści może bedzie coś nowego,czym teraz straszą ....
Właśnie Bodziu chętnie posłucham :D

Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

Proszę o poważną dyskusję a nie off-topik.
pozdrawiam robert

Bodziu
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

Chodzi mi o historie typu najechanie ciągłej lini- zabranie prawa jazdy
zachlapane reflektory- konfiskata pojazdu
nocą bandy z długa bronią na drogach itp.
Ale widzę ze to bajki jak kiedyś jechałem do Serbii i Bośni to podobne chodziły opisy więc nie drążmy tematu bo nas administrator powycina. Piszcie co zwiedzac i jaką droga jechac
Ostatnio zmieniony pn 23 maja, 2011 17:24 przez Bodziu, łącznie zmieniany 1 raz.

szaman
Radca Stanu
Radca Stanu

Post autor: szaman »

Bodziu pisze:Chodzi nmi o historie typu najechanie ciągłej lini- zabranie prawa jazdy
Ale widzę ze to baki jak kiedyś jechałem do Serbii i bośni to podobne chodziły opisy więc nie drążmy termatu bo nas administrator powycina. Piszcie co zwiedzac i jaką droga jechac
Proszę Cię.... O czy Ty w ogóle piszesz :?:
Пиймо друзі грай музико Нам вже все одно!

Awatar użytkownika
buba
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: buba »

Bodziu pisze:Chodzi nmi o historie typu najechanie ciągłej lini- zabranie prawa jazdy
Ale widzę ze to baki jak kiedyś jechałem do Serbii i bośni to podobne chodziły opisy więc nie drążmy termatu bo nas administrator powycina. Piszcie co zwiedzac i jaką droga jechac
skad ty wogole wziales te opowiesci??? :shock: :shock: :shock:

znajomi z bujna wyobraznia, powiesci kryminalne czy moze jakies inne zrodlo????
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną, cała reszta jest wynikiem tego ,że ją wybrałam..."

na wiecznych wagarach od życia..

http://jabolowaballada.blogspot.com/

Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

На окраине города были бетонной плотины, mozły с колючей проволокой. Obsatwionych середине островков на солдат, стоявших с гордостью Omonu гвардии башни с пулеметом, направленных на хорошо контролируемых парашютистов спецназа из машины. Все эти меры направлены против хорошо zoorganizowanym bandom похитить владельцев и . свои автомобили в бой сегодня между брандмауэром и Мелитополь Херсоне убили двух солдат и 15 бандитов в число остальных 10 в настоящее время сопровождают до ближайшей единицы wosjkowej В этой битве уже регулярно участвовала BWP -. 2, 2 танка, Т - 96 и smiłgowiec Ми - 24 . AU границы были закрыты для иностранцев, которые обескураживают прибывших. района Крыма в Украине и создать независимое государство, впервые признанных Федерации.

" Na miejskich rogatkach ustawione zostały betonowe zapory , mozły z drutami kolczastymi. Pośrodku wysepek obsatwionych przez żołnierzy Omonu dumnie stoi wieżyczka wartownicza z karabinem maszynowym skierowanym na kontrolowane również przez spadochroniarzy Specnazu auta. Wszelkie środki mają charakter skierowany przeciw dobrze zoorganizowanym bandom, które uprowadzają właścicieli oraz ich auta. W dzisiejszej potyczce pomiędzy zaporami Chersoń i Melitopol zginęło 2 żołnierzy i 15 bandytów, pozostali w liczbie 10 są eskortowani do najbliższej jednośtki wosjkowej. W tej już regularnej bitwie brały udział BWP - 2 , 2 czołgi t - 96 oraz smiłgowiec MI - 24 . Zamknięte zostały granice UA dla obcokrajowców , którym odradza się przyjazd. Okręg krymski występuje z Ukrainy i tworzy niepodległe państwo , które jako pierwsze uznała FR. " :!: :!: :!: :!: :!: :!:
pozdrawiam robert

kunek
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: kunek »

На окраине города были бетонной плотины, mozły с колючей проволокой. Obsatwionych середине островков на солдат, стоявших с гордостью Omonu гвардии башни с пулеметом, направленных на хорошо контролируемых парашютистов спецназа из машины. Все эти меры направлены против хорошо zoorganizowanym bandom похитить владельцев и . свои автомобили в бой сегодня между брандмауэром и Мелитополь Херсоне убили двух солдат и 15 бандитов в число остальных 10 в настоящее время сопровождают до ближайшей единицы wosjkowej В этой битве уже регулярно участвовала BWP -. 2, 2 танка, Т - 96 и smiłgowiec Ми - 24 . AU границы были закрыты для иностранцев, которые обескураживают прибывших. района Крыма в Украине и создать независимое государство, впервые признанных Федерации.
kurczę gdzie jest opublikowane to info???

OLDAR
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: OLDAR »

Witam.
Na Ukraińskich drogach jest w miarę bezpiecznie.Nie chodzi mi o kradzieże tylko kulturę jazdy. Większy i szybszy ma pierwszeństwo a potem jest dawcą organów.
Byłem 2 tygodnie temu na Ukrainie i po przekroczeniu granicy w Dorohusku wjechałem zatankować. Zaraz na wyjeździe ze stacji dowiedziałem się od milicjantów że wszedł przepis który nakazuje jazdę z zapiętymi pasami- koszt 100 hr.
Generalnie milicji płaci się od razu i po kłopocie. Teraz jeżdżę przeważnie w nocy po Ukrainie i kontrole zdarzają się sporadycznie. Poza tym mniejszy ruch na drogach.
Pozdrawiam.
Darek

Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

INFORMUJĘ SZANOWNYCH FORUMOWICZÓW , ŻE WSTAWIONY TEKST O WOJSKU, CZOŁGACH , STRZELANINACH , BANDZIORACH NA ULICACH ZOSTAŁ ZMYŚLONY . ZAPEWNIAM ŻE UKRAINA NIE HAYDAMAKAMI STOI . WYOBRAŻENIA O TYM PAŃSTWIE NADAL BAZUJĄ NIESTETY NA ........................
pozdrawiam robert

Kshyhu
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: Kshyhu »

OLDAR pisze: Byłem 2 tygodnie temu na Ukrainie i po przekroczeniu granicy w Dorohusku wjechałem zatankować. Zaraz na wyjeździe ze stacji dowiedziałem się od milicjantów że wszedł przepis który nakazuje jazdę z zapiętymi pasami- koszt 100 hr.
Pozdrawiam.

Hmmmm...
Szczerze powiedziawszy, to nie rozumiem - u nas tez jest przepis, nakazujący jazdę z zapiętymi pasami bezpieczeństwa i gdyby to działo się w Polsce, to bez szemrania podpisałbyś mandat na 100zł i 2 punkty karne. Żadnego "czepiactwa" ukraińskiego milicjanta się tutaj nie dopatruję. A w pasach należy jeździć bez względu na przepisy - rób to dla własnego bezpieczeństwa!
"Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.
Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym
następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany
poglądów, bez podawania przyczyny".

OLDAR
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: OLDAR »

Jeżdżę z zapiętymi pasami zawsze i wszędzie, nikogo nie namawiam do łamania przepisów,ja piszę o zwyczajach ukraińskich milicjantów i ich nawykach-temat rzeka.W Polsce też nie było kiedyś przepisu nakazującego jazdę w pasach w terenie zabudowanym.Może tam też idzie ku lepszemu. A wtedy jeszcze nie wyjechałem z terenu stacji paliw. Pozdrawiam i bezpiecznych podróży.
Darek

beruszka
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: beruszka »

Hej! Czy ktoś z was przeżył awarię samochodu na Krymie? :D
Pytam, bo zastanawiam się nad wybraniem się autem w podróż. Z tym że moja Renia jest już dobrze pełnoletnia ;) Sprawna owszem, zazdrości nie zbudza (więc nie powinna wzbudzać też zainteresowania milicji ani potencjalnych złodziei), ale... może się sypnąć... I co wtedy?
Będę wdzięczna za rady. Być może w ogóle zrezygnuję z pomysłu.
Pozdrawiam
Міра вогню
В кожного є своя

arko
Tajny Radca
Tajny Radca

Każde zepsute auto idzie naprawić wszystko zależy od możliwości szybkiego znalezienia części zamiennej,lub dobrego mechanika a Ci reguły mają dobre pomysły i złote ręce i pomocy nigdy nie odmawiają.

zeneczek
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: zeneczek »

Bieżący raport stanu dróg Szegini-Winnica-Feodosia:
-granica do Lvova połatana bez dziur
-jak zwykle objazd Tarnopola to ser szwajcarski
-obwodnica Chmielnickiego zła,i niech nikogo nie zmyli chwilowy dobry stan nawierzchni,występują miejscowo uszkodzenia mogące spowodować urwanie koła,taka sytuacja ciągnie się aż 20-30km już na drodze do Winnicy po zjeździe z chmielnickiej obwodnicy
-Prewomajsk,tylko mała część lekko uszkodzona
-Wozniesiensk aż do Rakowe-Dorosziwka,na teraz masa niewielkich ale bardzo licznych uszkodzeń,niestety nie da się ich ominąć a mają tendencję rozwojową i w lato może być fatalnie,niestety remontów już nie robią
-Cherson,bez dziur ale z licznymi łatami powodującymi dyskomfort
-pozostałe do Krymu w zasadzie bez ubytków,muldy,kiepsko połatane,szumne,powodujące ciężką pracę zawieszenia
-patroli już dużo,przede wszystkim łapią na prędkość,powodzenia

Piotr500
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: Piotr500 »

Wróciłem właśnie z dwutygodniowego objazdu Ukrainy autem - 5000 km. Postaram się wkleić relację opisową i fotograficzną w odpowiednim dziale. O ile Ukraina jest zdecydowanie warta odwiedzenia o tyle niekoniecznie samochodem. Stan dróg można przeżyć, ale aktywność drogówki jest naprawdę stresująca, pomijając aspekt finansowy takich spotkań. Czuliśmy się jak zwierzyna łowna na drodze dla DAI. Już się nie dziwie, że przez 2 tygodnie spotkaliśmy trzy auta z polską rejestracją, jedno z niemiecką i kilkanaście z rosyjską. Przykładowo na trasie Sudak - Winnica spotkaliśmy 40 patroli. Po powrocie do Polski miałem ochotę uściskać napotkane fotoradary i trzy patrole drogówki

Bodziu
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

no to już mniejwięcej wiem czegto się spodziewać. prosze o podanie miejsc wartych odwiedzenia po drodze.

zeneczek
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: zeneczek »

Drogi <Piotrze>,chyba byłeś jedyny na drogach ukraińskich,czyżbyś nie zauważył jak się zachowują tamtejsi kierowcy???????,gdyby nie ta słynna DAI to sami siebie by pozabijali.
Zrobiłem naprawdę mnóstwo kilometrów po Ukrainie i wniosek płynie jeden,przepisowa jazda nie grozi żadnymi konsekwencjami w przeciwieństwie do tzw cywilizowanej europy(Słowacja) gdzie polowania robiono nagminnie na polaków.
Wracałem w podobnym czasie co Ty,patrole na rogatkach każdego miasta ale żeby 40????,i wbrew pozorom dużo obcokrajowców jechało w stronę Krymu lub Odessy,przeważają Rosjanie ale widziałem sporo Czechów,Niemców,Białorusinów i kilka aut z PL rejestracją.
WNIOSEK:bez obawy,kierowco nie czuj się zaszczuty tylko jedź przepisowo i bardziej skup się na stanie drogi i innych użytkownikach z ułańską fantazją a zajedziesz i wrócisz z udanych wakacji,powodzenia

arko
Tajny Radca
Tajny Radca

Piotr500 pisze: Czuliśmy się jak zwierzyna łowna na drodze dla DAI
Bez przesady, ale ukraińska DAI(jaka jest każdy wie) jest od tego żeby temperować kierowców.Przepisy ruchu drogowego na Ukrainie też obowiązują,(jakie by nie były) Jeżdżę w/g przepisów i nie płacę,kiedy łamię przepisy(np ;parkowanie, przekraczanie szybkośći) -płacę. Pomyśl co by się stało gdyby brakło DAI? W Polsce z fotoradarem się nie dogadasz a z DAI zawsze istnieje taka możliwość(choć można spróbować).Zresztą trzeba jeździć w/g przepisów i problem jest rozwiązany.

Piotr500
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: Piotr500 »

Rozumiem, że jest to forum entuzjastów wypraw na Ukrainę (też mi się podobało), ale nie mam powodu pisać nieprawdy przecież. Po pierwsze akurat odniosłem inne wrażenie co do zachowania ukraińskich kierowców na drogach. Jeżdżą bezpieczniej niż polscy i mają mniej "fantazji" - dlaczego tak jest? Nie wiem. Natomiast faktem jest, że mają dużo mniej wyobraźni jeśli chodzi o parkowanie - są wstanie zaparkować auta w niebezpiecznych miejscach mając w głębokim poważaniu pozostałych użytkowników drogi. Jak żartowaliśmy - posiadanie furtki do ogródka w danym miejscu anuluje w zakaz postoju. Polskie fotoradary nie zatrzymają ciebie za wyimaginowane wykroczenia, ani nie zrobią fotki za minimalne przekroczenie prędkości. Tak więc polecając odwiedzenie Ukrainy odradzam wykorzystywanie auta - chyba, że "dogadywanie" się z drogówką dla kogoś jest chlebem powszechnym i uzna to za folklor - wtedy proszę bardzo. Ja drugi raz na wschód autem się nie wybiorę.

ODPOWIEDZ