Spożywanie alkoholu w pociągu

Forum o podróżach po Ukrainie. Podobnie jak powyższe forum o Rosji przeznaczone jest ono do rozmów na tematy związane z turystyką.
DonThomas
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Spożywanie alkoholu w pocię…gu

Post autor: DonThomas »

Witam,
Wyczytałem, że został wprowadzony całkowity zakaz spożywania alkoholu w pociągu, jak to się ma w rzeczywistości ?
Wybieram się 25 lipca na Krym, a człowiek nie wielbłąd, pić musi ;)
Pozdrawiam

poludniowiec
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Post autor: poludniowiec »

nie wiem jak to wygląda teraz, ale 2 lata temu mogliśmy spokojnie pić szampana w pociągu. Tylko na wejściu musiałem zaprosić konduktorkę na małą Вечеринкe

Łukasz Piotrowski
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Post autor: Łukasz Piotrowski »

No fakt, obowiązuje zakaz picia i palenia :)
Jeżeli nie jedziesz w wagonie kupiejnym to radziłbym zachować ostrożność - postaraj się, żeby żadne butelki, kieliszki ani inne takie nie stały na widoku. Jak trafisz na milicjantów a wódzia będzie się walać po stole, możesz mieć problem, sam widziałem niedawno filmik na jutubie jak wypisywali facetowi mandat za palenie.

Kshyhu
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: Kshyhu »

A jak w kupe? Piverko jakieś chyba nie zaszkodzi? ;)
"Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.
Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym
następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany
poglądów, bez podawania przyczyny".

DonThomas
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: DonThomas »

No właśnie jadę w wagonie kupe i mam nadzieje, że tam będzie nieco więcej luzu. Obym trafił też na jakiś wyrozumiałych współtowarzyszy podróży gdyż jedziemy tylko w dwie osoby.
Ach co to się porobiło na tym świecie, że trzeba się kryć z piciem i to u naszych wschodnich sąsiadów.

Awatar użytkownika
Martus ze Lwowa
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny
Kontakt:

Post autor: Martus ze Lwowa »

Prawie zawsze w pociągu sa wagony restauracje, gdzie można wypić zimne piwko, i to jest pozwolone :)

Łukasz Piotrowski
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Post autor: Łukasz Piotrowski »

Kshyhu pisze:A jak w kupe? Piverko jakieś chyba nie zaszkodzi? ;)
Zamykasz drzwi i... ;)

jacmi
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Post autor: jacmi »

Czy zakaz istnieje czy nie (albo czy tylko na papierze) to nie wiem, ale nie dalej jak na przełomie czerwca i lipca piwkowaliśmy sobie swobodnie w pociągu Kijów-Sewastopol (i w drugą stronę także) i nikt nic nie powiedział. Nawet prowadnik nam chciał piwa sprzedać jak już się skończyły, ale miał je bardzo ciepłe :-(

A jechaliśmy niesamowicie gorącą płackartą :-)
Bo jeśli piąć się - to tylko szczytem, Jeśli szumieć - to wichrem halnym,
Trwać niebem i granitem, A pić ze źródeł skalnych.

marcinkoper
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: marcinkoper »

Nie wolno pić wódki. Piwo to piwo, zresztą pani z restauracyjnego wozi na wózku zimne piwko, to jak masz go nie wypić???
Podstawa zresztą jest taka: Możesz robić co chcesz by nie przeszkadzać innym. Palenie oczywiście zabronione , więc pali się między wagonami. Ważne by nie rzucać popiołu na podłogę a między wagony. My piliśmy tez coś mocniejszego i nie było uwag ze strony nikogo. PO prostu porządek i tyle. Jak nie wiesz jak się zachować - zachowuj się przyzwoicie. A na peronach palenie i picia piwka spoko mimo wszechobecnych policjantów.
Na zdrowie :)

Lokker
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: Lokker »

Jeszcze rok temu jadąc z Kijowa do Odessy, Odessy do Symferopola i Symferopola do Lwowa pilismy na legalu. W pierwszje relacji nawet konduktor walnał z nami z 2 lufy. Nie wiem jak będzie w tym roku ale wyjeżdzamy za 3 dni to napiszę jak wróce.

Awatar użytkownika
micaj
Radca Stanu
Radca Stanu

Post autor: micaj »

marcinkoper pisze:Nie wolno pić wódki. Piwo to piwo, zresztą pani z restauracyjnego wozi na wózku zimne piwko, to jak masz go nie wypić???
Podstawa zresztą jest taka: Możesz robić co chcesz by nie przeszkadzać innym. Palenie oczywiście zabronione , więc pali się między wagonami. Ważne by nie rzucać popiołu na podłogę a między wagony. My piliśmy tez coś mocniejszego i nie było uwag ze strony nikogo. PO prostu porządek i tyle. Jak nie wiesz jak się zachować - zachowuj się przyzwoicie. A na peronach palenie i picia piwka spoko mimo wszechobecnych policjantów.
Na zdrowie :)
Znajomi płacili za piwo. :)
Palenie między wagonami zabronione. Znajomi też płacili.
Kolejno 50 i 10 hr od głowy :)

szaman
Radca Stanu
Radca Stanu

Post autor: szaman »

micaj pisze:Znajomi płacili za piwo. :)
Palenie między wagonami zabronione. Znajomi też płacili.
Kolejno 50 i 10 hr od głowy :)
I to pewnie ten nieoficjalne mandaty co :?: :)
Пиймо друзі грай музико Нам вже все одно!

marcinkoper
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

ha ha ha płacili 10m hr od głowy to przecież nie mandat tylko haracz. Ja to załatwiłem uśmiechem z Olga - wagonową i kupując jej maliny na jednej ze stacji. Uśmiechem wiele się załatwia. Poza tym, często cały wagon kupował kawę i herbatę , więc Olga była w niebowzięta :)

Małgorzata02
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

Post autor: Małgorzata02 »

No to ja się modlę o jakiegoś wagonowego Wołdię :) to może uda mi się zapalić ! :-)

Ernest_FOTO
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Post autor: Ernest_FOTO »

Wiadomo zależy pewnie na kogo się trafi. Jeden jest gburem i każe płacić "myto" inny jest w porządku i powie "na zdarowie".

marcinkoper
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

ha ha tylko jak w Polsce trafisz na gbura to 100 zł :)))

Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: roberT/TANAIS »

A czy poprostu nie można zachowywać poprostu kulturalnie. Jedziesz płackarem i widzisz że inni popijają to ty również, palenie jak dotąd możliwe poza strefą sypialną . Wszystko można robić o ile ze "szczerym słowiańskim uśmiechem " ustali się to z prowadnicą . Nałogowi palacze mogą wyskoczyć ponadto na dymka podczas postoju na stacji. A nie przestrzeganie zasad powoduje awantury z udziałem naszych rodaków czego niestety bywało się świadkiem.
Nalyvajmo, brattia Kryshtalevi chashi, Shchob shabli ne braly, Shchob kuli mynaly Golivon'ky nashi!
pozdrawiam robert

Awatar użytkownika
fijalkowski
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca

Post autor: fijalkowski »

marcinkoper, 100 zł to i tak mało zapewniam, że można więcej :)
roberT/TANAIS pisze: "szczerym słowiańskim uśmiechem "
kto tego nie ma nich się nawet na Ukraine nie wybiera

marcinkoper
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

bez uśmiechu nic się nie zdziała nie tylko na Ukrainie, a właśnie n apostojach można palić do woli :D

Kar0ol
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: Kar0ol »

marcinkoper pisze:... a właśnie n apostojach można palić do woli :D
Czy to pewna informacja? Bo gdzieś przeczytałem (nie mogę teraz znaleźć) że
palić na dworcach też nie można.

Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: roberT/TANAIS »

Podczas postoju pociągu zawsze było i będzie palenie na peronie. Od siebie dodam - niestety. W trakcie można również zaopatrzyć się w jedzenie , picie lub podczas upału możemy urządzić sobie prysznic z butelki.
Ostatnio zmieniony śr 20 lip, 2011 22:08 przez roberT/TANAIS, łącznie zmieniany 1 raz.
Nalyvajmo, brattia Kryshtalevi chashi, Shchob shabli ne braly, Shchob kuli mynaly Golivon'ky nashi!
pozdrawiam robert

kunek
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: kunek »

trzeba zabrać zakręcany kubek termiczny i w nim przygotowywać drinki... można sobie pić do woli... ;)

marcinkoper
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Wszystko w ramach rozsądku :) i słowiański uśmiech

Awatar użytkownika
buba
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: buba »

my sobie w tym roku przelewalismy winko do plastikowej butelki po mineralce- ot metoda z polskich podrozy koleja... z piwa zdzieralismy etykiete.. ale z tego co slyszalam to poborcy haraczu sie kreca , to skasowali chlopaczka za palenie w korytarzu, to naszego znajomego za wodke na plazy.. Niezaleznie czy to mandat czy łapowka... jest to strasznie przykre , ze te fajne czasy niczym nieskrepowanej wolnosci na ukrainie sie skonczyly... bo to jak dla mnie nie takie wazne czy uda ci sie wychłeptac cala butelke spod kocyka czy z rękawa czy ktos cie zobaczy i zaplacisz 50 UAH (w koncu to nie takie wielkie pieniadze..) ale smutne jest ze cos sie skonczylo, ze ukraina zaczyna nasladowac zachod- powoli zmierza w strone panstwa ciaglych zakazow i ograniczania wolnosci obywatela na kazdym kroku :(
fijalkowski pisze:
roberT/TANAIS pisze:t;] "szczerym słowiańskim uśmiechem "
kto tego nie ma nich się nawet na Ukraine nie wybiera
dobrze przynajmniej ze ta zasade jeszcze respektuja :mrgreen:

zasada "smiej sie do swiata, a swiat usmiechnie sie do ciebie" wciaz dziala!
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną, cała reszta jest wynikiem tego ,że ją wybrałam..."

na wiecznych wagarach od życia..

http://jabolowaballada.blogspot.com/

mikouaj
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

Post autor: mikouaj »

Bez problemu piliśmy winko z pociągu, nikt się nie czepiał.
Piwo kupowaliśmy od prowadnicy za 8UAH, aż się nie skończyły :)

djds
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny
Kontakt:

Post autor: djds »

Piwo wszyscy pili normalnie i nikt się nie czepiał. Oczywiście była kultura. 22:00 i rozmowy milkły lub były kontynuowane w wagonowych kuluarach ;) Było kilku gości tak napranych, że na stacjach nie mogli wejść do pociągu po przerwie na papierosa. Ale pewne krewkie damy szybko doprowadziły ich do porządku :) Oczywiście byli całkowicie nieszkodliwi i boruty nie robili. Prowadnica tylko życzliwie się śmiała :)
Poszukuję forumowiczów ze Śląska w celu stworzenia regionalnego oddziału forum

barttopor
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: barttopor »

[quote="buba"] "Niezaleznie czy to mandat czy łapowka... jest to strasznie przykre , ze te fajne czasy niczym nieskrepowanej wolnosci na ukrainie sie skonczyly... (...)
smutne jest ze cos sie skonczylo, ze ukraina zaczyna nasladowac zachod- powoli zmierza w strone panstwa ciaglych zakazow i ograniczania wolnosci obywatela na kazdym kroku :("

Pięknie powiedziane.

Jak byłem pierwszy raz na Ukrainie 2 lata temu to właśnie urzekła mnie jej nieeuropejskość a teraz zaczyna się tam robić coraz bardziej zachodnio. Moim zdaniem to nie pasuje do tego kraju.

Awatar użytkownika
buba
Kanclerz
Kanclerz

barttopor pisze:Jak byłem pierwszy raz na Ukrainie 2 lata temu to właśnie urzekła mnie jej nieeuropejskość a teraz zaczyna się tam robić coraz bardziej zachodnio. Moim zdaniem to nie pasuje do tego kraju.
do naszego kraju to tez nie pasuje :(
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną, cała reszta jest wynikiem tego ,że ją wybrałam..."

kunek
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: kunek »

kurka jak się wszędzie zrobi tak europejsko i plastikowo, to gdzie będziemy jeździć...???:(

Awatar użytkownika
buba
Kanclerz
Kanclerz

kunek pisze:kurka jak się wszędzie zrobi tak europejsko i plastikowo, to gdzie będziemy jeździć...???:(
wiesz, czasem to strach bierze pomyslec co bedzie za 10 lat.. Jak Polska/Ukraina zmienila sie na niekorzysc od 2000 roku.. Jak tendencja sie utrzyma to masakra.. Jaki swiat pokazemy naszym dzieciom? :(

ODPOWIEDZ