Stan dróg na Ukrainie - dyskusja

Forum o podróżach po Ukrainie. Podobnie jak powyższe forum o Rosji przeznaczone jest ono do rozmów na tematy związane z turystyką.
blick01
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Re: Stan dróg na Ukrainie - dyskusja

Post autor: blick01 » śr 25 cze, 2014 16:41

kunek pisze:witam
czy ktos jechał od nowego przejścia w Budomierzu do Lwowa?
Jechałem tą trasą w styczniu 2014r. Budomierz-Lwów-Czerniowce. Granica w Budomierzu "cacko europejskie" malutkie ale super zorganizowane, może dwa auta w kolejce do przekroczenia granicy. Wyjazd z granicy -po stronie ukr.-leż extra na najbliższym rondku koniecznie w prawo na Javoriv!!! droga asfaltowa przez lasy nierówna ale przyzwoita - nie polecam poganiać auta. Fatalny jest wjazd do Javorova, bo wylatuje się w samo serce bazaru, przez który trzeba się przebić.Potem dosłownie "rzut beretem" ok 2 km.po dziurawej drodze do lux trasy Korczowa-Lwów /trasa europejska/.

Złośliwiec
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Post autor: Złośliwiec » pn 22 wrz, 2014 11:34

Witam, wybieram się na początku października do Winnicy, auto osobowe, granica Korczowa, potem Lwów - i: jechać drogą M06 przez Równe do Żytomierza i dalej M21 do Winnicy - czy jechać na Tarnopol H02 i dalej na Chmielnicki M12 aż do Winnicy? W zeszłym roku jechałem przez Równe, Żytomierz - trasa super, potem trochę gorzej było z Żytomierza do Winnicy. Jechał ktoś może niedawno na Tarnopol i dalej na Chmielnicki - co radzicie, którędy jechać?

Szulik
Administrator

Post autor: Szulik » pn 22 wrz, 2014 19:45

Z informacji o stanie ukraińskich dróg na dorogy.net wynika, że droga przez Tarnopol jest w gorszym stanie. O ile Do Żytomierza wygląda to dobrze, to potem na Winnicę może być trochę gorzej...

Awatar użytkownika
pwlzeb
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: pwlzeb » pn 06 paź, 2014 23:06

Parę zdań na temat drogi ze Lwowa do Czerniowiec. Próbowałem wariant przez Bibrkę, Bursztyn i Iwano-Frankowsk, Kołomyję, oraz drugi przez Kicmań, Tarnopol, Zolochiv. Z pełną odpowiedzialnością, mimo kilku ciężkich odcinków polecam drogę przez Tarnopol. Pierwsza opcja jest ciężka, właściwie cały czas drodze czegoś brakuje. Dopiero za Iwano-frankowskiem jest nieco lepiej. Wymęczyłem się okropnie i zaryzykowałem Tarnopol. Z powrotem ruszyłem z Czerniowiec do Tarnopolu - 3 godziny bardzo przyjemnej jazdy. Później 3 godziny z Tarnopolu do Lwowa - najgorszy fragment to Zolochiv. W Czortkowie jechałem przez miasto, nie ma dużych korków, a droga nie jest zniszczona jak obwodnica.

dorogy.net zmienił sposób wyświetlania detali. Jest przejrzyściej!

sprat
Radca Stanu
Radca Stanu

Post autor: sprat » wt 07 paź, 2014 09:59

Witam,

w sobotę mam jechać trasą Lublin-Łuck

Google podpowiada 2 warianty
1) Lublin-Dorohusk-Kovel-Łuck
2) Lublin-Zosin-Włodzimierz Wołyński-Łuck

Który wariant wybrać? Gdzie jest lepsza droga?

Awatar użytkownika
gorodok
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Post autor: gorodok » wt 07 paź, 2014 10:42

pwlzeb pisze:Parę zdań na temat drogi ze Lwowa do Czerniowiec. Próbowałem wariant przez Bibrkę, Bursztyn i Iwano-Frankowsk, Kołomyję, oraz drugi przez Kicmań, Tarnopol, Zolochiv. Z pełną odpowiedzialnością, mimo kilku ciężkich odcinków polecam drogę przez Tarnopol. Pierwsza opcja jest ciężka, właściwie cały czas drodze czegoś brakuje. Dopiero za Iwano-frankowskiem jest nieco lepiej. Wymęczyłem się okropnie i zaryzykowałem Tarnopol. Z powrotem ruszyłem z Czerniowiec do Tarnopolu - 3 godziny bardzo przyjemnej jazdy. Później 3 godziny z Tarnopolu do Lwowa - najgorszy fragment to Zolochiv. W Czortkowie jechałem przez miasto, nie ma dużych korków, a droga nie jest zniszczona jak obwodnica.

dorogy.net zmienił sposób wyświetlania detali. Jest przejrzyściej!
W Złoczowie rzeczywiście w tej chwili jest najgorszy odcinek drogi Lwów-Tarnopol i jest to obwodnica - dlatego podobno lepiej po prostu przejechać przez miasto.
LwÓw.pL.Ua
sTreFa.LwÓw.pL.Ua

Awatar użytkownika
gorodok
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Post autor: gorodok » wt 07 paź, 2014 10:49

sprat pisze:Witam,

w sobotę mam jechać trasą Lublin-Łuck

Google podpowiada 2 warianty
1) Lublin-Dorohusk-Kovel-Łuck
2) Lublin-Zosin-Włodzimierz Wołyński-Łuck

Który wariant wybrać? Gdzie jest lepsza droga?
Oczywiście wariant 1
LwÓw.pL.Ua
sTreFa.LwÓw.pL.Ua

Awatar użytkownika
pwlzeb
Tajny Radca
Tajny Radca

dorogy.net zawitają do polski!

Post autor: pwlzeb » wt 14 paź, 2014 12:55

Serwis dorogy.net zostanie wkrótce udostępniony użytkownikom z Polski. Dorzućcie swoje trzy grosze, by pomóc w rozwoju i promocji serwisu (chyba nie raz uratował nam skórę, prawda?) ;)

bzyq_74
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Post autor: bzyq_74 » pn 27 paź, 2014 13:09

Dorogy.net już obejmuje Polskę.
Co nieco pokorowałem w swojej okolicy :)

kubanek
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Post autor: kubanek » pn 27 paź, 2014 17:18

Zabawne, najbardziej nieprzejrzyste drogi w Polsce to te, które są na wschodzie kraju. Nie wiadomo czy dlatego, że jest aż tak źle (w porównaniu do reszty kraju)czy użytkowników, tak mało.
Co do dróg na Ukrainie, to ja patrzę co jakiś czas, stan inwestycji drogowych w tym kraju, co nowego budują, co remontują, itd. Najlepiej i najłatwiej to sprawdzić na forum skycrapercity, jest cała masa wątków o drogach tam, ale i ogólnie o infrastrukturze:
http://www.skyscrapercity.com/forumdisplay.php?f=2491

Awatar użytkownika
pwlzeb
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: pwlzeb » wt 28 paź, 2014 10:29

Społeczność skyscrapercity bardzo entuzjastycznie przyjęła projekt dorogy. Liczę, że za kilka miesięcy będzie wszystko ładnie pokolorowane.

sprat
Radca Stanu
Radca Stanu

Post autor: sprat » wt 28 paź, 2014 16:18

@Kubanek
To ja Ci odpowiem, jako mieszkaniec Wschodu Polski (zaraz uzupelnie mapke na dorogy)

Na wschodzie ludzie nie używają internetu. Mało kto używa tam neta do czegoś więcej niż przeglądania FB czy wiadomości. Widać to nawet po ilości użytkowników for internetowych - z lubelskiego zawsze jest najmniej...I to bez znaczenia, jakie to forum

Sorry za offtop

kubanek
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Post autor: kubanek » wt 28 paź, 2014 17:15

Sprat, jako twój krajan odpowiadam:
Weź pod uwagę 2 rzeczy, liczbę ludności w danym regionie, generalnie demografię oraz liczbę użytkowników internetu w przeliczeniu na 1000 mieszkańców. Dopiero jak zbudują internet szerokopasmowy, to będzie dużo lepiej.

Awatar użytkownika
Zibi_UD
Tytularny Radca
Tytularny Radca

Post autor: Zibi_UD » pt 14 lis, 2014 20:45

Jechał ktoś ostatnio drogą z Krościenka do Lwowa przez Stary Sambor albo tą drugą? Nadal jest taka tragedia, czy w końcu jest w miarę normalnie?

Awatar użytkownika
gorodok
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Post autor: gorodok » ndz 16 lis, 2014 09:41

Niestety stan tej drogi nadal jest fatalny - jeśli wszystko pójdzie dobrze to będzie wyremontowana dopiero w przyszłym roku przez turecki ONUR...
LwÓw.pL.Ua
sTreFa.LwÓw.pL.Ua

Awatar użytkownika
pwlzeb
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: pwlzeb » śr 19 lis, 2014 14:36

Wkrótce dorogy będą mieć możliwość optymalizacji swojej trasy w zależności od jakości drogi. Będzie ciekawie ;)

Awatar użytkownika
Zibi_UD
Tytularny Radca
Tytularny Radca

Post autor: Zibi_UD » pt 28 lis, 2014 21:07

OK, wróciłem ze Lwowa. W pierwszą stronę wybrałem trasę przez Krościenko i Stary Sambor i wiecie co? Nie jedźcie tą trasą, jeśli nie szkoda wam samochodu! Do Chyrowa droga jeszcze ujdzie, ale od Chyrowa do samego niemalże Lwowa, to jest obraz nędzy i rozpaczy. Ukraińcy wieczorem jadąc z naprzeciwka, co pięć sekund włączają długie. Nie, nie dlatego, że ostrzegają się przed DAI, tylko dlatego, że podświetlają sobie drogę, żeby nie urwać zawieszenia. Najlepsze jest jednak to, że ta trasa jest międzynarodowa! Rozumiem, że na UA był od zawsze problem z inwestycjami lokalnymi, bo decyzja musiała przyjść z Kijowa, ale za tę drogę ktoś powinien pójść siedzieć, bo to jest skandal.

Natomiast w drugą stronę pojechałem na Korczową i tę drogę oraz przejście mogę z czystym sumieniem polecić. Szeroko, prosto i w miarę bezpiecznie, choć nie wiem, który idiota zaprojektował te betonowe garby przed granicą? W każdym razie, nawet funkcjonariusz DPU (SG Ukrainy) pytał mnie, dlaczego nie wracam przez Krościenko, a gdy odpowiedziałem, że tam nie ma drogi, to tylko się uśmiechnął i mówi: czyli, że nic się nie zmieniło :D a od granicy? Wbijamy sobie na A4 i pełen ogień do węzła Przemyśl, albo dalej :)

Gab001
Radca Stanu
Radca Stanu

Post autor: Gab001 » sob 29 lis, 2014 08:02

Tak zaś wygląda obecnie droga krajowa 02, Lwów - Tarnopol :shock: http://lublin.gazeta.pl/lublin/1,48724,16997773.html
Jak będzie wyglądać po zimie?

Awatar użytkownika
gorodok
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Post autor: gorodok » sob 29 lis, 2014 20:41

Gab001 pisze:Tak zaś wygląda obecnie droga krajowa 02, Lwów - Tarnopol :shock: http://lublin.gazeta.pl/lublin/1,48724,16997773.html
Jak będzie wyglądać po zimie?
To jest tylko niewielki odcinek tej drogi - słynna obwodnica Złoczowa, którą da radę "ominąć" jadąc prze miasto.... :wink:
LwÓw.pL.Ua
sTreFa.LwÓw.pL.Ua

Gab001
Radca Stanu
Radca Stanu

Post autor: Gab001 » sob 29 lis, 2014 22:13

gorodok pisze:To jest tylko niewielki odcinek tej drogi - słynna obwodnica Złoczowa, którą da radę "ominąć" jadąc prze miasto.... :wink:
Zatem dowiaduję się czegoś nowego... Z reguły to obwodnice prezentowały się lepiej, niż drogi wiodące przez centrum miast i miasteczek; np., nomen omen, Gorodok :lol: na trasie do Lwowa.
Czy komuś wiadomo, kiedy zakończy się remont na obwodnicy Lwowa (wiadukt na M10 pomiędzy Zimną Wodą a Sokolnikami)? A może już się zakończył?

Awatar użytkownika
gorodok
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Post autor: gorodok » ndz 30 lis, 2014 09:22

Gab001 pisze:
gorodok pisze:To jest tylko niewielki odcinek tej drogi - słynna obwodnica Złoczowa, którą da radę "ominąć" jadąc prze miasto.... :wink:
Zatem dowiaduję się czegoś nowego... Z reguły to obwodnice prezentowały się lepiej, niż drogi wiodące przez centrum miast i miasteczek; np., nomen omen, Gorodok :lol: na trasie do Lwowa.
Czy komuś wiadomo, kiedy zakończy się remont na obwodnicy Lwowa (wiadukt na M10 pomiędzy Zimną Wodą a Sokolnikami)? A może już się zakończył?
No niestety brak pieniędzy spowodował, że ten remont chyba najszybciej skończy się w przyszłym roku. Obwodnicę Złoczowa również zaczęli remontować na początku listopada i nie wiem czym to się skończyło....
LwÓw.pL.Ua
sTreFa.LwÓw.pL.Ua

Stasiu47
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Post autor: Stasiu47 » ndz 30 lis, 2014 21:40

Planowałem w tym roku pojechać samochodem do Rosji zwiedzając przy okazji Krym. Niestety podróż pozostała w pozycji "planowane". Teraz przeglądam dostępne fora i strony i jestem przerażony stanem dróg. Nie wyobrażam sobie jazdy po tych dziurach po deszczu. Kiedyś przeżyłem taki offroad w Doniecku. Nie wiadomo jaką głebokość ma kolejna kałuża. Jazdę nocą po Ukrainie odpuściłem sobie już wcześniej. Z dorogy.net wynika, że na samym Krymie drogi są również podłe. Czy istnieje jakaś rozsądna trasa do Kerczu do pokonania samochodem osobowym stosunkowo nisko zawieszonym i nie służbowym?
Stasiu47

Awatar użytkownika
gorodok
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Post autor: gorodok » pn 01 gru, 2014 12:16

Przepraszam ale jak w ogóle chcesz wjechać na Krym teraz?
LwÓw.pL.Ua
sTreFa.LwÓw.pL.Ua

Stasiu47
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Post autor: Stasiu47 » pn 01 gru, 2014 14:56

Już na tym forum napisał chyba zeneczek, że funkcjonuje przejście z UA do RU w Armiańsku. Oczywiście trzeba mieć rosyjską wizę. Może do maja sytuacja się jeszcze bardziej unormuje, chociaż drogi nie będą lepsze. Raz, że Ukraina jest biedna, a dwa to przecież nie będą naprawiać ostatnich odcinków dróg prowadzących na Krym. To już nie ich interes.
Stasiu47

arko
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: arko » śr 03 gru, 2014 19:46

Aktualny stan dróg Ukrainy - mapy,opinie,dość wiarygodne wiadomości http://autostrada.info/ua

Stasiu47
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Post autor: Stasiu47 » pt 05 gru, 2014 16:56

To zapewne najlepsza strona o drogach w UA. Dzięki.
Stasiu47

arko
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: arko » śr 17 gru, 2014 09:01

Od 15 grudnia w Kijowie piętnaście auta DAI zostało wyposażonych w terminale płatnicze i mandat bedzie można zapłacić na miejscu zaraz po wykroczeniu.więcej http://www.aif.ua/auto/police/1406085

Gab001
Radca Stanu
Radca Stanu

Post autor: Gab001 » ndz 21 gru, 2014 14:32

arko pisze:Od 15 grudnia w Kijowie piętnaście auta DAI zostało wyposażonych w terminale płatnicze i mandat bedzie można zapłacić na miejscu zaraz po wykroczeniu.więcej http://www.aif.ua/auto/police/1406085
Nie oznacza to chyba jednak, że nie będzie można "dogadać się" na miejscu... Sądzę, że takie propozycje będą padać równie często jak dotychczas...
Jak wygląda kwestia odśnieżania, odladzania dróg (interesuje mnie M10 i M11)? Czy z uwagi na sytuację ekonomiczną w ogóle czegoś takiego należy się spodziewać

Awatar użytkownika
pwlzeb
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: pwlzeb » pn 22 gru, 2014 23:54

Oficjalnie zapowiedziano, że nie ma pieniędzy na drogi (w domyśle na remonty). A zimę, trzeba będzie przeżyć... Co to oznacza, łatwo się domyśleć.

Mam mały konkurs od twórców dorogy.net

Zaproponujcie nazwę serwisu (z domeną) który można promować w krajach nierosyjskojęzycznych.

joaSia66
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: joaSia66 » ndz 01 lut, 2015 13:19

W obecnej sytuacji nawet remonty sa zbyteczne.Rebelianci równaja z ziemią wszystko jak idzie.

ODPOWIEDZ