Stan dróg na Ukrainie - dyskusja

Forum o podróżach po Ukrainie. Podobnie jak powyższe forum o Rosji przeznaczone jest ono do rozmów na tematy związane z turystyką.
Gab001
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: Gab001 » ndz 11 lut, 2018 17:33

Jak informują ukraińskie media, w tym roku przeprowadzone zostaną prace remontowe dróg kategorii międzynarodowej i krajowej, w tym dróg najbardziej mnie póki co interesujących: H-09 (Mukaczewo - Chust - Rachów - Nadwórna - I-Frankiwsk - Lwów) oraz M-19 (granica BLR/UA - Kowel - Tarnopol - Czerniowce - granica UA/RO).

Ponadto:

М-21 Виступовичі – Житомир – Могилів-Подільський на ділянці Житомир – Вінниця,
М-19 Доманове – Ковель – Чернівці – Тереблече,
Н-11 Дніпро – Миколаїв,
najbardziej zniszczone odcinki drogi М-06 Київ – Чоп,
Н-08 Бориспіль – Дніпро – Запоріжжя – Маріуполь на ділянці Запоріжжя – Маріуполь,
Н-09 Мукачеве – Івано-Франківськ – Львів,
М-05 Київ – Одеса,
H-14 Олександрівка – Кропивницький – Миколаїв на ділянці Кропивницький – Миколаїв,
М-22 Полтава – Олександрія
i inne.

Środki ponoć zarezerwowane w budżecie.

Awatar użytkownika
KrzysztofLtm
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Post autor: KrzysztofLtm » ndz 25 mar, 2018 19:19

Witam.Mysle o wyjezdzie na zakarpacie,miejscowosci Wolosanka,Sianki,Uzok.Nigdy nie bylem na poludnie od Lwowa,ktos poradzi jak tam dojechac,w gre wchodza przejscia Hrebenne i pozostale na poludnie od Hrebenego.

Awatar użytkownika
KrzysztofLtm
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Post autor: KrzysztofLtm » ndz 25 mar, 2018 19:21

Chodzi mi oczywiscie o stan drog,nie musi to byc najkrotsza trasa,przez Lwow tez bez moge pojechac.

Tato
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Post autor: Tato » śr 28 mar, 2018 22:58

Jeżeli chodzi o Hrebenne to tam zawsze są kolejki, chyba, że wyjeżdżasz w poniedziałek rano. Dalej drogą przez Rawę Ruską, Żółkiew do Lwowa - droga względnie dobra. Przez Lwów droga jako taka a w południe korki. Ze Lwowa jedziesz albo na Sambor albo na Drohobycz. Na Sambor chyba lepsza. Od Sambora do Użoku tak jak w całej Ukrainie są odcinki dróg wyremontowane i bardzo dobre albo bardzo złe. Mimo to warto jeździć głównymi drogami. Na przykład droga Użgorod - Mukaczewo droga bardzo dobra ale dalej Mukaczewo - Chust to masakra, betonowa patatajka i do tego dziury.

Awatar użytkownika
KrzysztofLtm
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Post autor: KrzysztofLtm » czw 29 mar, 2018 11:04

Dzieki bardzo.Hrebenne Lwow droge znam,jezdzilem sporo razy i jest ok.Do Lwowa zwykle sie nie pcham,tragedia,drogi,kostka brukowa,tory tramwajowe,styl jazdy ukraincow,wole obwodnice.Ale juz na poludnie od Lwowa nie bylem i stan drog jest dla mnie zagadka,tak wiec wskazowki bede pomocne.Na marginesie,wybralem sie w grudniu do Lwowa przez przejscie Dolhobyczow.Droge do Czervonogradu znalem,nie najlepsza ale da sie jechac.Myslalem ze im blizej Lwowa drogi beda lepsze,ze Czervonograd-Zolkiew bedzie juz lepiej.Tragedia!Miejscami nie ma drogi,srednia predkosc to moze 15km/h.Nie jedzcie do Lwowa przez Dolhobyczow.I jeszcze....w kwietniu rusza remont drogi/za polskie pieniadze/ Czervonograd-Belz-Rawa Ruska.

Tato
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Post autor: Tato » czw 29 mar, 2018 22:11

Drogą Dołhobyczów - Czerwonograd - Żólkiew nigdy nie jechałem ale jest to droga "sołtysówka" - u nas rolnicy dojazd na pole mają lepszą. Podobnie jest od przejścia granicznego Budomierz - Hruszów az do Jaworowa - dziura na dziurze ale jest mały plusik bo są tam małe kolejki. Za to Ukraińcy potrafią trzepać jeden samochód ponad godzinę. Musisz wybrać albo krótszy czas czekania na granicy i gorsze drogi albo odwrotnie. Za to piękne widoki Ukraińskich Bieszczad w okolicach Sianek i Użoku wynagrodzą Ci jazdę gorszymi drogami.

Awatar użytkownika
KrzysztofLtm
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Post autor: KrzysztofLtm » sob 31 mar, 2018 08:49

Ciekawostka....Droga Rawa Ruska-Lwow jezdzilem nie raz i nie mozna narzekac.Jedzie sie dobrze ale natrafilem na cos takiego,filmik z 2010 roku.Nie wiedzialem ze w sumie nie tak dawno wygladalo to tak...komentarz zbedny.

Kshyhu
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: Kshyhu » sob 31 mar, 2018 12:59

Ta droga została zrobiona praktycznie na nowo przed Euro2012, stąd wcale nie jestem zdziwiony, że tak to wyglądało 2 lata wcześniej :wink:
"Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.
Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym
następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany
poglądów, bez podawania przyczyny".

lukaszb1986
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Post autor: lukaszb1986 » sob 31 mar, 2018 13:43

No cóż tak to wyglądało. Jeździłem kilka razy tą trasą przed remontem. Pewnego razu kierowca autobusu na granicy nadkola drutem dodatkowo wiązał :lol:

Awatar użytkownika
KrzysztofLtm
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Post autor: KrzysztofLtm » sob 31 mar, 2018 13:54

Ja bylem raz we Lwowie w tamtym czasie,ale przyznam :oops: ze cala droge,w nocy,spedzilem na tylnej kanapie auta majac duuuzy zapas piwa.Drogi nie pamietam.Pozniej tez bylem,przed Euro,ale jechalem ukraiskim autobusem,nie przejmowalem sie droga.Droge do Lwowa robili zdaje sie Turcy i wytrzymala probe czasu.Slynna P-15 robili na Euro Ukraincy i jest fatalna,tak samo Vlodzimierz-Luck.Na euro super,pol roku pozniej jechalem to byla tragedia.Nie wiem jak teraz,nie bylem dawno w Lucku.

marcin-
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Post autor: marcin- » pn 02 kwie, 2018 08:08

KrzysztofLtm pisze:
sob 31 mar, 2018 13:54
Slynna P-15 robili na Euro Ukraincy i jest fatalna,tak samo Vlodzimierz-Luck.Na euro super,pol roku pozniej jechalem to byla tragedia.Nie wiem jak teraz,nie bylem dawno w Lucku.
viewtopic.php?p=102726#p102726
Trochę przesadziłem z tym lustrem - przeżyłem szok: jak było vs. jak jest - ale nie zmienia to faktu, że jest po remoncie i na razie dobrze (było w lutym)

BTW Navizor - taka strona, a niektóre oceny są stare - moje z 22.12, dziwne, myślałem, że to popularna strona

Awatar użytkownika
KrzysztofLtm
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Post autor: KrzysztofLtm » wt 03 kwie, 2018 07:05

W lecie jechalem Zloczow-Lwow,jest to droga do "zamkow zlotej podkowy" i do Tarnopola.Robili duzy remont,zrywali nawet stara nawierzchnie.Juz pewnie remont skonczony i powinno byc ok.

Kshyhu
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: Kshyhu » czw 05 kwie, 2018 09:53

Jechałem do Tarnopola końcówka września/początek października i rzeczywiście był duży remont, który jednakowoż trwa już ze 2 lata i robią odcinkami. Potem była zima, więc wątpię, żeby od samego Lwowa do Tarnopola było wszystko gotowe. Ale może ktoś ma świeższą informację :)

lukaszb1986
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Post autor: lukaszb1986 » czw 05 kwie, 2018 14:11

Kshyhu pisze:
czw 05 kwie, 2018 09:53
Jechałem do Tarnopola końcówka września/początek października i rzeczywiście był duży remont, który jednakowoż trwa już ze 2 lata i robią odcinkami. Potem była zima, więc wątpię, żeby od samego Lwowa do Tarnopola było wszystko gotowe. Ale może ktoś ma świeższą informację :)
W środę będę jechał tą drogą . Z filmików na yt wynika, że cała jest zrobiona

Awatar użytkownika
KrzysztofLtm
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Post autor: KrzysztofLtm » pt 06 kwie, 2018 06:09

lukaszb1986 pisze:
czw 05 kwie, 2018 14:11
echałem do Tarnopola końcówka września/początek października i rzeczywiście był duży remont, który jednakowoż trwa już ze 2 lata i robią odcinkami. Potem była zima, więc wątpię, żeby od samego Lwowa do Tarnopola było wszystko gotowe
Tak na marginesie,slyszalem ze Tarnopol to ladne miasto,warto tam pojechac,jest co zwiedzac??

lukaszb1986
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Post autor: lukaszb1986 » pt 06 kwie, 2018 16:28

Tarnopol wiele zabytków nie ma. Jest trochę pomników, niektóre dziwne jak np .pomnik pszczole pracownicy. Warto pospacerować o zachodzie słońca po parku toplicze. Dobre miejsce wypadowe by odwiedzić pobliskie miejscowości Buczacz, Wiśniowiec, Zbaraż, Krzemieniec

Awatar użytkownika
KrzysztofLtm
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Post autor: KrzysztofLtm » pn 09 kwie, 2018 20:20

Przy swiecie wybralismy sie nad Bug w okolice Sokala.Drogi bez komentarza.....

Awatar użytkownika
KrzysztofLtm
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Post autor: KrzysztofLtm » pn 09 kwie, 2018 20:23

Sorki,chcialem dodac zdjecia,ale jest jakis problem.

Awatar użytkownika
KrzysztofLtm
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Post autor: KrzysztofLtm » wt 10 kwie, 2018 05:57

Chcac dojechac nad Bug takie sa drogi,byly jeszcze duzo gorsze odcinki,ale nie mialem juz nerwow zeby robic zdjecia,chcialem stamtad wyjechaac.
Załączniki
IMG_20180409_153156.jpg
IMG_20180409_153156.jpg (229.47 KiB) Przejrzano 3595 razy
IMG_20180409_152847.jpg
IMG_20180409_152847.jpg (188.27 KiB) Przejrzano 3595 razy
IMG_20180409_152718.jpg
IMG_20180409_152718.jpg (204.33 KiB) Przejrzano 3595 razy
IMG_20180409_152447.jpg
IMG_20180409_152447.jpg (195.08 KiB) Przejrzano 3595 razy
IMG_20180409_151315.jpg

lukaszb1986
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Post autor: lukaszb1986 » czw 12 kwie, 2018 08:49

Droga Lwów-Tarnopol gotowa prawie w całości. W okolicach Zborowa na dwóch odcinkach układają jeszcze asfalt i miejscami pasów na jezdni nie ma

lukaszb1986
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Post autor: lukaszb1986 » czw 12 kwie, 2018 08:57

Po zimie na drodze Radziwiłów-Poczajów w wielu miejscach "znikł" asfalt, jest masa dziur i kamieni. Efekt podróży tą drogą to 3 skrzywione felgi :(

Kshyhu
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: Kshyhu » pt 13 kwie, 2018 19:36

Panowie KrzysztofLtm oraz lukaszb1986 - ogromne dzięki za jakże cenne uwagi i informacje, ale jedna mała prośba: czy zamiast pisać post pod postem moglibyście korzystać z funkcji edycji? Będzie znacznie przejrzyściej i lepiej się będzie czytało ;) Dzięki!

Awatar użytkownika
mago
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Post autor: mago » ndz 22 kwie, 2018 20:47

Premier Ukrainy Hrojsman oświadczył na twitterze.. że w ciągu najbliższych 5 lat, wszystkie główne miasta regionalne zostaną połączone siecią dobrej jakości dróg. Zostanie na to przeznaczone 300mld hrywien. Ile z tego na prawdę "ocaleje", wkrótce zobaczymy :lol:
https://zaxid.net/v_nayblizhchi_pyat_ro ... v_n1454159
ukrainamarcina.pl

andy5
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: andy5 » pn 23 kwie, 2018 14:58

Witam wszystkich, to mój pierwszy post i pytanie którą drogą najlepiej dojechać z Krakowa do Truskawca. Planuję wyjazd w długi majowy weekend.

Awatar użytkownika
KrzysztofLtm
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Post autor: KrzysztofLtm » pn 23 kwie, 2018 19:02

Moim skromnym zdaniem,Przemysl,Medyka,Lwow,nawet nie trzeba wjezdzac do miasta tylko obwodnica na droge E471 i w Stryju na Drohobycz.Nie jest to trasa najkrotsza ale mysle ze najlepsza.

Awatar użytkownika
mago
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Post autor: mago » śr 25 kwie, 2018 13:45

Panowie, podjąłem się karkołomnego zadania zebrania wszystkich informacji o stanie dróg na Ukrainie (ważnych dla osób podróżujących z Polski). Biorąc pod uwagę destrukcyjny wpływ zimy, taki projekt może być prowadzony w nieskończoność :lol: Trochę to syzyfowa praca, ale przydatna.

Będę zobowiązany jeżeli rzucicie okiem na ten spis i wyrazicie swoją opinię. Jestem otwarty oczywiście na krytykę ;-) i wszelkie sugestie i wyłapane błędy. Stan dróg na Ukrainie w 2018 r. https://ukrainamarcina.pl/drogi-na-ukrainie/
ukrainamarcina.pl

stanislawow
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Post autor: stanislawow » śr 25 kwie, 2018 19:41

KrzysztofLtm pisze:
pn 23 kwie, 2018 19:02
Moim skromnym zdaniem,Przemysl,Medyka,Lwow,nawet nie trzeba wjezdzac do miasta tylko obwodnica na droge E471 i w Stryju na Drohobycz.Nie jest to trasa najkrotsza ale mysle ze najlepsza.
lub do końca przez A4 Korczowa Lwów i jak dalej kolega napisał (trzeba obserwować gdzie mniejsza kolejka na granicy, na Korczowej często idzie szybko z PL do UA a w niedziele do południa raczej bez kolejek) a dalej to jedyna sensowna trasa pod względem jakości drogi

smolin23
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: smolin23 » wt 01 maja, 2018 16:51

Dzień dobry.
Chciałem się na wstępie przywitać. Od pewnego czasu przeglądam forum w poszukiwaniu różnych informacji.
Wybieram się w połowie maja w okolice Kołomyi i Wierchowiny. Będę jechał od strony Halicza i chcę dotrzeć w okolice miejscowości Ozeryany (Озеряни) aby obejrzeć zakola Dniestru w pobliżu. Z tej miejscowości chciałbym się dostać do Kołomyi. Google Maps i Navizor podpowiada trasę Ozeryany - Chocimierz - Obertyn - Kamionki Wielkie - Kołomyja. Alternatywne trasy to Obertyn - Gwoździec - Kołomyja lub powrót do Tyśmienicy - Ottynia - Kołomyja. Która z tych tras mogła by być najlepsza dla samochodu osobowego?
Drugie moje pytanie. Jaki jest stan drogi z Halicza do Jezupola i dalej do Pobereża i miejscowości Klubivci czy jednak lepiej Halicz - IF - Tyśmienica.
W tych rejonach niestety Navizor niewiele pomoże, gdyż dane z przed 2 lat :wink:

Z mojej strony dodam, że wyremontowana jest droga Borynia - Komarniki - Matków. W styczniu brakowało jedynie w kilku miejscach 2 warstwy asfaltu.

Gab001
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: Gab001 » czw 03 maja, 2018 19:12

@smolin23
Raczej mało który z nas wypuszcza się samochodem poza sprawdzone, bezpieczne szlaki; chyba, że musi, bo punkt docelowy leży z dala
od cywilizacji ;) Pewnie będziesz więc musiał sam odpowiedzieć na większość z postawionych pytań :lol:
smolin23 pisze:
wt 01 maja, 2018 16:51
Która z tych tras mogła by być najlepsza dla samochodu osobowego?
Zdecydowanie ostatni wariant, czyli powrót do Tyśmienicy i przez Otynię do Kołomyji, ale... Niepokoją oceny N18 w Navizorze; już latem zeszłego roku informowałem, że stan drogi pogarsza się, teraz Navizor wskazuje, iż "osiemnastka" w okolicy Tyśmienicy popada w ruinę. Co prawda już w zeszłym roku zapowiadano remont, przynajmniej na odcinku do granicy obłasti, ale kiedy będzie dane zobaczyć rezultaty, nie wiadomo.
Będziesz w Ozerjanach, popytaj miejscowych, może jednak warto pojechać na skróty, czyli Obertyn. Może warto rozważyć
wariant Horodenka - Gwożdzieć - Kołomyja; choć na tym pierwszym odcinku (P-20) oceny mocno zniechęcające, to dalej,
czyli P-24 od pewnego czasu remontowana.
smolin23 pisze:
wt 01 maja, 2018 16:51
w okolice Kołomyi i Wierchowiny
Ponoć droga z Worochty do Werchowyny też się posypała, zatem do tej ostatniej miejscowości lepiej P-24 przez Kosów.
Zdaj relację po powrocie, czekamy na wieści; dzięki z góry :wink:

zeneczek
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: zeneczek » czw 03 maja, 2018 20:57

witam,zna ktoś z bywalców aktualny stan drogi Chyrow-Stary Sambor i dalej do Sambora.
Miałem okazję jechać tydzień temu z Chyrowa do Sambora ale droga to masakra.

ODPOWIEDZ