Zamość-Lwów

Forum o podróżach po Ukrainie. Podobnie jak powyższe forum o Rosji przeznaczone jest ono do rozmów na tematy związane z turystyką.
kolekkolek
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Zamoł›ę‡-Lwów

Post autor: kolekkolek »

Witam, potrzebuje pomocy... Mianowicie... Jak najtaniej dostać się z Zamościa do Lwowa? Nie chcę jechać własnym samochodem... A w internecie za bardzo nie mogę odnaleźć połączeń. Co myślicie o podróży Zamość- Rawa Ruska pkp o ile taki pociąg jest i następnie Rawa Ruska -Lwów elektryczką?

Proszę o pomoc, z góry dziękuję za odpowiedzi.
Kshyhu
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: Kshyhu »

Kombinuj dojazd do Tomaszowa Lubelskiego, stamtąd powinny być jakieś PKSy do Lwowa :)
"Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.
Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym
następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany
poglądów, bez podawania przyczyny".
Małgorzata02
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

Post autor: Małgorzata02 »

http://www.tomaszow-lubel...to/rozklad.html

ten autobus kursuje tylko w czwartki, soboty i w niedziele. Tel. na dworzec PKS w Tomaszowie Lubelskim: tel. (0-84) 664 34 94
Po latarnią jak zwykle najciemniej :)
rudolviv74
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Post autor: rudolviv74 »

Przez Zamość codziennie jeżdżą ukraińskie autobusy kursowe: z Lublina i Warszawy. Pierwszy wyjeżdża z Lublina o 11, w Zamościu jest ok. 12.30. Drugi wyrusza o 13.30, jest ok. 15. Oba zatrzymują się na przystanku w Kalinowicach. Musisz jednak mieć kartkę z napiem Львів. Jak dasz kierowcy 20 zł, będzie przeszczęśliwy.
Bilet na polski autobus kursowy z Tomaszowa kosztuje 25 zł. Z tego co wiem, to jeździ tylko w weekendy.
Psztryk
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: Psztryk »

Witam. Czy jest szansa na dostanie się do Zamościa ze Lwowa tak aby być ok południa na miejscu? Oczywiście zakładając, że na przejściu wszystko pójdzie dobrze. Będę wracał 3 maja.
Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: roberT/TANAIS »

Jeżeli będziesz jechał ostatnim autobusem ze Lwowa na Warszawę to będziesz nawet dużo wcześniej . Cena za przejazd omowna z kierowcą.
Nalyvajmo, brattia Kryshtalevi chashi, Shchob shabli ne braly, Shchob kuli mynaly Golivon'ky nashi!
pozdrawiam robert

andropow
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: andropow »

Ja mam zamiar wybrać się jutro albo w sobotę i jestem z Zmc ;D ,napisz mi na priva to może się spotkamy i razem coś wyknujemy w tej kwestii .Pozdrawiam
pietia
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: pietia »

roberT/TANAIS pisze:Jeżeli będziesz jechał ostatnim autobusem ze Lwowa na Warszawę to będziesz nawet dużo wcześniej . Cena za przejazd omowna z kierowcą.
Tylko, że te autobusy nie mają przystanku w Zamościu (ani w ogóle nigdzie po drodze). Z kierowcami można próbować się dogadać, ale wtedy w Zamościu będziesz w środku nocy. Możesz pojechać ze Lwowa autobusem do Lublina o 6.30, ma on oficjalny przystanek w Tomaszowie,a stamtąd do Zamościa dostaniesz się już bez problemu, i przy dobrych wiatrach (czyt. w miarę sprawnej odprawie na granicy), będziesz na miejscu w południe
Psztryk
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Dzięki za rady. Skoro z Tomaszowa łatwo można dojechać do Zamościa to tak zrobię. Tam kursują jakieś busy prywatne czy tylko PKS?
pietia
Kanclerz
Kanclerz

Dopiero teraz zauważyłem, że będziesz jechał 3 maja, a więc w święto, co znaczy, że połączeń z Tomaszowa do Zamościa pewnie będzie mniej. Ale raczej powinieneś coś złapać. Plusem dodatnim (jakby powiedział klasyk) tej sytuacji może być mniejszy tłok na przejściu, gdyż mniej Ukraińców będzie się udawać do Polski (Biedronki i inne sklepy w ten dzień będą raczej zamknięte). musisz si tylko wcześniej wywiedzieć, czy ten autobus o 6.30 rzeczywiście będzie tego dnia kursował. Ale teoretycznie kursuje on codziennie, więc powinien jechać
Awatar użytkownika
J-ST
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: J-ST »

Psztryk pisze:Dzięki za rady. Skoro z Tomaszowa łatwo można dojechać do Zamościa to tak zrobię. Tam kursują jakieś busy prywatne czy tylko PKS?
Z Tomaszowa do Zamośća kursują prywatne busy i PKSy .
Psztryk
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

musisz si tylko wcześniej wywiedzieć, czy ten autobus o 6.30 rzeczywiście będzie tego dnia kursował. Ale teoretycznie kursuje on codziennie, więc powinien jechać
Skoro jest to bus ukraiński to u nich chyba nie obchodzą żadnego święta 3 maja. W teorii wszystko powinno być ok:) Jeszcze raz dziękuję.
Awatar użytkownika
Parparim
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Post autor: Parparim »

J-ST pisze:
Psztryk pisze:Dzięki za rady. Skoro z Tomaszowa łatwo można dojechać do Zamościa to tak zrobię. Tam kursują jakieś busy prywatne czy tylko PKS?

PKSy też prywatne? 8)
...
pietia
Kanclerz
Kanclerz

Parparim pisze:
J-ST pisze:

PKSy też prywatne? 8)
Większość przedsiębiorstw PKS jest już rzeczywiście w rękach prywatnych, a na mniej obciążone linie wysyła, zamiast dużych autobusów, busy. Jak to wygląda w Tomaszowie-dokładnie nie wiem, tamtejszy PKS należy do konsorcjum o nazwie PKS Wschód, tworzonego przez kilka PKS- ów z Lubelszczyzny. W ich flocie są też busy (chyba głównie sprintery)
Awatar użytkownika
Parparim
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Post autor: Parparim »

Zawsze mnie dziwi nadawanie nowych znaczeń starym skrótom. Prywatny PKS- Państwowa Komunikacja Samochodowa ... :roll:

Poza tym - :arrow: http://www.mmzamosc.pl/artykul/pks-zamo ... azy-dworca
...
rudolviv74
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

pietia pisze:Tylko, że te autobusy nie mają przystanku w Zamościu (ani w ogóle nigdzie po drodze). Z kierowcami można próbować się dogadać, ale wtedy w Zamościu będziesz w środku nocy. Możesz pojechać ze Lwowa autobusem do Lublina o 6.30, ma on oficjalny przystanek w Tomaszowie,a stamtąd do Zamościa dostaniesz się już bez problemu, i przy dobrych wiatrach (czyt. w miarę sprawnej odprawie na granicy), będziesz na miejscu w południe
Mistrzu, nie wprowadzaj ludzi w błąd. Jak autobus jedzie ze Lwowa do Lublina,to przejeżdża przez Zamość. Za kierownicą siedzi człowiek, a nie terminator, więc gdy poprosisz, to zatrzyma się gdzie zechcesz. Nie wiem, po co chcesz wysiadać w Tomaszowie i stamtąd jechać do Zamościa. Ale skoro wolisz...
pietia
Kanclerz
Kanclerz

rudolviv74 pisze:
pietia pisze:Tylko, że te autobusy nie mają przystanku w Zamościu (ani w ogóle nigdzie po drodze). Z kierowcami można próbować się dogadać, ale wtedy w Zamościu będziesz w środku nocy. Możesz pojechać ze Lwowa autobusem do Lublina o 6.30, ma on oficjalny przystanek w Tomaszowie,a stamtąd do Zamościa dostaniesz się już bez problemu, i przy dobrych wiatrach (czyt. w miarę sprawnej odprawie na granicy), będziesz na miejscu w południe
Mistrzu, nie wprowadzaj ludzi w błąd. Jak autobus jedzie ze Lwowa do Lublina,to przejeżdża przez Zamość. Za kierownicą siedzi człowiek, a nie terminator, więc gdy poprosisz, to zatrzyma się gdzie zechcesz. Nie wiem, po co chcesz wysiadać w Tomaszowie i stamtąd jechać do Zamościa. Ale skoro wolisz...
Nie byłbym tego taki pewien. Oczywiście, wszystkie te autobusy przejeżdżają przez Zamość, ale jeśli to rejsowe autobusy, to formalnie mają prawo zatrzymywać się tylko na ustalonych przystankach. Jeśli takowy jest w Zamościu, to ok, jeśli nie - to oczywiście na prośbę pasażera może się zatrzymać, ale jeśli akurat nadzieje się na jakiegoś inspektora, to zabuli spory mandat. Wiem, że wielu kierowców, zwłaszcza ukraińskich, idzie pasażerom na rękę, i pozwala im wysiadać na dziko, zwłaszcza jeśli nie mają dużego bagażu, i nie trzeba otwierać przy tym bagażnika. Ale zawsze to trochę loteria... W tym konkretnym przypadku kupił bym w kasie normalny bilet do Tomaszowa, a już w autobusie zagadał z kierowcą, czy nie zgodziłby się, oczywiście za dodatkową opłatą, podrzucić do Zamościa. Jeśli się zgodzi, to super, jeśli nie, to spokojnie wysiadłbym w Tomaszowie, bo do tego miasta miałbym "legalny" bilet
rudolviv74
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

[quote]rudolviv74 napisał/a:
pietia napisał/a:
Tylko, że te autobusy nie mają przystanku w Zamościu (ani w ogóle nigdzie po drodze). Z kierowcami można próbować się dogadać, ale wtedy w Zamościu będziesz w środku nocy. Możesz pojechać ze Lwowa autobusem do Lublina o 6.30, ma on oficjalny przystanek w Tomaszowie,a stamtąd do Zamościa dostaniesz się już bez problemu, i przy dobrych wiatrach (czyt. w miarę sprawnej odprawie na granicy), będziesz na miejscu w południe

Nie byłbym tego taki pewien. Oczywiście, wszystkie te autobusy przejeżdżają przez Zamość, ale jeśli to rejsowe autobusy, to formalnie mają prawo zatrzymywać się tylko na ustalonych przystankach. Jeśli takowy jest w Zamościu, to ok, jeśli nie - to oczywiście na prośbę pasażera może się zatrzymać, ale jeśli akurat nadzieje się na jakiegoś inspektora, to zabuli spory mandat. Wiem, że wielu kierowców, zwłaszcza ukraińskich, idzie pasażerom na rękę, i pozwala im wysiadać na dziko, zwłaszcza jeśli nie mają dużego bagażu, i nie trzeba otwierać przy tym bagażnika. Ale zawsze to trochę loteria... W tym konkretnym przypadku kupił bym w kasie normalny bilet do Tomaszowa, a już w autobusie zagadał z kierowcą, czy nie zgodziłby się, oczywiście za dodatkową opłatą, podrzucić do Zamościa. Jeśli się zgodzi, to super, jeśli nie, to spokojnie wysiadłbym w Tomaszowie, bo do tego miasta miałbym "legalny" bilet

Pietia, czy ktoś spotkał kiedyś ukraińskiego kierowcę, który nie chce zarobić paru złotych? No właśnie. Poza tym piszesz rzeczy oczywiste i sorry, ale chyba nie do końca znasz realia
Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: roberT/TANAIS »

Nie byłem w stanie wskazującym gdyż za każdym razem wracając ze Lwowa jedziemy przez przedmieścia Zamościa. Z kierowcami da się wszystko załatwić . Zwróc uwagę że pasażerowie wysiadają na trasie w różnych miejscach np. zaraz po polskiej stronie przejścia granicznego.
Nalyvajmo, brattia Kryshtalevi chashi, Shchob shabli ne braly, Shchob kuli mynaly Golivon'ky nashi!
pozdrawiam robert

ODPOWIEDZ