Dzień Niepodległości Ukrainy 24 sierpnia

Forum o podróżach po Ukrainie. Podobnie jak powyższe forum o Rosji przeznaczone jest ono do rozmów na tematy związane z turystyką.
Awatar użytkownika
Parparim
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Dzieł„ Niepodległ‚oł›ci Ukrainy 24 sierpnia

Post autor: Parparim » ndz 21 sie, 2011 22:16

24 sierpnia - jak wygląda wtedy ten dzień na Ukrainie? Nie wiem, gdzie wtedy zbłądzę, a nie chciałbym spędzać go o suchym pysku, bez możliwości przemieszczania się.

Czym ten dzień różni się od naszych świąt narodowo-religijnych w takich obszarach jak działalność sklepów, knajp, transportu publicznego, zachowania ludzi et c. Nie byłem jeszcze w tym czasie na Ukrainie, więc nie bardzo wiem, czego się wtedy spodziewać.
...

Awatar użytkownika
antarex
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: antarex » pn 22 sie, 2011 00:33

Wszystko działa normalnie jak w niedzielę. BTW: w Kijowie już od 10 rano m.in. na placu Sofijskim darmowe koncerty, występy ukraińskich gwiazd a nawet...karaoke.

Hymn Ukrainy po polsku

szaman
Radca Stanu
Radca Stanu

Post autor: szaman » pn 22 sie, 2011 07:53

Muszę powiedzieć, że po tym co zobaczyłem 2 lata temu we Lwowie na Ukrainie zdecydowanie bardziej niż w Polsce odczuwa się ten dzień. Po prostu widać, że jest to święto. Ludzie ubrani w "wyszywanki" spacerują po mieście, siedzą w knajpkach, mają ze sobą flagi itp. Warto tego dnia zobaczyć jak świętuje Ukraina.
Пиймо друзі грай музико Нам вже все одно!

poludniowiec
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Post autor: poludniowiec » pn 22 sie, 2011 09:54

http://www.kmv.gov.ua/news.asp?IdType=1&Id=231578

Plan i trochę szczegółów obchodów Kijowie - niestety po ukraińsku

pioter77
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: pioter77 » pt 02 wrz, 2011 13:25

A w Sewastopolu słabo świętują. Sklepy spożywcze w większości normalnie otwarte. Gospodarz (bardzo pro rosyjski) u którego wynajmowaliśmy pokoje dziwił się dlaczego miały by sklepy inaczej pracować. Owszem był jakiś koncert (nie byłem) oraz niezły pokaz sztucznych ogni (oglądaliśmy z werandy) ale jakoś nie dało się odczuć święta.

Awatar użytkownika
antarex
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: antarex » sob 03 wrz, 2011 12:39

pioter77 pisze:A w Sewastopolu słabo świętują. Sklepy spożywcze w większości normalnie otwarte. Gospodarz (bardzo pro rosyjski) u którego wynajmowaliśmy pokoje dziwił się dlaczego miały by sklepy inaczej pracować. Owszem był jakiś koncert (nie byłem) oraz niezły pokaz sztucznych ogni (oglądaliśmy z werandy) ale jakoś nie dało się odczuć święta.
Już sam Krym jest bardzo prorosyjski, gdyż grubo ponad połowę mieszkańców półwyspu stanowią Rosjanie. W Sewastopolu ta przewaga ludnościowa Rosjan jest jeszcze większa no i w mieście stacjonuje flota czarnomorska Rosyjskiej Federacji przez co Rosjanie czują się tu pewnie. Wielu z mieszkańców ma nawet paszporty rosyjskie.

Awatar użytkownika
fijalkowski
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca

Post autor: fijalkowski » ndz 04 wrz, 2011 19:18

antarex pisze:Wielu z mieszkańców ma nawet paszporty rosyjskie.
jak to możliwe?? bo ponoć podwójnego obywatelstwa nie można mieć

Awatar użytkownika
buba
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: buba » pn 05 wrz, 2011 11:04

fijalkowski pisze:
antarex pisze:Wielu z mieszkańców ma nawet paszporty rosyjskie.
jak to możliwe?? bo ponoć podwójnego obywatelstwa nie można mieć
Jakos mozliwe...Rosja chyba sie zgadza na podwojne obywatelstwo, o ile nie jest to obywatelstwo UE ani amerykanskie. Tak mi przynajmniej mowila kolezanka ktora od dziecka miala obywatelstwo polskie i rosyjskie, i po wejsciu polski do UE nachodzila sie po urzedach i musiala podjac decyzje co wybrac...Ukraina ponoc sie nie zgadza na podwojne obywatelstwo ale widac jakos sie to da ominac. spotkalam na krymie kilkoro ludzi , ktorzy chwalili sie dwoma paszportami w szufladzie. I mowili ze polowa ich sasiadow/znajomych ma tak samo...
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną, cała reszta jest wynikiem tego ,że ją wybrałam..."

na wiecznych wagarach od życia..

http://jabolowaballada.blogspot.com/

ODPOWIEDZ