Noclegi z dobrym parkingiem na motocykl

Forum o podróżach po Ukrainie. Podobnie jak powyższe forum o Rosji przeznaczone jest ono do rozmów na tematy związane z turystyką.
Przekliniak
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Noclegi z dobrym parkingiem na motocykl

Post autor: Przekliniak » ndz 04 wrz, 2011 16:53

Witam, możecie polecić jakieś noclegi z dobrym parkingiem w okolicach kijowa i na Krymie? wiem że jest sporo rożnych stron gdzie można znaleźć hotele, motele czy inne ale my wybieramy się motocyklami i zależy nam na bezpiecznym parkingu, najlepiej jakieś domki letniskowe czy inne może zamknięte posiadłości, a tak w ogóle to czy są na Ukrainie parkingi strzeżone? i czy są bezpieczne. Wybieramy się tam ok 17 września, pierwszy przestanek na jedną noc planujemy właśnie w okolicach Kijowa, może w samym Kijowie. Jak macie, znacie jakieś fajne niezbyt drogie miejsca to z góry bardzo dziękuje
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
antarex
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: antarex » ndz 04 wrz, 2011 18:45

W pensjonacie Mewa w Teodozji na Krymie zmieszczą się w ogrodzie ze 3 - 4 motocykle.
strona www: http://www.teodozja.net/

Zibi
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Post autor: Zibi » pn 05 wrz, 2011 07:58

Przekliniak, napiszę to co wiem z doswiadczenia, noclegi z parkingami dla aut i motocykli po drodze znajdziesz.Zamkniete, czasami pilnowane przez psa wielkości małego cielaka. Co do Kijowa to byliśmy samolotem i się nie wypowiadam. Co do Teodozji to jak napisał Antarex, zapewne tam jest miejsce, a jak nie tam to kwestia cierpliwości i poszukania. Generalnie jedź bez stresu, zawsze coś znajdziesz. Przejrzyj relacje z podróży tam zawsze są jakieś namiary na "noclegownie" po drodze i na miejscu.
Powodzenia.

Awatar użytkownika
buba
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: buba » pn 05 wrz, 2011 11:09

Przekliniak- wydaje mi sie ze nie ma strachu ze na krymie czy w kijowie nie znajdziesz strzezonego parkingu. Duzo tam ludzi jezdzi takimi furami ze sadze ze ich pod krzakiem w parku nie trzymaja ;)

A nocujac u miejscowych na prywatnych kwaterach to przewaznie (o ile turyscie zalezy) bez problemu sie znajdzie miejsce na pojazd na zamknietej posesji. Nieraz gospodarz wyprowadzal swoje auto z garazu i stawial na ulicy i proponowal aby nasza ładusie umiescic w garazu. Nawet jak my protestowalismy
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną, cała reszta jest wynikiem tego ,że ją wybrałam..."

na wiecznych wagarach od życia..

http://jabolowaballada.blogspot.com/

arko
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: arko » pn 05 wrz, 2011 16:00

Prawdopodnie będziesz wjeżdżał z kierunku Żytomierza do Kijowa i tam spokojnie znajdziesz coś dla Siebie, motel lub hotel z bezpiecznym parkingiem.W samym Kijowie parking strzeżony to koszt 8-12 UAH za dobę (auto) i bez obaw można znaleźć i zostawić.

Przekliniak
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: Przekliniak » pn 05 wrz, 2011 16:08

Dzięki wszystkim za pomoc, prawdopodobnie skorzystamy z tego noclegu w pensojnacie mewa wygląda całkiem przyzwoicie i nie jest drogo 28eu za trzy osoby. Natomiast co do Kijowa to zrobię tak jak piszecie pojedziemy i coś po drodze znajdziemy, kiedyś już byliśmy na Krymie ale autem i z namiotami a teraz na moto namiot pchać to trochę za dużo bagaży będzie dlatego lepiej jakieś kwaterki wynająć. A orientujecie się jak wygląda droga z dorohuska na kijów M7 przez Sarny, wmiare jest przejezdna słyszałem że coś tam wyremontowali i że nie jest źle a za to mniej ruchliwa i mniej policji niż na M6
Jak ktoś ma jeszcze jakieś miejsca na noclegi z dobrym parkingiem to proszę pisać, dziękuje
Pozdrawiam

arko
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: arko » pn 05 wrz, 2011 16:22

Przekliniak pisze:. A orientujecie się jak wygląda droga z dorohuska na kijów M7 przez Sarny, wmiare jest przejezdna słyszałem że coś tam wyremontowali i że nie jest źle a za to mniej ruchliwa i mniej policji niż na M6
To fakt milicji bardzo mało(trzeba bardzo uważać do Kowla) ale jest objazd dość uciążliwy ale zobacz tutaj viewtopic.php?t=8189

skklub
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Post autor: skklub » śr 14 wrz, 2011 23:43

Witam,

Przekliniak, jedź i się nie martw o moto. Ja byłem na Krymie motocyklem dwa lata temu. Przejechałem Krym dookoła. Motocykl nocował w różnych miejscach np. w Odessie na chodniku a jak zapytałem się o parking strzeżony to recepcjonistka zrobiła wielkie oczy a po chwili zapytała się mnie po co mi on. Jak odparłem, że chcemy zostawić motocykle to się roześmiała i powiedziała, postawcie na chodniku nic im się nie stanie.
Jedź baw się dobrze i nie martw się o sprzęty je zawsze zaparkujesz w bezpiecznym miejscu.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
antarex
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: antarex » czw 22 wrz, 2011 10:46

Autor tego wątku zarezerwował kwaterę w pensjonacie Mewa, a potem bez powiadomienia nie przyjechał.

Właśnie przez takich niepoważnych ludzi jak Przekliniak właściciele pensjonatów na Krymie zmuszeni są pobierać zadatki, powstają dla gościa dodatkowe wysokie koszty przez Western Union.

mi
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: mi » czw 22 wrz, 2011 15:29

"W przypadku rezerwacji pobieramy zadatek w wysokości 20 % ceny za cały okres pobytu,

za pośrednictwem Western Union bezpośrednio przekazem na Ukrainę do właścicielki pensjonatu"

To cytat ze strony pensjonatu Mewa.

Zaczęliście pobierać ten zadatek przez Przekliniaka??
Bo jeśli wcześniej już był pobierany to nie rozumiem skargi...

Awatar użytkownika
antarex
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: antarex » czw 22 wrz, 2011 21:22

mi pisze:Zaczęliście pobierać ten zadatek przez Przekliniaka??
Bo jeśli wcześniej już był pobierany to nie rozumiem skargi...
Rzecz w tym, że z uwagi na bliski termin przyjazdu Ludmiła po tym gdy zarezerwowali pobyt w Mewie poszła im na rękę i zrezygnowała z żądania zadatku od nich, licząc na ich uczciwość. Czekała na nich cały dzień, przygotowała pokoje. A oni nie przyjechali nawet o tym nie powiadamiając.

Jak już napisałem przez takich właśnie ludzi potem konieczne jest wymaganie zadatku i powstają dodatkowe koszty przekazu.

ODPOWIEDZ