czas letni i problemy z tym związane

Forum o podróżach po Ukrainie. Podobnie jak powyższe forum o Rosji przeznaczone jest ono do rozmów na tematy związane z turystyką.
Zibi
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Post autor: Zibi »

Drodzy Forumowicze, tak zwany czas zimowy jest naturalnym czasem słonecznym zgodnym z podziałem na strefy czasowe (do zobaczenia w każdym atlasie) czas tak zwany letni jest czasem "sztucznym", a wprowadzonym tylko dla tak zwanych czynników ekonomicznych (wcześniej jest jasno, więc rolnik jak wstawał o 5 rano czasu słonecznego, to jak wstanie o 4 czasu słonecznego - a na zegarku 5!!! to wykorzysta więcej światła naturalnego, w efekcie oszczędność energii elektrycznej itp...) teraz to już nie ma takiego uzasadnienia i coraz większa liczba krajów zastanawia się nad celowością zmiany czasu. Jedno jest pewne, że jeżeli jakiekolwiek państwo wprowadziło czas letni w tym roku TO MUSI WRÓCIĆ DO CZASU SŁONECZNEGO!!!! Fakt pozostania przy "sztucznym czasie" niesie za sobą kłopoty i pomijam "drobiazg" jak korekcja wszystkich atlasów na świecie, które zawierają mapy stref czasowych, to sprawy czysto naukowe (astronomia, fizyka), satelity, GPS-y, łączność, komunikacja itp... Zbyt wiele by takie państwa kosztowały. Owszem nasi wschodni sąsiedzi zapowiedzieli, że w przyszłym roku odejdą od wprowadzania czasu letniego pozostaną przy czasie słonecznym - zgodnym z tym co przedstawiono na mapach stref czasowych. Właściciele atlasów odetchnęli z ulgą :D :D
Już teraz niektóre komórki głupieją i chcąc zmienić czas mając wpisaną strefę "Warszawa GMT+1", , aby znależć aktualny czas muszę wpisać "Słowacja GMT+1", :o, a niby taka mądra..., z nawigacją (której też czas zgłupiał), o nawigacjach samochodowych nie wspomnę
Pozdrawiam przepraszając za przydługi wywód, mam nadzieję, że rozwiewający wątpliwości

pietia
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: pietia »

Zibi pisze:Owszem nasi wschodni sąsiedzi zapowiedzieli, że w przyszłym roku odejdą od wprowadzania czasu letniego pozostaną przy czasie słonecznym - zgodnym z tym co przedstawiono na mapach stref czasowych. Właściciele atlasów odetchnęli z ulgą
Właśnie Ukraińcy przesunęli wczoraj zegarki ostatni raz, teraz już pozostaną przy czasie zimowym na stałe. Tymczasem Rosja (i Białoruś) postanowiły posługiwać się przez cały rok czasem letnim, co trochę dziwi

Zibi
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Pietia, mnie też to bardzo dziwi, to pozostanie przy czasie letnim, ale..... no cóż jak to będzie funkcjonować zobaczymy...

pietia
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: pietia »

Zibi pisze:Pietia, mnie też to bardzo dziwi, to pozostanie przy czasie letnim, ale..... no cóż jak to będzie funkcjonować zobaczymy...
Coś tak podejrzewam, że niezbyt długo. Między Moskwą a Kijowem są teraz 2 godziny różnicy, między Kijowem a Mińskiem jedna, i to przez cały rok. To będzie pewnie rodzić różne komplikacje, już były jakieś problemy na kolei. Obstawiam, że za jakiś czas Rosja przesunie jednorazowo zegarki na czas zimowy, i ten zostanie tam jako stały

11agatha1989
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: 11agatha1989 »

Czyli to oznacza,że latem między Polską, a Ukrainą nie będzie żadnej różnicy czasowej ? :lol:

Awatar użytkownika
M4rcin
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: M4rcin »

Na to wygląda. Ciekawe tylko czy znowu nie będą 2 razy głosować :lol:

Awatar użytkownika
buba
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: buba »

przez te zawirowania czasowe spierdzielil nam pociag w Przemyslu i zamiast byc wieczorem w domu bylismy w srodku nocy.. Nie spieszylismy sie, no bo przeciez mamy dwie godziny w zapasie...a tu dupa.. :evil: Normalnie zajoba jakiego mozna dostac.. Caly dzien chodzilismy do tylu bo sie nie moglismy doliczyc tej godziny.. :roll:
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną, cała reszta jest wynikiem tego ,że ją wybrałam..."

na wiecznych wagarach od życia..

http://jabolowaballada.blogspot.com/

Zibi
Nadworny Radca
Nadworny Radca

BUBA, TOPERZ witajcie :lol: :lol: , a relacja gdzie????? :D :D

Awatar użytkownika
fijalkowski
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca

Post autor: fijalkowski »

Zibi pisze:BUBA, TOPERZ witajcie :lol: :lol: , a relacja gdzie????? :D :D

czekamy na focie !!!! :wink:

Awatar użytkownika
buba
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: buba »

Wrocilismy wczoraj o 2 w nocy. Biorac pod uwage ilosc zrobionych fotek i kartek zapisanych w notesiku to ta relacje bede pisac chyba miesiac ;)
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną, cała reszta jest wynikiem tego ,że ją wybrałam..."

na wiecznych wagarach od życia..

http://jabolowaballada.blogspot.com/

Awatar użytkownika
fijalkowski
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca

buba pisze:
Wrocilismy wczoraj o 2 w nocy. Biorac pod uwage ilosc zrobionych fotek i kartek zapisanych w notesiku to ta relacje bede pisac chyba miesiac ;)
biedna :cry:

Zibi
Nadworny Radca
Nadworny Radca

A ja Ich nie żałuję, :o :D :o , byli, widzieli,wrócili, to mają obowiązek napisać, :D, i muszą się wytłumaczyć z "brakującej godziny".....

Zibi
Nadworny Radca
Nadworny Radca

I Micaj ma rację...OT... i właśnie co? Czekamy nerwowo przebierając nózkami... I gdzie ta godzina? (ta godzina brakująca to po to, aby z wątku nas nie usunięto :D )
Buba nawet telefonów nie odbierasz.... więc zapewne pizszesz...

Awatar użytkownika
fijalkowski
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca

a ja już focie widziałem z buby wyjazdu

ODPOWIEDZ