Umań i Czerkasy - pytanie od Buby

Forum o podróżach po Ukrainie. Podobnie jak powyższe forum o Rosji przeznaczone jest ono do rozmów na tematy związane z turystyką.
mi
Tajny Radca
Tajny Radca

Umał„ i Czerkasy - pytanie od Buby

Post autor: mi » śr 12 paź, 2011 15:16

Przekazuję pytanie od Buby:
Co ciekawego jest do zobaczenia w tych miastach i czy ktoś ma namiary na tanie noclegi tamże?

arko
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: arko » śr 12 paź, 2011 15:56

W Umaniu jest piękny park założony przez Stanisława Szczęsnego Potockiego w 1796 dla żony Zofii. http://www.sofiyivka.org.ua/ Ciekawe miejsce.

dewoj
Tytularny Radca
Tytularny Radca

Post autor: dewoj » śr 12 paź, 2011 16:44

mklimek
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Post autor: mklimek » śr 12 paź, 2011 22:36

W Umaniu procz Zofiowki to przede wszystkim mega atrakcja jest dawne zydowskie przedmiescie Turek - tu znjadowal sie ohel (nagrobek) cadyka Nachmana z Bracławia - po wojnie wszystko zrownano z ziemia i wybudowano bloki. Od lat 90 chasydzi z Izraela masowo wykupuja mieszkania i cale bloki i tworzy sie niesamowity rewir zydowski i miejsce kultu cadyka Nachmana - sam nie bylem ale ponoc naprawde warto zobaczyc

Awatar użytkownika
fijalkowski
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca

Post autor: fijalkowski » ndz 16 paź, 2011 15:14

Czerkasy
-tanie noclegi komnaty oddycha na Dworcu Kolejowym
Вокзал станції Черкаси
18008, м. Черкаси, вул. Крупської, 1

Код міста: 8-0472

Сервісний Центр: 39-93-56

Довідкове бюро: 63-87-87

Кімнати відпочинку (2-х, 4-х місні, кімнати підвищеного комфорту) :

Проживання

Продаж чаю, кави,

Користування душем, СВЧ піччю

Знижки 30% на проживання для інвалідів та учасників ВВВ.

http://www.uz.gov.ua/index.php?m=servic ... asy&lng=uk
Umań
tanie noclegi komnaty oddycha na Dworcu Kolejowym w niedalekiej Chrystianówce za 30 UAH
http://jasiusblog.blogspot.com

----------------------------
lub Hotele w Humianiu
w przewodniku Pascala piszą, że w centrum Humania są dwa hotele o warunkach sowiecko-spartańskich, lecz nie podają adresu, ale po przewertowaniu internetu, wywnioskowałem, że chodzi im o te (dla buby świetne) :

Гостиница Умань, Умань

Координаты: 48°44'59.64''N, 30°13'17.76''E

Адрес гостиницы: г. Умань, ул. Советская, 7
+38 (04744) 52-345, 52-632
50 hr od sooby

--------------

Гостиница Колос, Умань

Координаты: 48°44'50.28''N, 30°13'41.16''E

Адрес гостиницы: г. Умань, ул. Радянская, 47
+38 (04744) 59-035
też po 50 od łebka

Zibi
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Post autor: Zibi » ndz 16 paź, 2011 16:57

Co do tej gostinicy kolos w Umaniu to mśmy tam chyba byli i ona już nie przypomina sowieckich czasów. Czerwone dywany, sztuczny marmur i ceny z kosmosu.

A jeżeli chodzi o komnaty oddycha to oczywiście namiary przekażę, ale mi tu Buba donosi że wywalili ich z jednych z nich bo podobno już turyści zagraniczni nie mogą w nich spać i musieli iść do hotelu. A w hotelu też im to potwierdzili.

Może to tylko w tamtych rejonach donbasko-donieckich to funkcjonuje.... oby... :roll:

Awatar użytkownika
fijalkowski
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca

Post autor: fijalkowski » ndz 16 paź, 2011 20:04

Zibi pisze:A jeżeli chodzi o komnaty oddycha to oczywiście namiary przekażę, ale mi tu Buba donosi że wywalili ich z jednych z nich bo podobno już turyści zagraniczni nie mogą w nich spać i musieli iść do hotelu. A w hotelu też im to potwierdzili.
w jakich to komnatach, ja się wszystkiego dowiem, jestem zniesmaczony tą sprawą :shock: :shock: :shock:
Zibi pisze:Może to tylko w tamtych rejonach donbasko-donieckich to funkcjonuje.... oby...
chyba tam tylko mają takie schizy :? :? , mam nadzieję
Zibi pisze:Co do tej gostinicy kolos w Umaniu to mśmy tam chyba byli i ona już nie przypomina sowieckich czasów. Czerwone dywany, sztuczny marmur i ceny z kosmosu.
ale mam nadzieje, że Hotel Humań na ulicy Sowieckiej 47, będzie jeszcze nie zmieniony

czyli Kolos, podzielił los Sowieckigo Smotrycza z Kamieńca Podolskiego, który teraz zwie się ,,7 DNI", i jest najlepszy w mieście

mi
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: mi » pn 17 paź, 2011 12:16

A sprawdziłam sobie sms od Buby i owe komnaty otdycha były w Mariupolu

jacmi
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Post autor: jacmi » wt 18 paź, 2011 11:57

fijalkowski pisze:Zibi napisał/a:
Może to tylko w tamtych rejonach donbasko-donieckich to funkcjonuje.... oby...

chyba tam tylko mają takie schizy :? :? , mam nadzieję
Ja nie dalej jak wczoraj zakończyłem dwudniowy pobyt w kimnatach w Tarnopolu i nikt mnie nie wyganiał :-) Przy okazji: co kilka miesięcy drożeją, a standard się pogarsza... :-(
Bo jeśli piąć się - to tylko szczytem, Jeśli szumieć - to wichrem halnym,
Trwać niebem i granitem, A pić ze źródeł skalnych.

Awatar użytkownika
fijalkowski
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca

Post autor: fijalkowski » wt 18 paź, 2011 16:55

mi pisze:A sprawdziłam sobie sms od Buby i owe komnaty otdycha były w Mariupolu
dzwoniłem do komnat wczoraj i powiedzieli, ze przyjmują obcokrajowców :shock:

mi
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: mi » śr 19 paź, 2011 08:25

Może to był incydent :roll: wróci Buba to wszystko dokładnie opowie. :D

Awatar użytkownika
fijalkowski
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca

Post autor: fijalkowski » sob 22 paź, 2011 16:57

mi pisze:Może to był incydent :roll: wróci Buba to wszystko dokładnie opowie. :D
rozmawiałem z bubą przez sms i powiedziała, że ich po prostu wykiwali, żeby hotel zarobił
babka z komnat robiła za naganiaczką, to był rodzinny biznes hotel prowadziła siostra babki z komnat

adik91
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Re: Umań i Czerkasy - pytanie od Buby

Post autor: adik91 » ndz 26 paź, 2014 15:20

Hej, wiecie może jak transportem publicznym dostać się najlepiej ze Lwowa do Umania. Planuje podróż w połowie listopada, ale nie mam pojęcia jak się tam dostać ?

Gab001
Radca Stanu
Radca Stanu

Post autor: Gab001 » ndz 26 paź, 2014 16:34

Hej, wiecie może jak transportem publicznym dostać się najlepiej ze Lwowa do Umania. Planuje podróż w połowie listopada, ale nie mam pojęcia jak się tam dostać ?
Moja przyjaciółka pracuje w Dyrekcji Kolei Lwowskich(czy jak to tam się obecnie nazywa). Jutro postaram się podpowiedzieć coś odnośnie podróży koleją.

Szulik
Administrator

Post autor: Szulik » ndz 26 paź, 2014 18:47

adik91 pisze:Hej, wiecie może jak transportem publicznym dostać się najlepiej ze Lwowa do Umania. Planuje podróż w połowie listopada, ale nie mam pojęcia jak się tam dostać ?
Bez pośredniego pociągu nie ma ale można jechać ze Lwowa do Wapniarki (każdy pociąg do Odessy tam się zatrzymuje) i stamtąd np. tym pociągiem: http://www.uz.gov.ua/passengers/timetab ... 30&by_id=1

Wadą takie rozwiązania jest długi czas jazdy ostatniego odcinka z Wapniarki, no i konieczność przesiadki.

Spróbuj poszukać jakiegoś autobusu, Umań leży na trasie Lwów/Kijów - Odessa

pietia
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: pietia » ndz 26 paź, 2014 19:33

Chyba najprościej będzie pociągiem dojechać do Kijowa, a tam z pseudodworca autobusowego pod Eko Marketem co godzinę odjeżdżają marszrutki do Humania (ostatnia o 21)
Można tez wysiąść z pociągu w Winnicy, skąd do Humania jedzie się tyle samo, co z Kijowa (ok. 3 godzin). W Winnicy trzeba się przemieścić tramwajem z dworca kolejowego na autobusowy
Generalnie Humań (Uman) jest mało kolejowym miastem, dworzec jest tam na zadupiu i obsługuje tylko kilka lokalnych pociągów na dobę. Dlatego większość ludzi dojeżdża tam autobusami/marszrutkami. Zwłaszcza, że jak ktoś udaje się do Sofijewki (a to główna atrakcja tego miasta) to jedno z wejść do parku ma naprzeciwko dworca autobusowego

Szulik
Administrator

Post autor: Szulik » ndz 26 paź, 2014 20:05

Pietia,

Z tego co kojarzę to byłeś w Umaniu. Tak szczerze: ta Sofijewka warta odwiedzin? Mówię oczywiście w kontekście specjalnego wyjazdu w tamte strony.

Awatar użytkownika
buba
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: buba » pn 27 paź, 2014 09:33

Szulik pisze:Tak szczerze: ta Sofijewka warta odwiedzin?
Moim zdanie nie.. tzn na specjalny wyjazd tam.. bo jak juz sie jest w Umaniu to mozna poswiecic pol godziny i sie przejsc. Park jak park. wiekszy i ciekawszy niz w Olawie- to prawda. Ale jakies dwie fontanny, jakies skalki w ilosci "malo" ,pare klombow, nie wiem nad czym ludzie sie zachwycaja.. :roll:

Pare moich zdjec masz tu:
https://picasaweb.google.com/biedronka. ... 9005291522
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną, cała reszta jest wynikiem tego ,że ją wybrałam..."

na wiecznych wagarach od życia..

http://jabolowaballada.blogspot.com/

Szulik
Administrator

Post autor: Szulik » pn 27 paź, 2014 18:25

Faktycznie, wygląda jak fajny park jakich sporo w innych regionach Europy.
Może zachwyt wywołuje poprzez kontrast z panującym wszędzie dookoła burdelem? Może to taka perła głęboko schowana pod okoliczną warstwą błota i pyłu?

Nie wiem. Nie byłem. Tylko pytam :)

Awatar użytkownika
buba
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: buba » pn 27 paź, 2014 18:43

Szulik pisze:Może zachwyt wywołuje poprzez kontrast z panującym wszędzie dookoła burdelem? Może to taka perła głęboko schowana pod okoliczną warstwą błota i pyłu?
Byc moze? nie wiem, nie znam sie..

Acz np. park w Melitopolu tez byl uporzadkowany tzn fontanny, wybrukowane alejki, klomby, przyciete rowno krzaczki, fikusne laweczki, zadbane pomniki. Dla milosnikow uporzadkowanego swiata cud miod malina. A jednak nie wala z zagranicy wycieczki aby go ogladac...
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną, cała reszta jest wynikiem tego ,że ją wybrałam..."

na wiecznych wagarach od życia..

http://jabolowaballada.blogspot.com/

pietia
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: pietia » pn 27 paź, 2014 20:57

Szulik pisze:Pietia,

Z tego co kojarzę to byłeś w Umaniu. Tak szczerze: ta Sofijewka warta odwiedzin? Mówię oczywiście w kontekście specjalnego wyjazdu w tamte strony.
Byłem i jestem, już drugi rok :D Do Sofijewki chodze dość często, myślę, że warto odwiedzić, choć często są tam tłumy niczym w warszawskich Łazienkach. Ale jest kilka fajnych miejsc nieco z boku, a nie mnie urokliwych. Warto wiedzieć, że przed godziną 9 i po 18 (a w praktyce nawet nieco wcześniej) można już wejść do parku bezpłatnie. Za darmo można też tam wchodzić od listopada do kwietnia,z tym, że nie działają wówczas fontanny, część rzeźb jest zasłonieta na zimę, no i oczywiście nie ma dodtakowych atrakcji typu przejażdżki gonodlą czy bryczką a'la Potocki.
Natomiast poza Sofiewką faktycznie nie ma w Humaniu nic ciekawego, jeszcze Żydzi raz do roku odwiedzają mogiłe cadyka Nachmana, założyciela jednej z odmian chasydyzmu (ostatnio taki spęd byłpod koniec września)

Gab001
Radca Stanu
Radca Stanu

Post autor: Gab001 » wt 28 paź, 2014 21:57

Jest też taka opcja: zakupić bilet do stacji Chrystyniwka (Христинівка) - obłast` czerkaska. Stamtąd marszrutką już tylko ok. 25 km. Wyjazd ze Lwowa codziennie o 12:35. Podróż trwa ok. 9 godzin. Cena za plackartę 102 uah, coupé 190. Ceny w weekend mogą się różnić od podanych.

ODPOWIEDZ