Opłaca się jeszcze pojechać na UA zatankować bak? ceny

Forum o podróżach po Ukrainie. Podobnie jak powyższe forum o Rosji przeznaczone jest ono do rozmów na tematy związane z turystyką.
traveler
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Opł‚aca się™ jeszcze pojechaę‡ na UA zatankowaę‡ bak? ceny

Post autor: traveler »

JAKIE SĄ CENY OLEJU NAPĘDOWEGO W STYCZNIU 2012,U NAS TO SIE CHORE ROBI,TEŻ PEWNIE NIECIEKAWIE TO WYGLADA BO HRYWNA SPADŁA DOŚĆ MOCNO W STOSUNKU DO PL
Ostatnio zmieniony śr 18 sty, 2012 11:39 przez traveler, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: roberT/TANAIS »

Nie piszemy z caps locka ! Proszę poprawić tekst.
Nalyvajmo, brattia Kryshtalevi chashi, Shchob shabli ne braly, Shchob kuli mynaly Golivon'ky nashi!
pozdrawiam robert

guber
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: guber »

I troszeczkę Ci się kolego poplątało :lol: Hrywna nie spadła dość mocno w stosunku do złotego tylko stało się całkowicie na odwrót. Złoty spadł dość mocno w stosunku do dolara a więc i jednocześnie do hrywny, ponieważ 1 $=8 UAH i jak na razie się to nie zmienia. Biedna Ukraina jest w stanie zachować stabilność swojej waluty a waluta naszej "zielonej wyspy" leci na pysk ;)
Co do tego czy się opłaca to zależy...jeżeli kupujesz dla siebie to zawsze się opłaca bo jest znacząco taniej. Litr ON na dobrej stacji to około 9,70 UAH czyli około 4,20 zł
Jeżeli chciałbyś pohandlować paliwem to już gorzej ;) - w takim przypadku zapraszam na zakupy na Białoruś ( ale tam musisz mieć wizę i częściej jak raz na 8 dni Białorusini cię z paliwem nie wypuszczą) - tam paliwo po około 2,60 zł

Co do cen na naszych stacjach to masz rację. Ja na szczęście średnio raz w miesiącu jeżdżę na UA albo BY i zawsze się tam na tyle zaopatruje, że polskie stacje paliw traktuję jako przydrożne toalety albo punkt gdzie można zatankować....kawę ;) a cenniki paliw oglądam jako ciekawostkę turystyczną ;)

zeneczek
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: zeneczek »

aż z przyjemnością dla własnej kieszeni wracam do cen benzyny z lata 2011,wszak nie bardzo się one zmieniły do dzisiaj TYLKO złocisz dostał rykoszetem w mordę.Bywała hrv i po 0,34 ,dziesiejszy kurs nie zachęca choć to dalej cena przystępniejsza jak u nas,pozdr

guber
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Tak...to były piękne czasy. Akurat latem 2011 postanowiłem spędzić urlop na Krymie. Zajechałem z Tarnowa do Feodosii za około 200 złotych ;) (1400 km) A piwo w barze na plaży kosztowało 5 UAH czyli wychodziło około 1,7 zł a jak chciałem "zaoszczędzić" hrywnę to przechodziło się przez ulicę i w sklepie zimne piwko z lodówki było po 3,5 - 4 UAH ;)

traveler
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: traveler »

Faktycznie kolego pomyliłem sie to pl.zloty spadł i to dość mocno,ja jestem z Jarosławia, a paliwo tylko do swoich 4 kółek nie na handel.Wogóle po ile teraz tam teraz napęd ,z 11 hrywien?

dyzieq
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: dyzieq »

za 9,80 kupisz....

guber
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

traveler pisze:Faktycznie kolego pomyliłem sie to pl.zloty spadł i to dość mocno,ja jestem z Jarosławia, a paliwo tylko do swoich 4 kółek nie na handel.Wogóle po ile teraz tam teraz napęd ,z 11 hrywien?
Człowieku czy ty czytasz w ogóle posty ? Przecież napisałem Ci dokładnie ile ON kosztuje

Awatar użytkownika
pwlzeb
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: pwlzeb »

Od 13 stycznia poszła akcyza w górę, mniej więcej o 20 kopiejek na benzynę.
Diesel na szczęście zachował swą cenę. Na WOG i OKKO kosztuje 9.85, czyli 4.34 zł (w porównaniu do 5.75 na Orlenie). Najtańszy jaki widziałem na mniej znanych stacjach, był po 9.50.
Chcąc zatankować do pełna (60l bak) plus kanister zapłacimy na Ua 304 złote. W Polsce na Auchan w Przemyślu 396 zł. Różnica 92 złote, czyli 350 km gratis.

guber
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Jak byłem 6 stycznia na pierwszym OKKO za granicą w Krościenku to płaciłem 9,85 za litr ON, 16 stycznia gdy byłem kolejny raz, OKKO obniżyło cenę i płaciłem 9,75 UAH. Tam jest duża konkurencja bo jest chyba z 5 stacji benzynowych w jednym miejscu a polaków coraz mniej, a OKKO zawsze stara się mieć konkurencyjną cenę.

Awatar użytkownika
pwlzeb
Tajny Radca
Tajny Radca

Ja tam byłem 17.01 w godzinach późnowieczornych i było po 9.85

guber
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Tak, ale ja pisałem konkretnie o stacji OKKO na przejściu w Krościenku. On tam mają zawsze troszkę niższą cenę niż na innych OKKO, bo chcą być konkurencyjni. Poza tym ON na innych stacjach da się kupić nawet za 9,50 ale ja bym tego nie zaryzykował wlać do mojego delikatnego francuskiego HDI ;) Jak ktoś ma starego porządnego diesla to można próbować.

Awatar użytkownika
pwlzeb
Tajny Radca
Tajny Radca

o sorry, bo ja też lałem na ostatniej stacji przed granicą, na okko, ale w Volytsi

sprat
Radca Stanu
Radca Stanu

Post autor: sprat »

Tak czytam, czytam bo sam zamierzam zatankowac niedlugo na UA. No i właśnie, @Guber - opłaca Ci się aż z Tarnowa jezdzic? :D
Poza tym, czy celnicy nie zwracają jakoś bardziej uwagi na auta, które nie są typowo przemytnicze (tj nie-Passat kombi)? Wszak wyróżniają się nieco z tłumu na granicy..

guber
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

sprat pisze:Tak czytam, czytam bo sam zamierzam zatankowac niedlugo na UA. No i właśnie, @Guber - opłaca Ci się aż z Tarnowa jezdzic? :D
Poza tym, czy celnicy nie zwracają jakoś bardziej uwagi na auta, które nie są typowo przemytnicze (tj nie-Passat kombi)? Wszak wyróżniają się nieco z tłumu na granicy..
He he dobre .....A dlaczego wg Ciebie Passat to przemytniczy samochód ? Przecież nikt w nim paliwa nie przemyca, bo przewożą w nim dozwoloną ilość - tzn. tyle co w fabrycznym baku plus kanister. Poza tym celnicy nie zwracają bardziej uwagi na "nieprzemytników" a nawet odwrotnie - jeżeli nie jeździsz codziennie to tym bardziej nie grzebią tak w aucie jak u miejscowych.

A co do pierwszego pytania....no chyba nie myślisz, że ja jeżdżę na Ukrainę z Tarnowa specjalnie tylko po to żeby tankować paliwo ? To jest tylko przy okazji. A że jeżdżę tam w miarę często i regularnie to mam ten luksus, że na polskich stacjach zatrzymuję się tylko po to, żeby napić się kawy albo skorzystać z toalety :lol:
Jednak, gdyby tak dobrze policzyć to z Tarnowa do granicy jest około 170 km. Czyli 340 km w obie strony. Jeżeli miałbyś "przemytniczego" Passata, który przy spokojnej jeździe spali ok 5,5 litra ON zużyjesz na tą trasę ok 18 litrów po ok. 4 zł ( cena ukraińska) Kupując 110 litrów ( tyle wejdzie do paska plus kanister) zaoszczędzisz w stosunku do ceny w Polsce około 180 zł a na przejazd wydasz niecałe 80 zł, więc jak by nie liczyć jesteś 100 zł do przodu ;) - nie licząc kosztów eksploatacji auta (powiedzmy na koszty zarobisz kupując alkohol i fajki). Czyli, jak ktoś ma Passata i dużo czasu ( ja niestety nie mam ani Passata ani dużo wolnego czasu), to TAK - nawet z Tarnowa opłaca się pojechać na Ukrainę zatankować.

nom
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Post autor: nom »

z Tarnowa do granicy jest około 170 km. Czyli 340 km w obie strony
To sporo :| ja mam do Ustiługa dokładnie do stacji, w której tankuje 70km czyli 130 km w obie strony.

nom
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

sprat pisze:Poza tym, czy celnicy nie zwracają jakoś bardziej uwagi na auta, które nie są typowo przemytnicze (tj nie-Passat kombi)? Wszak wyróżniają się nieco z tłumu na granicy..
Zwracają uwagi na auta, które są inne niż np. Passat ale niekoniecznie zresztą to wszystko zależy na kogo wpadniesz, bo mogą pomyśleć i tacy, którzy zapytają czy jedziesz sprzedać samochód :) Wiem to od znajomego, który jechał innym samochodem niż był wcześniej w systemie i musieli to zmienić w komputerze.

Paweł Z.
Tytularny Radca
Tytularny Radca

Post autor: Paweł Z. »

Średnie ceny paliw na Ukrainie:
http://finmonitor.com.ua/ceny_na_benzin.php

kunek
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: kunek »

w zeszłym tygodniu - benzyna 11-12 uah, diesel 10-11 uah, gaz 6 uah

apollo12
Nadworny Radca
Nadworny Radca
Kontakt:

@

Post autor: apollo12 »

Paweł Z. pisze:Średnie ceny paliw na Ukrainie:
http://finmonitor.com.ua/ceny_na_benzin.php
hmmmmm, pod tym linkiem ceny wyświetlane są z marca 2011
wczoraj diesel był po 10,2-10,4

zeneczek
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: zeneczek »

rozumiem że ukraińskie strony internetowe są dalekie od ideału,często mijanie się z prawdą sięga zenitu,zresztą to powszechne zjawisko wszędzie ale kolego apollo-czytaj dobrze-przytaczasz ceny z jednej rubryki które są średnią analizą za miniony okres,pozostałe są na bieżąco aktualizowane co zresztą jest napisane.
Oczywiście nie zmienia to faktu że różnice w cenach są między rzeczywistością a stroną @,pozdr

apollo12
Nadworny Radca
Nadworny Radca
Kontakt:

@zeneczek

Post autor: apollo12 »

zeneczek pisze:rozumiem że ukraińskie strony internetowe są dalekie od ideału,często mijanie się z prawdą sięga zenitu,zresztą to powszechne zjawisko wszędzie ale kolego apollo-czytaj dobrze-przytaczasz ceny z jednej rubryki które są średnią analizą za miniony okres,pozostałe są na bieżąco aktualizowane co zresztą jest napisane.
Oczywiście nie zmienia to faktu że różnice w cenach są między rzeczywistością a stroną @,pozdr
zeneczku drogi-języki znam więc z czytaniem i zrozumienem tekstu nie mam problemu :lol:
czepiam się bo takie informacje są nieczytelne, aktualizowana jest pewnie tylko data bieżąca na stronie a reszta niech sobie będzie byle jaka.
siedzę na miejscu to wiem jakie są ceny i mogę porównać.
co do ukraińskich stron to się zgadzam z Tobą :lol:
chociaż pogodę czasami się im uda zgadnąć :wink:
pozdrawiam

gaceq
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: gaceq »

Witam

Odgrzeje troszkę kotleta bo mamy już listopad a ostatnie posty były z czerwca. Jak obecnie kształtuje się cena ON koło granicy w Krościenku ? Chciałbym wybrać się po paliwo na Ukrainę, mieszkam 90 km od granicy więc chyba jakoś to się opłaci. Jak to jest z tym przewożeniem w kanistrze ? Wiem że można 10L a jeżeli wezme kanister 20 L i wleje do niego 15L to mogą to sprawdzić ?

Poroszę o pomoc.
Gaceq

tomek
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: tomek »

wez 30 l i wlej 20l.ja tak robie i tylk na medyce kiedys mowili ze chyba jest za duzo.powiesz ze masz 15l to oni o to sie nie czepiaja.ze tam 5l wiecej.a ropa to gdzies ok 10hr.

sprat
Radca Stanu
Radca Stanu

@gaceq: proszę bardzo tu masz ceny: http://azs.uapetrol.com/roads.html
Tylko najlepiej sprawdzac po poludniu, bo rano jeszcze nie zawsze sa. :)

gaceq
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: gaceq »

tomek pisze:wez 30 l i wlej 20l.ja tak robie i tylk na medyce kiedys mowili ze chyba jest za duzo.powiesz ze masz 15l to oni o to sie nie czepiaja.ze tam 5l wiecej.a ropa to gdzies ok 10hr.
Ty jeździsz na Krościenko czy Medykę ? Chciałem zapytać kiedy najmniejsza kolejka na Krościenku jest i na jakiej stacji najlepiej tam tankować aby paliwo było dobrej jakości

sprat
Radca Stanu
Radca Stanu

Jakiś pogląd z pewnością da Ci ten wątek: viewtopic.php?t=7602
A tankowac to najlepiej na OKKO - większosc poleca tę stację. Ew. WOG. Ja tankowałem pb95 na tych obu - wprawdzie na Zosinie - ale nigdy problemów nie było.

nom
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Jak traficie na celniczke co do kanistra to uwazajcie jesli macie pelny kanister 20l latwo odczuc czy jest pelny czy tez nie np 15l

Kshyhu
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: Kshyhu »

Tak w ogóle to nie wiem, czy wiecie, ale tankując na OKKO lejecie do baku de facto naszego Orlena :)

http://www.okko.ua/uk/types-of-fuel
"Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.
Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym
następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany
poglądów, bez podawania przyczyny".

oligarch
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Opłaca się jeszcze pojechać na UA zatankować bak? ceny

Post autor: oligarch »

Witam,

pytanie do bywających - czy opłaca się jeszcze jeździć na Ukrainę po paliwo? Do granicy mam ok. 90 km

ODPOWIEDZ