Ukraińskie sieci komórkowe

Forum o podróżach po Ukrainie. Podobnie jak powyższe forum o Rosji przeznaczone jest ono do rozmów na tematy związane z turystyką.
genelon
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Ukraińskie sieci komórkowe

Post autor: genelon »

Wiem, że taki temat juz był, ale w kwietniu wyjeżdżam na Ukrainę, do Odessy. Potrzebuję być w stałym kontakcie ze znajomymi i nie wiem jakiego operatira wybrać... Kupić tam starter, czy poprostu wyszukać ręcznie sieć i przełączyć się. Powiem jeszcze, że aktualnie jestem w Play i będę dzwonił też do Play. Proszę o odpowiedź i możliwie cenniki usług. Pozdrawiam! ;)

arko
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: arko »

Wszyscy ukraińscy operatorzy.Taryfy i ceny http://www.smartphone.ua/operators.html

guber
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: guber »

Jak będziesz używał na Ukrainie Play to za każdą odebraną lub wydzwonioną przez Ciebie minutę zapłacisz 5 zł. Nie sądzę, żeby to był dobry pomysł zwłaszcza, że za kilka hrywien kupisz startowy pakiet ukraińskiej sieci np life albo MTC i jak włączysz odpowiednią usługę np "jednyj svit" w life albo "dostupnyj zakordon" w MTC to za minutę do Polski zapłacisz 1-2 hrywny.

apollo12
Nadworny Radca
Nadworny Radca
Kontakt:

Post autor: apollo12 »

w zeszłym sezonie sieć Life była bardzo atrakcyjna-i to bez żadnych prefiksów itp. ok 2uah/min do Polski.
Utel ma dobry internet mobilny 3G -chyba jako jedyny i to niedrogi.
mam nowa karte startową z Kievstar moge ci odsprzedać.
po wjechaniu na teren Ukrainy żaden polski operator nie jest atrakcyjny ze swoimi roamingami.
z Polski na Ukraine najtaniej wychodzi Heyah 0,69zł/min
i wsio.

pietia
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: pietia »

apollo12 pisze:z Polski na Ukraine najtaniej wychodzi Heyah 0,69zł/min
Orange ma bodaj 55 gr/min, w każdym razie jeszcze miesiąc temu tyle płaciłem

apollo12
Nadworny Radca
Nadworny Radca
Kontakt:

pietia pisze:
racja, ale zawsze jest ale : :(
Promocja trwa od 27 kwietnia 2011 do 10 stycznia 2012r.

Awatar użytkownika
fijalkowski
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca

Post autor: fijalkowski »

apollo12 pisze:
pietia pisze:
racja, ale zawsze jest ale : :(
Promocja trwa od 27 kwietnia 2011 do 10 stycznia 2012r.
to nie oznacza, że nie przedłużą ,,promocji" :wink:

Awatar użytkownika
pwlzeb
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: pwlzeb »

http://www.orange.pl/binaries-http/PL/B ... 124092.pdf

Obrazek

wygląda na to, ze jest to promocja na czas nieokreślony

a co do sieci ukrainskiej, to patrz na to:
http://www.life.com.ua/uk/mylife/tariffs/3/oneworld/

Za dwa miesiace warunki ulegna zmianie, wiec trzeba sledzic na biezaco.

LordSlimak
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Post autor: LordSlimak »

Mały offtop się zrobił ale muszę coś napisać o tym Orange. W warunkach tej oferty jest napisane, że jest ona aktywowana automatycznie a sama promocja jest od sierpnia. Czym więc wytłumaczyć coś takiego:
Obrazek
To jest jedno połączenie na numer w life...
to trochę więcej za minutę niż 0,55zł. To 0,59zł za minutę + dodatkowa opłata 1,71zł... co w sumie daje 2,3zł za każdą rozpoczętą minutę...

rezus
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: rezus »

Czy mógłby mi ktoś doradzić? Która z ukraińskich sieci komórkowych ma najkorzystniejszą ofertę. Chodzi mi o dzwonienie na terenie Ukrainy i korzystanie z internetu. Czy ktoś próbował korzystać na Ukrainie przez tel z internetu i wie jak skonfigurować do tego celu tel np. samsung s5620 monte?

Awatar użytkownika
fijalkowski
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca

Post autor: fijalkowski »

Czy mógłby mi ktoś doradzić? Która z ukraińskich sieci komórkowych ma najkorzystniejszą ofertę.
life :)

Awatar użytkownika
J-ST
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: J-ST »

rezus pisze:Czy ktoś próbował korzystać na Ukrainie przez tel z internetu i wie jak skonfigurować do tego celu tel np. samsung s5620 monte?
Po włozeniu karty sim konfiguracja powinna nastąpić automatycznie .

arko
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: arko »

LordSlimak pisze:Mały offtop się zrobił ale muszę coś napisać o tym Orange. W warunkach tej oferty jest napisane, że jest ona aktywowana automatycznie a sama promocja jest od sierpnia. Czym więc wytłumaczyć coś takiego:
[url=http://img85.imageshack.us/img85/112/beztytuusyu.png]Obrazek[/URL]
to trochę więcej za minutę niż 0,55zł. To 0,59zł za minutę + dodatkowa opłata 1,71zł... co w sumie daje 2,3zł za każdą rozpoczętą minutę...
Promocja tylko obowiązuje od 27 kwietnia 2011 r. do 10 stycznia 2012 r. cytat http://www.orange.pl/binaries/PL/Binary ... 948295.pdf i obowiązywała w ofercie pre-paid

dyzieq
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: dyzieq »

ja dzwonię na komórki na Ukrainę przez kartę telegrosik... wychodzi 1,15 zł za minutę... sa tańsze połączenia ale nie sprawdzałem ich. podobno mają słabą jakość... takie opinie znalazłem w internecie.. ale z tymi opiniami to wiadomo... nie zawsze przystają do rzeczywistośći...

apollo12
Nadworny Radca
Nadworny Radca
Kontakt:

@dyzieq

dyzieq pisze:ja dzwonię na komórki na Ukrainę przez kartę telegrosik... wychodzi 1,15 zł za minutę... sa tańsze połączenia ale nie sprawdzałem ich. podobno mają słabą jakość... takie opinie znalazłem w internecie.. ale z tymi opiniami to wiadomo... nie zawsze przystają do rzeczywistośći...
postaraj się czytać ze zrozumieniem to co piszą inni nieco wyżej-skoro są rozmowy po 0,55 i 0,69 to po co zachwalać telegrosika z kombinacjami po 1,15zł,
ty możesz dzwonić nawet po 3zł ale pytanie po co wydawać kasę-skoro forum jest po to żeby informować nawzajem o pożytecznych rozwiązaniach to nie śmiecić proszę bzdurami.
podobno...brrrr

apollo12
Nadworny Radca
Nadworny Radca
Kontakt:

J-ST pisze:
rezus pisze:Czy ktoś próbował korzystać na Ukrainie przez tel z internetu i wie jak skonfigurować do tego celu tel np. samsung s5620 monte?
Po włozeniu karty sim konfiguracja powinna nastąpić automatycznie .
to jest takie proste -jesli telefon jest zarejestrowany na Ukrainie to o.k. a jak leży dłużej niż 3 miesiace po przywiezieniu to już nie bardzo ustawienia chcą wchodzić na telefon
. ja miałem właśnie takie kłopoty z Hazelem i dlatego wolę przez modem na laptopa.

Awatar użytkownika
M4rcin
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: M4rcin »

A co tam takiego trudnego jest do skonfigurowania ręcznie?

apollo12
Nadworny Radca
Nadworny Radca
Kontakt:

M4rcin pisze:A co tam takiego trudnego jest do skonfigurowania ręcznie?
@M4rcin
nie wiem, nie chciało chodzić i tyle, w innych tak a u mojego S-E Hazela nie chciało za nic.
niektóre typy już tak mają :lol: :D
mój zasób wiedzy w tym temacie jest nikły-sprawdze w marcu i dam znać

Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: roberT/TANAIS »

Odnośnie wyboru operatora nie ma na Ukrainie problemu. Miejsc sprzedaży sporo a startery nawet na bazarach są dostępne. Przy wyborze można skorzystać z salonu gdzie pomogą w konfiguracji i we wszystkim co potrzeba . Ja za Lifa :) płaciłem 15 hrw za starter a rozmowy z Europą wychodziły po 0 , 78 hrw.
Nalyvajmo, brattia Kryshtalevi chashi, Shchob shabli ne braly, Shchob kuli mynaly Golivon'ky nashi!
pozdrawiam robert

dyzieq
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Re: @dyzieq

apollo12 pisze:
dyzieq pisze:ja dzwonię na komórki na Ukrainę przez kartę telegrosik... wychodzi 1,15 zł za minutę... sa tańsze połączenia ale nie sprawdzałem ich. podobno mają słabą jakość... takie opinie znalazłem w internecie.. ale z tymi opiniami to wiadomo... nie zawsze przystają do rzeczywistośći...
postaraj się czytać ze zrozumieniem to co piszą inni nieco wyżej-skoro są rozmowy po 0,55 i 0,69 to po co zachwalać telegrosika z kombinacjami po 1,15zł,
ty możesz dzwonić nawet po 3zł ale pytanie po co wydawać kasę-skoro forum jest po to żeby informować nawzajem o pożytecznych rozwiązaniach to nie śmiecić proszę bzdurami.
podobno...brrrr
postaraj się czytać ze zrozumieniem. skoro promocja wg. regulaminu orange trwa do 10 stycznia to w dniu dzisiejszym 14 lutego raczej nie obowiązuje...

LordSlimak
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Post autor: LordSlimak »

arko pisze:
LordSlimak pisze:Mały offtop się zrobił ale muszę coś napisać o tym Orange. W warunkach tej oferty jest napisane, że jest ona aktywowana automatycznie a sama promocja jest od sierpnia. Czym więc wytłumaczyć coś takiego:
[url=http://img85.imageshack.us/img85/112/beztytuusyu.png]Obrazek[/URL]
Promocja tylko obowiązuje od 27 kwietnia 2011 r. do 10 stycznia 2012 r. cytat http://www.orange.pl/binaries/PL/Binary ... 948295.pdf i obowiązywała w ofercie pre-paid
Niestety nie masz racji. Mówimy o innych usługach. Tamta faktycznie obowiązywała tylko w telefonach na kartę do 10 stycznia. Ja mówię o tej, której regulamin zamieścił pwlzeb, bezpośrednio nad moim postem. W regulaminie tej oferty, http://www.orange.pl/binaries-http/PL/B ... 124092.pdf jest napisane, że "Niniejsza Usługa moze byc w kazdym czasie odwołana bez podawania przyczyn." co oznacza, że jest na czas nieokreślony...

apollo12
Nadworny Radca
Nadworny Radca
Kontakt:

Re: @dyzieq

dyzieq pisze:
apollo12 pisze:
podobno...brrrr
postaraj się czytać ze zrozumieniem. skoro promocja wg. regulaminu orange trwa do 10 stycznia to w dniu dzisiejszym 14 lutego raczej nie obowiązuje...

@dyzieq
no to przeczytaj jeszcze raz a jak nie pomoże to jeszcze raz.
chciałeś mieć ostatnie słowo czy jak?
jestem złośliwy ale trochę pokory by się przydało.
jak mi wytłumaczysz na czym polega przewaga telegrosika chociażby nad Heyah to ja ci przyznam rację i wystosuję oficjalne przeprosiny O.K. ?

dyzieq
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

ok... zwracam honor
myślałem że Twoja wypowiedź tyczy się tylko orange... dlatego napisałem, że promocja się skończyła...
swoją drogą jutro kupię starter heyah...

apollo12
Nadworny Radca
Nadworny Radca
Kontakt:

dyzieq pisze:ok... zwracam honor
myślałem że Twoja wypowiedź tyczy się tylko orange... dlatego napisałem, że promocja się skończyła...
Heyah ma takie strzały 2 razy w roku, że doładowujesz powiedzmy max. za 150zł a oni podwajają ci konto i tak masz 300

pietia
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: pietia »

apollo12 pisze:
dyzieq pisze:ok... zwracam honor
Heyah ma takie strzały 2 razy w roku, że doładowujesz powiedzmy max. za 150zł a oni podwajają ci konto i tak masz 300
Jest coś takiego, z tym, ze jest jakaś minialna kwota, którą musisz naładować konto, żeby suma doładowania uległa podwojeniu. Zwykle o takiej akcji informują cię SMSem

zeneczek
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: zeneczek »

od dobrych 2 lat korzystam z tańszych połączeń na Ukrainę poprzez Heyah,po zmianie stawki VAT wychodzi minuta rozmowy 0,69pln,brak sekundowego naliczania czasu trwania rozmowy.
Bywają promocje dwa razy do roku na tzw podwójne doładowanie,w T-mobile pierwsze 25pln a drugie,które jest podwajane max do 150pln,jako że Heyah jest własnością T-mobile podobnie wygląda podwójne doładowanie z tym że kwota min. to może być 20pln z tego co pamiętam.
Kwoty nie przepadają i mogą być wykorzystane na dowolne połączenia.

lulu81
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: lulu81 »

roberT/TANAIS pisze: Ja za Lifa :) płaciłem 15 hrw za starter a rozmowy z Europą wychodziły po 0 , 78 hrw.
Witam, mam pytanie do Ciebie. automatycznie było po 0,78 czy potrzeba włączyć jakąś usługę dodatkową. Obecnie moja mama korzysta z life'a, i ma podłączoną usługę "Caly Svit" czy jakoś tak i ta usługa kosztuje co miesiąc 6 hrv no i chyba drożej za minutę niż te kopijky.

majkelomk1
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Proszę™ o pomoc

Post autor: majkelomk1 »

Witam, zaginął mi kuzyn na ukrainie, wiem że co jakiś czas ma włączony ukraiński telefon. Może ktoś pomoże mi i powie w jakiej jest sieci bo chciałbym doładować mu telefon z nadzieją że się odezwie.
To jego numer : 003893294285...Proszę o pomoc

arko pisze:Wszyscy ukraińscy operatorzy.Taryfy i ceny http://www.smartphone.ua/operators.html
Szukam pomocyy

Awatar użytkownika
M4rcin
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: M4rcin »

MTS - 050, 066, 095, 099;
Kyivstar - 067, 096, 097, 098;
life - 063, 093;
Beeline - 068;
Golden Telekom - 039;
Utel - 091;
Intertelekom - 094.

Dobry jest ten numer? po 38 powinno być 0. i brakuje jeszcze jednej cyfry ale pewnie specjalnie wyciąłeś ;)

Dlaczego po prostu nie zadzwonisz do niego?

Ogólnie to chyba będziesz miał problem z doładowaniem mu konta z tego co wiem.
Ostatnio zmieniony czw 22 mar, 2012 18:41 przez M4rcin, łącznie zmieniany 1 raz.

majkelomk1
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: majkelomk1 »

Jego telefon jest włączony raz w tygodniu. Nie wiemy dlaczego tak się dzieje i co się z nim dzieje. Napisał kilka lakonicznych smsmów w przeciągu dwóch miesięcy, policja szuka ale nie bardzo sobie radzą po tamtej stronie. Dzięki za pomoc.
Szukam pomocyy

ODPOWIEDZ