parking medyka

Forum o podróżach po Ukrainie. Podobnie jak powyższe forum o Rosji przeznaczone jest ono do rozmów na tematy związane z turystyką.
Awatar użytkownika
jajeś
Radca Stanu
Radca Stanu

parking medyka

Post autor: jajeś » śr 15 lut, 2012 20:12

Czy jest możliwość zostawienia w pobliżu przejścia granicznego w Medyce auta na kilka dni dobrze by było by był to parking strzeżony?

Awatar użytkownika
fijalkowski
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca

Re: parking medyka

Post autor: fijalkowski » śr 15 lut, 2012 20:56

jajeś pisze:Czy jest możliwość zostawienia w pobliżu przejścia granicznego w Medyce auta na kilka dni dobrze by było by był to parking strzeżony?
parking płatny w Medyce jest obok bazarku, ale czy strzeżony to nie wiem :wink:

dyzieq
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: dyzieq » śr 15 lut, 2012 21:15

z tego co wiem to nie jest strzeżony.
ja samochód zawsze zostawiam w przemyślu na ulicy Mickiewicza. blisko stamtąd na busa na pks i na przystanek 9...

guber
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: guber » śr 15 lut, 2012 22:51

Nie byłem na Medyce już dość dawno bo ostatnio najczęściej jeżdżę przez Krościenko ale są tam co najemniej dwa strzeżone parkingi. Cena za dobę to chyba 6-7 zł jeżeli dobrze pamiętam i jeżeli się nie zmieniła, więc wg mnie nie ma sensu w Przemyślu zostawiać autka jak można na samej granicy. Ale z drugiej strony nie lepiej przejechać granicę samochodem ??? Ta druga opcja ma same zalety. Po pierwsze zatankujesz sobie tanie paliwo i zaoszczędzisz trochę kasy. Po drugie nie musisz się tłuc do Lwowa marszrutkami tylko jedziesz sobie wygodnie autkiem. A jak chcesz dalej z Lwowa gdzieś jechać pociągiem to zostawiasz tam autko na strzeżonym parkingu za 10 hrywien na dobę.

Awatar użytkownika
fijalkowski
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca

Post autor: fijalkowski » czw 16 lut, 2012 05:05

guber pisze:za dobę to chyba 6-7 zł
dokładnie, masz racje gdzieś tak :D ,więc chyba drogo nie jest :?

Awatar użytkownika
jajeś
Radca Stanu
Radca Stanu

Post autor: jajeś » czw 16 lut, 2012 10:00

guber pisze:nie lepiej przejechać granicę samochodem ???
i tę możliwość biorę po duwagę to zależy od kolejki na granicy choć z dzieciakami można próbować przepchać się bez niej. Moja żona też jako kierowca ma coś do powiedzenia a ona nie lubi jeździć po Ukrainie.

Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: roberT/TANAIS » czw 16 lut, 2012 10:48

Zgodnie z przepisami / wg tzw . decyzji uznaniowej / osoby przekraczające granicę z dziećmi mogą być odprawieni poza kolejnością. Ja z tego przepisu korzystam aczkolwiek proszę osoby bezpośrenio przy wejściu o przepuszczenie . Nikt nie robi problemów.
Ostatnio zmieniony pt 17 lut, 2012 11:44 przez roberT/TANAIS, łącznie zmieniany 2 razy.
Nalyvajmo, brattia Kryshtalevi chashi, Shchob shabli ne braly, Shchob kuli mynaly Golivon'ky nashi!
pozdrawiam robert

Awatar użytkownika
pwlzeb
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: pwlzeb » czw 16 lut, 2012 11:18

roberT/TANAIS, na jakie przepisy się powołujesz? :)

Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: roberT/TANAIS » czw 16 lut, 2012 13:13

państwowe i informacje od pograniczników :)
Nalyvajmo, brattia Kryshtalevi chashi, Shchob shabli ne braly, Shchob kuli mynaly Golivon'ky nashi!
pozdrawiam robert

Kibek
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: Kibek » czw 16 lut, 2012 18:03

W styczniu parking jakieś 100 - 200 metrów przed granicą (po lewej stronie) kosztował 6 PLN / doba. Nie był strzeżony jednak, ogrodzony i na miejscu znajdowała się budka z osobą doglądającą.
Tak naprawdę wszystkie parkingi są dozorowane czy tam coś, w ten sposób drobni przedsiębiorcy unikają odpowiedzialności.
NASZA MOŁDAWIA
http://www.mynameisola.com/pl/tag/moldova/

www.mynameisola.com
https://www.facebook.com/mynameisolacom

zeneczek
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: zeneczek » czw 16 lut, 2012 18:59

RobercieT,chylę czoła-pewnie nie tylko ja na temat Twojej wiedzy o Wschodzie aleeeee proszę nie DEZINFORMUJ,nie ma żadnych przepisów mówiących o możliwości przepuszczania rodziców z dziećmi.
Nigdy nie szukałem przepisów na ten temat,wystarczyła rozmowa z kierownikiem przejścia który jednoznacznie stwierdził:przepuszczając rodziców z dziećmi biorą podstawę prawną mówiącą o:przypadkach innych-szczególnych.
I to na ich podstawie i uprzejmości Straży Granicznej ja również jadę pomijając czasami gigantyczną kolejkę.
Ukraińcy natomiast stwierdzili że u nich zgodnie z prawem rodzice z dziećmi do lat 3 są w uprzywilejowanej pozycji i jadą poza kolejnością.
O tym wszystkim zresztą już pisałem w innym temacie,pozdr

Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: roberT/TANAIS » pt 17 lut, 2012 11:00

czyli dalej : "zgodnie z prawem i przepisami " więc nie wiem gdzie ta dezinformacja .
pozdrawiam robert

Awatar użytkownika
buba
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: buba » pt 17 lut, 2012 14:21

Zgodnie z przepisami / wg tzw . decyzji uznaniowej / osoby przekraczające granicę z dziećmi mogą być odprawieni poza kolejnością
Ciekawe kiedy przy granicy powstanie "wypożyczalnia dzieci" :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Pozyczasz po jednej stronie granicy, oddajesz po drugiej ;)

Zaraz mi sie przypomnialo jak to za czasow minionego ustroju chodzilam z babcia na zakupy. Mialam ze 3-4 lata a na dziecko dawali dwie rolki papieru toaletowego. Jak dzis pamietam tych ludzi podchodzacych do babci "przepraszam, moge pozyczyc dziecko?" . Wiec ubierali mi czapeczke, wiazali inaczej wlosy, ubierali kurteczke, kazali udawac ze spie i chyba z 20 rolek papieru na mnie rozni ludzie pozyskali :mrgreen:
Zgodnie z przepisami / wg tzw . decyzji uznaniowej / osoby przekraczające granicę z dziećmi mogą być odprawieni poza kolejnością
a do jakiego wieku to obowiazuje? bo ciekawe czy jak rodzice jechali ze mna a mialam lat 16 to tez sie liczylam jako "dziecko"? ;)
I czy dotyczy tylko dzieci czy tez osoby starsze, chore, niepelnosprawne, emerytow, rencistow, kobiety w ciazy, weteranow wojennych, honorowych dawcow krwi, pracujacych przy azbescie itp itd.. Bo jak tylko dzieci to takie troche niesprawiedliwe prawo... ze rodzice z wyżartym, silnymi dzieciakami ida przodem a babuszka z laseczka stoi w kolejce....

A moze to jest to samo "prawo" ktore czasem powoduje ze jak straznik ma kaprys to przepuszcza turystow z plecakami bocznym wejsciem?
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną, cała reszta jest wynikiem tego ,że ją wybrałam..."

na wiecznych wagarach od życia..

http://jabolowaballada.blogspot.com/

Awatar użytkownika
jajeś
Radca Stanu
Radca Stanu

Post autor: jajeś » pt 17 lut, 2012 14:45

buba pisze:Ciekawe kiedy przy granicy powstanie "wypożyczalnia dzieci" Pozyczasz po jednej stronie granicy, oddajesz po drugiej
to Bardzo dobry pomysł na małą firmę myślę że by się opłacało. :D
buba pisze:I czy dotyczy tylko dzieci czy tez osoby starsze, chore, niepelnosprawne, emerytow, rencistow, kobiety w ciazy, weteranow wojennych, honorowych dawcow krwi, pracujacych przy azbescie itp itd.
BUBA ja pamiętam czasy gdzie były 2 kolejki kolejka normalna i dla tych bez kolejki ale czas idzie do przodu więc na granicy jeszcze powinna powstać trzecia kolejka dla przemytników i cwaniaków :D

zeneczek
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: zeneczek » pt 17 lut, 2012 16:45

ta dezinformacja polega na tym że nie ma przepisów dotyczących przejazdu poza kolejnością rodziców z dziećmi,powołując się na ten sam przepis można np. przepuścić poza kolejką dorosłą osobę z problemami zdrowotnymi.
Wyobraźmy sobie sytuację że ktoś przeczytał na forum takie info i przekonany o istnieniu takich przepisów jedzie bez kolejki z prawie dorosłymi dziećmi,kończy się to awanturą.
Zgodnie Straż Graniczna twierdzi że rodzice z dziećmi do lat dwóch mogą mieć <ulgową taryfę> w zakresie przejazdu poza kolejką.

kunek
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: kunek » pn 20 lut, 2012 22:38

trzeba otworzyć więcej przejśc dostosowanych infrastrukturalnie (obiekty, funcjonariusze) do większego ruchu.. dotychczasowe są jeszcze z poczatku lat 90-tych i przystosowane do tamtych realiów...(przemiczę tzw "przebudowę" pieszego w Medyce...)

franz84
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: franz84 » wt 24 lip, 2012 15:13

Witam czy ktoś wie od której rano jest czynny ten parking w Medyce?

Kibek
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: Kibek » wt 24 lip, 2012 17:36

Parking, o którym pisałem wyżej jest 24 h.
NASZA MOŁDAWIA
http://www.mynameisola.com/pl/tag/moldova/

www.mynameisola.com
https://www.facebook.com/mynameisolacom

franz84
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: franz84 » śr 25 lip, 2012 09:47

Dzięki za info!Ja wybieram się również na Krym,pociągiem ze Lwowa.Nie kombinuję za dużo.Po prostu jadę samochodem do Medyki,przekraczam granicę pieszo i marszrutką do Lwowa.

tomek
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: tomek » śr 25 lip, 2012 15:49

mozna tam zostawic auto,nie ma problemu a ceny sa nie wielkie,parkinh nie jest niby strzezony ale kto Ci ukradnie auto z takiego parkingu.a wracaja mozna popatrzec czy jest kolejka na samochodowym i jesli nie wielka to wrocic sie na ukraine i zatankowac sobie:)

frau_helga
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Post autor: frau_helga » sob 28 lip, 2012 16:26

guber pisze:Nie byłem na Medyce już dość dawno bo ostatnio najczęściej jeżdżę przez Krościenko ale są tam co najemniej dwa strzeżone parkingi. Cena za dobę to chyba 6-7 zł jeżeli dobrze pamiętam i jeżeli się nie zmieniła, więc wg mnie nie ma sensu w Przemyślu zostawiać autka jak można na samej granicy.
Przed przejściem w Medyce są min. 2 parkingi, oba kosztują 6zł/doba. Jeden niestrzeżony, natomiast drugi jest monitorowany.

Jak ktoś jedzie na jeden dzień na UA i nie nie boi się zostawić auta w miejscu innym niż "oficjalny" parking, to można to zrobić także w Medyce-wsi. Osobiście, jadąc ostatnio do Lwowa, zostawiłam samochód na ok. 7 godzin przed Delikatesami na parkingu należącym do sklepu. Fakt, trzeba stamtąd dojść ok. 15 min pieszo do przejścia, ale przynajmniej jest pusto i spokojnie, a na parkingach przy granicy stało dużo aut.

dyzieq
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: dyzieq » ndz 29 lip, 2012 18:46

ja zawsze wjeżdzam na ten monitorowany.
jak jadę na kilka dni to zostawiam za bramą.
jest bezpiecznie. zostawiałem tam około 20 razy. zazwyczaj na weekend. nigdy nic się nie stało...

tomek
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: tomek » ndz 29 lip, 2012 22:55

no a jak ma byc na parkingu platnym:)) gdzie budka jest.nie odrozniaja sie te parkingi od innych w Polsce.normalnym parking i tyle.ale auto tak kolo granicy samej zostawiac byle gdzie na dluzyszy to nie wiadomo,przeciez to jest strefa przygraniczna.

dewoj
Tytularny Radca
Tytularny Radca

Post autor: dewoj » pn 15 kwie, 2013 16:04

Czy te parkingi będą otwarte ok 5rano?
Dobrze widzę, że są one na lewo od wejsia do pieszego przejścia?

dabecja
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

Post autor: dabecja » pn 15 kwie, 2013 20:32

dewoj pisze:Czy te parkingi będą otwarte ok 5rano?
Dobrze widzę, że są one na lewo od wejsia do pieszego przejścia?
Zostawiałem samochód w sierpniu na tydzień.Parking po lewej stronie ,na wjeździe łańcuch. facet kazał sciągnąć mi kołpaki więc możesz zrobić to wcześniej.

Awatar użytkownika
micaj
Radca Stanu
Radca Stanu

Post autor: micaj » śr 17 kwie, 2013 22:05

Nigdy nie próbowaliście na parkingu TESCO w Przemyślu? Obiekt pod kamerami, tj. zależy od tego gdzie się zaparkuje. Próbowałem już wielokrotnie i żyję. A lusterka wyrwać mogą wszędzie ;)
PKS Kasy Międzynarodowe Lublin
GG: 9594935
tel.: 81 747 74 42

mick.w
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

parking medyka

Post autor: mick.w » śr 19 kwie, 2017 09:34

czy możecie wskazać na mapie w którym miejscu jest ten parking i któredy jechać żeby nie wpakować się w jakiś przygraniczny korek?
Czy mogą być problemu z miejscami na tym parkingu? Potrzebuje zostawić autko na tydzień...

miras3334
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

parking medyka

Post autor: miras3334 » ndz 18 cze, 2017 14:24

Podepnę się pod temat jadę do Lwowa 7 lipca pociągiem z Przemyśla na tydzień. Szukam miejsca żeby zostawić auto nie uśmiecha mi się wydać 140zł na parking strzezony.Moze ktoś podpowie z użytkowników forum jakieś rozwiązanie.Znajdzie się może kawałek miejsca żeby auto zostawić w bezpiecznym miejsce jakto się mówi za flaszkę.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

kniazix
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor
Kontakt:

parking medyka

Post autor: kniazix » pn 19 cze, 2017 21:42

w medyce masz parking za 6 zyla za dobę więc za tydzień będziesz miał w cenie dobrej flaszki

gucio1955
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

parking medyka

Post autor: gucio1955 » pn 19 cze, 2017 23:38

guber pisze:Nie byłem na Medyce już dość dawno bo ostatnio najczęściej jeżdżę przez Krościenko ale są tam co najemniej dwa strzeżone parkingi. Cena za dobę to chyba 6-7 zł jeżeli dobrze pamiętam i jeżeli się nie zmieniła, więc wg mnie nie ma sensu w Przemyślu zostawiać autka jak można na samej granicy. Ale z drugiej strony nie lepiej przejechać granicę samochodem ??? Ta druga opcja ma same zalety. Po pierwsze zatankujesz sobie tanie paliwo i zaoszczędzisz trochę kasy. Po drugie nie musisz się tłuc do Lwowa marszrutkami tylko jedziesz sobie wygodnie autkiem. A jak chcesz dalej z Lwowa gdzieś jechać pociągiem to zostawiasz tam autko na strzeżonym parkingu za 10 hrywien na dobę.
A gdzie jest ten parking ?

ODPOWIEDZ