Nocleg w Hostelu we Lwowie

Forum o podróżach po Ukrainie. Podobnie jak powyższe forum o Rosji przeznaczone jest ono do rozmów na tematy związane z turystyką.
nativ
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Nocleg w Hostelu we Lwowie

Post autor: nativ »

Witam
W najbliższym czasie chce wybrać się do Lwowa.
Nie nocowałem jeszcze w Hostelach .
Czy ktoś może polecić jakiś dobry i w miarę tani hostel tak do 30 zł za dobę.
Jak w takim Hostelu wygląda sprawa bezpieczeństwa .
Bo zapewne przyjadę z laptopem i lustrzanką a strata ich byłaby dla mnie bardzo dotkliwa :(
. Czy mogę śmiało zostawić rzeczy i wyjść będąc np w pokoju kilkuosobowym czy lepiej zabierać ze sobą wszystkie cenne rzeczy ?.
Pozdrawiam
stelmach33
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: stelmach33 »

Prosze! Wybierz sobie :

http://www.polish.hostelworld.com/searc ... &city=Lviv

Nie ma za co!
chlorofil
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: chlorofil »

Mogę polecić CS Hostel. Ma bardzo dobrą lokalizację, jest kameralny i ma znośne warunki.

Co do zostawiania lustrzanki i laptopa na pastwę nieznanych ludzi, to dla mnie bardzo ryzykowne, także w Polsce.
pietia
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: pietia »

Lemberg Hostel, ul. Horwatśka 3. W lipcu ub. r. za łóżko w pokoju 6-osobowym płaciłem nieco ponad 20 PLN. W cenie śniadanko, przynajniej jedna dziewczyna z obsługi dobrze mówiła po polsku. Co do rzeczy, ja np. laptopa nieraz zostawiałem, i nic złego się nie działo. Choć najlepej, jak w pokoju są szafki, zamykane na klucz
Awatar użytkownika
Martus ze Lwowa
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny
Kontakt:

Post autor: Martus ze Lwowa »

Hostel Del Pozitiff, Hostel Komfort, Appart hostel, Music House hostel, Myrgorodzki hostel etc
Wilczyca
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: Wilczyca »

Bardzo proszę o update informacji, co polecacie. Wybieram się w sierpniu do Lwowa i szukam noclegów ekonomicznych, najlepiej, żeby był dostępd o sieci :P
pietia
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: pietia »

Wilczyca pisze:najlepiej, żeby był dostępd o sieci
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny
Kontakt:

Post autor: Martus ze Lwowa »

Wsrod nowych miejsc na nocleg we Lwowie moge polecic hotel klasy ekonomicznej Ekotel (www.hotel-ekotel.lviv.ua), CS hostel, Hostel Komfort, pokoje gosciowe od szkoly muzycznej (bardzo polecam, tanio, wszystko nowiutkie, lokalizacja w centrum, przy zapotrzebowaniu przekaze kontakt do nich), hostel Pod Swietym Duchem
korba
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: korba »

Jaka forme noclegu polecacie dla 5 osobowej, niezbyt zmanierowanej grupy znajomych ;)? Czy bardziej oplaca sie wynajac jakis apartament, czy najlepsza opcja jest miejsce w hostelu?

Czy macie jakies konkretne typy ;)?

Glowne wymogi to lokalizacja w centrum, mile widziana cena do ok 40pln/os ;) Oczywiscie nikt nie spodziewa sie luksusu, ale przecietny polski akademikowy poziom schludnosci bylby oczywiscie dodatkowym atutem ;)
Paweł Z.
Tytularny Radca
Tytularny Radca

Post autor: Paweł Z. »

Hostel na pewno wyjdzie taniej,choć mieszkań za rozsądną cenę też nie brakuje,np.
http://www.apartmentslviv.com/2-bedroom ... -apt-lv095
Zależy jak długi pobyt i czego oczekujecie.W mieszkaniu macie wszystko do własnej dyspozycji.
Awatar użytkownika
OLI
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: OLI »

Jeśli nie jesteście wybredni to Hotel Arena(przy cyrku) mógłby być dobrym rozwiązaniem,w sierpniu płaciłem w nim zaledwie kilkanaście złotych w przeliczeniu. Od razu mówię jednak, że prysznic znajduje się w podziemiach :D
korba
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Tym razem w gre wchodzi tylko krotki wypad (przyjazd w sobote, wyjazd w niedziele) , dlatego pokoj bedzie jedynie miejscem zostawienia bagazu i przespania sie.

Jak myslicie, czy mozna spokojnie jechac w ciemno, czy dobrze przed odjazdem zarezerwowac sobie miejsce?
Czy jest cos, na co zwracac szczegolna uwage, gdy wynajmuje sie pokoj w "ciemno" od "babuszki" na dworcu i co myslicie o tej opcji ;)?

Dzieki za wszystkie odpowiedzi ;)
bahaar
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Post autor: bahaar »

Hotel "Cisar" na Kotlarskiej mogę polecić z własnego doświadczenia jednakże... dla osób mikrego wzrostu :wink: W maju tego roku płaciliśmy za pokój dwuosobowy 180 hrw. (byliśmy w trójkę z czteroletnim dzieckiem). Pokoje z toaletą i prysznicem (osobno). W pokoju wykorzystany KAŻDY centymetr! Zamknąć drzwi od toalety osobie wyższej niż 180 cm będzie niemożliwe :twisted: Dostęp do kuchni, lodówki (zimne piwo czy białe wino lepiej smakuja :lol:), wi-fi i naprawdę przemiła obsługa oraz rzut beretem od centrum (Kotlarska ze Szpitalną się łączy czyt. do Pr. Swobody dwa kroki) przemawia na plus. Zakładając, że tylko o nocleg chodzi to zdecydowanie polecam. Lepszy hotel Cisar od hotelu Lwów, który zmienił się i zanadto "częściowo" zeurpeizował tzn. ceny "zachodnie" i etażowa również :(
Paweł Z.
Tytularny Radca
Tytularny Radca

Post autor: Paweł Z. »

W takim razie radziłbym jednak z góry coś zarezerwować,by na miejscu nie tracić czasu na szukanie.
Tu są mieszkania z dobrą lokalizacją i ceną.Gdyby faktycznie taki był koszt,to warto rozważyć...
http://rental.lviv.ua/pl/2011/03/05/dro ... /#more-104

http://rental.lviv.ua/pl/2011/03/06/gogolya-5/#more-109 (w pięknej kamienicy).
http://maps.yandex.ua/-/CVerqQIw
Awatar użytkownika
gorodok
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Post autor: gorodok »

korba pisze:Jaka forme noclegu polecacie dla 5 osobowej, niezbyt zmanierowanej grupy znajomych ;)? Czy bardziej oplaca sie wynajac jakis apartament, czy najlepsza opcja jest miejsce w hostelu?

Czy macie jakies konkretne typy ;)?

Glowne wymogi to lokalizacja w centrum, mile widziana cena do ok 40pln/os ;) Oczywiscie nikt nie spodziewa sie luksusu, ale przecietny polski akademikowy poziom schludnosci bylby oczywiscie dodatkowym atutem ;)
Za 40 złotych od osoby możecie znaleźć mnóstwo miejsc do przespania się - włączając hostele. Jeśli natomiast chcecie jeszcze bardzije oszczędzić i warunki mogą być podstawowe wtedy lepiej wynająć jakieś tanie mieszkanie.
LwÓw.pL.Ua
sTreFa.LwÓw.pL.Ua
korba
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Dzieki za rady. Zdecydowalismy sie na jedno z mieszkan z rental.lviv.ua i bylo bez zarzutu ;)
Amigo
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: Amigo »

korba pisze: Zdecydowalismy sie na jedno z mieszkan z rental.lviv.ua i bylo bez zarzutu ;)
Czy mógłbyś podać link na adres tego mieszkania ?
Wyjeżdżamy w najbliższy wtorek i chcemy pomieszkać ponad tydzień we Lwowie. Zależy nam bardzo na mieszkaniu "bez zarzutu".

Pozdrawiam.
korba
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Amigo
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: Amigo »

Rzeczywiście. Wszystko się potwierdziło. Wróciłem kilka dni temu. Chciałem podkreślić bardzo profesjonalną i rzetelną opiekę ze strony administratora wynajętego mieszkania. Byliśmy wszyscy bardzo zadowoleni. POLECAM !
A Tobie korba - bardzo dziękuję.

Pozdrawiam - Amigo. :lol
djds
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny
Kontakt:

Post autor: djds »

http://akolada.org.ua/index.php?dep=&pa ... ntern_lviv

Czy to ta szkoła muzyczna, o której mowa wyżej? Ktoś tam coś widzi na temat pokojów? Nie za bardzo łapię język ukraiński...
Poszukuję forumowiczów ze Śląska w celu stworzenia regionalnego oddziału forum
Awatar użytkownika
gorodok
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

djds pisze:http://akolada.org.ua/index.php?dep=&pa ... ntern_lviv

Czy to ta szkoła muzyczna, o której mowa wyżej? Ktoś tam coś widzi na temat pokojów? Nie za bardzo łapię język ukraiński...
Na tej stronie niema nic na temat pokojów....
LwÓw.pL.Ua
sTreFa.LwÓw.pL.Ua
djds
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny
Kontakt:

Post autor: djds »

To o jakiej szkole muzycznej była w takim razie mowa wyżej?
Poszukuję forumowiczów ze Śląska w celu stworzenia regionalnego oddziału forum
Awatar użytkownika
gorodok
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

djds pisze:To o jakiej szkole muzycznej była w takim razie mowa wyżej?
Lwowska średnia specjalizowana szkoła-internat im. S. Kruszelnickiej
Adres: ul. Zielona 10
LwÓw.pL.Ua
sTreFa.LwÓw.pL.Ua
ODPOWIEDZ