Euro 2012 Ukraina - wszelkie sprawy dotyczące tematu .

Forum o podróżach po Ukrainie. Podobnie jak powyższe forum o Rosji przeznaczone jest ono do rozmów na tematy związane z turystyką.
Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

Euro 2012 Ukraina - wszelkie sprawy dotyczę…ce tematu .

Post autor: roberT/TANAIS »

Witam

W związku ze zbliżającym się Euro pozwalam sobie założyć osobny temat. Jeżeli macie pytania, uwagi w tym zakresie to proszę je zamieszczać / noclegi, przejazdy, bilety /.
Nalyvajmo, brattia Kryshtalevi chashi, Shchob shabli ne braly, Shchob kuli mynaly Golivon'ky nashi!
pozdrawiam robert

Wladek87
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: Wladek87 »

Witam,
Mam pytanie odnośnie noclegów w Kijowie i Doniecku. W tej chwili ceny są bardzo wysokie, a większość stron oferujących wynajem mieszkań w Kijowie nie ustaliła jeszcze cen. Czego się można spodziewać? Czy ceny będą coraz wyższe, spadną? Lepiej się na razie wstrzymać z wynajmem? Szukanie czegoś na miejscu będzie dużo droższe? Szukam noclegu dla 3-4 osób w połowie czerwca na 2 noce Kijowie i na jedną noc w Doniecku (27 czerwca), może ktoś jest w stanie pomóc?
Drugie pytanie mam odnośnie pociągów. Czy ceny biletów podczas Euro będą dużo wyższe i jak będzie z dostępnością biletów (kupię bez problemów przez internet z 45 dniowym wyprzedzeniem? ) ? Czy ukraińska kolej planuje zwiększenie liczby połączeń na ten czas? Interesują mnie trasy: Kijów - Lwów (tu chyba nie powinno być problemów), Lwów-Symferopol, Symferopol - Donieck, Donieck-Kijów.
pozdrawiam

Awatar użytkownika
fijalkowski
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca

Post autor: fijalkowski »

Wladek87 pisze:W tej chwili ceny są bardzo wysokie,
ps
myslalem, ze beda wyzsze :D

pietia
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: pietia »

Wladek87 pisze:Czego się można spodziewać? Czy ceny będą coraz wyższe, spadną? Lepiej się na razie wstrzymać z wynajmem? Szukanie czegoś na miejscu będzie dużo droższe? Szukam noclegu dla 3-4 osób w połowie czerwca na 2 noce Kijowie i na jedną noc w Doniecku (27 czerwca), może ktoś jest w stanie pomóc?
Myślę, że póki co ceny na ten okres nie spadną, jeśli natomiast bliżej EURO okaże się, że popyt jest niższy niż oczekiwano, to niewykluczone, że trochę spadną. Ale generalnie raczej na pewno będzie drożej niż normalnie

michal
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Post autor: michal »

Czy ktoś mi może potwierdzić autorytatywnie, że ceny biletów na mecze Euro 2012 są nominalnie identyczne w Polsce i na Ukrainie i zaczynały się (bo losowanie już dawno było) od 30 euro w najgorszych sektorach na spotkania grupowe (w Polsce trzeba było zapłacić 120 zł za tą kategorię biletów). Na Ukrainie tyle samo tylko w hrywnach, czy tak?

Awatar użytkownika
Zeus
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: Zeus »

tak, tyle samo :)

Awatar użytkownika
Parparim
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Post autor: Parparim »

Pytałem we wtorek w kasie nr dwa na Dworcu we Lwowie o możliwość rezerwacji biletów kolejowych na czerwiec. Otóż, bilety będzie można nabywać dopiero za czterdzieści dni. Ich cena ma wzrosnąć o jakieś 25%. Jeśli coś się zmieni, proszę o zamieszczenie tu informacji.
...

kunek
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: kunek »

znaczy później spadną o 25%??? żartowałem...
ale na poważnie podwyżka wszystkich biletów o jedną czwarta to sporo - szczególnie dla naszych Braci ze wschodu...

pietia
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: pietia »

W miesiącach letnich (czerwiec-sierpień) ceny biletów kolejowych na Wschodzie zawsze idą w górę, nieraz nawet bardziej niż o 25%. Bardziej zdziwiła mnie możliwość rezerwacji biletów na czerwiec JUŻ za 40 dni. Z reguły przedsprzedaż biletów zaczyna się tam 45 dni przed datą wyjazdu, czyli, w przypadku bietów na czerwiec, powiny być one w sprzedaży od połowy kwietnia

Wladek87
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Czy ktoś zna lub się zatrzymywał w Hostelu 2012?

http://www.booking.com/hotel/ua/hostel- ... nth=2012-6

Nie ma o nim żadnych opinii, a cena zachęca i zastanawiam się czy nie jest to jakie oszustwo. Czy rezerwowanie przez booking.com jest raczej bezpieczne?

Alexander_K
Radca Stanu
Radca Stanu

Post autor: Alexander_K »

Wladek87 pisze:Czy ktoś zna lub się zatrzymywał w Hostelu 2012?

http://www.booking.com/hotel/ua/hostel- ... nth=2012-6

Nie ma o nim żadnych opinii, a cena zachęca i zastanawiam się czy nie jest to jakie oszustwo. Czy rezerwowanie przez booking.com jest raczej bezpieczne?
Może być i oszustwo. Za ten własnie hostel nic nie wiem, ale na przykład o tym:

http://www.booking.com/hotel/ua/kharkiv ... mp.en.html

słyszałem, że oszustwo.
Im bardziej Puchatek zaglądał do środka, tym bardziej Prosiaczka tam nie było...

Awatar użytkownika
Zeus
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

z namiotami, jeste nikt nie wie. Bo ma byc jeste taki w warszawie, na bemowie, i jeste nie dostali pozwolenia na tam ;/

fx25
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: fx25 »

Zeus pisze:z namiotami, jeste nikt nie wie. Bo ma byc jeste taki w warszawie, na bemowie, i jeste nie dostali pozwolenia na tam ;/
w Polsce calsberg organizuje http://www.carlsbergfancamp.pl/ Wydaje się ciekawą ofertą.

dyzieq
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: dyzieq »

ja mam bilet na półfinał w Doniecku ... nie szukałem nocelgu bo tak naprawdę nocleg sam mnie znalazł... zupełnie jak na Krymie ;)
mianowicie wracałem marszrutką ze Lwowa i poznałem Polaka mieszkającego w Doniecku. Podrzuciłem go do Rzeszowa... a on mi zaproponował, że jak będę na meczu to mogę u niego przenocować... zupełny zbieg okoliczności...

swoją drogą to ceny o jakich się mówi są trochę przesadzone.
W Austri mozna było znaleźć nocleg za 20 euro w specjalnie przygotowanym campie...

Awatar użytkownika
Parparim
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Post autor: Parparim »

Czy byłby ktoś chętny zamienić się biletami? ...

Mam dwa bilety na mecz Włochy - Chorwacja (14.06.12), pierwsze miejsca. Zamieniłbym się na jakiekolwiek spotkania (pomijając mecz Portugalia - Dania we Lwowie) na terenie Ukrainy.

W grę wchodzi tylko wymiana.
...

piszczyk
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

Post autor: piszczyk »

Mam pytanie odnośnie noclegów w Kijowie i Doniecku.
Podbijam pytanie. Czy ma ktoś może namiar na jakiś sprawdzony nocleg? Najlepsze byłoby mieszkanie do wynajęcia dla ok. 10 osób... Podejrzewam, że ciężki temat :-/ Interesuje mnie Kijów w terminach 24.06-26.06 oraz 30.06-02.07 oraz Donieck 27.06-29.06.
ja mam bilet na półfinał w Doniecku ... nie szukałem nocelgu bo tak naprawdę nocleg sam mnie znalazł... zupełnie jak na Krymie ;)
mianowicie wracałem marszrutką ze Lwowa i poznałem Polaka mieszkającego w Doniecku. Podrzuciłem go do Rzeszowa... a on mi zaproponował, że jak będę na meczu to mogę u niego przenocować... zupełny zbieg okoliczności...
a może ten Polak zna kogoś kto chciałby wynająć mieszkanie w podanym wyżej przeze mnie terminie?
Mam dwa bilety na mecz Włochy - Chorwacja (14.06.12), pierwsze miejsca. Zamieniłbym się na jakiekolwiek spotkania (pomijając mecz Portugalia - Dania we Lwowie) na terenie Ukrainy.
Ja na pewno będę miał "wolne" bilety na ćwierćfinał w Kijowie oraz prawie na pewno na mecze Dania-Portugalia we Lwowie i Dania-Niemcy także we Lwowie. To czy będzie chęć wymiany na mecz Włochy - Chorwacja nie do końca zależy ode mnie więc w razie czego się odezwę.

Wladek87
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Czy wie ktoś czy będzie możliwość taniego transportu (w granicach cenowych normalnych pociągów) z Doniecka do Kijowa po meczu półfinałowym - 27.06? Chodzi mi o transport aby wyruszyć z Doniecka w granicach 00:00-3:00 i dotrzeć do Kijowa po południu.

Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: roberT/TANAIS »

Wladek87 pisze:Czy wie ktoś czy będzie możliwość taniego transportu (w granicach cenowych normalnych pociągów) z Doniecka do Kijowa po meczu półfinałowym - 27.06? Chodzi mi o transport aby wyruszyć z Doniecka w granicach 00:00-3:00 i dotrzeć do Kijowa po południu.
www.uz.gov.ua
www.bus.com.ua

polecam w/w strony
Nalyvajmo, brattia Kryshtalevi chashi, Shchob shabli ne braly, Shchob kuli mynaly Golivon'ky nashi!
pozdrawiam robert

BARTixR
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Post autor: BARTixR »

ceny na hotele wyrosły na ukrainie 10-krotnie... to jest smykałaka do biznesu :mrgreen:
http://fishki.net/comment.php?id=109461

apollo12
Nadworny Radca
Nadworny Radca
Kontakt:

pomylone :) ceny

Post autor: apollo12 »

BARTixR pisze:ceny na hotele wyrosły na ukrainie 10-krotnie... to jest smykałaka do biznesu :mrgreen:
zapewne ceny EUR to ceny w hrywnach, wtedy by pasowało.
bo przecież nikt nie zapłaci za 250€ za noc -chociaż kto ich tam wie-milicja nieraz zaczyna propozycje mandatu od 200€ a kończy się na 100 hrywien :mrgreen:

Alexander_K
Radca Stanu
Radca Stanu

Re: pomylone :) ceny

apollo12 pisze:
BARTixR pisze:ceny na hotele wyrosły na ukrainie 10-krotnie... to jest smykałaka do biznesu :mrgreen:
bo przecież nikt nie zapłaci za 250€ za noc -chociaż kto ich tam wie-milicja nieraz zaczyna propozycje mandatu od 200€ a kończy się na 100 hrywien :mrgreen:
Dlaczego nazywasz łapówkę mandatem?
Im bardziej Puchatek zaglądał do środka, tym bardziej Prosiaczka tam nie było...

apollo12
Nadworny Radca
Nadworny Radca
Kontakt:

Post autor: apollo12 »

Alexander_K pisze:
apollo12 pisze:
Dlaczego nazywasz łapówkę mandatem?
zwał jak zwał-chodzi o realia.
kiedyś w supermarkecie Epicentr pracownik zaoferował mi pomoc przy załadowaniu płytek do samochodu za 100uah skończyło się na 15 uah.
wschód to wschód

Alexander_K
Radca Stanu
Radca Stanu

apollo12 pisze:kiedyś w supermarkecie Epicentr pracownik zaoferował mi pomoc przy załadowaniu płytek do samochodu za 100uah skończyło się na 15 uah.
wschód to wschód
Twardziel z Ciebie! Nie chciałbym targować się z tobą :)

Awatar użytkownika
Zeus
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

targowanie tez to moja pasja ;D

Awatar użytkownika
fijalkowski
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca

Post autor: fijalkowski »

apollo12 pisze:
oczywiscie, ze zapłaca,

Zakrzak
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

Post autor: Zakrzak »

jak myślicie, z momentem zakończenia się Euro ceny spadną automatycznie? Wybieram się końcem sierpnia na UA (ostatni tydzień lub pierwszy tydzień września)

Awatar użytkownika
micaj
Radca Stanu
Radca Stanu

Post autor: micaj »

Zakrzak pisze:jak myślicie, z momntem zakończenia się Euro ceny spadną automatycznie? Wybieram się końcem sierpnia na UA (ostatni tydzień lub pierwszy tydzień września)
A ja 23.06. do Kolomyji. Mam nadzieję, że gorączka turnieju już opadnie.
PKS Kasy Międzynarodowe Lublin
GG: 9594935
tel.: 81 747 74 42

szaman
Radca Stanu
Radca Stanu

Post autor: szaman »

Opaść pewnie opadnie ale moim zdaniem wątpliwe żeby do cen z przed Euro. I wątpliwym dla mnie jest też fakt że na takim Krymie ceny mocno spadną zaraz po Euro... Raczej gdzieś we wrześniu.
Пиймо друзі грай музико Нам вже все одно!

wilager
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: wilager »

Czy w związku z Euro planowane jest uruchomienie dodatkowych pociągów na trasach Lwów-Kijów, Kijów-Donieck?

Może jest ktoś chętny na wymianę biletów? Mam do zaoferowania 4 szt na mecz Anglia-Francja w Doniecku dn. 11.06 :)
Bilety kupiłem w 3 kategorii cenowej, po 120 zł
Jeśli nie ma rozwiązania problemu, to de facto ten problem nie istnieje

Wladek87
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Mają być szybkie pociągi Hyunday między miastami, gdzie będą mecze. Koszt najtańszych biletów 6 Euro za 100km.

ODPOWIEDZ