Powrót z Rosji samochodem przez Ukrainę

Forum o podróżach po Ukrainie. Podobnie jak powyższe forum o Rosji przeznaczone jest ono do rozmów na tematy związane z turystyką.
Awatar użytkownika
radziun
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Powrót z Rosji samochodem przez Ukrainę™

Post autor: radziun »

Latem tego roku planuję wyprawę samochodem: PL -> BY -> RU -> UA -> PL.
Wizy: Rosyjska turystyczna, Białoruska tranzytowa jednokrotna.

Mam pytanie do osób często podróżujących: czy muszę jakoś kombinować podczas przejazdu przez Ukrainę (zgłaszać tranzyt do Polski) aby uniknąć dodatkowej opłaty za wyjazd innym przejściem granicznym od wjazdowego. Kiedyś (jak to mówią: podobno na pewno) taka opłata była, teraz nie wiem.

abmaciek
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

Post autor: abmaciek »

dwa lata temu nie miałem problemu i dodatkowych opłat

skklub
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Post autor: skklub »

Witam,

Zawsze możesz powiedzieć, że jedziesz np. do Lwowa. W chwili obecnej nie wypełniasz przy wjeździe na Ukrainę karteczek i nie musisz podawać dokładnego adresu.
Unikasz opłat jeżeli takowe są i masz możliwość pozostania na Ukrainie do 90 dni.

Pozdrawiam

BARTixR
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Re: Powrót z Rosji samochodem przez Ukrainę™

Post autor: BARTixR »

radziun pisze:Latem tego roku planuję wyprawę samochodem: PL -> BY -> RU -> UA -> PL.
Wizy: Rosyjska turystyczna, Białoruska tranzytowa jednokrotna.

Mam pytanie do osób często podróżujących: czy muszę jakoś kombinować podczas przejazdu przez Ukrainę (zgłaszać tranzyt do Polski) aby uniknąć dodatkowej opłaty za wyjazd innym przejściem granicznym od wjazdowego. Kiedyś (jak to mówią: podobno na pewno) taka opłata była, teraz nie wiem.
jeśli powiesz że jedziesz tranzytem to wbiją ci w paszporcie pieczątkę i 72h na tranzyt.
Jak powiesz że jedziesz np. do Lwowa jak pisał kolega powyżej to nic nie wbiją. Adres jakiegoś hotelu sobie zapamiętaj na wszelkie wypadek.

Awatar użytkownika
radziun
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: radziun »

Dziękuję, temat uważam za zamknięty.

ODPOWIEDZ