ZAKAZ W LWOWSKICH MARSZRUTKACH

Forum o podróżach po Ukrainie. Podobnie jak powyższe forum o Rosji przeznaczone jest ono do rozmów na tematy związane z turystyką.
Awatar użytkownika
fijalkowski
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca

ZAKAZ W LWOWSKICH MARSZRUTKACH

Post autor: fijalkowski »

Lwów: rosyjska muzyka zakazana w komunikacji
http://przewodnik.onet.pl/wiadomosci/lw ... tykul.html

-----
http://www.wprost.pl/ar/311455/Lwow-wau ... uslyszysz/
http://www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-we ... nId,593184
http://www.sfora.pl/Antyrosyjska-akcja- ... nki-a41568

------------
aż boje się pomyśleć co we Lwowie wymyślą następnym razem, a z marszrutkami to już z szczególnością :wink:

kunek
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: kunek »

...strzelanie z armaty do wróbla...

Awatar użytkownika
OLI
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: OLI »

Słyszałem o tym juz jakis czas temu.

Skoro rosyjska muzyka jest zakazana to moze polskiej zaczna slychac?

Awatar użytkownika
buba
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: buba »

pewnie zaczna sluchac angielskiej bo to takie nowoczesne i wspaniale... :evil:
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną, cała reszta jest wynikiem tego ,że ją wybrałam..."

na wiecznych wagarach od życia..

http://jabolowaballada.blogspot.com/

Alexander_K
Radca Stanu
Radca Stanu

Post autor: Alexander_K »

buba pisze:pewnie zaczna sluchac angielskiej bo to takie nowoczesne i wspaniale... :evil:
nie wszystko złoto, co się świeci...
Im bardziej Puchatek zaglądał do środka, tym bardziej Prosiaczka tam nie było...

szaman
Radca Stanu
Radca Stanu

Post autor: szaman »

buba pisze:pewnie zaczna sluchac angielskiej bo to takie nowoczesne i wspaniale... :evil:
Doskonale wiesz, że to nie chodzi o to żeby angielskiej słuchać...
Moim zdaniem decyzja bardzo na plus.
Пиймо друзі грай музико Нам вже все одно!

Awatar użytkownika
jajeś
Radca Stanu
Radca Stanu

Post autor: jajeś »

no to niech biorą przykład z Litwy będzie super niech zaczną tępić wszystkich i wszystko co obce to jest chore.

Awatar użytkownika
micaj
Radca Stanu
Radca Stanu

Post autor: micaj »

jajeś pisze:no to niech biorą przykład z Litwy będzie super niech zaczną tępić wszystkich i wszystko co obce to jest chore.
A na zakupy spożywcze za kordon. Ot, taki patriotyzm pieniądza.
PKS Kasy Międzynarodowe Lublin
GG: 9594935
tel.: 81 747 74 42

szaman
Radca Stanu
Radca Stanu

Poczytaj trochę historii, popytaj a może zrozumiesz dlaczego u nich taka decyzja.

Awatar użytkownika
jajeś
Radca Stanu
Radca Stanu

historia historią a życie życiem o historii należy pamiętać ale żyć trzeba teraz według takiej mentalności my nie powinniśmy uczyć się niemieckiego i rosyjskiego i zerwać z tymi państwami wszelkie kontakty bo jako nasi sąsiedzi co jakiś czas toczyli z nami potyczki a nawet przez trochę czasu państwo nasze z tarli z powiedźcież ziemi. o "incydentach 20 wieku" nie będę wspominał.

pietia
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: pietia »

Bez sensu ta decyzja, typowy przejaw lwowskiego szowinizmu i niechęci do wszystkiego co nie-ukraińskie (albo ukraińskie w niedostatcznym stopniu). Coś jak niechęć Litwinów do dwujęzycznych wywieszek i napisów. yślę, że gdyby we Lwowie istniała jakaś polskojęzyczna radiostacja, z polską muzyką, to i jej słuchania by zakazano (w końcu Polska też "okupowała Ukrainę").Dodatkowo ta decyzja nie podoba mi się dlatego, że duża część lwowskich marszrutek jest w rękach prywatnych, a w takim wypadku to kierowca bądź ewentualnie właściciel firmy powinien decydować o tym czego słuchać, a czego nie, urzędnikom wara od tego. Rónie dobrze można zakazać słuchania takiej czy innej muzyki w samochodach osobowych, na przenośnych odtwarzaczach, a nawet na domowych radioodbiornikach.
Mam jednak nadzieję, że na Ukrainie istnieją jakieś wyższe instancje, które uchylą ten absurdalny zakaz

szaman
Radca Stanu
Radca Stanu

pietia pisze:Bez sensu ta decyzja, typowy przejaw lwowskiego szowinizmu i niechęci do wszystkiego co nie-ukraińskie (albo ukraińskie w niedostatcznym stopniu). Coś jak niechęć Litwinów do dwujęzycznych wywieszek i napisów. yślę, że gdyby we Lwowie istniała jakaś polskojęzyczna radiostacja, z polską muzyką, to i jej słuchania by zakazano (w końcu Polska też "okupowała Ukrainę").Dodatkowo ta decyzja nie podoba mi się dlatego, że duża część lwowskich marszrutek jest w rękach prywatnych, a w takim wypadku to kierowca bądź ewentualnie właściciel firmy powinien decydować o tym czego słuchać, a czego nie, urzędnikom wara od tego. Rónie dobrze można zakazać słuchania takiej czy innej muzyki w samochodach osobowych, na przenośnych odtwarzaczach, a nawet na domowych radioodbiornikach.
Mam jednak nadzieję, że na Ukrainie istnieją jakieś wyższe instancje, które uchylą ten absurdalny zakaz
ad.1 To źle myślisz. Wiadomo jakie jest we Lwowie nastawienie do polaków.
ad.2 Większość marszrutek jest miasta a nie w prywatnych rękach.
ad.3 Właścicielem jest miasto i to ona decyduje czego się słucha. Jeśli faktycznie jakaś linia jest w prywatnych rękach to nie od widzimisię właściciela, który nagle wymyślił sobie że będzie tą drogą jeździł a na podstawie licencji którą wydaje miasto. Chcesz licencję to dostosuj się do tego czego życzą sobie władze miejskie. Proste.

Awatar użytkownika
jajeś
Radca Stanu
Radca Stanu

NO TO NAJLEPIEJ WPROWADZIĆ ROZWIĄZANIE z warszawy MZA w swoich pojazdach wymontowało radioodbiorniki (brak opłaconego abonamentu radiowego) i krótka piłka radio jak słychać u kierowcy to albo z komórki albo autobus jest prywatny świadczący usługi na rzecz ZTM

pietia
Kanclerz
Kanclerz

Jeśli marszrutka jest miejska, to jeszcze można jakoś zrozumieć. Choć i tak nie zmienia to mojej negatywnej opinii o tej decyzji. Tym bardziej, ze na Ukrainie jest wiele stacji,może nawt większość, nadających zarówno piosenki ukraińskie, jak i rosyjskie czy angielskojęzyczne. I teraz zgodnie z przepisami, jeśli na którejś ze stacji zaczyna lecieć jakiś rosyjski utwór, kierowca na gwałt powinien szukać innej stacji, gdzie akurat nie ma nic "zakazanego".
Nie przesadzajmy,akurat we Lwowie i ogólnie na zachodniej Ukrainie i tak domniuje język ukraiński, większość lmieszkańców używa go na co dzień, i nie przestaną go używać tylko dlatego, że nieraz w ich uszy wpadną też rosyjskie utwory.

Awatar użytkownika
buba
Kanclerz
Kanclerz

A ja jako sygnal na komorce mam rosyjska piosenke- ciekawe czy jak ktos do mnie zadzwoni jak bede siedziala we lwowskiej marszrutce to dostane mandat? za "promowanie wrogich nurtow politycznych"? :lol:
szaman pisze:Właścicielem jest miasto i to ona decyduje czego się słucha.
Ciekawe czego teraz beda mogli sluchac.. Bo nawet radio sobie nie moga puscic bo tam tez czesto rosyjskie piosenki sie pojawiaja.. Moze kazdy kierowca dostanie jedna dozwolona plyte ktora bedzie mu wolno miec wlaczona na okraglo? A moze bedzie wolno slychac tylko piosenek patriotycznych np. ku czci Bandery?
pietia pisze: Nie przesadzajmy,akurat we Lwowie i ogólnie na zachodniej Ukrainie i tak domniuje język ukraiński, większość lmieszkańców używa go na co dzień, i nie przestaną go używać tylko dlatego, że nieraz w ich uszy wpadną też rosyjskie utwory.
mi sie tez tak wydaje, ze we Lwowie nie maja sie czego obawiac i ta decyzja jest totalnie niepotrzebna.. Tylko ogranicza wolnosc ludziom...
micaj pisze:
jajeś pisze:no to niech biorą przykład z Litwy będzie super niech zaczną tępić wszystkich i wszystko co obce to jest chore.
A na zakupy spożywcze za kordon. Ot, taki patriotyzm pieniądza.
Taaaa... dokladnie.. Zwykle patriotyzm sie tam konczy gdzie sie zaczyna KASA..
pietia pisze:a w takim wypadku to kierowca bądź ewentualnie właściciel firmy powinien decydować o tym czego słuchać, a czego nie, urzędnikom wara od tego. Rónie dobrze można zakazać słuchania takiej czy innej muzyki w samochodach osobowych, na przenośnych odtwarzaczach, a nawet na domowych radioodbiornikach.
Moze to bedzie kolejny krok? Moze wladze miasta powinny tez decydowac co sie slucha w knajpach, w swoim samochodzie, jakie piosenki ma sie na komorce albo czego slucha u siebie w domu? dla pewnosci mozna w kazdym domu zamontowac kamere aby sprawdzac czy mieszkancy "sie dobrze prowadza".. :lol:
jajeś pisze:historia historią a życie życiem o historii należy pamiętać ale żyć trzeba teraz według takiej mentalności my nie powinniśmy uczyć się niemieckiego i rosyjskiego i zerwać z tymi państwami wszelkie kontakty bo jako nasi sąsiedzi co jakiś czas toczyli z nami potyczki a nawet przez trochę czasu państwo nasze z tarli z powiedźcież ziemi. o "incydentach 20 wieku" nie będę wspominał.
Nie zapominajmy rowniez o zachowaniu wrogiego nastawienia do Ukraincow, Szwedów, Turków i Austriakow! To rowniez nasi odwieczni gnębiciele! 8)
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną, cała reszta jest wynikiem tego ,że ją wybrałam..."

Awatar użytkownika
M4rcin
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: M4rcin »

buba pisze: Ciekawe czego teraz beda mogli sluchac.. Bo nawet radio sobie nie moga puscic bo tam tez czesto rosyjskie piosenki sie pojawiaja.. Moze kazdy kierowca dostanie jedna dozwolona plyte ktora bedzie mu wolno miec wlaczona na okraglo? A moze bedzie wolno slychac tylko piosenek patriotycznych np. ku czci Bandery?

Taaaa... dokladnie.. Zwykle patriotyzm sie tam konczy gdzie sie zaczyna KASA..
Idealne podsumowanie :D Pewnie jakiś zapalony "partiota" to wymyślił, który sam robi zakupy w biedronce :lol:

Chyba nie mają tam co robić skoro wymyślają takie durne zakazy.

Awatar użytkownika
Parparim
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Post autor: Parparim »

Kiedy jadę marszrutką na trasie Szegini-Lwów-Szegini, prawie zawsze słyszę ukraińską muzykę ludową w stylu disco. Treść prawilna, ale ta forma ... :cry:
...

Awatar użytkownika
buba
Kanclerz
Kanclerz

Parparim pisze:prawie zawsze słyszę ukraińską muzykę ludową w stylu disco. Treść prawilna, ale ta forma ... :cry:
Dla mnie to disco to integralny klimat ukrainskich marszrutek! :D jakos bym sie dziwnie czula jakby zaczeli puszczac tam muzyke powazna... :lol:

Awatar użytkownika
Parparim
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Post autor: Parparim »

Disco ... :evil:

Nawet na weselach trąbka, cymbały i skrzypce najzupełniej wystarczały. Po kiego grzyba cały ten beatbox ?
...

Awatar użytkownika
micaj
Radca Stanu
Radca Stanu

Post autor: micaj »

Jak disko to tylko:

I proszę nie kasować, bo jestem w temacie. :wink: Piosenka mocno w nurcie socjalizmu bloku wschodniego :D

szaman pisze:Poczytaj trochę historii, popytaj a może zrozumiesz dlaczego u nich taka decyzja.
Zapewne nie wiem w czym sęk i dlatego głupio się odzywam. ;)
PKS Kasy Międzynarodowe Lublin
GG: 9594935
tel.: 81 747 74 42

kunek
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: kunek »

oj w marszrutkach puszczają tez klasykę kiczu modern talking itp...

chlorofil
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: chlorofil »

nie ma się co dziwić, biorąc pod uwagę, że neobanderowcy mają coraz większe wpływy. takie aktualne oblicze totalitaryzmu i głupoty.

Alexander_K
Radca Stanu
Radca Stanu

Post autor: Alexander_K »

chlorofil pisze:nie ma się co dziwić, biorąc pod uwagę, że neobanderowcy mają coraz większe wpływy. takie aktualne oblicze totalitaryzmu i głupoty.
Czy nie mógłbyś wytłumaczyć czym neobanderowcy różnią się od neopetlurowców?
Im bardziej Puchatek zaglądał do środka, tym bardziej Prosiaczka tam nie było...

chlorofil
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: chlorofil »

nie za bardzo rozumiem pytania. jeśli pytasz o kwestie historyczne, można je znaleźć choćby w wikipedii. :)

djds
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny
Kontakt:

Post autor: djds »

Spodziewałem się odpowiedniego podejścia kierowców do zakazu. Marszrutka z Szegini do Lwowa aż dudniła od rosyjskojęzycznych utworów ;)
Poszukuję forumowiczów ze Śląska w celu stworzenia regionalnego oddziału forum

pietia
Kanclerz
Kanclerz

Jeśli postanowienie o zakazie przyjęła lwowska rada miejska, to za rogatkami miasta nie obowiązuje on już nawet formalnie :wink:

djds
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny
Kontakt:

Post autor: djds »

Zdaję sobie tego sprawę, dlatego napisałem, ponieważ podczas jazdy przez Lwów nic się nie zmieniło. ;)

Awatar użytkownika
Anna888r
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: Anna888r »

Nic o tym nie słyszałam.
Ogólnie radio gra w marszrutkach.
Жить, как говориться, хорошо!

ODPOWIEDZ