Trasa do Lwowa

Forum o podróżach po Ukrainie. Podobnie jak powyższe forum o Rosji przeznaczone jest ono do rozmów na tematy związane z turystyką.
ubiq
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Trasa do Lwowa

Post autor: ubiq » czw 26 kwie, 2012 10:13

Szukałem na forum informacji o drogach i znalazłem sporo różniących się od siebie opinii.
W weekend wybieram się do Lwowa... samochodem... dość niskim nota bene. W styczniu byłem we Lwowie autobusem, jechałem przez Zosin, Włodzimierz Wołyński do Lwowa droga była STRASZNA... chodzi mi oczywiście o stan. Od Włodzimierza tak z 60-70km to ciężko było nazwać drogą.

Mam takie pytanie, które przejście wybrać i jaką drogę, żeby była najlepszej jakości.
Nie wierze, że wszystkie drogi wyglądają jak powierzchnia księżyca ;)

Z pewnych powodów odpada pociąg, bus czy inny środek lokomocji. Aha i przy okazji jeszcze spytam. Nie ma problemu z ZK na granicy ? Tzn mozna ją tam wykupić ? I ile średnio przygotować UAH na łapówki na granicy ?

Z góry dziękuję za pomoc :)

szaman
Radca Stanu
Radca Stanu

Post autor: szaman » czw 26 kwie, 2012 10:47

Wszystkie informacje są na forum. Naprawdę.
A co do tych łapówek to co zamierzasz przemycać że będą Ci łapówki potrzebne?
Пиймо друзі грай музико Нам вже все одно!

ubiq
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: ubiq » czw 26 kwie, 2012 11:01

No właśnie nie do końca, raz jedna droga jest w miarę ok, a zaraz czytam, że tragedia.

Co do łapówek? W styczniu chciałem przejechać samochodem i mnie nie wpuścili bo nie podobało im się OC... przemytnicy z którymi stałem w Zosinie powiedzieli, że powinienem był włożyć jak się już czepiali i tak mnie cofneli. Następnego dnia jechałem busem i każdy równo w paszporcik wkładał - a autobus był 100% zapełniony tutejszymi drobnymi przemytnikami ;)

Potem wracałem z Panem który nas zabrał ... i znów 6h na granicy i dajemy równo za wszystko tyle że on swoje wwoził. Wolę mieć z głowy czekanie i cały ten bałagan i być przygotowanym na to że wezmą.

KOma
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Post autor: KOma » czw 26 kwie, 2012 11:12

Przykre jest to że niektórzy to forum traktują jak miejsce do porad przemytniczych a nie dla prawdziwych turystów.
Proponuję założyć osobny wątek np."Przemyt" i tam wymieniać swoje doświadczenia i uwagi w zawężonym gronie osób zainteresowanych a nie zakładać wątek "Trasa do Lwowa" którego tytuł sugeruje zupełnie inną zawartość dla "normalnego" forumowicza.
Przepraszam jeżeli kogoś uraziłam ale od dłuższego czasu czytam posty i jestem już tymi tematami "łapowniczo- korupcyjnymi " znudzona i zniesmaczona...

ubiq
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: ubiq » czw 26 kwie, 2012 11:23

Żartujesz ?

Ja nie zamierzam nic przemycać ! Nigdy tego nie robiłem ;) Chyba źle mnie zrozumieliście. Albo mam pecha albo po prostu nie lubią mnie na wschodnich granicach bo zawsze muszę płacić chociaż nic złego nie robię. W Rosji to samo. Ja chcę jechać do Lwowa zupełnie turystycznie.

Aż mi wstyd się zrobiło, że ktoś mnie tak mógł odebrać.

Ponawiam zatem pytanie. O drogi i zieloną kartę jeśli nie możecie mi odpowiedzieć odnośnie łapówek które biorą pogranicznicy i milicja... (żebym na tych granicach nigdy nie był to może bym o to nie pytał, a prawda taka, że własnie za to że nie włożyłem to mnie nie wpuścili. BTW co niby miałbym przemycać z PL do UA ?)

szaman
Radca Stanu
Radca Stanu

Post autor: szaman » czw 26 kwie, 2012 12:18

Na Ukrainie byłem chyba 15 razy począwszy od 1994 roku. Ani razu nic nie zapłaciłem. Jeśli masz wszystko z papierami w porządku to nie rozumiem za co Ty dajesz łapówki??

ubiq
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: ubiq » czw 26 kwie, 2012 12:23

Nie wiem, nie będę opowiadał Ci historii moje życia i wyjazdów za granicę. Kiedyś za możliwość powrotu z RUS musiałem w dolarach płacić bo taki zwyczaj... nie ważne bo się OT robi. Mam proste pytania, a Wy przyczepiliście się do mnie za pytanie dot. łapówek. Gdybym nie musiał to bym nie dawał, może na frajera wyglądam nie wiem.

Ale moje pytania dotyczą innych rzeczy. Pomożecie ;) ?

- którą drogę najlepiej wybrać patrząc na stan nawierzchni
- czy w dalszym ciągu wykupienie ZK na granicy jest możliwe

szaman
Radca Stanu
Radca Stanu

Post autor: szaman » czw 26 kwie, 2012 12:28

Z Krościenka jest ładny dywanik. To samo z Hrebennego.
Zieloną kartę kupisz na granicy. Sprawdź czy Twój ubezpieczyciel nie daje jej za darmo.

ubiq
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: ubiq » czw 26 kwie, 2012 12:38

O i o to mi chodziło - serdecznie dziękuję :)
I nie denerwujcie się bo nie ma o co.

Mój ubezp. mBank nie wydaje ZK nawet za dopłatą.

Awatar użytkownika
buba
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: buba » czw 26 kwie, 2012 12:50

Z Krościenka jest ładny dywanik
tzn nowa nawierzchnia? tzn z Kroscienka dokad? bo kolega jechac w swieta na Sambor i ponoc bez zmian.
ubiq pisze:BTW co niby miałbym przemycać z PL do UA ?)
żarcie, samochody, sprzet elektroniczny... 8)
ubiq pisze:Następnego dnia jechałem busem i każdy równo w paszporcik wkładał - a autobus był 100% zapełniony tutejszymi drobnymi przemytnikami ;)
iles razy tez bylam w sytuacji ze kazdy w kolejce, busie cos wkladal w paszport i wiadomo ze jak ktos sie wylamal i nie dal to ladowal na koncu kolejki albo poboczu.. Zwykle to byly kwoty symboliczne 5-10 hrywni.. Ale to juz dobrych pare lat temu bylo.. ostatnio nie pamietam zeby byla taka potrzeba...
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną, cała reszta jest wynikiem tego ,że ją wybrałam..."

na wiecznych wagarach od życia..

http://jabolowaballada.blogspot.com/

Awatar użytkownika
jajeś
Radca Stanu
Radca Stanu

Post autor: jajeś » czw 26 kwie, 2012 13:55

ubiq pisze:Mój ubezp. mBank nie wydaje ZK nawet za dopłatą.
to Popytaj dobrze. Mbank sam nie jest ubezpieczycielem tylko pośrednikiem (proponuje usługi kilku ubezpieczycieli) ja u nich 3 lata temu kupowałem ubezpieczeni i kontaktowałem się z ubezpieczycielem (nie mbankiem za pomocą którego kupiłem-podpisałem umowę) i dostałem zielona kartę choć od tego czasu mogło się trochę zmienić. likwidacje szkód też bezpośrednio u ubezpieczyciela dokonujesz. Rola MBANKU ogranicza się do sprzedaży usługi.

arko
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: arko » czw 26 kwie, 2012 14:51

jajeś pisze:
ubiq pisze:Mój ubezp. mBank nie wydaje ZK nawet za dopłatą.
to Popytaj dobrze. Mbank sam nie jest ubezpieczycielem tylko pośrednikiem (proponuje usługi kilku ubezpieczycieli) ja u nich 3 lata temu kupowałem ubezpieczeni i kontaktowałem się z ubezpieczycielem (nie mbankiem za pomocą którego kupiłem-podpisałem umowę) i dostałem zielona kartę choć od tego czasu mogło się trochę zmienić. likwidacje szkód też bezpośrednio u ubezpieczyciela dokonujesz. Rola MBANKU ogranicza się do sprzedaży usługi.
W indywidualnych przypadkach istnieje możliwość otrzymania Zielonej Karty w niektórych Towarzystwach dostępnych w Supermarkecie Ubezpieczeń Ssamochodowych.

Wystawianie polis Zielona Karta odbywa się w następujący sposób:

BENEFIA - w celu wystawienia Zielonej Karty należy telefonicznie lub mailowo skontaktować się z BRE Ubezpieczenia. Polisy wystawiane są bezpłatnie na okres 15 dni, 30 dni lub na rok (jednak nie dłużej niż do końca okresu ubezpieczenia na polisie OC).
HDI - polisy Zielona Karta wystawiane są bezpłatnie w Oddziałach i przez agentów HDI do polis OC HDI zakupionych w SUS.
mDirect - polisy Zielona Karta do ubezpieczenia OC mDirect nie są wystawiane.
http://www.mbank.pl/informacja/#cats=p/ ... chodu.html

adi_dca
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: adi_dca » czw 26 kwie, 2012 15:10

szaman pisze:Z Krościenka jest ładny dywanik.
Dywanik z Krościenka jest ale do Ustrzyk a nie na stronę ukraińską. Ja byłem przed Wielkanocą 5 km za granicą i nic nowego nie ujrzałem. Wjeżdżając na stronę ukraińską droga wygląda jakby bomby na niej wysadzane były. Mosty i Chyrów to samo. Chyba, że coś się zmieniło.

szaman
Radca Stanu
Radca Stanu

Post autor: szaman » czw 26 kwie, 2012 15:12

Źle napisałem. Dywanik jest wyjeżdżając ze Lwowa. Mój błąd.

Awatar użytkownika
jajeś
Radca Stanu
Radca Stanu

Post autor: jajeś » czw 26 kwie, 2012 16:03

arko pisze:BENEFIA - w celu wystawienia Zielonej Karty należy telefonicznie lub mailowo skontaktować się z BRE Ubezpieczenia. Polisy wystawiane są bezpłatnie na okres 15 dni, 30 dni lub na rok (jednak nie dłużej niż do końca okresu ubezpieczenia na polisie OC).
HDI - polisy Zielona Karta wystawiane są bezpłatnie w Oddziałach i przez agentów HDI do polis OC HDI zakupionych w SUS.
mDirect - polisy Zielona Karta do ubezpieczenia OC mDirect nie są wystawiane.
http://www.mbank.pl/infor...-samochodu.html
no i wszystko jasne

Awatar użytkownika
ivasik
Radca Stanu
Radca Stanu

Post autor: ivasik » czw 26 kwie, 2012 18:12

Nowa droga jest z Korczowy/Krakowca. Jednopasmowa, ale nowa, dobrze się jedzie.

A jeśli chodzi o te łapówki, to musisz mieć strasznego pecha.
Jeździmy na Ukrainę od 11 lat kilka razy w roku. Przerabialiśmy wszystkie możliwe środki transportu (autobus, pociąg, piesze, samochód) i 3 różne przejścia i ani razu nie musieliśmy płacić za przekraczanie granicy.

ubiq
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: ubiq » pt 27 kwie, 2012 12:18

jajeś pisze:
arko pisze: mDirect - polisy Zielona Karta do ubezpieczenia OC mDirect nie są wystawiane.
http://www.mbank.pl/infor...-samochodu.html
no i wszystko jasne
Ja mam dokładnie to :)

No właśnie na wschód mam pecha, a bardzo lubię tam jeździć. Za to Albania i całe bałkany bez najmniejszych problemów zwiedziłem wiele razy, a czytam, że tam to dopiero się nic nie da zrobić.

Dzięki za pomoc raz jeszcze!

jaskiniowiec
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: jaskiniowiec » sob 28 kwie, 2012 16:33

Odnosnie lapowek i podrozowania po Ukrainie samochodem, to jesli sie jezdzi prawidlowo, wtedy nie ma szans, by sie sluzby ukrainskie przyczepily. Malo tego, pytalem znajomego, ktory obecnie spedza tam wiekszosc czasu, ze nawet jesli milicja da do zrozumienia, ze jesli sie nie da w lape, to sie dalej nie pojedzie, wowczas nalezy prosic o mandat i to przetlumaczony, a jeszcze lepiej prosic tlumacza przysieglego. Zeby nie bylo, to jeszcze lepiej prosic konsula, ale nie ze Lwowa, bo tam tez w lape biora, tylko tego z Kijowa. Wowczas panowie milicjanci maja do wyboru - ruszac cala machine biurokratyczna, albo odpuscic...

Trzeba byc twardym, a nie "cfanym mientkiem polakiem" ;]

To glupota i mentalnosc polakow, czechow i niemcow doprowadzila do tego, ze po tamtej stronie granicy tylko czekaja na takich losiow, co nie maja robic z kasa...

Jeszcze raz podkreslam - jesli jezdzi sie zgodnie z przepisami, to nalezy postepowac wg powyzszego przy probie wyludzenia lapowki (aczkolwiek te tez juz coraz czesciej sa tylko mitem). Co innego, jesli faktycznie bedziemy sie panoszyc po drogach, to bylbym nawet za tym, aby takiego delikwenta wsadzano do ciupy i by nie mial nawet mozliwosci dawac w lape...

Odnosnie jeszcze wjazdu. Wszystko podobno zalezy od auta. Jesli jest to dobry luksusowy samochod (taki, ktory potencjalnie szybko bedzie mozna sprzedac na Ukrainie), to mozliwe, ze beda problemy przy wjezdzie. Niestety tutaj nie pomoge... Myse, ze nalezy miec wowczas takie papiery, ktore faktycznie nie budza watpliwosci.

O ile dobrze pamietam, to jesli nie jedzie sie swoim autem, nalezy miec notarialne poswiadczenie uzyczenia. Niestety nie wiem, czy potrzebne jest odrebne tlumaczenie tego dokumentu, czy tylko polskie...

sprat
Radca Stanu
Radca Stanu

Post autor: sprat » sob 28 kwie, 2012 19:45

Dokładnie, przejeździłem po UA dosc sporo kilometrów i nigdy DAI mnie nie złapało. Po prostu umiar, i nie spieszyc sie! (zreszta na niektórych drogach to nie ma sensu :D - szkoda zawiasu).

Co do celników - tak się składa, że mam rejestracje przygraniczne, ale pomimo tego, że auto wzbudzało żywe zainteresowanie wśród pograniczników, ze względu na swój wygląd (tak się trafiło, że miałem samochód w białej skórze...)nie musiałem nigdy dawac ani kopiejki łapówki.

Le-Ce
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: Le-Ce » sob 28 kwie, 2012 23:04

Będąc w ferie zimowe w UA dowiedziałem się od pracownika służby FITO, którego wiozłem do Chyrowa, że na okres Euro mają ukraińcy zamknąć przejście i z Krościenka nie będzie można wjechać do nich. Trwały bowiem targi o ewentualną generalną naprawę z granicy do Sambora z firmą Turecką która remontowała ulice we Lwowie. Lokalni bonzowie nie byli tym zachwyceni, bowiem naprawiona droga nie generowała, by w następnym roku sporej kasy na bierzące jej utrzymanie jak to było dotychczas. Argumentem przeciw remontowi, było między innymi, iż mniejsze dotacje wygenerują zredukowanie liczby zatrudnionych, co przy totalnym bezrobociu w rejonie było by złym posunięciem. Zapominając dodać, że szerogowi pracownicy dostają pensję wielkości 800 hrywien a oni 4000.

Ciekawe, więc czy zapowiedź zamknięcia przejścia się potwierdzi :?:
Moze macie jakieś nowsze informacje w tym temacie.

pietia
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: pietia » ndz 29 kwie, 2012 07:46

Trochę bez sensu byłoby zamykanie przejścia akurat wtedy, kiedy ruch na granicy będzie większy. Jedyne w mairę rozsądnym uzasadnieniem może być tu możliwość "odzyskania" personelu z tego zamkniętego przejścia, i przeniesienia je na bardziej obciążone punkty graniczne (Medyka, Korczowa, Hrebenne, Dorohusk)

Le-Ce
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: Le-Ce » ndz 29 kwie, 2012 22:59

Mam jednak obawy, że tak będzie :(
Droga na Sambor już od wielu lat, jest jedynie łatana odcinkami a niektóre miejsca nie doczekały się chyba nigdy jakiej kolwiek próby naprawy. Przejazd przez Chyrów to wyzwanie nie tylko dla gelande wagen :twisted:

Awatar użytkownika
Zibi_UD
Tytularny Radca
Tytularny Radca

Post autor: Zibi_UD » ndz 06 maja, 2012 18:58

Nie wiem skąd masz takie informacje, które mówią o tym, że przejście w Krościenku będzie zamknięte na czas EURO2012, ale ja mieszkając przy tej granicy i posiadając informację od znajomych pracowników służb granicznych nie potwierdzam tych doniesień, a co więcej z tego co się dowiedziałem będzie zwiększona ilość pracowników do obsługi przejścia.

ODPOWIEDZ