Ukraina -> Rumunia

Forum o podróżach po Ukrainie. Podobnie jak powyższe forum o Rosji przeznaczone jest ono do rozmów na tematy związane z turystyką.
usurae
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Ukraina -> Rumunia

Post autor: usurae »

Witajcie. Rok rocznie bywam w okresie wakacyjnym na Krymie. Objeździłem go wzdłuż i wszerz. Oczywiście nigdy nie powiem że mi się znudził. W tym roku zamierzam ze znajomymi pojechać do Bułgarii - ceny tez niby niskie standard trochę większy :-)
Oczywiście zamierzamy oszczędzić na kasie więc plan jest żeby pojechać przez Ukrainę ( w celu zatankowania samochodu) I teraz pytanie Korczowa lub Medyka i przejście w Siret. Kotś jechał ta drogą? Przejścia się nie boje tylko czy samochód wytrzyma drogę przez południową Ukrainę :-) Oszczędność jest duża. A jak zatankuje się po 4 zł na Ukrainie to dojadę do Bułgarii. Trasa jaką ja proponuję wygląda tak - http://maps.google.pl/maps?saddr=medyka ... ,5&t=m&z=7

Proszę o rady. Pozdrawiam
zeneczek
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: zeneczek »

jakiś czas temu jechałem trasą Lwów-Tarnopol-Czerniowce,normalna droga jak na ukraińskie warunki.Kalkulując cenę paliwa weź pod uwagę umacniającą się hrv w stosunku do złotego-niestety stale rośnie od pewnego czasu,powodzenia
jacmi
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Post autor: jacmi »

Część Twojej trasy jechałem tydzień temu - co prawda rowerem, ale ocenić mogę... Droga z granicy do Mościsk i dalej do Sambora całkiem niezła, miejscami połatana. Dalej do Drohobycza trochę gorzej - często łatana, ale dużych wyrw/dziur nie ma. Jakbyś chciał zahaczyć o Truskawiec to: Drohobycz - Truskawiec - nowa gładziutka droga. Dalej jechałem od strony Sianek więc już nie pomogę...

Paliwo będzie kosztować ciut więcej niż 4 zł...
Bo jeśli piąć się - to tylko szczytem, Jeśli szumieć - to wichrem halnym,
Trwać niebem i granitem, A pić ze źródeł skalnych.
usurae
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: usurae »

ale zawsze to taniej o 1,80 zł :-) A kilometry te same. Muszę to przekalkulować czy aby na pewno się opłaci przez tą Ukrainę pojechać..
pik pok
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: pik pok »

Jadąc drogą P-04 od miejscowości "Kałusz" jedź obwodnicą "Stanisławowa" przez "Otynnie" na "Kołomyję "( tu też masz obwodnicę) potem "Śniatyn", "Czerniowce ( przez miasto) i wskakujesz na M-20 do granicy "rumuńskiej".
Paliwo 95-ka (Euro) 11,10 hr najtaniej, choć w "Taraszanach" na M-20 znalazłem po 11 hr !
(stan na 11 maja).
Awatar użytkownika
pwlzeb
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: pwlzeb »

zeneczek pisze:nego czasu,powodzenia
Hrywnia nie umacja się względem dolara, a to kluczowe w porównywaniu cen paliwa u nas i na Ua.

Co do pytania odnośnie drogi. Nie jedź tą drogą! Znam je bardzo dobrze, dlatego usurae, jedź tak:
Przejście przekrocz w Korczowej. Będziesz miał świetną drogę ocenianą na ***** przez pół Ukrainy. Wjeżdżasz na obwodnicę Lwowa, a dalej nie kierujesz się na Tarnopol, ale na Stryj
http://g.co/maps/h2xtn
Ale tu uwaga! Wydrukuj sobie mapę, bo zjazd nie jest oznakowany.
Nadrabiasz trochę kilometrów, ale... nie psujesz auta. Jedziesz spokojnie, niczym się nie przejmujesz w Dolinie idziesz na pizze :) (watek gdzie zjesc). Jadąc na Tarnopol, czy Bibrkę, czuję się bardzo zmęczony, tu aż do Doliny spokój... A przed Stryjem masz drogę podobną do autostrady :)

Później będzie trochę gorzej, typowe ukraińskie drogi...
http://g.co/maps/tu84j
Jedziesz zostawiając z lewej Kałusz (w mieście ogromne szkody górnicze), potem obwodnica Iwano Frankowska (w nocy jedziesz przez miasto), dalej obwodnica Kolomyi (zostawiasz z prawej strony), i kawałek strasznej drogi przez Zabolotiv (*), na szczęście to krótki odcinek. Później Śniatyń, Czerniowce, a dalej już nie byłem, więc powodzenia, Siret już blisko.
zeneczek
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: zeneczek »

niestety to że hrv nie umacnia się wobec dolara to tylko jedna strona medalu.Nie zarabiamy w dolarach a naga prawda to taka że hrv kosztuje dzisiaj 0,43zl a jeszcze kilka dni wcześniej było 0,40.
Łatwo policzyć o ile będzie droższy przejazd własnymi czterema kółkami jeżeli ta tendencja się utrzyma.
Awatar użytkownika
pwlzeb
Tajny Radca
Tajny Radca

zeneczek, Przez ostatni rok miałem wrażenie, że ceny paliwa na Ua rosły wolniej niz u nas. Teraz w Polsce czekamy na definitywne przekroczenie 6.00 za litr (Orlen trzyma 5,89) co powinno się stać podczas mistrzostw, a następnie ceny poszybują w górę przez wakacje. Na Ua jest pojęcie ceny maksymalnej za paliwo, więc nie sądzę, aby populistyczna władza zdecydowała się na podwyżki podobne do tych, które czekają nas w Polsce.

Wrócę do tego wątku za 2 miesiące.
Na dziś:
5,89 cena w Polsce
4,38 cena na Ukrainie
Kar0ol
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Ukraina -> Rumunia

Post autor: Kar0ol »

Witam!
Podobnie jak kolega usurae zastanawiam się nad przejazdem przez Ukrainę na Bułgarię w tym roku- i tu moja prośba -
czy ktoś jest w stanie powiedzieć jaki jest stan dróg? Czy jest tak jak na tym filmiku którym
straszą że taki wyjazd grozi śmiercią ? :
Wydaje mi się że tak źle pewnie nie jest ale prosiłbym jeżeli ktoś wie jak to wygląda o info.
Dzięki
Simon
Radca Stanu
Radca Stanu
Kontakt:

Ukraina -> Rumunia

Post autor: Simon »

Kar0ol pisze:Witam!
Podobnie jak kolega usurae zastanawiam się nad przejazdem przez Ukrainę na Bułgarię w tym roku- i tu moja prośba -
czy ktoś jest w stanie powiedzieć jaki jest stan dróg? Czy jest tak jak na tym filmiku którym
Wydaje mi się że tak źle pewnie nie jest ale prosiłbym jeżeli ktoś wie jak to wygląda o info.
Dzięki
jechalem ze Lwowa do Czerniowcow (Czerniowiec?) w grudniu ubieglego roku przez Stryj, Iwano Frankowsk i Kolomyje. Ta trasa wygladala tak: klik tutaj, wiec w ogole ominelismy odcinek Halicz - Iwano Frankowsk, z ktorego jest ten filmik. Tam, gdzie my jechalismy, to byla normalna (chociaz troche zasniezona, jak to w grudniu) droga, za Iwano Frankowskiem bylo oczywiscie troche dziur, ale to tez wg mnie nie byla wcale nawierzchnia do urwania kola... w porownaniu z dziurami w Moldawii, to jest autostrada ;)
sprat
Radca Stanu
Radca Stanu

Ukraina -> Rumunia

Post autor: sprat »

Kar0ol pisze:Witam!
Dzięki
akurta to ja jestem autorem tego filmiku i wierz mi, tak było źle wtedy :D
ale podobno cała trasa Lwów-Iwano Frankowsk jest w tej chwili już wyremontowana - filmik pochodzi z marca 2015
Awatar użytkownika
pwlzeb
Tajny Radca
Tajny Radca

Ukraina -> Rumunia

http://uaroads.com/ i http://navizor.com wyczerpują temat

Od granicy do Iwano-frankowska można jechać bez problemów.
Kar0ol
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Ukraina -> Rumunia

Post autor: Kar0ol »

Dzięki bardzo za info. A może jeszcze orientujecie się którą granicą UA-RO najlepiej przejechać?
ODPOWIEDZ