Ukraina koszty

Forum o podróżach po Ukrainie. Podobnie jak powyższe forum o Rosji przeznaczone jest ono do rozmów na tematy związane z turystyką.
Awatar użytkownika
Anna888r
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: Anna888r » pn 04 cze, 2012 19:16

dzisiaj taki
Obrazek
Жить, как говориться, хорошо!

Awatar użytkownika
Anna888r
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: Anna888r » pn 04 cze, 2012 19:24

DJKondziu pisze: Pytanie do Pani o nicku Anna888r: Czy w Masoch-Cafe nadal zakuwają gości w kajdany i tak strasznie biją ich pejczami po plecach? Drugie pytanie: czy w centrum Lwowa skończyły się już większe remonty dróg, tak aby móc spokojnie przemieszczać się samochodem?? Pozdrawiam Panią Lwowiankę.
nigdy nie byłam w Masoch-Cafe
remonty skończyły się, ale EURO2012 zaczeło się. Ogólnie będzie zamknięty centrum miasta do 1 lipca i , jak zawsze w niedziele i święta.

DJKondziu
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: DJKondziu » wt 05 cze, 2012 08:50

W związku z EURO utrudnienia w ruchu są zrozumiałe, a chodziło mi właśnie czy te najgorsze wykopy na drogach, także dziękuję za info.
Słyszałem, że ten lokal jest u Was bardzo popularny, dlatego spytałem ;) Przepraszam za off-top.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
nrb
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: nrb » wt 05 cze, 2012 14:37

DJKondziu pisze:i tak strasznie biją ich pejczami po plecach?
Ta atrakcja cały czas aktualna ;)

DJKondziu
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: DJKondziu » śr 06 cze, 2012 18:20

nrb pisze:Ta atrakcja cały czas aktualna ;)
Hehe, dzięki :)
Byłem tam dwukrotnie, za drugim razem (wiedząc już o co chodzi) zabawiłem się w twardziela, a dodam że natrafiłem na babę z niezłą krzepą, toteż skóra na plecach przecięta;) Może to jakiś dziwny fetysz, ale podoba mi się w tym lokalu i chętnie się tam wybiorę w sierpniu;) Polecam wszystkim, wybierającym się do Lwowa.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Anna888r
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: Anna888r » czw 07 cze, 2012 16:15

DJKondziu pisze:W związku z EURO utrudnienia w ruchu są zrozumiałe, a chodziło mi właśnie czy te najgorsze wykopy na drogach, także dziękuję za info.
Słyszałem, że ten lokal jest u Was bardzo popularny, dlatego spytałem ;) Przepraszam za off-top.
Pozdrawiam
Wykopów już dawno niema, bardzo szybko je było zlikwidowano.

jest popularny u turystów, wole chodzić do takich lokali, w których można normalnie zjeść, albo poplotkować w ciszy przy filiżance kawy.
Ale to jest tylko moje zdanie :wink:

tomaswr91
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Re: Ukraina koszty

Post autor: tomaswr91 » pn 11 cze, 2012 15:20

Wybieram się na Ukraine na początku września, na jakieś 10 dni.
Zamierzam dotrzeć na Krym zatrzymać się we Lwowie i Kijowie na jeden dzień z noclegiem, 5-6 dni na Krymie i spowrotem.

Planuję zwiedzić Simferopol, Bakczysaraj i Ałusztę.

Chciałbym się dowiedzieć czy wystarczy mi 2500 hrywien nie wliczając kosztów podróży, na noclegi, jedzienie, wstępy, ewentualnie na jakieś imprezy ... ?
Z tego co piszecie może być ciężko, lecz w każdym regionie są inne ceny. Byłbym wdzięczny gdyby ktoś zestawił np. Lwów i Kijów, Kijów i Ałusztę.
Tomasz

mi
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: mi » pn 11 cze, 2012 19:39

Proponuję uzbroić się w cierpliwość i poczekać na pierwszych powracających z wakacyjnych wojaży. Jedziesz we wrześniu, a wtedy jest taniej no i może do tego czasu hrywna trochę spadnie bo jak na razie to koszmar jakiś...

skklub
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Post autor: skklub » pt 15 cze, 2012 01:02

Witam,

tomaswr91 2.500 x 0,42 = 1.050 zł. Musisz sam sobie odpowiedzieć na to pytanie. Ceny na Ukrainie są bardzo podobne jak w Polsce w związku z tym odpowiedz sobie na pytanie czy jadąc nad nasze morze wystarczy Ci taka ilość pieniędzy? Znając życie zapewne jednym wystarczy a inni wydadzą kilka razy więcej. Do której grupy Ty należysz? sam wiesz najlepiej.

Pozdrawiam

kunek
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: kunek » pn 18 cze, 2012 20:52

cóż... z taką kasą 10 lat temu byłbys burżujem, 5 lat temu przeżyłbys na spokojnie, natomisat teraz będziesz biedakiem wśród opdpoczywających i wczasujących...

apollo12
Nadworny Radca
Nadworny Radca
Kontakt:

@kunek

Post autor: apollo12 » wt 19 cze, 2012 06:21

kunek pisze:cóż... z taką kasą 10 lat temu byłbys burżujem, 5 lat temu przeżyłbys na spokojnie, natomisat teraz będziesz biedakiem wśród opdpoczywających i wczasujących...
bez przesady i teraz przeżyjesz spokojnie.
to większość miejscowych wypoczywająch na tzw. bazach addycha czy też komnatach nie ma do dyspozycji nawet takiej kwoty. zadawalają się noclegami po 30-40uah w warunkach byle było gdzie się przespać, kibelek i letnij dusz na zewnątrz.
dla nas nie ma tak źle, ceny są podobne ale trzeba pamiętać że nadmorskie kurorty to nie supermarkety.
liczy się pogoda, klimat i jak ktoś napisał sam wiesz na co cię stać

kunek
Tajny Radca
Tajny Radca

Re: @kunek

Post autor: kunek » czw 21 cze, 2012 18:13

apollo12 pisze:
kunek pisze:cóż... z taką kasą 10 lat temu byłbys burżujem, 5 lat temu przeżyłbys na spokojnie, natomisat teraz będziesz biedakiem wśród opdpoczywających i wczasujących...
cóż, mój błąd, nie wiedziałem, że chodzi tylko o przeżycie a nie o to by mieć frajdę z wakacji...

apollo12
Nadworny Radca
Nadworny Radca
Kontakt:

Re: @kunek

Post autor: apollo12 » czw 21 cze, 2012 20:49

kunek pisze:
apollo12 pisze:
cóż, mój błąd, nie wiedziałem, że chodzi tylko o przeżycie a nie o to by mieć frajdę z wakacji...
wiesz co kunek? czepiasz się słówek żeby wykazać że co?
gościu pyta czy mu wystarczy 2500uah (bez przejazdów) na 5-6 dni a ty opowiadasz że bedzie biedakiem wśród wypoczywajacych-wychodzi prawie 500uah na 1 dzień.
żarty na bok -kasyna itp nie wlicza się do wypoczynku.
pozdrawiam

Kovalski
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny
Kontakt:

Post autor: Kovalski » pt 22 cze, 2012 08:22

Wybieram się na Ukraine na początku września, na jakieś 10 dni.
Zamierzam dotrzeć na Krym zatrzymać się we Lwowie i Kijowie na jeden dzień z noclegiem, 5-6 dni na Krymie i spowrotem.
Chciałbym się dowiedzieć czy wystarczy mi 2500 hrywien nie wliczając kosztów podróży, na noclegi, jedzienie, wstępy, ewentualnie na jakieś imprezy ... ?
Chodzi o 10 dniach. Nie wliczając kosztów podróży, ale wliczając kosztów na noclegi, jedzienie, wstępy, ewentualnie na jakieś imprezy .
Gdybym jechał sam to wystarczyłoby, ale powinienem byłbym bardzo oszczędzać pieniądzy.
+380677882452

kunek
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: kunek » sob 23 cze, 2012 21:48

akurat koszt podróży pociągiem na Ukrainie wciąż do najwyższych nie należy...

@apollo 12 - jęsli 2500 na 10 dni to 500 dziennie to gratuluję zdanej matematyki na maturze...
poza tym oprócz jedzenia najtańszych konserw trzeba zapłacic za nocleg (czasem drozej - żeby móc się w spokoju wykąpać i oprać), napić się piwa, wstąpić do muzeum czy innej płatej atrakcji czy tez jakieś pamiątki przywieźć... nie wprowadzaj kolegi w błąd, że na lajcie mu kasy wystarczy...

Wilczyca
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: Wilczyca » ndz 24 cze, 2012 13:12

Ok, a dla osoby nie pijącej? Szacuję wydatki na mój wyjazd do Lwowa, 180 pln bus, noclegi około 40 zł x 4 dni.
Papierosy podobno kilkanaście hrywien maksymalnie.
Alko nie piję, jeść to jem jogurty.
Więc 20 zł dziennie, plus atrakcje.

Ile na warte uwagi atrakcje powinnam szacować? I suwenir jakiś.

Paweł Z.
Tytularny Radca
Tytularny Radca

Post autor: Paweł Z. » ndz 24 cze, 2012 13:50

Wilczyca pisze:Alko nie piję, jeść to jem jogurty.
Akurat jogurty są w zbliżonych cenach jak u nas. Jednostkowo,piwo chyba taniej wyjdzie :wink:
...ile na warte uwagi atrakcje powinnam szacować? .
W razie upału można wybrać się do aquparku (1 godz.-55 UAH/ 2 godz.-75 UAH.Ceny poza weekendem). Albo wybrać się do Gaju Szewczenki (15 UAH).
Wyjście na wieżę ratuszową : 5 UAH.
Muzea : od 8 UAH.
Koncert organowy w kościele św.Marii Magdaleny (najczęściej sobotnie i niedzielne popołudnie,ale lepiej sprawdzić na miejscu) : 20 UAH. Polecam.
Można odwiedzić pobliską Żółkiew . Busy co 15-20 min.: 8 UAH. Na zwiedzanie spacerkiem 3-4 godz.wystarczy.[/quote]

Kwiatkowski11
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: Kwiatkowski11 » pt 29 cze, 2012 22:56

Niestety ale tanio to juz bylo. Juz jesienia ubieglego roku irytowaly mnie ich ceny, a teraz tym bardziej, bo zloty taki slabowity. Niestety obowiam sie ,ze po Euro Uefa 2012 ceny tylko wzrosna ( toz nawet teraz te ceny dla starych obywateli Eurozony to tanizna, swoje 5 groszy wtracaja rosjanie, dla ktorych po moskiewkim szoku cenowym wszystko jest okazja. Chcac nie chcac trzeba sie pogodzic, ze polscy backpackersi zostana wyparci. Gdyby ktos znal jakies perelki to prosze o info(pewnie najlepiej na priva ,bo zadepcza). Poki co moj target na ten sezon to Gruzja (bilet z promocji za PLN 450, ale kupiony pare miesiecy temu) :lol:
Если сникнет парус,Мы ударим веслами...

apollo12
Nadworny Radca
Nadworny Radca
Kontakt:

Post autor: apollo12 » sob 30 cze, 2012 04:27

kunek pisze:akurat koszt podróży pociągiem na Ukrainie wciąż do najwyższych nie należy...

@apollo 12 - jęsli 2500 na 10 dni to 500 dziennie to gratuluję zdanej matematyki na maturze...
..
i po co te złośliwości? rozmawiajmy merytorycznie o.k/
przeczytaj mój komentarz chociaż i nie obrażaj mnie takimi błyskotkami bo to jest poniżej pewnego poziomu.
ceny wydają się wysokie dla nas ze względu na słabnącą złotówkę, poczekajmy więc na dewaluację hrywny ( po wyborach?)
ukłony

skklub
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Post autor: skklub » sob 30 cze, 2012 09:42

Witam,

Wzrost cen na Ukrainie nie łączyłbym ze słabnącą złotówką bo akurat w tym przypadku nie jest to prawdą. Już od kilku lat grywna ma się podobnie do złotego i zawiera się w przedziale 0,37 - 0,42 zł za 1 UAH. Różnica niewielka w porównaniu z tym jak poszły ceny na Ukrainie.
W chwili obecnej nie są niższe niż w Polsce, no może niektóre wybrane artykuły tak (papierosy, wódka nie można napisać alkohol bo niekiedy inne runki są droższe niż u nas).

Pozdrawiam
i życzę miłego wypoczunku na Ukrainie

apollo12
Nadworny Radca
Nadworny Radca
Kontakt:

Post autor: apollo12 » sob 30 cze, 2012 14:55

skklub pisze:Witam,

Wzrost cen na Ukrainie nie łączyłbym ze słabnącą złotówką
podaję kurs dolara z dnia 30 czerwca 2011r =2,7451
dzisiaj=3,3296
litr paliwa kosztował rok temu tyle samo co dzisiaj.
oczywiście art. spożywcze mają dużą rozbieżność i nie można tak porównywać .
dużą rolę grają cła (zaporowe) na towary importowane -w celu pobudzenia własnej produkcji?.
wszystko jest tutaj bardzo złożone i nie można generalizować.
jedno jest pewne: większość to biedni, maleńka mniejszość bardzo bogata a średniej klasy praktycznie na lekarstwo.
kto nie ma dłuższego kontaktu z Ukrainą nie jest w stanie zrozumieć tutejszego życia, mentalności, układów i układzików, biurokracji i korupcji która zżera przedsiębiorczość.
czasami się zastanawiam dlaczego niby na Ukrainie ma być tak tanio ?
powiedzmy sobie że jest podobnie i że poziom płac prawie jednakowy i tyle tylko że tu w hrywnach a u nas w złotówkach.

Awatar użytkownika
Anna888r
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: Anna888r » ndz 01 lip, 2012 17:17

pyta kolega z Rosji, czy warto wieźć mu ruble żeby wymienić w Polsce na złotówki, czy kupić dolary/czy euro i wymienić na złotówki w Polsce?

Awatar użytkownika
OLI
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: OLI » pn 02 lip, 2012 11:55

Wydaje mi się, że raczej ta druga opcja będzie lepsza.

nativ
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: nativ » pn 02 lip, 2012 16:59

To i ja dołączę się do tematu .
Planuje 10 lipca jechać na Ukrainę. Dokładniej do Łucka , Żytomierza i na sam koniec o ile starczy czasu Oczaków.
Noclegi mam zapewnione u znajomych. Więc czy około 2100 Hrywien wg was wystarczy na około 3tyg od 10 do 27 lipca. Noclegi mam za darmo , więc zostaje tylko jedzenie , wyjścia do klubu , na piwo kino, basen i przejazdy między tymi miastami. No takie normalne codzienne sprawy.

pietia
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: pietia » pn 02 lip, 2012 18:59

Spokojnie powinno wystarczyć, nawet z nawiązką. No, chyba że będziesz chodził do jakichś elitarnych klubów, a stołował się w drogich restauracjach :D

kunek
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: kunek » pn 02 lip, 2012 19:20

kurka to może ja się taki rozrzutny zrobiłem, że uważam, że to mało pieniędzy?...

a co do obrażonych moimi wypowiedziami: oszczędzanie jest cnotą, byleby nie stało sie obsesją... pozdrawiam:)

adi_dca
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: adi_dca » pt 06 lip, 2012 09:23

wszyscy narzekają, że ceny coraz wyższe, ale osobiście zauważyłem, że w tym roku dużo ciężej jest kupić bilet na kilka dni przed podróżą z Kijowa na Krym jak w tamtym roku. Wszyscy kierunek morze :)

Awatar użytkownika
gorodok
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Post autor: gorodok » pt 06 lip, 2012 09:30

adi_dca pisze:wszyscy narzekają, że ceny coraz wyższe, ale osobiście zauważyłem, że w tym roku dużo ciężej jest kupić bilet na kilka dni przed podróżą z Kijowa na Krym jak w tamtym roku. Wszyscy kierunek morze :)
Możliwe dlatego że ceny podnieśli wszędzie - również Turcja, Egipt, Tunezja i inne kierunki morza :D
LwÓw.pL.Ua
sTreFa.LwÓw.pL.Ua

ODPOWIEDZ