do Odessy samochodem

Forum o podróżach po Ukrainie. Podobnie jak powyższe forum o Rosji przeznaczone jest ono do rozmów na tematy związane z turystyką.
dolceta
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

do Odessy samochodem

Post autor: dolceta » śr 20 cze, 2012 19:47

Witam!

Z żoną 30 czerwca chcemy pojechac sampochodem do Odessy. Mieszkamy w Białymstoku. Prosiłbym o wskazanie nam trasy jak dojechać do celu. Czy mamy dojechac do Lublina i na Lwów czy do samego Przemyśla i na Lwów a nastepnie kierowąc sie na co?

1. Samochód mamy zarejestrowany na rodziców, czy potrzbene jest jakies upoważnienie(przetłumaczone)? ( to juz wiem, tłumaczenie notarianlne na ukr lub ros.
2. Jakie są końcóki do gazu, podejda nasze?
3. Jaka jest cena za PB95 i gaz?
4. Czy na granicy obowiązują mniej wiecej takie same zasady jak na granicy z Białorusią? (tu akurat mam wize służbową)
5. Czy potrzebna jest jakas wiza na Ukrainę, czy wystarczy paszport.
6. Czy potrzbena jest najklejka PL na samochód?
7. Do Polski chcielibyśbymmy wjechac od południa, czy musielibysmy jechać przez "Mołdawię"?, Rumunie, Słowacje. Tutaj tez prosiłbym o wskazanie trasy którą jechac. (obawiamy sie kolejek na granicy wracajac ukr - pol)
8. Jak wygląda granica Ukraińskio - Rumuńska?
9. Na którym przejściu przekraczać granicę
10. Czy coś ominałem ważnego, co musze wziąść, na co zwróćić uwagę.

Dzieki, Pozdrawiam!
8.

arko
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: arko » pt 22 cze, 2012 13:26

dolceta pisze:1. Samochód mamy zarejestrowany na rodziców, czy potrzbene jest jakies upoważnienie(przetłumaczone)?
Tak
dolceta pisze:2. Jakie są końcóki do gazu, podejda nasze?
Takie same
dolceta pisze:3. Jaka jest cena za PB95 i gaz?
http://vseazs.com/
dolceta pisze:5. Czy potrzebna jest jakas wiza na Ukrainę, czy wystarczy paszport.

Tylko paszport
dolceta pisze:6. Czy potrzbena jest najklejka PL na samochód?
viewtopic.php?t=7803&highlight=naklejka

skklub
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Post autor: skklub » śr 27 cze, 2012 00:15

Witam,

Jeżeli planujesz stać w kolejce krócej jadąc przez Słowację czy Rumunię to możesz się zawieść. Są to przejścia graniczne z UE i czas oczekiwania jest porównywalny jak na granicy z Polską a czasami i dłuższy. W ubiegłym roku jadąc motocyklami z Użgorodu część z nas pojechała przez Słowację i na przejściu spędziła prawie 3 godziny, ja akurat jechałem przez Hrebenne i przejście graniczne zajęło nam tak jak zwykle ok. 45 min.

Trasa Białystok - Odessa moim zdaniem najlepsza: Białystok, Lublin, Chełm, Dorohusk, Kovel, Sarny, Kijów, Odessa. Możesz jechać przez Hrebenne i Lwów zwiedzając to miasto jednak dalsza droga z Lwowa do Umania jest kiepska a szczególnie odcinek do Tarnopola.

Wracając z Odessy południową częścią byłego ZSRR będziesz jechał przez Mołdawię. Z Odessy najlepiej kierować się drogą M15 na Bilghorod Dnistrovskyi dalej na Kiszyniów, Bielce i spowrotem Ukraina. Ja zawsze jeżdżę przez Chocim, Kamieniec Podolski, Stryj, Lwów, Hrebenne, Tomaszów Lub. i Lublin.

Pozdrawiam i życzę miłego odpoczynku w Odessie

dolceta
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

Post autor: dolceta » śr 27 cze, 2012 11:00

Dzieki, nastapila juz mala zmiana planów, bedziemy wracac tą drogą która bedziemy jechac do Odessy.

dolceta
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

Post autor: dolceta » śr 27 cze, 2012 22:47

Witam!

Prosze mi napisac ktora z tych tras bedzie lepsza, bo podpowiedzieliscie mi juz 3 warianty za ktore dziekuje. :) Chodzi mi tutaj głównie o jakość dró i bezpieczeńśtwo. Pare km w to czy w tamto nie robi różnicy.

1. Trasa Białystok, Lublin, Chełm, Dorohusk, Kovel, Sarny, Kijów, Odessa.

2. Trasa Białystok, Lublin, Chełm, Dorohusk, Kovel, Rivne, Żytomierz, Kijów, Odessa

3. Trasa Białystok, Lublin, Tomaszów Lubelski, Rivne, Żytomierz, Kijów, Odessa

Pozdrawiam!

skklub
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Post autor: skklub » czw 28 cze, 2012 23:54

Witam,

1. Trasa wyremontowana przed Euro 2012 biegnie głównie przez lasy i pola. Dojazd z granicy do Kijowa zojmuje 5 godz. Białystok - Sarny - Kijów - Odessa - 1.260 km

2. Od Łucka dwa pasy w jednym kierunku droga super nowiutka aż do Zytomierza jest jednak jedna wada prowadzi przez masę wiosek i miasteczek, w których czaisię policja z radarem. Potrafią stać na początku w środku i na końcu miejscowości. Nie pamiętam ile zajął mi czas dojazdu w okolice Kijowa jednak napewno dłużej niż przez Sarny. To trasa niewiele dłuższa niż pierwsza 1.300 km

3. To tak trochę na około ze Lwowa do Kijowa ok 600 km do Lwowa z Lublina ponad 200 km a z Lublina przez Sarny do Kijowa niecałe 600 km. Tendy masz najdalej bo prawie 1.500 km

Wybór należy do Ciebie.

Pozdrawiam i życzę miłego wypoczynku na Ukrainie

dolceta
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

Post autor: dolceta » pt 29 cze, 2012 08:35

Dzieki za opis tras.

Pozdrawiam!

ODPOWIEDZ