booking.uz.gov.ua - zakup biletów kolejowych

Forum o podróżach po Ukrainie. Podobnie jak powyższe forum o Rosji przeznaczone jest ono do rozmów na tematy związane z turystyką.
Awatar użytkownika
cristo
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

booking.uz.gov.ua - zakup biletów kolejowych

Post autor: cristo » sob 23 cze, 2012 18:39

Korzystał ktoś już może z tego serwisu Ukraińskich kolei. Po przeglądzie cen mogę powiedzieć, że wychodzi chyba tu najtaniej.

http://booking.uz.gov.ua

Awatar użytkownika
cristo
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: cristo » sob 23 cze, 2012 18:55

Bilet jest tańszy o 35 uah niż ten, który zakupiłem przez gd.tickets. Chyba dlatego, że jest to oficjalna strona bez pośredników. Można płacić wszystkimi rodzajami kart i walutą elektroniczną.

Alexander_K
Radca Stanu
Radca Stanu

Post autor: Alexander_K » ndz 24 cze, 2012 00:09

cristo pisze:Bilet jest tańszy o 35 uah niż ten, który zakupiłem przez gd.tickets. Chyba dlatego, że jest to oficjalna strona bez pośredników. Można płacić wszystkimi rodzajami kart i walutą elektroniczną.
Pytanie jest w tym, gdzie i jak potem odebrać bilet?
Im bardziej Puchatek zaglądał do środka, tym bardziej Prosiaczka tam nie było...

Awatar użytkownika
cristo
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: cristo » ndz 24 cze, 2012 00:48

Na stronie pisze, że bilet można odebrać we wszystkich kasach kolejowych na Ukrainie.

juras
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: juras » ndz 24 cze, 2012 12:39

Jeżeli wybieram się na początku sierpnia na trase Lwów - Odessa to kiedy rezerwować bilet?
Obowiązują tam nasze polskie legitymacje studenckie?

poludniowiec
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Post autor: poludniowiec » ndz 24 cze, 2012 14:39

Polskie legitymacje nie obowiązują - zniżki tylko dla Ukraińców. Co do rezerwacji biletów, to im wcześniej tym lepiej, a najlepiej od razu. Mamy koniec czerwca, więc zostało ci tylko półtora miesiąca do podróży bardzo obleganą trasą. Najpewniej najlepsze miejsca są już sprzedane.

SławeK-ce
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: SławeK-ce » ndz 24 cze, 2012 16:49

Nie trzeba karty z 3d-secure?

Awatar użytkownika
cristo
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: cristo » wt 26 cze, 2012 20:49

Nie trzeba karty 3-D SECURE. Ani tu ani na gd.tickets.

Awatar użytkownika
cristo
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: cristo » wt 26 cze, 2012 20:49

Awatar użytkownika
cristo
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: cristo » wt 26 cze, 2012 20:50

Awatar użytkownika
Yakin
Radca Stanu
Radca Stanu

Post autor: Yakin » śr 27 cze, 2012 13:30

W którym miejscu na tej stronie jest informacja, że bilety można odebrać w dowolnej kasie na Ukrainie? Bo nijak nie mogę tego znaleźć.

Awatar użytkownika
cristo
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: cristo » śr 27 cze, 2012 18:08

Obok wyboru jezykow zaraz klikasz bilet przykladowy tam pisze wszystko.

SławeK-ce
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: SławeK-ce » śr 27 cze, 2012 18:56

cristo pisze:Nie trzeba karty 3-D SECURE. Ani tu ani na gd.tickets.
A mnie odpisali, że karty zagranicznych banków tylko z 3d-Secure. Przeszła Ci płatność kartą bez takiej dodatkowej autoryzacji?

Awatar użytkownika
cristo
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: cristo » śr 27 cze, 2012 19:09

Korzystalem z platnosci przez Web Money wiec zadnej karty nie potrzebowalem. Widze ze przyjmuja karty debetowe a one chyba takiej opcji nie maja trzeba probowac.

Awatar użytkownika
cristo
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: cristo » śr 27 cze, 2012 19:10

Korzystalem z platnosci przez Web Money wiec zadnej karty nie potrzebowalem. Widze ze przyjmuja karty debetowe a one chyba takiej opcji nie maja trzeba probowac.

SławeK-ce
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: SławeK-ce » śr 27 cze, 2012 19:17

Właśnie debetowe karty mają to zabezpieczenie, przy płatności jest się przenoszonym na stronę swojej bankowości internetowej i potwierdza się hasłem jednorazowym.

Awatar użytkownika
cristo
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: cristo » śr 27 cze, 2012 19:25

Sprobuj na gd.tickets tam forumowicze pisali, ze korzystali ze zwyklych kart.

Awatar użytkownika
Yakin
Radca Stanu
Radca Stanu

Post autor: Yakin » pt 13 lip, 2012 07:55

Ja dziś kupiłem bilety przez tą stronę, bo e-kvytek odmówił współpracy. Wszystko poszło bez problemu, ale płaciłem kartą WZ WBK z 3D secure (nie wiem jednak, czy to konieczne). Jedyna uwaga jest taka, że inaczej niż w e-kvytku na stronie nie znajdziemy historii swojego zamówienia, tylko dostajemy maila z linkiem do druku zamówienia (tylko u mnie znalazł się w spamie). Można też oczywiście wydrukować od razu :)

marianoitaliano
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: marianoitaliano » pt 13 lip, 2012 19:02

cristo pisze:Sprobuj na gd.tickets tam forumowicze pisali, ze korzystali ze zwyklych kart.
U mnie gd.tickets nie przepuścił karty z mBanku mimo, iż karta jest jak najbardziej do tego przystosowana. Dopiero za drugim razem po użyciu karty z WBKu wszystko było ok.

michael
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

zakup biletów

Post autor: michael » ndz 15 lip, 2012 11:46

Witam
Chciałbym kupić bilety kolejowe na trasę Lwów-Odessa na 22 lub 23 lipca dla kilku osób. Powiedzcie czy mogę zaryzykować i liczyć na to, że trafią mi się wolne miejsca od razu na miejscu i nie muszę rezerwować?

Patrzę na ceny biletów na serwisie booking.uz.gov.ua ale ceny są oszałamiające, wychodzi za bilet w jedną stronę grubo ponad 200zł. Na stronie e-kvytok.com.ua z kolei nie mogę się połapać w cyrylicy.

Proszę o poradę czy warto przepłacać (bo bilet w kasie kosztuje podobno około 100uah).

Pozdrawiam
michał

poludniowiec
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Post autor: poludniowiec » ndz 15 lip, 2012 12:03

bilet lwów-odessa w środku wakacji - bardzo mało prawdopodobne, że dostaniesz bilet na miejscu. Zwłaszcza, ze jak widzę słabo znasz Rosyjski. Lepiej rezerwuj już teraz

Awatar użytkownika
gorodok
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Post autor: gorodok » ndz 15 lip, 2012 12:03

Ten serwis podaje aktualne ceny na pociągi po prostu te ceny które masz teraz na booking.uz.gov.ua w tych terminach do Odesy to są ceny na wagony Luks oznaczenie L - dwa miejsca sypialne w jednym przedziale - dlatego są takie drogie. Niestety wygląda na to, że w tej chwili już wogóle niema biletów na inne "normalne" :D wagony do Odesy w tym terminie... Jedyna nadzieja że ktoś jeszcze zwróci taki bilet...
LwÓw.pL.Ua
sTreFa.LwÓw.pL.Ua

michael
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: michael » ndz 15 lip, 2012 16:13

To mnie zmartwiliście...myślałem, że można w miarę normalnie korzystać z pociągów na Ukrainie. Dodam, że pracuję w PKP i tutaj mam 99% zniżki na kolej, ciekawe jak do tego odnoszą się na Ukrainie. A jakby spróbować u konduktorów, może oni byliby w stanie w przypadku gdyby były wolne miejsca, sprzedać bilety... takie prawdziwe last minute ?

Awatar użytkownika
Yakin
Radca Stanu
Radca Stanu

Post autor: Yakin » ndz 15 lip, 2012 16:50

Korzystać można normalnie, problem polega na tym, że te pociągi prowadzą wyłącznie wagony sypialne, więc miejsc nie ma zbyt dużo, a kierunek jest bardzo oblężony o tej porze roku. U konduktora można próbować, ale jak się jedzie w jedną-dwie osoby, wtedy szansa jest spora, że gdzieś znajdzie miejsce. Ale przy większej grupie raczej to się nie uda. Możecie próbować jeszcze z autobusami, ale też może być ciężko, bo czasu zostało niewiele. A jak jesteście bardzo zdesperowani i macie więcej czasu, to zostają elektriczki, albo trasa przez Kijów. W pociągach z Kijowa do Odessy są jeszcze bilety na plackartę i kupe na podany przez ciebie termin.

Edit: Są jeszcze wolne miejsca na autobus Lwów - Odessa 22.07 http://bus.com.ua/cgi-bin/bus-order?b=460100&r=143

Awatar użytkownika
gorodok
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Post autor: gorodok » ndz 15 lip, 2012 19:06

michael pisze:To mnie zmartwiliście...myślałem, że można w miarę normalnie korzystać z pociągów na Ukrainie. Dodam, że pracuję w PKP i tutaj mam 99% zniżki na kolej, ciekawe jak do tego odnoszą się na Ukrainie. A jakby spróbować u konduktorów, może oni byliby w stanie w przypadku gdyby były wolne miejsca, sprzedać bilety... takie prawdziwe last minute ?
No to mnie zdziwiłeś... :shock: Co ma piernik do wiatraka? Czy może już odrodziła się dawna Rzeczpospolita? :lol: Tak jak pisałem - jedyna nadzieja że ktoś jeszcze zwróci bilet...
LwÓw.pL.Ua
sTreFa.LwÓw.pL.Ua

michael
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: michael » ndz 15 lip, 2012 19:49

To ma piernik do wiatraka, że mogę wyrobić sobie dodatkowo kartę na bezpłatne przejazdy (na kilka krajów europejskich) ale trwa to zazwyczaj jakiś miesiąc albo dwa... ciekawy jestem czy może mogliby respektować polską legitymacje....
tak tylko gdybam... ale skoro nie ma miejsc to żadna karta nie pomoże... no trudno obejdzie się bez Odessy, wymyślę coś innego :)
i dzięki wszystkim za pomoc

pietia
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: pietia » ndz 15 lip, 2012 20:20

Możesz chyba wyrobić sobie karnet OSŻD, czu coś w tym rodzaju, Ukraińcy na pewno to honorują. Samą "gołą" poslką legitymację-raczej wątpię, chyba że jest tam jakieś tłumaczenie na rosyjski

Bartek_88
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: Bartek_88 » sob 21 lip, 2012 18:33

(przeklejam, gdyż znalazłem odpowiedniejszy wątek)

Witam

Chciałem zarezerwować 3 bilety do Odessy na koniec lipca (są miejsca; strony - http://e-kvytok.kiev.ua/ i http://booking.uz.gov.ua/en/) i gdy przechodzę do płatności (wszystko do tej pory idzie bez problemu) to odrzuca moją transakcję (próbowałem w sumie 6 kartami debetowymi oraz kredytowymi). Mam kartę debetową VISA (Multibank). Wyświetla się wtedy taki komunikat:

Ожидание подтверждения оплаты от платежного шлюза. Эта операция полностью автоматическая, и может занять несколько минут.
Если ожидание затянулось, воспользуйтесь кнопкой «Проверить состояние», — система отправит дополнительный запрос платёжному шлюзу.

Если возникли проблемы с подтверждением оплаты от платёжного шлюза, обратитесь в службу поддерджки:

Proszę o jak najszybszą pomoc, gdyż bardzo mi zależy na czasie. Potrzebuję również kupić bilety powrotne i niestety póki co jest to niemożliwe.

Pozdrawiam,
Bartek

Awatar użytkownika
Yakin
Radca Stanu
Radca Stanu

Post autor: Yakin » sob 21 lip, 2012 19:10

Do dokonania płatności w obu tych serwisach potrzebna ci jest karta z systemem zabezpieczenia transakcji 3D-secure. W Polsce takie karty (zwykłe debetowe) wydają tylko WZ WBK i Citi Handlowy. Żadną inną kartą nie zapłacisz. Jedynym serwisem w którym takie karty nie są wymagane to gd.tickets.ua, ale tam prowizja jest znacznie wyższa.

Bartek_88
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: Bartek_88 » pn 23 lip, 2012 22:39

Witam ponownie,

Niestety nie jest tak jak Pan pisze.

Udało mi się raz zapłacić za podróż Lwów-Odessa z konta koleżanki BZ WBK. Teraz chciałem zapłacić za podróż z Krymu do Lwowa (nie mam już możliwości zapłacenia z tamtego konta) i nie da się ani z City Handlowego (karta kredytowa oraz debetowa), ani z BZ WBK (karty moich znajomych, z którymi telefonicznie załatwiałem rezerwację krok po kroku; zarówno debetowa, jak i kredytowa).

Pomijam już to, że z ostatniej strony, z której podobno dało się płacić z innych banków również przelew nie chce przejść (próbowałem m.in. Multibankiem, Pekao, Citi Handlowy).

W sumie męczę się z tym już drugi dzień po 6-7 godzin, dzwoniąc po wszystkich znajomych z kontami z w/w preferowanymi bankami. Niestety jak widać nie przynosi to efektu.

Proszę o pomoc. Zwłaszcza gdzie się udać, gdzie może być jakieś prawdopodobieństwo pomocy i rozwiązania problemu, bo na Ukrainę nie ma raczej sensu dzwonić (moja dziewczyna próbowała i nie dało się dogadać). Nie wiem czy w akcie desperacji nie odwiedzę konsulatu w Krakowie.

Proszę o w miarę szybką odpowiedź.

Pozdrawiam

ODPOWIEDZ